Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #406  
Παλιά 18-03-14, 15:43
medousa Ο χρήστης medousa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-08-14 11:29
Γειά σας,
τελευταία διαγνωσθηκε στη μαμά μου π.μ έκανε αυτολογη μεταμοσχευση, υπεβλήθει σε μεγαθεραπεία και είμαστε στο Αλεξάνδρας με γιατρούς Δημόπουλο & Τέρππο. Η μητέρα μου είναι 58 χρονών με σώμα αθλητή (λογω γυμναστικής που ασχολείται πολλά χρόνια & κανένα άλλο ιατρικό θέμα) εγώ ήθελα να ρωτήσω όταν περάσουν οι 20 μέρες με το καλό και βγούμε απο το νοσοκομείο τί? πώς θα είναι η ζωή μας? μπορεί καποιος να μου πει απο δική του εμπειρία?
Απάντηση με παράθεση
  #407  
Παλιά 18-03-14, 16:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από medousa Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας,
τελευταία διαγνωσθηκε στη μαμά μου π.μ έκανε αυτολογη μεταμοσχευση, υπεβλήθει σε μεγαθεραπεία και είμαστε στο Αλεξάνδρας με γιατρούς Δημόπουλο & Τέρππο. Η μητέρα μου είναι 58 χρονών με σώμα αθλητή (λογω γυμναστικής που ασχολείται πολλά χρόνια & κανένα άλλο ιατρικό θέμα) εγώ ήθελα να ρωτήσω όταν περάσουν οι 20 μέρες με το καλό και βγούμε απο το νοσοκομείο τί? πώς θα είναι η ζωή μας? μπορεί καποιος να μου πει απο δική του εμπειρία?
Εύχομαι να είναι όλα περαστικά.

Αφού κάνατε την αυτόλογη μεταμόσχευση, πρώτα ο θεός όλα θα πάνε καλά. Σας το εύχομαι ολόψυχα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #408  
Παλιά 19-03-14, 14:43
afrodite Ο χρήστης afrodite δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-14 16:24
Αρχική Δημοσίευση από medousa Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας,
τελευταία διαγνωσθηκε στη μαμά μου π.μ έκανε αυτολογη μεταμοσχευση, υπεβλήθει σε μεγαθεραπεία και είμαστε στο Αλεξάνδρας με γιατρούς Δημόπουλο & Τέρππο. Η μητέρα μου είναι 58 χρονών με σώμα αθλητή (λογω γυμναστικής που ασχολείται πολλά χρόνια & κανένα άλλο ιατρικό θέμα) εγώ ήθελα να ρωτήσω όταν περάσουν οι 20 μέρες με το καλό και βγούμε απο το νοσοκομείο τί? πώς θα είναι η ζωή μας? μπορεί καποιος να μου πει απο δική του εμπειρία?
Καλημερα medusa,ειμαστε στην ιδια φαση με τη δικια μου μαμα ειναι κι εκεινη στο αλεξανδρα αυτη τη στιγμη για αυτολογη μεταμοσχευση. Απο εμπειρια με αλλο γνωστο ατομο που υπεβληθη σε αυτολογη πριν 6 χρονια και ζει μια κανονικη δεδομενης της καταστασης ζωη, εχω να πω να μην χανουμε την ελπιδα μας,οι γιατροι τους ειναι πολυ καλοι και εχουν εξελιξει κατα πολυ την αντιμετωπιση αυτης της ασθενειας. Κουραγιο και δυναμη μονο θελει και απο τις μαμαδες μας και κυριως απο εμας για να τις στηριζουμε. Ευχομαι καθε καλο!
Απάντηση με παράθεση
  #409  
Παλιά 20-03-14, 11:57
medousa Ο χρήστης medousa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-08-14 11:29
Αρχική Δημοσίευση από afrodite Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα medusa,ειμαστε στην ιδια φαση με τη δικια μου μαμα ειναι κι εκεινη στο αλεξανδρα αυτη τη στιγμη για αυτολογη μεταμοσχευση. Απο εμπειρια με αλλο γνωστο ατομο που υπεβληθη σε αυτολογη πριν 6 χρονια και ζει μια κανονικη δεδομενης της καταστασης ζωη, εχω να πω να μην χανουμε την ελπιδα μας,οι γιατροι τους ειναι πολυ καλοι και εχουν εξελιξει κατα πολυ την αντιμετωπιση αυτης της ασθενειας. Κουραγιο και δυναμη μονο θελει και απο τις μαμαδες μας και κυριως απο εμας για να τις στηριζουμε. Ευχομαι καθε καλο!
Ευχαριστώ τόσο πολύ που μου απάντησες afrodite, εδώ και δύο μέρες η μαμά μου πονάει πάρα πολύ και γι αυτο στεναχωριεμαι, όποτε θέλεις να μου γράφεις εύχομαι οι μανούλες μας να το ξεπεράσουν. Καλημέρα και καλή μας δύναμη!
Απάντηση με παράθεση
  #410  
Παλιά 20-03-14, 23:26
afrodite Ο χρήστης afrodite δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-14 16:24
Για μια βδομαδα μας ειπαν κι εμας θα ποναει, ειναι απο τη χημειοθεραπεια.Ειναι δυσκολο να βλεπεις τον ανθρωπο σου να υποφερει αλλα αν ειναι να πανε ολα καλα στο τελος χαλαλι,δινουν μεγαλη μαχη και αξιζει να τους πανε ολα καλα. Εξαλλου κι εσενα νεα ειναι η μαμα σου κι εμενα 54 ειναι οποτε ας ειμαστε αισιοδοξοι και ας εχουμε πιστη !
Απάντηση με παράθεση
  #411  
Παλιά 27-03-14, 10:52
a_nastasa_ki Ο χρήστης a_nastasa_ki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-10-14 22:40
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλημέρα σας και καλή δύναμη σε όλους όσους πάσχουν από Π.Μ. και φυσικά στις οικογένειες αυτών.
Η δική μας ιστορία μέσα στην οικογένεια ξεκίνησε πριν 7 χρόνια (αφορά τον πατέρα μου ο οποίος είναι 57χρ.) .Ξεκίνησε με πόνους στο χέρι και στη μέση ταλαιπωρήθηκε ένα περίπου χρόνο πηγαίνοντας από γιατρό σε γιατρό κάθε ειδικότητας εν τέλει ένας ειδικός παθολόγος τον έστειλε για εξετάσεις στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης όπου διαγνώσθηκε με το Π.Μ. η πρώτη ερώτηση ήταν τι είναι αυτό? κανένας δε συνειδητοποίησε τότε ότι είναι στην κατηγορία του καρκίνου!!! Εν τέλει έκανε αυτόλογη μεταμόσχευση μυελού αλλά δυστηχώς δε πέτυχε το ποσοστό ''επιτυχίας'' ήταν μόνο 35%. ήταν η χειρότερη χρονιά για την υγεία του φαινόταν υπερβολικά ταλαιπωρημένος κουρασμένος αλλά και γερασμένος, δε μιλάμε για τα μαλλιά που του έπεσαν αυτό ήταν ασήμαντη λεπτομέρεια μπροστά στη ταλαιπωρία που έδειχνε.Από τότε συνέχισε τις θεραπείες του κανονικά ώσπου πριν 2μιση χρόνια του λέει ο γιατρός του ότι πεθαίνει.... (Σοκ για όλους) και ότι δεν έχει κάτι άλλο να του προφέρει από θεραπείες.Του σύστησε το νοσοκομείο Αλεξάνδρα είπε ότι έχουν κάποιες μελέτες που εέιναι σε πειραματικό στάδιο και ίσως μπορούν εκείνοι να κάνουν κάτι. Απευθυνθήκαμε λοιπόν στον Κ.Τέρπο , αξιόλογος καθηγητής - άνθρωπος πάνω από όλα. Υποστήριξε πως αν ερχόμασταν μετά την μεταμόσχευση σίγουρα θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση. Έχει κάνει όλα τα σχήματα θεραπειών που υπάρχουν πειραματικά και μη, έχει αισθανθεί όλες τις παρενέργειες και πόνους ενίοτε. Το καλοκαίρι δυστηχώς υποτροπίασε ανέβηκε η κρεατινίνη στο 5 μιλήσαν για οξεία νεφρική ανεπάρκεια και μίλησαν για αιμοκάθαρση- οι προβλέψεις των γιατρών και πάλι ήταν ότι μετράμε μέρες δυστηχώς.Τους διέψευσε και πάλι οι τιμές των εξετάσεων του άρχισαν να έρχονται στα φυσιολογικά τους (όσο φυσιολογικές μπορούν να είναι) Η δύναμη ψυχής και η θέληση για ζωή του ασθενούς παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. 6μήνες μετά ξαναμπαίνει στο νοσοκομείο λόγο χαμηλού αιματοκρίτη και αιμοπεταλίων κάνει μεταγγίσεις ( απο 19 αιματοκρ. βγαινουμε απο το νοσοκομείο με 26.2) 10 μέρες μετά ξαναμπαίνουμε στο νοσοκομείο με οξεία νεφρική ανεπάρκεια , δυστηχώς την αιμοκάθαρση δε τη γλύτωσε αυτή τη φορα(κρεατινινη 10.6!!!) προβλέψεις γιατρών: ίσως να είναι η τελευταία του νοσηλεία..... Μένουμε στην επαρχεία οπότε πήγαμε στο νοσοκομείο της πόλης μας , σε συνενοηση με τους γιατρούς στο Αλεξάνδρα βρέθηκε λύση έκανε 3 φορές αιμοκάθαρση και μετά πήραν μπρός οι νεφροί.. ελπίζω να μη χρειαστεί να ξανα κάνει. Τώρα είναι σπίτι κουρασμένος αρκετά... του έχει χορηγηθεί για ακόμα μια φορά endoxan παραπονιέται ότι του καίνε τα ΄πόδια (κάποιες απο τις παρενέργειες) έχει αστάθεια πρέπει κάποιος να είναι πλάι του για να περπατήσει, κοιμάται αρκετά , νιώθει κουρασμένος........ τι λένε οι γιατροί ? ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να του δώσουνε από θεραπεία για να νιώσει καλύτερα........................... !!! θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα αλλά δε ξέρω αν μπορώ! έχει τόση θέληση σαν άνθρωπος αλλά φοβάμαι ότι έχει κουραστεί τώρα!! συγνώμη για την έκταση του μηνύματος... αυτό που θέλω να πω σε όλους είναι να κρατάνε τον ασθενή όσο γίνεται σε καλύτερη διάθεση μακρυά από άγχος αλλά να μη του φέρονται σα να είναι ανύμπορος...
Απάντηση με παράθεση
  #412  
Παλιά 27-03-14, 17:07
SasaG
Guest
 

Κουράγιο σε όλους μας!!!

Δεν ξέρω αν αυτό το site μπορεί να προσφέρει πρακτικές βοήθειες. Σίγουρα όμως προσφέρει κουράγιο και δύναμη σε όλους μας.
Νομίζω ότι μαθαίνοντας τις προσωπικές ιστορίες όλων όσων έχουν γράψει εδώ και το γεγονός ότι συνεχίζουν να παλεύουν αυτή την ύπουλη ασθένεια, με κάνει όταν βρίσκομαι στα "κάτω μου" να λέω ότι δεν είμαι μόνη μου και ότι αφού έχουν όλοι αυτοί οι άνθρωποι το κουράγιο να παλεύουν, ίσως να πρέπει να ανακτήσω και εγώ τις δυνάμεις μου και να συνεχίσω.
Δύναμη λοιπόν σε όλους εύχομαι ολόψυχα και τσαμπουκά. Μην το βάζετε κάτω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #413  
Παλιά 28-03-14, 09:00
afrodite Ο χρήστης afrodite δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-14 16:24
Ειναι πολυ δυσκολο να βλεπεις τον ανθρωπο σου να υποφερει,να μην εχει δυναμεις και να μη μπορει να ζησει μια παραγωγικη ζωη. Εγω βλεπω τη μαμα μου 2 μερες τωρα που εχει βγει μετα απο μεταμοσχευση και απλα παρακαλαω να περασουν οι μερες για να στηριχτει στα ποδια της...φυσικα και δεν πρεπει να τους συμπεριφερομαστε σαν να ειναι ανημποροι γιατι τους ριχνει την ψυχολογια εχεις απόλυτο δικιο. Ευχομαι το καλυτερο για τον πατερα σου, ειναι νεος και σιγουρα θα τα καταφερει! Η θεληση για ζωη πολλες φορες ειναι ο καλυτερος γιατρος
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην afrodite για αυτό το μήνυμα:
a_nastasa_ki (23-04-14)
  #414  
Παλιά 06-04-14, 18:01
poca Ο χρήστης poca δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-05-14 14:14
Smile

καλησπερα σας,
τυχαια βρεθηκα σε αυτο το forum, ενω αναζητουσα πληροφοριες για το πολλαπλο μυελωμα και μολις καταλαβα ποσο σοβαρο ειναι..
επειδη λοιπον εως και πριν λιγες μερες δεν γνωριζα σημαντικες πληροφοριες για την παθηση του μπαμπα μου, αποφασισα να τον παρω απο το χερι και να συναντησω τηγιατρο που τον παρακολουθει την τριτη, ρωτωντας τα παντα !
δεν εχει ξεκινησει καμια θεραπεια ακομα, αλλα στις τελευταιες εξετασεις του ανεβηκε παλι ο δεικτης της πρωτεινης.
τον ενημερωσε ενας γιατρος στο Σωτηρια για το τι περιπου γινεται σε τετοιες περιπτωσεις και τον ιουνιο που θα ξαναγινουν εξετασεις, αν υπαρχει παλι αυξηση χρειαζεται θεραπεια..

την τριτη λοιπον που θα εχω ολες τις πληροφοριες, θα ηθελα να εχω και τη γνωμη ενος δευτερου γιατρου, μπορει καποιος να μου προτεινει καποιον?

ο μπαμπας μου παρακολουθειται απο το 2009 προληπτικα και δεν ειχε χρειαστει κατι μεχρι σημερα.
νομιζω πως ειμαστε στην αρχη και θελω να τον βοηθησω οσο πιο πολυ μπορω. το οτι δεν μου λεει πραγματα για να μην αγχωθω, δεν βοηθαει και χανουμε χρονο.
γι αυτο ζηταω τις συμβουλη σας ωστε να μην χαθει πολυτιμος χρονος.

Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω για ολους μας μονο το καλυτερο.
Απάντηση με παράθεση
  #415  
Παλιά 09-04-14, 16:24
afrodite Ο χρήστης afrodite δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-14 16:24
Αρχική Δημοσίευση από poca Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σας,
τυχαια βρεθηκα σε αυτο το forum, ενω αναζητουσα πληροφοριες για το πολλαπλο μυελωμα και μολις καταλαβα ποσο σοβαρο ειναι..
επειδη λοιπον εως και πριν λιγες μερες δεν γνωριζα σημαντικες πληροφοριες για την παθηση του μπαμπα μου, αποφασισα να τον παρω απο το χερι και να συναντησω τηγιατρο που τον παρακολουθει την τριτη, ρωτωντας τα παντα !
δεν εχει ξεκινησει καμια θεραπεια ακομα, αλλα στις τελευταιες εξετασεις του ανεβηκε παλι ο δεικτης της πρωτεινης.
τον ενημερωσε ενας γιατρος στο Σωτηρια για το τι περιπου γινεται σε τετοιες περιπτωσεις και τον ιουνιο που θα ξαναγινουν εξετασεις, αν υπαρχει παλι αυξηση χρειαζεται θεραπεια..

την τριτη λοιπον που θα εχω ολες τις πληροφοριες, θα ηθελα να εχω και τη γνωμη ενος δευτερου γιατρου, μπορει καποιος να μου προτεινει καποιον?

ο μπαμπας μου παρακολουθειται απο το 2009 προληπτικα και δεν ειχε χρειαστει κατι μεχρι σημερα.
νομιζω πως ειμαστε στην αρχη και θελω να τον βοηθησω οσο πιο πολυ μπορω. το οτι δεν μου λεει πραγματα για να μην αγχωθω, δεν βοηθαει και χανουμε χρονο.
γι αυτο ζηταω τις συμβουλη σας ωστε να μην χαθει πολυτιμος χρονος.

Σας ευχαριστω πολυ και ελπιζω για ολους μας μονο το καλυτερο.

Καλησπερα και καλη δυναμη ευχομαι! Θα σου προτεινα να πατε με τον πατερα σου στο Αλεξανδρα στον κ.Δημοπουλο. Οταν διεγνωσαν στη μαμα μου πολλαπλο μυελωμα μας εστειλαν κατευθειαν εκει. Ειναι αξιολογη ολη η ομαδα του και πανω απ'ολα ανθρωποι κατι που εχει τεραστια σημασια. Η μαμα μου πηγε σε τελικο σταδιο με νεφρικη ανεπαρκεια που κανενας δεν πιστευε οτι θα ξεπερασει και ηδη 3 εβδομαδες μετα την αυτολογη μεταμοσχευση ειναι ετοιμη να βγει απο την αιμοκαθαρση. Ευχομαι να πάνε ολα καλα με τον πατερα σου!
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to afrodite For This Useful Post:
poca (13-04-14), Xenios (09-04-14)
  #416  
Παλιά 13-04-14, 13:11
poca Ο χρήστης poca δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-05-14 14:14
καλημερα σε ολους και ευχαριστω για το ενδιαφερον και την πληροφορηση
πηγαμε στο αλεξανδρα την τριτη, συναντησα τον κ.τερπο, ειναι συνεργατης του κ.δημοπουλου και ειλικρινα γνωρισα εναν γιατρο Ανθρωπο....
μας εξηγησε ακριβως τι σημαινει να πασχει κανεις απο πολλαπλο μυελωμα και με ολο το ιστορικο που του δειξαμε, ξεκινησαμε την ιδια μερα εξετασεις.
ευτυχως ο μπαμπας μου ειναι υγιεστατος, δεν εχει νεφρικη ανεπαρκεια και ολοι οι δεικτες του ειναι φυσιολογικοι, οποτε μενουμε με τον κ.Τερπο, διοτι ο κ.δημοπουλος αναλαμβανει ασθενεις με νεφρικη ανεπαρκεια και αλλου τετοια προβληματα.
θεωρω απο αυτα που συζητησαμε οτι η ομαδα δημοπουλος - τερπος ειναι πολυ δυνατη και πολυ σοβαρη για την αντιμετωπιση του πολλαπλου μυελωματος.
την τεταρτη κανουμε την τελευταια εξεταση και μετα θα γνωριζουμε ακριβως που βρισκομαστε.

σας ευχαριστω πολυ ολους για την υποστηριξη, πραγματικα γινεται πολυ καλη δουλεια μεσα στο forum.

καλη δυναμη σε ολους μας...
Απάντηση με παράθεση
  #417  
Παλιά 14-04-14, 16:54
medousa Ο χρήστης medousa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-08-14 11:29
Ελπίζω να πάνε όλα καλά poca με τον μπαμπά σου! afrodite τί κάνει η μαμά σου?
Εμείς πάμε καλύτερα 3 βδομάδες μετά την αυτόλογη και συνεχίζουμε με δύναμη!
Θέλω να ευχηθώ σε όλους ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ σε εσάς και τις οικογένειές σας αλλά και στο Foroum που μου έδωσε δύναμη και πολύτιμες πληροφορίες καλή συνέχεια με υγεία , και ατομικές ιστορίες με όμορφο τέλος.......
Απάντηση με παράθεση
  #418  
Παλιά 14-04-14, 23:17
a_nastasa_ki Ο χρήστης a_nastasa_ki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-10-14 22:40
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλή δύναμη σε όλους σας και μια συμβουλή θα σας δώσω να περνάτε όσο χρόνο μπορείτε με τους γονείς σας που πάσχουν από την νόσο, να κάνετε υπομονή πολλές φορές με τα λόγια τους γιατί σίγουρα θα ακούγονται σκληρά για εσάς αλλά πάντα να θυμόσαστε πως εμείς δε ξέρουμε πόσο πολύ πονάνε στην πραγματικότητα και πόση δύναμη εσωτερική απο μέρους τους χρειάζεται για να ζήσουν με αυτό. Πάνω από όλα να τους φέρεστε σα να μη έχουν τίποτα σα να ζουν φυσιολογικά ώστε να μη σκέφτούν ποτέ ότι σας είναι βάρος και ότι σας κουράζουν... χαμόγελο και καλή διάθεση πάντα για να μπορέσουν να αντέξουν! Δυστηχώς τον πατέρα μου τον έχασα πριν από μερικές μέρες απο αυτό νέος άνθρωπος με διάθεση για την ζωή. Αυτό που μας έμαθε ίσως και άθελα του ειναι να παλεύουμε, εκείνος πάλεψε μέχρι την τελευταία του αναπνοή....όσο νωρίτερα πάει κάποιος στο αλεξάνδρα τόσο περισσότερο χρόνο θα έχει μπορεί να ακούγεται περίεργο, αλλα εμάς πρίν 2 μιση χρόνια στην αλεξανδρούπολη τον είχαν καταδικάσει αλλά στο αλεξάνδρα μας έδωσαν ακόμα 2μιση χρόνια μαζί του.... να προσέχετε τους γιατρούς και να επιμένετε όταν κάτι βλέπετε ότι δε πάει καλά με τον ασθενή ο κ. τέρπος είναι προσιτός άνθρωπος θα σας βοηθήσει όλους... καλή δύναμη σε όλους σας και μη ξεχνάτε να ζείτε την κάθε στιγμή με τα αγαπημένα σας πρόσωπα.
Απάντηση με παράθεση
  #419  
Παλιά 17-04-14, 12:03
medousa Ο χρήστης medousa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-08-14 11:29
Smile

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια του αγαπημένου σου μπαμπά, έχασα κι εγώ τον δικό μου πέρυσι απο καρκίνο (παχεως εντέρου & λεμφαδένες) και και τώρα έχει η μαμά μου πολλαπλό μυέλωμα. Δεν ξέρω τί να σου πώ!! Ξέρω πως νοιώθεις γιατί το έχω νοιώσει κι εγώ όπως κι αλλοι πολλοί. Εύχομαι απο τη καρδιά μου απο δώ και στο εξής να σε πλημυρίσουν άπειρες χαρές!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην medousa για αυτό το μήνυμα:
a_nastasa_ki (23-04-14)
  #420  
Παλιά 23-04-14, 08:52
a_nastasa_ki Ο χρήστης a_nastasa_ki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-10-14 22:40
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
τι κάνετε? πως είναι οι γονείς σας? Medousa τι εξέληξη έχει η μητέρα σου? afrodite βγηκατε απο αιμοκάθαρση ? Poca ο πατέρας σου? κουράγιο σε όλους σας ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:02.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.