Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #241  
Παλιά 08-09-11, 13:01
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟΣΟ ΗΣΥΧΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΠΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ .ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΑΘΑΤΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ
Απάντηση με παράθεση
  #242  
Παλιά 15-09-11, 08:05
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!! ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..?? ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ..?? ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ Κ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ'ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ..?? ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ.....
Απάντηση με παράθεση
  #243  
Παλιά 15-09-11, 11:37
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα ελπιζω πως οχι δεν το εκλεισαν εγω παντα περιμενω να μπει καποιος να μιλησουμε γιατι εξαφανιστηκαν ετσι;;εμαθες κατι καλη μου για τα ποσοστα και αυτα που σας ειπα
Απάντηση με παράθεση
  #244  
Παλιά 15-09-11, 14:00
nathalie Ο χρήστης nathalie δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-11 16:36
geia sas paidia! egw tyxaia ekana exetash aimatos k mou vrhkan aimopetalia 427.000... h alhtheia einai oti pairnw antisullhptika... paizei rolo auto? ton allo mhna tha ta kopsw kai meta apo kana duo mhnes tha kanw exetash pali... na pairnw kamia aspirinh lete?? na anhsuxw polu? oles oi alles times sthn exetash htan apoluta fusiologikes :/ tha arxisw k gymnasthrio syntoma... peite m mia gnwmh...
Απάντηση με παράθεση
  #245  
Παλιά 15-09-11, 16:36
nathalie Ο χρήστης nathalie δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-11 16:36
παιδια σας παρακαλω, βοηθηστε με με μια απαντηση... μηπως ανησυχω αδικα? εχω αγχωθει παρα πολυ...
Απάντηση με παράθεση
  #246  
Παλιά 15-09-11, 17:35
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Margok, η κοπελα που σου ελεγα οτι θα περνουσε επιτροπη κ ετσι πρεπει να πηγε αλλα τελευταια εχει διαφορα "τρεξιματακια" κ δεν μπορεσα ακομα να μαθω λεπτομερειες.. Κι εγω παντα ειμαι εδω κ περιμενω τα φιλαρακια..!! Nathalie δε νομιζω γλυκια μου πως πρεπει ν'ανησυχεις τοσο.. Στα περισσοτερα εργαστηρια που κανω εξετασεις εδω κ 6,5 χρονια οι φυσιολογικες τιμες των αιμοπεταλιων ειναι μεχρι 440.000. Εκτος αυτου δε νομιζω πως κανενας γιατρος μπορει να βγαλει οποιαδηποτε διαγνωση με μια κ μονο εξεταση.. Οσο για τ'αντισυλληπτικα ξερω οτι απαγορευονται στην θρομβοκυτταρωση, αν ανεβαζουν ομως τις τιμες δεν γνωριζω.. Υπαρχει ομως πιθανοτητα. Ασπιρινακια (salospir εννοω) παιρνει προληπτικα πολυς κοσμος (εχω δουλεψει σε φαρμακειο 2,5 χρονια) αρκει να συμβουλευτεις καποιον γιατρο γιατι σε καποιες περιπτωσεις (σπανιες βεβαια) η ασπιρινη απαγορευεται.. Φιλια σε ολους!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #247  
Παλιά 15-09-11, 22:19
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
για μαθε μαρια μου να ξερουμε και εμεις και να δουμε τι εγινε εγω εχω μπει σε αλλη διαδικασια θα συ αναφερω τι μολις μαζεψω ολα τα χαρτια και τα καταθεσω μην ανησυχεις θα σου πω στις 21 εντωμεταξυ παω για μυελογραμμα και θα γινει και βιοψια να σου πω την αληθεια φοβαμαι λιγο αν και η γιατρος με καθησυχαζει οτι δεν ειναι τιποτα απλα ενα εικοσαλεπτο υποθεση
Απάντηση με παράθεση
  #248  
Παλιά 16-09-11, 08:09
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΕΚΑΝΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΚΩΛΗΚΟΕΙΛΗΤΙΔΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ.. ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΡΡΩΣΗ, ΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΘΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΕΛΟΓΡΑΜΜΑ ΚΙ ΕΝΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΩΔΥΝΟ Κ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ Κ ΚΑΜΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑ, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΛΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ "ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ" Κ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΙΟ "ΠΑΛΑΒΑ", "ΚΟΥΦΑ" Κ "ΑΤΟΠΑ" ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΑΠΟΤΕΛΩ ΣΥΝΗΘΩΣ "ΕΞΑΙΡΕΣΗ" , ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ Κ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!! ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! ΦΙΛΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #249  
Παλιά 16-09-11, 11:26
nathalie Ο χρήστης nathalie δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-11 16:36
σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τις δύο, με καθησυχάσατε αρκετά από τον επόμενο μήνα θα κόψω τα αντισυλληπτικά και θα πάω ξανά για εξετάσεις να δω πού βρίσκομαι σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ό,τι καλύτερο
Απάντηση με παράθεση
  #250  
Παλιά 16-09-11, 13:13
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
να εισαι καλα nathalie και να εχεις θετικη σκεψη, μαρακι ενω εχω κλεισει για τις 21 εξω στην γιατρο μου να κανω μυελογραμμα με ενημερωνει οτι θα ειναι ανωδυνο και θα χορευω μετα αλλα 300 το μαλλι να πληρωσω και σημερα ειχα ραντεβου στο νοσοκομειο και μου ειπαν οτι δεν πληρωνω τιποτα και με τοπικη αναισθησια γινεται και οτι δεν παιρνουν απο την σπονδυλικη στηλη αλλα απο τα πλαγια της λεκανης δεν ξερω τι να κανω μαλλον θα τα πληρωσω τα 300 το βλεπω εγω μηπως και δεν ειναι τοση επωδυνη εμπειρεια μην νομιζεις ομως οτι μονο εσυ εισαι εξαιρεση και εγω κοντα βρισκομαι
Απάντηση με παράθεση
  #251  
Παλιά 16-09-11, 18:18
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
καλησπερα σας εγω οταν εκανα μυελογραμμα μου το εκαναν μεσα στο νοσοκομειο στον ερυθρο που νοσηλευομουν πειραν καποια δειγματα και τα εστειλαν σε 3 διαφορετικα σημεια 1 στον δημοκριτο 1 καπου στην μιχαλακοπουλου και 1 στον ευαγγελισμο τα αποτελεσματα αργουνε να βγουνε λιγακη αν θυμαμαι καλα κανανε κανα μηνα να βγουνε , εμενα παντως μου εφυγε η μαγγια οταν μου το εκαναν ......................
Απάντηση με παράθεση
  #252  
Παλιά 16-09-11, 18:19
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
δεν θυμαμαι βεβαια ποσα πληρωσα αλλα καποια τα πηρα πισω απο το ικα αλλα μην φανταστειτε πολλα
Απάντηση με παράθεση
  #253  
Παλιά 17-09-11, 08:41
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα ετσι ακριβως μου ειπαν και εμενα τα σελνουν σε τρια διαφορετικα σημεια και αυτο που το στελνουν στον δημοκριτο το πληρωνεις και παιρνεις απο το ικα τα χρηματα οχι ολα το 70 τοις εκατο αν κανω λαθος αλλα το θεμα ειναι οτι η γιατρος μου εξω με διαβεβαιωνει οτι δεν θα καταλαβω απολυτως τιποτα και θα χορευω μετα κυριολεκτικα αρα μαλλον δεν θα την γλυτωσω την 300αρα αν ειναι να μην μου φυγει η μαγκια και εμενα λογικα πρεπει να σου εκαναν τοπικη αναισθησια γιατι ετσι μου ειπαν στο νοσοκομειο οτι κανουν τοπικη αναισθησια
Απάντηση με παράθεση
  #254  
Παλιά 17-09-11, 09:09
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!!! ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ, ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΗΨΗΣ ΤΟΥ ΜΥΕΛΟΥ, ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ, ΛΟΓΙΚΑ, ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΠΑΝΤΟΥ (ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...???). ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ 3 'Η 4 ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑ ΛΙΓΟ Κ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΛΟΓΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΟΣΤΕΟΠΩΡΩΣΗ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΑ Κ ΣΥΜΠΑΓΗ ΠΟΥ "ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ"... ΚΙ ΕΓΩ Κ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.....!!!! ΛΗΨΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕΡΝΟ, ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ Κ ΑΠΟ ΠΛΑΓΙΟ ΟΣΤΟ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ, ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ (ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΕΜΕΝΑ). ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ, ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΕΠΩΔΥΝΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ..!! ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6,5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΟΛΥ 'Η ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΙΩΘΩ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΟΚ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!! ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ Κ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mari@ : 17-09-11 στις 09:12
Απάντηση με παράθεση
  #255  
Παλιά 17-09-11, 10:45
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
απο οτι θυμαμαι κανουν μια μορφη τοπικης αλλα οταν μπαινει μεσα και φτανει για να σου παρει το δειγμα εκει ειναι που τα βλεπεις ολα , βεβαια τωρα ο γιατρος που με παρακολουθει οταν μου ειπε οτι θα ξανακανω καποια στιγμη μυελογραμμα τον ρωτησα αν θα πρεπει να κανω εισαγωγη στο νοσοκομειο για να το κανω γιατι το πρωτο που ειχα κανει τα ειχα δει ολα , μου ειπε οτι εμας η τακτικη μας ειναι να φευγει ο ασθενεις ορθιος , αλλα απο οτι θυμαμαι μου ειχε πει οτι παιρνουν δειγμα και απο τον θωρακα .......................
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:46.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.