Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 09-11-07, 09:21
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
«Ειδική» λεβεντιά...

Η περίπτωση των Ζωνιανών, ενός τμήματος της επικράτειας, όπου, ανοικτά, ο νόμος δεν είναι ο ίδιος για όλους και τα δικαιώματα, ακόμη και η ζωή, του οιουδήποτε -ιδίως δε όσων Ζωνιανιτών δεν χειροκροτούν τα «ανδραγαθήματα» των συγχωριανών τους- δεν τελούν υπό την αποτελεσματική προστασία του, είναι πλήγμα για τη δημοκρατία. Ακόμη πιο ενοχλητική είναι η διαπίστωση ότι για κάποιους η έκνομη αυτή κατάσταση φαντάζει ως πραγμάτωση ενός ιδεώδους ντόπιας λεβεντιάς, συγγενούς με αυτό που τροφοδοτεί την αυτοεικόνα μας ως έθνους ανάδελφου, του οποίου ο τράχηλος δεν υποφέρει ζυγόν μηδέ Τούρκων, Αμερικανών ή Καποδίστρια. Το πιο θλιβερό απ’ όλα όμως εν προκειμένω είναι ότι για να τολμήσουμε να κοιτάξουμε το πρόβλημα κατάματα χρειάζεται αίμα ανθρώπων που κάνουν απλώς το καθήκον τους.

Ανδρέας Τάκης Βοηθός Συνήγορος του Πολίτη / Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 10-11-07, 12:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
«Στα Ζωνιανά τις Μερσεντές τις λέμε δευτεράντζα»

Το μόνο για το οποίο δεν μπορεί κανείς να κατηγορήσει τους Ζωνιανούς, είναι η έλλειψη ευρηματικότητας: προ εβδομάδων τρύπωσαν σ’ ένα φορτηγό ψυγείο και στην κοιλιά του κάθε ψαριού που μετέφερε έχωσαν κι από ένα πακέτο ναρκωτικά! Τις φυτείες τους στο βουνό μέχρι πρότινος τις καμουφλάριζαν τυλίγοντάς τις με δίχτυα για να μη φαίνονται απ’ τα ελικόπτερα, αλλά τελευταία βρήκαν πιο ριζοσπαστική λύση: άρχισαν να φέρνουν σπόρους για χασισόδεντρα - νάνους απ’ την Ολλανδία, τα οποία κοσμούν υπέροχα αποθήκες, θερμοκήπια και βιολογικούς καθαρισμούς... Εξ ου και το χωριό στην τοπική αργκό αποκαλείται «μπουτίκ» λόγω της ποικιλίας εμπορευμάτων, παρότι τη λέξη «Ζωνιανά» ξέρουν και την προφέρουν ακόμη και οι Ολλανδοί στο Αμστερνταμ, αφού η τοπική παραγωγή μαζί μ’ εκείνη της Καλαμάτας θεωρείται η βασίλισσα της ευρωπαϊκής φούντας.

Οι μπαλοθιές το 1998

Εφέτος το χωριό κλείνει μια εικοσαετία εγκληματικής δραστηριότητας: το 1988 πρώτη φορά εφήρμοσαν οι κάτοικοι την κλασική πλέον μέθοδο της μπαλοθιάς και βρέθηκαν 100 αστυνομικοί να φεύγουν τρέχοντας απ’ τον Μυλοπόταμο. Οπως ακριβώς συμβαίνει και σήμερα: σε πρόσφατο ηχητικό ντοκουμέντο εν μέσω μπαλοθιών ακούγεται ένας αστυνομικός να λέει «Ωχ, ωχ, σκάσαμε επάνω τους!» και ο άλλος του απαντάει με τρεμάμενη φωνή «Θα μας φάνε όλους φίλε!». Είναι απ’ το περσινό επεισόδιο, που έζησε από κοντά ο ειδικός φρουρός κ. Αθ. Παπαζήσης. «Πήγαμε να πάρουμε μια χασισοφυτεία ένα μεσημέρι, μία ή ώρα, και περνούσαμε απ’ το χωριό με επτά τζιπ. Εγώ ήμουν στο τρίτο», λέει. Κι ενώ όλα έδειχναν να πηγαίνουν καλά, ξαφνικά το σχέδιο κατεβυθίσθη λόγω... άγνοιας του οδικού δικτύου: ο επικεφαλής του αστυνομικού κονβόι έχασε τον δρόμο, το τζιπ του χώθηκε σ’ ένα αδιέξοδο, και ατυχώς για τη λοιπή πομπή που ακολουθούσε, στο τέρμα του δρόμου ανέμεναν οι καλαζνικοφόροι Ζωνιανοί. «Επεφταν οι σφαίρες βροχή! Μας εγκλώβισαν στο αδιέξοδο, και μετά άντε να ξεφύγεις», λέει ο κ. Παπαζήσης. Κι όσο για τη χασισοφυτεία... «Την επομένη τα ξημερώματα, που καταφέραμε τελικά να φθάσουμε, βρήκαμε μόνο λάκκους. Και μερικές μέρες μετά, που πήγα εγώ με πολιτικά στο χωριό κι έδειχνα τα σπίτια απ’ όπου μας πυροβολούσαν, όλοι μου λέγανε “σιγά μη βρεις ποιος σου έριχνε!”».

Το ενδιαφέρον με τον παραλογισμό, είναι πως όταν τον ζεις για πολύ καιρό στο τέλος τον συνηθίζεις. Κι έτσι βρίσκεσαι να ακούς τον κ. Χρ. Μαρκογιαννάκη, τον πρώην υφυπουργό Δημοσίας Τάξεως, να λέει ατάραχος πως «είχαμε πληροφορίες πως μαζί με το ψαχνό πήγαινε και το κόκαλο. Δηλαδή σου λέγανε «πάρε ό,τι ναρκωτικό θες, αλλά πάρε μαζί κι ένα κιλό χασίς». Ο πρώην υφυπουργός περιγράφει περιστατικά που αν τα έβλεπες σε ταινία, θα έλεγες πως ο σεναριογράφος το παρατράβηξε: «Για να τη σπάσουν στην αστυνομία, οι Ζωνιανοί έκλεψαν ένα περιπολικό απ’ το Πέραμα», λέει ο κ. Μαρκογιαννάκης με το πιο φυσικό ύφος του κόσμου. «Εκαναν όλο το βράδυ δρομολόγια με το πορτ μπαγκάζ φορτωμένο χασίς και το πρωί το άφησαν στο ίδιο σημείο απ’ όπου το έκλεψαν» - κι έτσι κάπως, οι αστυνομικοί βρέθηκαν με τα σκουπάκια τους να μαζεύουν τη φούντα που είχε μαδήσει στα καθίσματα!

Σε ακόμη χειρότερη μοίρα απ’ αυτούς βρέθηκε προσφάτως έτερος εκπρόσωπος του νόμου: είναι ο αστυνομικός διευθυντής Ρεθύμνου, που έχασε την αστυνομική επιχείρηση του Σαββατοκύριακου γιατί... είχε πάει στην Αθήνα, να τρέξει στον Μαραθώνιο! Παρότι τερμάτισε σε 3 ώρες 29 λεπτά και 14 δεύτερα -σε εξαιρετικό χρόνο δηλαδή!- μετά απ’ αυτά που συνέβησαν, μάλλον θα προτιμούσε να τον είχε πατήσει το τραμ σαν τον Κενυάτη συναθλητή του. Διότι όσο γρήγορα κι αν έτρεξε, στον Ψηλορείτη οι αστυνομικοί του έτρεχαν πολύ γρηγορότερα για να ξεφύγουν απ’ τα Καλάσνικοφ των Ζωνιανών.

«Δεν είναι 30 άνθρωποι οι εγκληματίες», λέει ο ειδικός φρουρός Μαν. Τσαχπίνης. «Εμείς πριν από μερικά χρόνια ξεριζώσαμε 30.000 δενδρύλλια από κει. Πρέπει να είναι αναμεμειγμένο τουλάχιστον το μισό χωριό για να ‘χει τέτοια παραγωγή». Διότι όπως όλα δείχνουν, στα Ζωνιανά οι επαγγελματικές επιλογές ξεκαθαρίζουν από μικρή ηλικία. Στο σχολείο άμα βρέχει οι μαθητές αυτονοήτως φεύγουν τρέχοντας, κι η δασκάλα δεν ρωτάει πια γιατί. Από το φθινόπωρο που πρωτοδιορίστηκε ξέρει πως η απάντηση είναι «πρέπει να σκεπάσω τα καλά τα δέντρα!» - έτσι αποκαλούν οι μαθητές τα χασισόδεντρα! Επισήμως βεβαίως, όλοι στο χωριό είναι κτηνοτρόφοι, ή εργολάβοι - εξ ου και οι χαριτωμένες μεζονέτες που απλώνονται στην πλαγιά του βουνού, και μοιάζουν σα να διακτινίσθηκαν μόλις απ’ το Νέο Ψυχικό.

Εργολάβος με Πόρσε

Εργολάβος δηλώνει και ο νεαρός που με αφορμή τη σύλλήψή του ξεκίνησε η επιχείρηση της αστυνομίας. Στα 23 του οδηγεί Πόρσε τελευταίας εσοδείας, κι από τη μέρα που βρέθηκε στο κελί εκείνοι που τον έχουν περισσότερο αποθυμήσει πέραν της οικογένειάς του, είναι οι μαγαζάτορες που διατηρούν μπαρ στο Πέραμα, αφού λίγοι πελάτες έχουν τη δική του θριαμβική ιστορία σε γυναίκες, ποτά και ξενύχτια. Αν έχει ή όχι έξι εκατομμύρια ευρώ στον τραπεζικό του λογαριασμό όπως λένε τα κανάλια, ουδείς ακόμη είναι σε θέση να το γνωρίζει, αλλά το γεγονός πως όποιος ακούει αυτό το νούμερο στο χωριό ποσώς εκπλήσσεται, λέει πολλά για τη ζωή του νεαρού. «Μάλλον θα τα κέρδισε στα... ζάρια!», κάνει αδιάφορα ένας συγγενής του στο καφενείο του χωριού, κι απ’ το ύφος του διαπιστώνεις πως δεν αστειεύεται. Διότι προφανώς, το lifestyle του νεαρού Ζωνιανού δεν αποτελεί εξαίρεση.

Απ’ την Τρίτη και μετά, που διακόσιοι συγχωριανοί του εγκατέλειψαν το χωριό λίγο πριν ισάριθμοι αστυνομικοί αναπληρώσουν το πληθυσμιακό κενό, οι μαγαζάτορες του Περάματος περίλυποι τρίβουν άδειες μπάρες και πληρώνουν τις γυναίκες για να κάθονται, όπως γινόταν στην Τρούμπα προ δεκαετιών κάθε που έφευγε ο αμερικάνικος στόλος. «Χάθηκαν κι οι Μερσεντές απ’ τους δρόμους», λέω σ’ έναν τοπικό παράγοντα. «Εμείς εδώ τις Μερσεντές τις λέμε δευτεράντζα!», απαντάει. «Κάτσε να περάσει η μπόρα, και σε κάνα μήνα θα μπορείς πάλι να κάνεις εδώ έρευνα αγοράς για Πόρσε! Μέχρι τότε, θα έχουν έρθει και τα νέα μοντέλα!».

Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 14-11-07, 19:09
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τωρα που με πείσανε ότι δεν υπάρχουν πολιτικές ευθύνες (το φωνάζουν όλα τα κομματα, απίστευτη ομοψυχία) θα πιασουμε να βάλουμε στη φυλακή κάποιον για ξεκάρφωμα?Ετσι να γίνει ντόρος ρε γμτ!
Για να μην ρωτήσω τι θα γινει αν ανοίγαμε λογαριασμούς τραπεζικών, δικαστικών, αστυνομικών, βοσκών (γιατι όχι) και τοπικών παραγόντων...
Κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω ειναι το εξής.Πήγα και άνοιξα ενα λογαρισμό σε μια τραπεζα.Εβαλα 1000 ευρω να υπάρχουν και τον ψευτοκίνησα για κανα εξάμηνο.Στους έξι μήνες κατέθεσα 50.000 ευρώ και μετά απο 3 μέρες τα εκανα έμβασμα για αγορα αυτοκινήτου.Ο λογαριασμός μου ειναι ακομα υπο παρακολούθηση.Αυτοι κάτω στην Κρήτη δεν ξέρουν τίποτα?
Νιωθω πολυ χαζός όταν μου ζητάνε να τους πιστέψω...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 14-11-07, 19:45
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Νιωθω πολυ χαζός όταν μου ζητάνε να τους πιστέψω...
Το αξιοθαυμαστο ειναι οτι εστω ακους αυτα που λενε

Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα που με πείσανε ότι δεν υπάρχουν πολιτικές ευθύνες (το φωνάζουν όλα τα κομματα, απίστευτη ομοψυχία)
και τα συγκρατεις κιολας :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 14-11-07 στις 19:47
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 15-11-07, 10:12
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το μονο αξιοθαύμαστο ειναι πως δεν έχω πάρει κανενα φτυάρι, κανα δίκανο να τους στέλνω έναν έναν...Η πολιτική κατάσταση εχει μείνει στάσιμη πάνω απο χρόνια.Τα πράγματα έχουν αλλάξει και πρεπει να εξελιχθεί και η πολιτική..Γιατι να συμβει αυτό αφου απευθύνεται σε ζώα?Καταλαβαίνουν τη διαφορά?
Επειδη κάποιοι τα χάλασαν στη μοιρασιά κανουμε εκκαθάριστικη επιχείρηση?Αναδιανομή κανουμε...Ή δωστε μου μερτικό ή πειτε μου ξεκάθαρα γιατι δε μου δίνετε..Μαλβίνα καλα το έλεγες...ΩΞΩ Π_ _ _ΤΗ ΑΠΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 15-11-07, 10:22
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη κάποιοι τα χάλασαν στη μοιρασιά κανουμε εκκαθάριστικη επιχείρηση?Αναδιανομή κανουμε...Ή δωστε μου μερτικό ή πειτε μου ξεκάθαρα γιατι δε μου δίνετε..
Σωστά..οι τιμές της μαύρης ανεβηκαν, αλλα οι μίζες δεν εχουν αναλογικα τιμολογηθεί και υπάρχουν κοινωνικες ανακατωσούρες στα....υπο-στρώματα του 'ενστολου υπο-κόσμου.

Λέςκαι δεν τους ειναι ευκολο να βρουν τις φυτειες απο το ....Google Earth.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 15-11-07, 10:50
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Είχαν κανει λέει και εισαγωγή φούντα νάνο σε σπόρους για να τη φυτεύουν στα μπαλκόνια χωρίς να τους κόβει τη θέα...
Εδω δημιουργείται το εξής ερώτημα...Οταν κανουν εξαγωγή οι Ζωνιανοι και λοιποί έμποροι της Ελλαδας (μηπως να αναθεωρήσουμε το ΑΕΠ παλι?) και χρησιμοποιούν μεταλαγμένα εξάφυλλα φουντίδια (για αύξηση της παραγωγής) ειναι υποχρεωμένοι απο την κοινοτική νομοθεσία να το αναφέρουν πάνω στο τσιγαριλίκι?
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 15-11-07, 11:11
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...Ναι...κατω απο την πιστοποιηση CE....
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 15-11-07, 11:34
Xoirovoskos Ο χρήστης Xoirovoskos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-11-07 12:03
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και να γραφουν επίσης ότι το κάπνισμα φούντας μπορεί...να σκοτωσει και μπάτσους
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-11-07, 11:36
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xoirovoskos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και να γραφουν επίσης ότι το κάπνισμα φούντας μπορεί...να σκοτωσει και μπάτσους
Κακιες λέξουλες...
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 15-11-07, 12:34
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΖΩΝΙΑΝΑ ΣΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ??
VILLABAFO (ΒΙΛΑΜΠΑΦΟ)


Στα Ζωνιανά έχουν λέει την καλύτερη ομάδα πόλο
παίζουν όλοι ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ


Πως λέγονται οι λύκοι που ζουν στα βουνα των Ζωνιανών?
ΤΣΙΓΑΡΙΛΥΚΟΙ....!!!!


Πώς λέγεται το γήπεδο μπάσκετ στα Ζωνιανά;
Στάδιο ειρήνης και ΦΥΤΕΙΑΣ!!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-11-07, 15:01
zouloumis Ο χρήστης zouloumis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η ζωή είναι ώραια αλλά τα έχει με άλλο...

"Χρειάζεται συνεχής παρουσία της αστυνομίας και συγκεκριμένα μέτρα πρόληψης... "
Μιλάμε για μια βιομηχανία που "παίζει" σε επίπεδα που μαζεύεται το χρήμα και η δύναμη, αυτό το καταλαβαίνουμε πιστεύω. Τώρα για να ρίξουμε στάχτη στα μάτια μιλάμε για αστυνόμευση και συλλήψεις... και ρωτώ γιατί, μια πλιάδα αστυνομικών καπνίζουν κάνναβη το λιγότερο... (είναι το καλό παράδειγμα...). Αλλά αν τα βάλουμε όλα μέσα στο παιχνίδι τις ζωής υπάρχουν για να δουλεύουμε... να μη μιλάμε όμως για κράτος και παρακράτος και το αντίστροφο. Αυτός που την πληρώνει είναι ο αδύναμος που πάει να γίνει δυνατός αλλά δελεάζεται και τον τρώει η "κάστα".

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zouloumis : 02-02-08 στις 23:00
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-11-07, 16:54
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
"όταν η πλειοψηφία των μπάτσων καπνίζουν κάνναβη το λιγότερο"

Δεν νομίζω ότι είναι ορθή αυτή η στατιστική που αναφέρεις. Όπως επίσης και δεν είναι όμορφο να αναφέρει κανείς τους αστυνομικούς χρησιμοποιώντας όρους που μπορεί να έχουν μειωτικό χαρακτήρα.
Δεν μου αρέσει να με αποκαλούν χασοδίκη, όπως φαντάζομαι δεν αρέσει στους φίλους γιατρούς να τους λένε χασάπηδες κλπ.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 15-11-07, 17:53
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η εν λόγω έκφραση ειναι αξιόποινη.
Οι γενικεύσεις του είδους οι αστυνομικοί παίρνουν ναρκωτικά ειναι τουλάχιστον απαράδεκτες...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 15-11-07, 18:21
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από elbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν είναι όμορφο να αναφέρει κανείς τους αστυνομικούς χρησιμοποιώντας όρους που μπορεί να έχουν μειωτικό χαρακτήρα στους φίλους γιατρούς να τους λένε χασάπηδες κλπ.
Αυτά να τα ακούει ένα εξέχον στέλεχος της βάσης και μέλος του κλάμπ των διανοούμενων νοικοκυρών που πήγε και είπε εναν αστυνομικό κωλόμπατσο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.