Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Λογοτεχνία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-04-10, 20:42
marakos Ο χρήστης marakos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-03-12 21:31
Φύλο: Άντρας
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΣ

Σιχάθηκα τον εαυτό μου!
΄Ετσι μούρχεται να ξαναπάρω τα….. βουνά !.
«Τι κόσμος μπαμπά ,τον πουλώ όσο-όσο» , που έλεγε κάποτε και ο γραφικός πιτσιρικάς !.
60 χρόνια πέρασαν, μισός αιώνας και…. και τίποτα δεν άλλαξε!!.
Ολόκληρα 60 χρόνια σιωπής, χρόνια ανηφοριάς, χρόνια προσπάθειας, κι` έφτασα κάποτε στο σήμερα..
Μεγάλωσα, ωρίμασα, σταδιοδρόμησα και παραβλέποντας όλες τις αναστολές, όλες τις φοβίες, αψηφώντας όλες τις απειλές ( ναι ,υπήρξανε και τέτοιες ) έβγαλα στη φόρα όλα όσα κρατούσα μέσα μου κρυμμένα μια ολόκληρη ζωή. .
Για να τ` ακούσουν, να τα μάθουν οι νεώτεροι και σεις μαζί αγαπητοί μου φίλοι.
΄Ετσι έγραψα το βιβλίο «ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΣ», .οχι για δόξα,ούτε για χρήμα . για να τα πώ, να τα φωνάξω, να κραυγάσω ,να προειδοποιήσω τους έφηβους τους ,νέους, τόβγαλα !
Για σας τοβγαλα ,παλληκάρια μου,
Για να μη σας ξεγελούν οι…Κίρκες, μη σας μαγεύουν οι Σειρήνες, μη σας φουσκώνουν τα μυαλά οι κατ`επάγγελμα (δήθεν) ηγέτες.
Τάγραψα για να μη σας μαραίνουν την ικμάδα σας ,να μη σας εξαντλούνε την ορμή και την παλληκαριά σας , κάποιοι
άχρηστοι και επικίνδυνοι πολιτικοί με ξύλινη και λαοπλάνα γλώσσα..
Χάθηκε το βιβλίο από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του, αρπάχτηκ, διαβάστηκε,χειροκροτήθηκε από εκατοντάδες φίλους,συγγενείς,συνάδελφο υς,γνωστούς,αλλά κυρίως από σας τους πρόσφατους αγαπητούς φίλους του διαδικτύου.
Για σας μιλώ, τους φίλους μου , που με τιμήσατε και με την αγορά ,και με την παρουσία σας στις εκδηλώσεις του ΙΑΝΟΥ .
ΚΙ`ύστερα; και τώρα; και αύριο; τι γίνεται;
ΤΙΙΠΟΤΑ , ΣΙΩΠΗ και ΑΠΡΑΞΙΑ !
Δεκάδες τα μηνύματα,τα FAX και τα τηλεφωνα, από τη Σπάρτη,την Κόρινθο,την Πάτρα την Αλεξανδρούπολη , απ`την Αθήνα,τη Θεσαλονίκη τον Πολύγυρο,την Ελασσόνα , το Ηράκλειο ,από τις 4 γωνιές της χώρας !
« ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΜΕ το βιβλίο σας γιατρέ μου », το ίδιο μήνυμα από παντού.
Ρωτάω τον ΙΑΝΟ ,
-«το δώσαμε στην εταιρεία «ΑΠΟΛΛΩΝ ,μου λένε, αυτή το διακινεί ».
Ρωτάω τον «ΑΠΟΛΛΩΝΑ »,
- «όποιος μας το ζητάει το στέλνουμε », μου λένε .
Μά το βιβλιο με τις συγκλονιστικές , πικρές , αλήθειες που ενοχλούνε ,¨σκόνταψε¨,και ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ,σας το ξαναλέω , φίλοι μου !.
Χρήματα από την πρώτη έκδοση δεν πήρα για να πέσει η τιμή (στα 15-16 ΕΥΡΩ ) ,μόνο και μόνο για να το πάρουν με ευχέρεια τα παιδιά.
Τα χρήματα από τη δεύτερη έκδοση τα χάρισα στο « Παιδικό χωριό στο Φίλυρο Θεσσαλινίκης» ,ενώ
της 3ης έκδοσης θα τα διαθέσω όπου εσείς αποφασίσετε.
Το ΚΕΙΜΕΝΟ θέλω να δώσω, να σκορπίσω σ`όλα τα μέρη της Ελλάδας, θέλω να το διαβάσουν τα παιδιά, τ`ανήψια,τα εγγόνια σας.,
Περνούμε δύσκολους καιρούς και θάρθουν κι` άλλοι πιο χειρότεροι,γιατί προβλέπω-δυστυχώς - πως το ναυάγιο της οικονομίας μας θ `αποτελέσει αφορμή να «μπούν» και πάλι τα παιδιά σε νέες περιπέτειες .
Βοηθείστε με ,με πράξεις, με ιδέες, να κρατηθούν μακρυά απ` τη βία τα παιδιά σας.
Παιδιά δικά μας είναι κι` όσα συλλαμβάνονται τις τελευταίες μέρες.
Ποιός ξέρει τι τους βάζουν στο κεφάλι , ποιος ξέρει ποιοι τους ξεσηκώνουν οπλίζοντας το χέρι τους για απαράδεχτα χτυπήματα αδελφοκτόνα.
Περνούμε δύσκολους καιρούς . Τις τελευταίες μέρες παίρνετε μια γεύση, ένα προμήνυμα απ` τη συνέχεια που μας περιμένει.
Γι`αυτό σας λέω «κάντε » κάτι να φθάσει το βιβλίο μου στα χέρια των παιδιών σας.
Να μάθουνε για να μην πάθουνε ,να δουν τι έπαθε η γενηά η δική μας.
Μου λένε πως πωλήσεις κι` αγορές γίνονται και μέσω Internet, μου δώσαν τα τηλέφωνα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ –τα παραθέτω- 2310/601261 210/ 5781410 210/5781244.
Αν έχετε γνωστούς σας βιβλιοπώλες πέστε τους να πάρουν από δύο-τρία αντίτυπα να βάλουνε στο ράφι , στην βιτρίνα τους, προμηθευθείτε το και σεις και στείλτε αντί για πάστες και λουλούδια στους γνωστού σας, , στα σπίτια που έχουνε παιδιά.
Βάλτε και σεις ένα χεράκι στν προσπάθειά μου, σας παρακαλώ,
σας αγαπάω.,

ΒΛΑΣΗΣ ΓΩΓΟΥΣΗΣ

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:06.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.