Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-09-06, 11:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
18 χρόνια αναβαθμίσεις καρδιοκτύπια και πολύ ... γκρίνια

Όπως αναφέραμε και σε άλλο μήνυμα, το Σάββατο κάναμε την πρώτη μας μεγάλη αναβάθμιση στην νέα AcroBase.

Ξεκινήσαμε με τον Μίλτο να κάνουμε διπλό backup της βάσης και όταν το ολοκληρώσαμε, ο Μίλτος ξεκίνησε να ανεβάζει την νέα έκδοση.

Στην ιστορία της AcroBase οι αναβαθμίσεις χάνονται στα βάθη πολλών ετών … από την πρώτη μου αλλαγή από host mode σε Pcboard και μετά σε RBBS. Kαι στο RBBS πολλές ακόμα αναβαθμίσεις νέων εκδόσεων.

Η ίδια αγωνία το ίδιο καρδιοκτύπημα , θα πετύχει; Πόση ώρα θα είναι κλειστή; Και αν το compilation μου πετάξει λάθη;

Και να τα νέα μηχανήματα, βάλε νέο δίσκο, βάλε νέα μνήμη άλλαξε μηχάνημα κοκ και με ενοχλούσε και με ενοχλεί αφάνταστα η ακροβάση να μένει κλειστή και να κτυπάνε τα τηλέφωνα….

Μετά ήρθε το Major of ΒΒS. Την σκυτάλη πήρε από μένα, η ομάδα των χειριστών / προγραμματιστών και αν και ασφαλώς ένοιωθα μεγαλύτερη σιγουριά, πάντα είχα την ίδια αγωνία το ίδιο καρδιοκτύπημα. Μαζευόντουσαν στο ακρόσπιτο μαζί και με άλλα παιδιά ανά καιρούς και από την μία έκαναν την δουλειά που τόσο καλά ήξεραν, από την άλλη είχαν να ακούν την γκρίνια μου, γιατί κοπανάτε έτσι τον δίσκο, γιατί γιατί :-) Πως δεν με βαρέθηκαν τόσα χρόνια.

Και ήρθε η προχθεσινή ημέρα, νέα αγωνία νέο καρδιοκτύπημα. Βάζαμε την νέα έκδοση και δεν ξέραμε τι ασυμβατότητες θα αντιμετωπίσουμε.

Και ήταν μπόλικα αυτά μιας και έχουμε αρκετά έξτρα plugins που έπρεπε να γίνουν συμβατά με την νέα έκδοση. Πολύ αργά το βράδυ τα περισσότερα απ’ αυτά, δούλευαν ικανοποιητικά, άλλα όχι. Την άλλη μέρα το πρωί η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε 100% και όλα δούλευαν στην εντέλεια.

Για μια ακόμα φορά, να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, στον δημιουργό της νέας AcroBase, τον Μίλτο. Δεν του φτάνει που για πρώτη φορά ασχολείται με κάτι παρόμοιο χωρίς να είναι ο πλέον ειδικός και τα καταφέρνει περίφημα, αλλά έχει να ακούει και την γκρίνια μου.

Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-09-06, 11:38
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αχ αυτή η Χαμοδρακογκρίνια. Γενιές και γενιές την έχουν ακούσει... Ποιος μπορεί να ξεχάσει εκείνες τις βραδιές που τον κλειδώναμε στο μπάνιο μπας και πληρώσει και κανείς άλλος τις πίτσες και μετά μέχρι να φάμε την πίτσα μας έπαιρνε τα αυτιά... τσκ τσκ

Συγχαρητήρια στο Μίλτο και όλους τους upgraders της Άκρο στο πέρασμα των χρόνων!
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-09-06, 11:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος μπορεί να ξεχάσει εκείνες τις βραδιές που τον κλειδώναμε στο μπάνιο μπας και πληρώσει και κανείς άλλος τις πίτσες και μετά μέχρι να φάμε την πίτσα μας έπαιρνε τα αυτιά
Το μπάνιο δεν είχε κλειδαριά, ανακάλυψαν άλλο τρόπο, μου βγάλανε το χερούλι από την εξώπορτα και μετά από τότε δεν μπόρεσα να το βιδώσω γερά :-(
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-09-06, 16:33
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
Αφού έχεις καλό team τι καρδιοκτυπάς τσάμπα.

lol
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-06, 17:26
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-08 00:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπάνιο δεν είχε κλειδαριά, ανακάλυψαν άλλο τρόπο, μου βγάλανε το χερούλι από την εξώπορτα και μετά από τότε δεν μπόρεσα να το βιδώσω γερά :-(
Πωπω πίκρα........Βρε τα παλιόπαιδα τι σου έκαναν......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:46.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.