Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 20-08-10, 12:08
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από stratoula Εμφάνιση μηνυμάτων
gweia sou lida me lene stratoula pasxo kai ego apo idiopatheis thromvokitarosi
Στρατούλα σε παρακαλώ να γράφεις μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 21-08-10, 11:27
stratoula Ο χρήστης stratoula δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-11-18 00:33
Αρχική Δημοσίευση από LITSA Εμφάνιση μηνυμάτων
πάσχω και εγώ από το ίδιο πρόβλημα΄παίρνω σαλοσπίρ και υδροξυουρία τώρα έκανα οστεομυελική βιοψία και έδειξε ότι στο μέλλον θα πάθω μυελοίνωση μήπως ξέρεις να μου πεις κάτι ευχαριστώ
geia sou litsa me lene stratoula kai exo kaii ego idiopathi thrombokitarosi perno kai ego salospir xagrid kai hudrea ego ekana mielograma kai ostromeliki prin apo 3 xronia kai prin apo ena xrono ekana pali mielograma min anisixis den exoume kamia foberi arostia apla prepi na pernoume ta farmaka opos prepi kai ola tha pane kala
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 23-08-10, 08:36
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από LITSA Εμφάνιση μηνυμάτων
δημήτρη, τα αιμοπετάλια σου ποσα ειναι, επειδή υπάρχει αύξηση δικτυοτών ινών, για αυτό θα ξανακάνεις οστεομυελική βιοψία , αλλά και να μη κάνεις φαίνεται καθαρά από την βιοψία, θα μπορούσε να σου δώσει και απο τώρα υδροξυουρία, αλλά εντάξει τί βιάζεσαι, περίμενε, η νόσος υπάρχει, άστα να πάνε είναι, θα είμαστε από εδώ και πέρα με θεραπεία για πάντα, πόσο χρονών είσαι, τα λέμε
kalhmera litsaχαθηκες αν εισε καλα πεσμου για σενα ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 23-08-10, 22:37
stratoula Ο χρήστης stratoula δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-11-18 00:33
Αρχική Δημοσίευση από Lida Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας. Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω για κάτι που με απασχολεί έντονα. Πάσχω από ιδιοπαθή θρομβοκυττάρωση.
lida min anisixois den einai kamia foferi asthenia me ta farmaka ean pernis ola tha pan kala exo kai ego to idio problima edo kai tria xronia me lene stratoula
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 01-09-10, 12:18
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από yikagian Εμφάνιση μηνυμάτων
πασχω απο την νοσο εδω και 9 χρονια τωρα ειμαι 46 και επαιρνα ανγρελανιδη και τωρα υδροχυουρεα αλλα τα αιμοπεταλια ειναι γυρω στισ 620.000
αν θελεισ επικοινωνησε μαζι μου να μιλησουμε σχετικα
γειασου ειμε ο δημητρης 55 χρον. εχω και εγω τη νοσο 5 μηνες τα αιμοπεταλια ειναι 620.000 η αιμοσφερινη 17,80 ο αιματοκτιτης 53,3 και ογιατρος μου λεη να περνω σαλοσπυρ τιποτα αλω αν δεν πανε 1.00000 τα αιμοπεταλια 18,50 η αιμοσφερινη αν ξερει καπιος ας μου απαντησει ρε παιδια
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 01-09-10, 12:21
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στρατούλα σε παρακαλώ να γράφεις μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.
ενα μεγαλω μπραβω!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 01-09-10, 12:23
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στρατούλα σε παρακαλώ να γράφεις μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες.
μπραβω!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 01-09-10, 12:45
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από jimgo Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σε ολους και ολες με λενε δημητρη και ειμαι 40 ετων , ειμαι και εγω ενας απο εσας εδω και 1 χρονο εχω και εγω ιδιοπαθης θρομβοκυταρωση , απο θεραπια εκανα στην xagrid αλλα επειδη αλλαξα νοσοκομειο και πηγα στον ευαγγελισμο πλεον κανω ιντερφερονη επερνα και σαλοσπιρ αλλα επειδη επεσαν τα αιμοπεταλια σε κανονικο αριθμο μου εκοψε το σαλοσπιρ και κανω μονο ιντερφερονη , εκανα και εγω μυελογραμμα περσι τον μαρτιο στον ερυθρο οπου και εγινε η διαγνωση και μεχρι τον σεπτεμβρη θα κανω και αλλο μυελογραμμα , ξεχασα να σας πω οτι οταν μπηκα στο νοσοκομειο με αιμοραγια απο την μυτη , οταν εκανα εξετασεις ειχα τον απιστευτο αριθμο του 1.500.000 ............ θα ηθελα να ρωτησω γιατι παρα πολλα ατομα μου λενε να καταθεσω τα χαρτια μου για αναπηρικη συνταξη , ισχυει κατι τετοιο ? ξερεις κανεις να μου πει ?
γεια σου δημητρη και εμενα με λενε δημητρη και πασχω και εγω απω την νοσο 5 μηνες δεν ξερω αν δυκεουσε σηνταξη μειπως ξερεις εσυ να μου απαντησεις εχω 620.000 αιμοπεταλια 17,80 αιμοσφερινη 53,3 αιματοκτιτη και ο γιατρος μου δεινει μονω σαλοσπυρ μεχρει να πανε λεη 1.000000 τα αιμ/λια και 18,5 η αιμοσφερινη γιατι αραγε κυνδινευω?? ςως ρε παιδια αν ξερει κανεις
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 01-09-10, 13:54
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
φιλε δημητρη εγω οταν μπηκα στο νοσοκομειο μπηκα με 1500000 αιμοπεταλια , και μου εδωσαν αμεσως xagrid , οταν αλλαξα γιατρο μου εδωσε ιντερφερονη και σαλοσπιρ , βεβαια τωρα παιρνω μονο ιντερφερονη και το σαλοσπιρ μου το εκοψε γιατι επεσαν τα αιμοπεταλια σε κανονικο αριθμο , το μονο σιγουρο ειναι απο οτι μου εχουν πει και εμενα ειναι οτι οταν εχεις τετοιο αριθμο αιμοπεταλιων και γενικα ππανω απο 500000 κινδυνευεις απο θρομβωσεις και για αυτο σου δινει το σαλοσπιρ , αλλα μου κανει εντυπωσει για πιο λογο σου δινει μονο σαλοσπιρ . τωρα αν καποιος αλλος ξερει θα σου απατησει πιο σιγουρα ................. δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου αλλα ισως ο γιατρος ξερει καλυτερα ........
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 01-09-10, 23:10
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
καλησπερα δημητρη σε ευχαριστω ευχωμε να σου πανε ολα καλα και σε ολους εμας που ειμασται σε αυτη τη νοσο και τραβαμαι αυτω το ζορι αν ξερεις πεσμου ποσα χρονια ζουνε οι ανθρωποι που εχουν αυτη την ασθενια ξερεις τι εχωμε να περασωμαι?
Απάντηση με παράθεση
  #71  
Παλιά 01-09-10, 23:29
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
Αρχική Δημοσίευση από dhmhtrhs Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα δημητρη σε ευχαριστω ευχωμε να σου πανε ολα καλα και σε ολους εμας που ειμασται σε αυτη τη νοσο και τραβαμαι αυτω το ζορι αν ξερεις πεσμου ποσα χρονια ζουνε οι ανθρωποι που εχουν αυτη την ασθενια ξερεις τι εχωμε να περασωμαι?

προσωπικα δημητρη μου θα σου ελεγα να μην κανεις τετοιες σκεψεις κοιτα να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τιποτα ......................
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 01-09-10, 23:33
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
καλησπερα παιδια...με λενε Δημητρη εχω κι εγω ιδιοπαθους θρομβωκυτταρωση και ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης αν ειναι κανενας απο Κρητη ας μου απαντησει......
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 02-09-10, 09:04
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
[QUOTE=jimgo;417452]προσωπικα δημητρη μου θα σου ελεγα να μην κανεις τετοιες σκεψεις κοιτα να περνας καλα και μην σκεφτεσαι τιποτα ......................εχεις δεικιο δημητρη και εγω αυτο λεω αλα οταν κανω εξεταση και ειναι η τημες που σου ειπα και δεν μου εχει δωσει ακομα υδρωξουρια τι να κανω δεν ξερω τι θα γεινει απω στηγμη σε στηγμη πεσμου κατι τι αι8μοραγια ειχες και πυγες στο νοσοκομειο? και κατι αλω γιατι ειμε κενουργιος αποτομα σου πυγαν 1500000 τα αιμοπεταλια σε ευχαριστω πολυ που μου απαντας
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 09-09-10, 11:09
dhmhtrhs Ο χρήστης dhmhtrhs δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-11 13:22
Αρχική Δημοσίευση από yikagian Εμφάνιση μηνυμάτων
πασχω απο την νοσο εδω και 9 χρονια τωρα ειμαι 46 και επαιρνα ανγρελανιδη και τωρα υδροχυουρεα αλλα τα αιμοπεταλια ειναι γυρω στισ 620.000
αν θελεισ επικοινωνησε μαζι μου να μιλησουμε σχετικα
kalhmera lida eimai odhmhtrhs 57-xρoν. εχω ιδιοπαθουσ θομβοκυταροση 5 μηνες ειναι και εμενα τα αιμοπεταλια 620.000 ο αιματοκριτης 53 α;λα ο γιατρος μου μου ειπε να περνω μονω σαλοσπυρ και ανυσιχω πολι μηπως ξερει κανεις αθηνα η κρητη καπιον αιματολογο εξιδικευμενο στην ιδιοπαθους θρομβοκυταροση να μου τον σηστισει ςος???????? ρε παιδια κυνδινευω η οχι
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 15-09-10, 05:25
LITSA Ο χρήστης LITSA δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-23 10:18
ela yikagian τί κάνεις χάθηκες για πες μου πώς είσαι τώρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:01.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.