Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #571  
Παλιά 04-12-11, 22:50
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
mamanicks καλησπερα.χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους βρηκα ανθρωπους που να μπορω να μιλησω μαζι τους και να με καταλαβουν.τους τελευταιους μηνες αντιμετωπιζω σοβαρο ψυχολογικο προβλημα.αρρωστησα πριν 8 χρονια (νοσος κρον)οταν ημουν εγκυος στο δευτερο παιδι μου.ξεκινησα με διαρροιες που σιγα σιγα εγιναν πανω απο 20 την ημερα,ειχα συνεχεια πυρετο και απεκτησα μια μεγαλη στενωση.τον τελευταιο εναμισυ χρονο εκτος απο διαρροιες και πυρετο,αρχισαν να πονανε τα κοκκαλα μου,να μουδιαζουν τα χερια και τα ποδια μου,να εχω φοβερους πονους και εμμετους λογω της στενωσης.επαιρνα 6 σαλοφαλκ,3 αζαθιοπρινη,3 μεντρολ και κατα διαστηματα φλαζυλ και σιπροξιν.μου ελεγαν οτι πρεπει να χειρουργηθω οπωσδηποτε εφοσον τα φαρμακα δε μου εκαναν τιποτα.ετσι τον ιουλιο χειρουργηθηκα.αφαιρεσαν 60 εκατοστα λεπτο εντερο, ειλεοτυφλικη βαλβιδα και το μισο παχυ εντερο.μετα το χειρουργειο μου ειπαν οτι θα ειμαι πολυ τυχερη αν δεν χρειαστω και δευτερο χειρουργειο μεσα στο χρονο γιατι ειμαι υψηλου κινδυνου.τον πρωτο μηνα ημουν πολυ καλα.μου ξεκινησαν αμεσως αζαθιοπρινη 2 χαπια την οποια παιρνω προς το παρον.απο τον δευτερο μηνα ομως αρχισαν παλι οι πονοι και ο πυρετος που πλεον ειναι γυρω στο 39.οι διαρροιες δε σταματησαν λεπτο.τον δευτερο μηνα λοιπον μετα απο 13 μερες 39 πυρετο η crp εφτασε 152,η τκε 95 τα λευκα 18.000 και ενιωθα σαν ετοιμοθανατη.δυστυχως ακομα ετσι περναει ο καιρος.απο την ημερα που ειχα γραψει το πρωτο μου μυνημα εχω παλι συνεχεια πυρετο και εχω διαλυθει.οι εξετασεις μου ειναι συνεχεια χαλια και η ψυχολογια μου ακομη χειροτερη.απεκτησα και την ιερολαγωνιτιδα για την οποια δε βρηκα στο ιντερνετ κατι που να με βοηθησει τουλαχιστον στο τι πρεπει να κανω για να ανακουφιζομαι.θα περιμενω και τα δικα σου νεα.και οποιος αλλος θελει βεβαια.ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #572  
Παλιά 04-12-11, 23:26
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
[QUOTE=captain.k;513899]
Αρχική Δημοσίευση από petalouditsa Εμφάνιση μηνυμάτων
mipws kapoios gnwrizei ean dikaioumaste kapoio epidoma san atoma me autin tin noso ?kai ean nai pou apeuthunomaste?euxaristw![/QUOνα γεια σου!!!εαν εχεις το 67% τοτε ναι!μπες και ενημερωσου στο δικαιωματα για ατομα με crohn και ελκωδη κολιτιδα!και εγω το ψαχνω αυτον τον καιρο αλλα με την κριση που περναει η χωρα θα καταφερουμε να το παρουμε η θα κοψουν και οσους δικαιουνται!αν μαθω η μαθεις κατι εδω ειμαστε!!!
Εγω περασα απο επιτροπη για συνταξη αναπηριας πριν 10 μερες.ακομα δεν εχω μαθει τα αποτελεσματα.σιγουρα δικαιουμαστε αλλα τωρα με την κριση ισως να μας κοβουν πιο ευκολα η να δινουν μικροτερο ποσοστο.περυσι συναντησα μια κοπελα που επαιρνε 350 ευρω το μηνα συνταξη αναπηριας απο το ικα με ποσοστο 51%.οταν μαθω τα δικα μου αποτελεσματα θα σας πω.και η προνοια δινει καποιο επιδομα αν ειστε ανασφαλιστοι.
Απάντηση με παράθεση
  #573  
Παλιά 05-12-11, 09:09
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από micha Εμφάνιση μηνυμάτων
mamanicks καλησπερα.χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους βρηκα ανθρωπους που να μπορω να μιλησω μαζι τους και να με καταλαβουν.τους τελευταιους μηνες αντιμετωπιζω σοβαρο ψυχολογικο προβλημα.αρρωστησα πριν 8 χρονια (νοσος κρον)οταν ημουν εγκυος στο δευτερο παιδι μου.ξεκινησα με διαρροιες που σιγα σιγα εγιναν πανω απο 20 την ημερα,ειχα συνεχεια πυρετο και απεκτησα μια μεγαλη στενωση.τον τελευταιο εναμισυ χρονο εκτος απο διαρροιες και πυρετο,αρχισαν να πονανε τα κοκκαλα μου,να μουδιαζουν τα χερια και τα ποδια μου,να εχω φοβερους πονους και εμμετους λογω της στενωσης.επαιρνα 6 σαλοφαλκ,3 αζαθιοπρινη,3 μεντρολ και κατα διαστηματα φλαζυλ και σιπροξιν.μου ελεγαν οτι πρεπει να χειρουργηθω οπωσδηποτε εφοσον τα φαρμακα δε μου εκαναν τιποτα.ετσι τον ιουλιο χειρουργηθηκα.αφαιρεσαν 60 εκατοστα λεπτο εντερο, ειλεοτυφλικη βαλβιδα και το μισο παχυ εντερο.μετα το χειρουργειο μου ειπαν οτι θα ειμαι πολυ τυχερη αν δεν χρειαστω και δευτερο χειρουργειο μεσα στο χρονο γιατι ειμαι υψηλου κινδυνου.τον πρωτο μηνα ημουν πολυ καλα.μου ξεκινησαν αμεσως αζαθιοπρινη 2 χαπια την οποια παιρνω προς το παρον.απο τον δευτερο μηνα ομως αρχισαν παλι οι πονοι και ο πυρετος που πλεον ειναι γυρω στο 39.οι διαρροιες δε σταματησαν λεπτο.τον δευτερο μηνα λοιπον μετα απο 13 μερες 39 πυρετο η crp εφτασε 152,η τκε 95 τα λευκα 18.000 και ενιωθα σαν ετοιμοθανατη.δυστυχως ακομα ετσι περναει ο καιρος.απο την ημερα που ειχα γραψει το πρωτο μου μυνημα εχω παλι συνεχεια πυρετο και εχω διαλυθει.οι εξετασεις μου ειναι συνεχεια χαλια και η ψυχολογια μου ακομη χειροτερη.απεκτησα και την ιερολαγωνιτιδα για την οποια δε βρηκα στο ιντερνετ κατι που να με βοηθησει τουλαχιστον στο τι πρεπει να κανω για να ανακουφιζομαι.θα περιμενω και τα δικα σου νεα.και οποιος αλλος θελει βεβαια.ευχαριστω.
Καλημέρα micha..
Λυπάμαι γι αυτά που γράφεις αλλά το ξέρεις ότι θα πρέπει να εισαι δυνατή...
Εξ άλλου θα πρέπει να σκέφτεσαι πως θα έρθει σίγουρα η στιγμή που θα μπεις σε ύφεση και δεν θα εχεις συμπτωματα για ενα χρονικο διαστημα που κανεις δεν ξερει ποσο μεγαλο θα ειναι.... αλλά θα ερθει αυτη η στιγμη..
Να σε ρωτήσω, απο την αρχη ειχες τη νοσο σε σοβαρη κατασταση?
πως εισουν στα πρωτα χρονια?
Ευχαριστω..
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 05-12-11 στις 12:18
Απάντηση με παράθεση
  #574  
Παλιά 06-12-11, 00:30
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα micha..
Λυπάμαι γι αυτά που γράφεις αλλά το ξέρεις ότι θα πρέπει να εισαι δυνατή...
Εξ άλλου θα πρέπει να σκέφτεσαι πως θα έρθει σίγουρα η στιγμή που θα μπεις σε ύφεση και δεν θα εχεις συμπτωματα για ενα χρονικο διαστημα που κανεις δεν ξερει ποσο μεγαλο θα ειναι.... αλλά θα ερθει αυτη η στιγμη..
Να σε ρωτήσω, απο την αρχη ειχες τη νοσο σε σοβαρη κατασταση?
πως εισουν στα πρωτα χρονια?
Ευχαριστω..
Εκει που ολα ηταν τελεια ξαφνικα μια μερα ηρθε η πρωτη διαρροια και απο εκεινη την πρωτη μερα δεν ξανασταματησε ποτε.και μαζι της ηρθε και ο πυρετος (δεκατα για την ακριβεια).Ημουν εγκυος.Οταν το μωρο μου εγινε 6 μηνων ημουν πια πολυ χαλια εκανα κολονοσκοπηση και εγινε η διαγνωση.Ισως η εγκυμοσυνη βοηθησε στην ταχεια εξελιξη και ο γιατρος μου απαγορεψε απο την αρχη να ξανακανω αλλο παιδι γιατι ειπε οτι αυτο θα χειροτερευε κι αλλο την κατασταση.αζαθιοπρινη ξεκινησα 2 χρονια μετα αφου εχασα σε 2 μηνες 15 κιλα.απο τοτε δεν ξαναειδα ασπρη μερα κι εχουν περασει 6 χρονια.αυτη την υφεση ολο την ακουω αλλα δεν την βλεπω.Ομως ανακαλυψα οτι υπαρχουν ανθρωποι που νοσουν χρονια και ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση.με λιγα και ελαφρια συμπτωματα.αυτο ευχομαι σε ολους σας.
Απάντηση με παράθεση
  #575  
Παλιά 06-12-11, 00:44
micha Ο χρήστης micha δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-02-12 10:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αύριο μπαίνω νοσοκομείο για γαστροσκόπηση, ευχηθείτε μου καλό κουράγιο!
Καλο κουραγιο και χιλιες ευχες να μην ταλαιπωρηθεις και να ειναι ολα καλα.Αν και μαλλον τωρα θα πρεπει να την εχεις κανει ηδη.Συγνωμη για την καθυστερηση.Πες μου την εκανες?Πως πηγε?
Απάντηση με παράθεση
  #576  
Παλιά 06-12-11, 01:25
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
...άλλος ένας στην παρέα του crohn.....
καλημέρα και από μένα. Ανακάλυψα πριν από 6 μήνες ότι πάσχω από αυτή την νόσο.
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
  #577  
Παλιά 06-12-11, 10:31
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas. Εμφάνιση μηνυμάτων
...άλλος ένας στην παρέα του crohn.....
καλημέρα και από μένα. Ανακάλυψα πριν από 6 μήνες ότι πάσχω από αυτή την νόσο.
Καλημέρα...
Καλώς ήλθες..
Give us inf. if you like..
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #578  
Παλιά 06-12-11, 17:37
lifeislife Ο χρήστης lifeislife δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-12-11 17:44
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ Chron ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.ΚΑΝΩ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΖΑCOL BUDECOL KAI MEZAVANT.ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΝΟΣΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑΤΕ ΣΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ??? ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΒΙΟΨΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΛΥΚΑ
Απάντηση με παράθεση
  #579  
Παλιά 06-12-11, 18:25
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από lifeislife Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ Chron ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.ΚΑΝΩ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΑΖΑCOL BUDECOL KAI MEZAVANT.ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΝΟΣΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΣΕΧΑΤΕ ΣΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ??? ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΒΙΟΨΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΛΥΚΑ
Καλως ηρθες στην παρεα μας και συ...
Τι γινεται ρε παιδιά..... χαμός....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #580  
Παλιά 06-12-11, 20:29
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
[QUOTE=micha;514030]
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω περασα απο επιτροπη για συνταξη αναπηριας πριν 10 μερες.ακομα δεν εχω μαθει τα αποτελεσματα.σιγουρα δικαιουμαστε αλλα τωρα με την κριση ισως να μας κοβουν πιο ευκολα η να δινουν μικροτερο ποσοστο.περυσι συναντησα μια κοπελα που επαιρνε 350 ευρω το μηνα συνταξη αναπηριας απο το ικα με ποσοστο 51%.οταν μαθω τα δικα μου αποτελεσματα θα σας πω.και η προνοια δινει καποιο επιδομα αν ειστε ανασφαλιστοι.
η προνοια δινει καθε 2 μηνες καπου στα 580e επιδομα προνοιας!!!!αυτο ξερω τωρα ρωταμε μαθαινουμε και τα λεμε ξανα!υγεια πανω απο ολα αλλα σε αυτους τους χαλεπους καιρους οσα μας δωσουν καλο θα μας κανουν ετσι κι αλλιως τα εχουμε βγαλει τοσα χρονια με τα φαρμακα 3πλα και 4πλα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #581  
Παλιά 07-12-11, 00:40
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα...
Καλώς ήλθες..
Give us inf. if you like..
ok....
πριν από 6 μήνες έκανα προληπτικά μια κολονοσκόπηση, μου αφαίρεσαν 2 πολύποδες και μετά μου είπαν ότι έχω και την Ν.Crohn.
Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις για να βεβαιωθώ (κολονοσκόπηση Χ2 - γαστροσκόπηση - εξέταση με ενδοσκοπική κάψουλα και συχνές αιματολογικές).
Από φάρμακα παίρνω: Budecol - Filicine - Articlox (ενέσεις) και Salofalk 1000mg.
Προσέχω λίγο την διατροφή μου, αλλά δεν μπορώ να κόψω το τσιγάρο.....
Το καλό σε σχέση με άλλους φίλους/φίλες του forum είναι ότι ακόμα δεν έχω πόνους, οι διάρροιες έχουν ελαττωθεί λίγο......
Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι ακόμα σε αρχικά στάδια, και μετά απ' όσα διάβασα εδώ μέσα ομολογώ ότι μ' έχει πάρει από κάτω ....
Τι να πω ρε παιδιά.....κουράγιο
Καλό βράδυ....
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
  #582  
Παλιά 07-12-11, 01:47
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Πόσα διαφορετικά φάρμακα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής που παίρνουμε και πόσα λεφτά ξοδεύουμε να φανταστώ ταυτόχρονα.
Παρα πολλοί ασθενείς.

Και μετά το πονηρό μυαλουδάκι μου αναρωτιέται. Ρε τι χρήμα βγάζουν οι φαρμακευτικές εταιρείες εις βάρος μας!
Και γιατί να βγάλουν το φάρμακο κατα της Crohn?? Αφού τους συμφέρει να μην το βγάλουν και να μας κρατάνε σε μια "ύφεση" και να μας τα "παίρνουν" επι χρόνια!
Και φυσικά δεν γίνεται με την Crohn μόνο, τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ. Ε δεν μπορεί τώρα να μην μπορούν να βγάλουν το φάρμακο για την Crohn....! Εδώ στο διάστημα έχουμε πάει...και πόσα άλλα έχουν ανακαλύψει...!
Απάντηση με παράθεση
  #583  
Παλιά 07-12-11, 09:15
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από kostas. Εμφάνιση μηνυμάτων
ok....
πριν από 6 μήνες έκανα προληπτικά μια κολονοσκόπηση, μου αφαίρεσαν 2 πολύποδες και μετά μου είπαν ότι έχω και την Ν.Crohn.
Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις για να βεβαιωθώ (κολονοσκόπηση Χ2 - γαστροσκόπηση - εξέταση με ενδοσκοπική κάψουλα και συχνές αιματολογικές).
Από φάρμακα παίρνω: Budecol - Filicine - Articlox (ενέσεις) και Salofalk 1000mg.
Προσέχω λίγο την διατροφή μου, αλλά δεν μπορώ να κόψω το τσιγάρο.....
Το καλό σε σχέση με άλλους φίλους/φίλες του forum είναι ότι ακόμα δεν έχω πόνους, οι διάρροιες έχουν ελαττωθεί λίγο......
Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι ακόμα σε αρχικά στάδια, και μετά απ' όσα διάβασα εδώ μέσα ομολογώ ότι μ' έχει πάρει από κάτω ....
Τι να πω ρε παιδιά.....κουράγιο
Καλό βράδυ....
Το "ειμαι ακομη σε αρχικά στάδια" δεν σημαίνει κατ' ανάγκη ότι θα υπάρξουν και χειρότερα στάδια.... αυτο να το ξερεις...
Σε μια μελέτη που διάβασα στο internet έλεγε ότι σε πολλές περιπτώσεις η πρώτη έξαρση είναι και η χειρότερη δηλ. αυτη που σε οδηγεί στη διάγνωση,,,
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #584  
Παλιά 07-12-11, 12:21
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να σε καλά ρε φίλε mamanicks.....
μου έφτιαξες την ημέρα......
θα δούμε ????
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
  #585  
Παλιά 07-12-11, 21:29
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσα διαφορετικά φάρμακα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής που παίρνουμε και πόσα λεφτά ξοδεύουμε να φανταστώ ταυτόχρονα.
Παρα πολλοί ασθενείς.

Και μετά το πονηρό μυαλουδάκι μου αναρωτιέται. Ρε τι χρήμα βγάζουν οι φαρμακευτικές εταιρείες εις βάρος μας!
Και γιατί να βγάλουν το φάρμακο κατα της Crohn?? Αφού τους συμφέρει να μην το βγάλουν και να μας κρατάνε σε μια "ύφεση" και να μας τα "παίρνουν" επι χρόνια!
Και φυσικά δεν γίνεται με την Crohn μόνο, τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ. Ε δεν μπορεί τώρα να μην μπορούν να βγάλουν το φάρμακο για την Crohn....! Εδώ στο διάστημα έχουμε πάει...και πόσα άλλα έχουν ανακαλύψει...!
ποσες μα ποσες φορες το εχω σκεφτει αυτο με τα φραγκα που βγαζουν.....τι να πω ο θεος και η ψυχη τους!!!!!μια γνωστη περυση μου αφησε κατι υπονουμενα μου ειπε αστο μην το ψαχνεις πεζουν πολλα.Α σε φαρμακειο δουλευει!δεν λενε εδω και χρονια πως βρεθηκε το φαρμακο κατα του καρκινου γιατι δεν το φανερωνουν οεο????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:44.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.