Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #556  
Παλιά 02-12-11, 11:10
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να ευχηθούμε όλοι τα καλύτερα αποτελέσματα στο Κατερινάκι για τις εξετάσεις που θα κάνει σημερα...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #557  
Παλιά 02-12-11, 15:51
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
ευχαριστώ! τα αποτελέσματα θα βγουν τη δευτέρα... τα δικά σου zintan? να δεις που δεν είναι λύκος, αλλά παρενέργεια της κορτιζόνης, όπως λέει η δώρα...
Απάντηση με παράθεση
  #558  
Παλιά 02-12-11, 18:15
petalouditsa Ο χρήστης petalouditsa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-09-12 12:53
Η διαθεσή μου τώρα:
geia sas...

Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου!εγω περνω το remicade εχω κανει παλιοτερα συριγγιο περιπρωκτικο αλλα δεν ειχα φτασει να μου το ανοιξουν γιατι ευτυχως ειχε υποχωρησει μετα απο αντιβιωση και πλυσεις με betadine.τα δικα μου συμτωματα ηταν μια φουσκα που μαζευε και μεσα ειχε πυον το οποιο ανα διαστηματα εβγαζε και απο λιγο!ο πονος ηταν εντονος σαν καυτο λαδι να πεφτει στο σημειο και εκει που το ειχα λογο τριβεις αστα!!!!και εκανα και δεκατα λογικο βεβαια!!!και θα γνωριζεις οτι το remicade βοηθαει να εμφανιστουν τα συριγγια!αυτα απο προσωπικης παντα εμπειριας!!!
εγω εχω συριγγιο,εχω εγχειρειστει απο αποστηματα και ξεκιησα την αζα και το ρεμιγκειτ για να μειωθει το συριγγιο το οποιο εμφανισα απο το αυγουστο μου εχει ανοιχθει εξωτερικα ετσι ωστε να καθαριζει..ομςσ αποτελεσματα δε βλεπω,απεναντιας φοθντςνει πιο πολυ...τι συμβαινει?ξερει κανεις κατι?
Απάντηση με παράθεση
  #559  
Παλιά 02-12-11, 19:15
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από petalouditsa Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω συριγγιο,εχω εγχειρειστει απο αποστηματα και ξεκιησα την αζα και το ρεμιγκειτ για να μειωθει το συριγγιο το οποιο εμφανισα απο το αυγουστο μου εχει ανοιχθει εξωτερικα ετσι ωστε να καθαριζει..ομςσ αποτελεσματα δε βλεπω,απεναντιας φοθντςνει πιο πολυ...τι συμβαινει?ξερει κανεις κατι?
Καλησπερα και καλως ηρθες. Να ρωτησω ποσα χρονια εχεις τη νοσο και ποια η πορεια της;
Οσον αφορα το θεμα των επιδιματων αναπηριας ΙΚΑ κλπ.. Και των προνιακων επιδοματων μπορεις να ανατρεξεις στι ika.gr και στο site των chrohnies στην ελλαδα ibd.gr νομιζω
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #560  
Παλιά 02-12-11, 20:02
petalouditsa Ο χρήστης petalouditsa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-09-12 12:53
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και καλως ηρθες. Να ρωτησω ποσα χρονια εχεις τη νοσο και ποια η πορεια της;
Οσον αφορα το θεμα των επιδιματων αναπηριας ΙΚΑ κλπ.. Και των προνιακων επιδοματων μπορεις να ανατρεξεις στι ika.gr και στο site των chrohnies στην ελλαδα ibd.gr νομιζω
thn exw 3 xronia kata pasa pi8thanothta,parousiasthke meta apo skwlikoeidektomh kai diegnwsthei fetos prin 4 mhnes..pit6hah fusika,kai twra eimai me reigade kai aza alla de parousiasw ta sumptwmata ta klasika.euxaristw polu gia ti plhrofories
Απάντηση με παράθεση
  #561  
Παλιά 02-12-11, 20:16
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.,,
Να ρωτήσω... αυτή η κοκκινίλα στο πρόσωπο.. σε τραβάει σαν να έχει ξεραθεί πολύ το δέρμα και εαν την ξυσεις βγαζεις σαν πυτιριδα ή απλά ειναι κοκκινο? έχεις και στο μέτωπο?
Για πιθανότητα να ειναι απο την ψωριαση σου μιλησε ο γιατρος σου ή σου ειπε πως αποκλείτεται να φταίει η ψωρίαση?
Ευχαριστώ..
Η κοκκινιλα ειναι ξεραμενο το δερμα δεν ειναι απλα κοκκινο εχω και στο μετωπο
Απο την μια εχω...πιθανον να ειναι απο την ψωριαση ,μολιs σταματισα την κορτιζονη ενφανιστηκαν καποια σημαδια και στα ποδια αν και η ψοριαση στο προσωπο ειναι πολυ σπανια , το κρυο λογο τιs μηχανηs που κυκλοφορω ταλαιπωρισε το προσωπο ,εχω ξανακοκινισει σε αυτο το σημειο αλλα οχι τοσο εντονα , εχω παρει και κορτιζονη σε υψηλεs δοσειs ολα αυτα κανουν την κοκκινιλα <<φυσιολογικη>>
Απο την αλλη τωρα εχω συμπτωματα...ατονια,καπιεs ζαλαδεs, πονοs στουs μυs και στιs αρθωσειs και ειδικα τιs πρωινεs ωρεs (κατι που περιγραφεται στα συμπτωματα του λυκου) και η κοκκινιλα φυσικα....
Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσιχιτικο
Τωρα η κρεμα που εβαλα αρχιζει και βοηθαει στην κοκκινιλα,τα σημαδια στα ποδια εχουν αρχισει και φευγουν,το εντερο παει σχετικα καλα
οι εξετασεις που εκανα ηταν καλες
οι μισες ηταν αρνιτικες και περιμενω και τις υπολιπες ...
Απάντηση με παράθεση
  #562  
Παλιά 03-12-11, 12:13
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από petalouditsa Εμφάνιση μηνυμάτων
thn exw 3 xronia kata pasa pi8thanothta,parousiasthke meta apo skwlikoeidektomh kai diegnwsthei fetos prin 4 mhnes..pit6hah fusika,kai twra eimai me reigade kai aza alla de parousiasw ta sumptwmata ta klasika.euxaristw polu gia ti plhrofories
αν μπορουσες στα ελληνικα σε παρακαλω γιατι μου πεταγονται τα ματια εξω για να διαβασω αυτα που γραφεις...Ευχαριστω
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #563  
Παλιά 03-12-11, 16:26
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
[QUOTE=petalouditsa;513682]mipws kapoios gnwrizei ean dikaioumaste kapoio epidoma san atoma me autin tin noso ?kai ean nai pou apeuthunomaste?euxaristw![/QUOνα γεια σου!!!εαν εχεις το 67% τοτε ναι!μπες και ενημερωσου στο δικαιωματα για ατομα με crohn και ελκωδη κολιτιδα!και εγω το ψαχνω αυτον τον καιρο αλλα με την κριση που περναει η χωρα θα καταφερουμε να το παρουμε η θα κοψουν και οσους δικαιουνται!αν μαθω η μαθεις κατι εδω ειμαστε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #564  
Παλιά 03-12-11, 16:46
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Δημοσιεύθηκε στις 11/06/2006

Μελέτη δείχνει ότι φάρμακο για αποτοξίνωση από ναρκωτικές ουσίες ανακουφίζει ασθενείς με τη νόσο του Crohn …

Hershey, PA. – Η ιατρική μελέτη του κρατικού κολεγίου Penn προτείνει ότι ένα φάρμακο που χρησιμοποιείται για να μειώσει τα συμπτώματα του εθισμού στο οινόπνεύμα και στα ναρκωτικά μπορεί επίσης να φέρει ανακούφιση στους ανθρώπους με τη νόσο του Crohn, μια χρόνια φλεγμονώδη πάθηση του εντέρου που έχει επιπτώσεις σε κατ’ εκτίμηση 500.000 Αμερικανούς.

Στη μελέτη, οι ασθενείς με διαγνωσθείσα νόσο του Crohn θεραπεύθηκαν με μια χαμηλή δόση naltrexone (ναλτρεξόνη), ένα εγκεκριμένο από τον FDA φάρμακο που χρησιμοποιήθηκε για να μειώσει τα συμπτώματα της αποτοξίνωσης από την χρήση ουσιών και που στη μελέτη ελέγχθηκε για τη βελτίωση των συμπτωμάτων για 12 εβδομάδες. Η ποιότητα της ζωής εξετάστηκε κάθε τέσσερις εβδομάδες για 16 εβδομάδες.

Η Jill P. Smith, ειδική γαστρεντερολόγος και ερευνήτρια στο College of Medicine and Penn State Milton S. Hershey Medical Center, παρουσίασε τα συμπεράσματά της πρόσφατα στο Λος Άντζελες στο National Association of Gastroenterologists annual Digestive Diseases Week conference

Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι 89 τοις εκατό των συμμετεχόντων παρουσίασαν μια βελτίωση με τη θεραπεία, ενώ 67 τοις εκατό πέτυχαν την απαλλαγή των συμπτωμάτων. Η μόνη παρενέργεια στη θεραπεία ήταν διαταραχές ύπνου σε μερικούς ασθενείς.

Η χαρακτηριστική θεραπεία για τη νόσο του Crohn περιλαμβάνει τη χρησιμοποίηση στεροειδών ή κορτικοστεροειδών, τα οποία καταστέλλουν το ανοσοποιητικό σύστημα και μπορούν να έχουν άλλες τοξικές παρενέργειες. Η θεραπεία είναι συχνά εντατική καθώς επίσης και πολυέξοδη.

«Είναι μια νέα προσέγγιση στη θεραπεία μιας κοινής ασθένειας, και είναι απλή, ασφαλής και κοστίζει πολύ λιγότερο από τα τρέχοντα πρότυπα της υπάρχουσας θεραπείας,» αναφέρει η Smith. «Δεν ξέρουμε ακόμα τους ακριβείς μηχανισμούς που περιλαμβάνονται στο πώς λειτουργεί, αλλά εργαζόμαστε επίσης πάνω σε αυτό.»

Η Smith άρχισε τη μελέτη χρησιμοποιώντας την επιχορήγηση Dean’s Feasibility Grant — ένα πρόγραμμα με σκοπό να ενθαρρύνει τους ερευνητές στο σχεδιασμό κλινικών δοκιμών στον τομέα εμπειρίας τους και να επιδιώξουν εξωτερικές χρηματοδοτήσεις. Τα Εθνικά Ιδρύματα Υγείας (NIH) πρόσφατα απένειμαν στο College of Medicine $500.000 για να συνεχίσει η ερευνητική ομάδα τη μελέτη.

Σε μια σχετική μελέτη, η Smith και ένα άλλο κολέγιο ερευνητικής ιατρικής μελετούν τους χημικούς και μοριακούς μηχανισμούς που περιλαμβάνονται στην καταστολή των φλεγμονωδών αντιδράσεων στο έντερο όταν θεραπεύονται τα πειραματόζωα με ναλτρεξόνη. Η δεύτερη ομάδα της Smith αναμένει μια απόφαση σχετικά με μια αίτηση επιχορήγησης προς τα NIH για εκείνη την μελέτη.

Τα μέλη της ομάδας στην πρώτη μελέτη περιλαμβάνουν τη Heather Stock, τη Sandra Bingaman και το David Mauger,Τμήμα Επιστημών Αξιολόγησης Υγείας, και τον Ian Zagon, Νευρικό Τμήμα Επιστημών, Penn κρατικό κολέγιο ιατρικής

Τα μέλη της ομάδας της δεύτερης μελέτης περιλαμβάνουν τον Gail L. Matters, και τον John F. Harms, Τμήμα Βιοχημείας και Μοριακής Βιολογίας, τον Leo Fitzpatrick, Τμήμα Χειρουργικής και τους Anuj Parikh και Nicholas Nilo, Τμήμα Φαρμακολογίας
Penn, Κρατικό Κολέγιο Ιατρικής

Πηγή: psu.edu
Μετάφραση: Wizard
Τετάρτη, 24 Μαΐου 2006.
Απάντηση με παράθεση
  #565  
Παλιά 03-12-11, 23:04
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημοσιεύθηκε στις 11/06/2006

Μελέτη δείχνει ότι φάρμακο για αποτοξίνωση από ναρκωτικές ουσίες ανακουφίζει ασθενείς με τη νόσο του Crohn …

Hershey, PA. – Η ιατρική μελέτη του κρατικού κολεγίου Penn προτείνει ότι ένα φάρμακο που χρησιμοποιείται για να μειώσει τα συμπτώματα του εθισμού στο οινόπνεύμα και στα ναρκωτικά μπορεί επίσης να φέρει ανακούφιση στους ανθρώπους με τη νόσο του Crohn, μια χρόνια φλεγμονώδη πάθηση του εντέρου που έχει επιπτώσεις σε κατ’ εκτίμηση 500.000 Αμερικανούς.

Στη μελέτη, οι ασθενείς με διαγνωσθείσα νόσο του Crohn θεραπεύθηκαν με μια χαμηλή δόση naltrexone (ναλτρεξόνη), ένα εγκεκριμένο από τον FDA φάρμακο που χρησιμοποιήθηκε για να μειώσει τα συμπτώματα της αποτοξίνωσης από την χρήση ουσιών και που στη μελέτη ελέγχθηκε για τη βελτίωση των συμπτωμάτων για 12 εβδομάδες. Η ποιότητα της ζωής εξετάστηκε κάθε τέσσερις εβδομάδες για 16 εβδομάδες.

Η Jill P. Smith, ειδική γαστρεντερολόγος και ερευνήτρια στο College of Medicine and Penn State Milton S. Hershey Medical Center, παρουσίασε τα συμπεράσματά της πρόσφατα στο Λος Άντζελες στο National Association of Gastroenterologists annual Digestive Diseases Week conference

Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι 89 τοις εκατό των συμμετεχόντων παρουσίασαν μια βελτίωση με τη θεραπεία, ενώ 67 τοις εκατό πέτυχαν την απαλλαγή των συμπτωμάτων. Η μόνη παρενέργεια στη θεραπεία ήταν διαταραχές ύπνου σε μερικούς ασθενείς.

Η χαρακτηριστική θεραπεία για τη νόσο του Crohn περιλαμβάνει τη χρησιμοποίηση στεροειδών ή κορτικοστεροειδών, τα οποία καταστέλλουν το ανοσοποιητικό σύστημα και μπορούν να έχουν άλλες τοξικές παρενέργειες. Η θεραπεία είναι συχνά εντατική καθώς επίσης και πολυέξοδη.

«Είναι μια νέα προσέγγιση στη θεραπεία μιας κοινής ασθένειας, και είναι απλή, ασφαλής και κοστίζει πολύ λιγότερο από τα τρέχοντα πρότυπα της υπάρχουσας θεραπείας,» αναφέρει η Smith. «Δεν ξέρουμε ακόμα τους ακριβείς μηχανισμούς που περιλαμβάνονται στο πώς λειτουργεί, αλλά εργαζόμαστε επίσης πάνω σε αυτό.»

Η Smith άρχισε τη μελέτη χρησιμοποιώντας την επιχορήγηση Dean’s Feasibility Grant — ένα πρόγραμμα με σκοπό να ενθαρρύνει τους ερευνητές στο σχεδιασμό κλινικών δοκιμών στον τομέα εμπειρίας τους και να επιδιώξουν εξωτερικές χρηματοδοτήσεις. Τα Εθνικά Ιδρύματα Υγείας (NIH) πρόσφατα απένειμαν στο College of Medicine $500.000 για να συνεχίσει η ερευνητική ομάδα τη μελέτη.

Σε μια σχετική μελέτη, η Smith και ένα άλλο κολέγιο ερευνητικής ιατρικής μελετούν τους χημικούς και μοριακούς μηχανισμούς που περιλαμβάνονται στην καταστολή των φλεγμονωδών αντιδράσεων στο έντερο όταν θεραπεύονται τα πειραματόζωα με ναλτρεξόνη. Η δεύτερη ομάδα της Smith αναμένει μια απόφαση σχετικά με μια αίτηση επιχορήγησης προς τα NIH για εκείνη την μελέτη.

Τα μέλη της ομάδας στην πρώτη μελέτη περιλαμβάνουν τη Heather Stock, τη Sandra Bingaman και το David Mauger,Τμήμα Επιστημών Αξιολόγησης Υγείας, και τον Ian Zagon, Νευρικό Τμήμα Επιστημών, Penn κρατικό κολέγιο ιατρικής

Τα μέλη της ομάδας της δεύτερης μελέτης περιλαμβάνουν τον Gail L. Matters, και τον John F. Harms, Τμήμα Βιοχημείας και Μοριακής Βιολογίας, τον Leo Fitzpatrick, Τμήμα Χειρουργικής και τους Anuj Parikh και Nicholas Nilo, Τμήμα Φαρμακολογίας
Penn, Κρατικό Κολέγιο Ιατρικής

Πηγή: psu.edu
Μετάφραση: Wizard
Τετάρτη, 24 Μαΐου 2006.
Ωραία όλα αυτα Captain αλλά με προβληματίζει πολύ η ημερομηνια δημοσιευσης... (2006) μάπα μάλλον το καρπούζι γιατι σε διαφορετικη περιπτωση τωρα θα ριχναμε μπαλωθιες στον αέρα και ολοι θα πηγαιναμε στα μπουζουκια το βραδυ,,,,,
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #566  
Παλιά 03-12-11, 23:14
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πάντως παιδιά δείτε και αυτό το link...
Ίσως τελικά ο Captain να μην είναι τοσο υπεραισιόδοξος...:
http://www.news-medical.net/news/201...-patients.aspx
και μιλάμε για 2011..
Φυσικά πρέπει να παρατηρήσουμε ότι είναι η ίδια ερευνητικη ομαδα... ποιος ξέρει..?


και αυτό:
http://www.lowdosenaltrexone.org/

Νομίζω πως αξίζει ενα περαιτέρω ψάξιμο...
Many thanks to Captain.k
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 03-12-11 στις 23:24
Απάντηση με παράθεση
  #567  
Παλιά 04-12-11, 14:47
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από agrampeli 219 Εμφάνιση μηνυμάτων
sta124 να σου πω οι κενωσεις της κορης μου απο τοτε που διαγνωστηκε,εδω και 3 χρονια δηλ. δεν ειναι ποτε φυσιολογικες.
Μπορείς ΑΝ γίνεται να το διευκρινήσεις λίγο τι εννοείς με μη φυσιολογικές?
Διαφορετικές?? (δυσκοιλιότητα-διάρροια?)
Σχήμα? (φυσιολογικό-πολτοειδές-νερό?)

Αν και παλιά ανάρτηση, τώρα την "πρόσεξα"...
Απάντηση με παράθεση
  #568  
Παλιά 04-12-11, 16:33
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς ΑΝ γίνεται να το διευκρινήσεις λίγο τι εννοείς με μη φυσιολογικές?
Διαφορετικές?? (δυσκοιλιότητα-διάρροια?)
Σχήμα? (φυσιολογικό-πολτοειδές-νερό?)

Αν και παλιά ανάρτηση, τώρα την "πρόσεξα"...
Εγω ειμαι σε φαση τη μια μερα 2 κανωσεις μαλακες την αλλη μια κανονικη την αλλη καμια κενωση μετα 2 σαν νερο κλπ... οτι ναναι δηλαδη... ισως ειναι και σπαστικη κολιτιδα...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #569  
Παλιά 04-12-11, 18:20
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω ειμαι σε φαση τη μια μερα 2 κανωσεις μαλακες την αλλη μια κανονικη την αλλη καμια κενωση μετα 2 σαν νερο κλπ... οτι ναναι δηλαδη... ισως ειναι και σπαστικη κολιτιδα...
μια από τα ίδια και εγώ. Εδώ και 1 χρόνο περίπου. Ισως φταίει οτι δουλέυω σε ψητοπολείω (βλέπε- γύρο χοιρινο...γουρουνοπούλες κτλ κτλ).
Απάντηση με παράθεση
  #570  
Παλιά 04-12-11, 20:40
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αύριο μπαίνω νοσοκομείο για γαστροσκόπηση, ευχηθείτε μου καλό κουράγιο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:24.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.