Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1906  
Παλιά 14-04-15, 14:19
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας!nikos9 εμενα η flagyl με κανει κανει αλλο ανθρωπο μη σου πω λυκανθρωπο..απο στομαχι αναγουλα και λιγο πονο στοματιτιδα μια ανυσιχια μια ενταση γινομε ποιο αρρωστη απο τι ειμαι με λιγα λογια.και αυτη την στιγμη επειδη περνω αντιβιωση λογο στενωσης οπου εκανα κολικους και εμετο τους ειπα με τπτ φλατζιλ και περνω σιπροχιν.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην captain.k για αυτό το μήνυμα:
Nikos9 (15-04-15)
  #1907  
Παλιά 15-04-15, 20:08
Διονύσης Ο χρήστης Διονύσης δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-05-15 20:01
Καλησπέρα σε όλους,
Ενημερώνομαι για τα νέα της Crohn από τη σελίδα του συλλόγου για τα άτομα με ΙΦΝΕ στο facebook.
Πριν λίγες μέρες ένας φίλος με κρον παραπονέθηκε πως πήγε στην Πρόνοια για το επίδομα βαριάς αναπηρίας και του είπαν πως δεν το δικαιούται γιατί έχει κολλήσει φέτος τα 50 ένσημα.
Επειδή εργάζομαι και κάτι ακούστηκε ότι η εταιρεία πάει για κλείσιμο, με τα λεγόμενα του κακώς ποντάρω στο προνοιακό.
Ξέρεις κανείς τι παίζει; Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #1908  
Παλιά 18-04-15, 00:56
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Χαιρετώ την παρέα. Έχω καιρό να ποστάρω εδώ, απλά ήθελα να πω ότι είναι σημαντικό να μη μας παίρνει από κάτω ακόμα και όταν έχουμε "ζόρια"..
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1909  
Παλιά 20-04-15, 17:15
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους,
Ενημερώνομαι για τα νέα της Crohn από τη σελίδα του συλλόγου για τα άτομα με ΙΦΝΕ στο facebook.
Πριν λίγες μέρες ένας φίλος με κρον παραπονέθηκε πως πήγε στην Πρόνοια για το επίδομα βαριάς αναπηρίας και του είπαν πως δεν το δικαιούται γιατί έχει κολλήσει φέτος τα 50 ένσημα.
Επειδή εργάζομαι και κάτι ακούστηκε ότι η εταιρεία πάει για κλείσιμο, με τα λεγόμενα του κακώς ποντάρω στο προνοιακό.
Ξέρεις κανείς τι παίζει; Ευχαριστώ.
καλησπερα Διονυση αν θες να μαθεις στη σελιδα για cron υπαρχουν τηλ.που μπορεις να επικοινωνησης και να μαθεις για την περιπτωση σου.Εγω ειμαι μελος και την κυριακη που μας περασε ειχε συναντηση ο συλογος.Συζητηθηκαν πολλα και ενα απο αυτα για το επιδομα της προνοιας.υπαρχουν ανθρωποι ακομα σε δημοσιες υπηρεσιες που ειναι ανημερωτοι για την παθηση μας.Υπαρχουν ανθρωποι στο συλογο που τρεχουνε ολοι μερα για μας.
Απάντηση με παράθεση
  #1910  
Παλιά 22-04-15, 02:36
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
Συζητηθηκαν πολλα και ενα απο αυτα για το επιδομα της προνοιας.
Μήπως γνωρίζεις τί ειπώθηκε γύρω απο αυτό το θέμα;
Απάντηση με παράθεση
  #1911  
Παλιά 22-04-15, 19:51
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
[QUOTE=stathakis;720714]Μήπως γνωρίζεις τί ειπώθηκε γύρω απο αυτό το θέμα;[/QUO ειπανε οτι ο υπαλληλος ισως δε γνωριζε.υπαρχουν πολοι που ειτε δε γνωριζουν ειτε το κανουν επιτιδες για να απογοητευτης και να μην συνεχισεις.Αν θες πληροφοριες για το πως θα κινηθεις παρε τηλ. τον κυριο Μπαμπη ασχολητε με τα νομικα.το τηλ. θα το δεις στο sait εκει που λεει επικοινονια.
Απάντηση με παράθεση
  #1912  
Παλιά 22-04-15, 19:54
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
[QUOTE=costasbreak;720886]
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως γνωρίζεις τί ειπώθηκε γύρω απο αυτό το θέμα;[/QUO ειπανε οτι ο υπαλληλος ισως δε γνωριζε.υπαρχουν πολοι που ειτε δε γνωριζουν ειτε το κανουν επιτιδες για να απογοητευτης και να μην συνεχισεις.Αν θες πληροφοριες για το πως θα κινηθεις παρε τηλ. τον κυριο Μπαμπη ασχολητε με τα νομικα.το τηλ. θα το δεις στο sait εκει που λεει επικοινονια.
εγω παρολο μου δεν ημουν μελος με βοηθησαν παρα πολυ για να παρω το επιδομα.
Απάντηση με παράθεση
  #1913  
Παλιά 27-04-15, 19:46
smash Ο χρήστης smash δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-16 22:02
καλησπερα στη παρεα!!η αληθεια ειναι πως δε περιμενα οτι υπαρχουν τοσα ατομα με νοσο Chron οποτε να μαι και εγω!!!πασχω απο νοσο chron απο τα 12 μου(ειμαι 24 τωρα)και η αληθεια ειναι πως ποτε δεν ηξερα αλλα ουτε μου ειπε και κανενας αν και ποια ειναι τα δικαιωματα μου οποτε αν μπορει να με βοηθησει καποιος απο σας για το που να απευθυνθω να με διευκολυνε πολυ!!!!

^_^ ^_^
Απάντηση με παράθεση
  #1914  
Παλιά 27-04-15, 20:34
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
http://www.crohnhellas.gr/
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην kostas. για αυτό το μήνυμα:
smash (27-04-15)
  #1915  
Παλιά 27-04-15, 21:52
smash Ο χρήστης smash δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-16 22:02
σε ευχαριστω πολυ κωστα!!
Απάντηση με παράθεση
  #1916  
Παλιά 28-04-15, 00:24
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
αν έχεις φατσοβιβλίο υπάρχει και το παρακάτω:
https://www.facebook.com/groups/ifnehellas/
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to kostas. For This Useful Post:
smash (28-04-15), stathakis (29-04-15)
  #1917  
Παλιά 09-05-15, 15:20
kostask Ο χρήστης kostask δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-15 12:57
Αποδοση ποσοστου αναπηριας

Καλησπερα σε ολους, λοιπον παιδια σας διαβαζω τουλαχιστον δυο χρονια τωρα και φαινεται πως ηρθε η σειρα μου να ποσταρω.

Πασχω απο Κρον απο το 2008 βρισκομαι σε συντηρητικη αγωγη με Αζακολ,μπουντενοφαλκ τον περισσοτερο καιρο, τον νοεμβριο εκανα αιτηση για συνταξη αναπηριας περασα επιτροπη πριν εναν μηνα και την δευτερα πηρα την αποφαση.

Χρονια φλεγμονωδης νοσος εντερου (τελικη ειλεΐτιδα) αλλα ποσοστο μονο 50%!!!

Στην επισημη ιστοσελιδα του ικα υπαρχει ο ενιαιος πινακας προσδ. αναπηριας που ισχυει
παραθετω το λινκ

https://www.ika.gr/gr/infopages/kepa...B_4-5-2012.pdf
Στην σελιδα 67-68 γραφει : νοσος κρον με την διαγνωση της νοσου 67% χειρουργημενη νοσος 80%.
Τελικα τι ισχυει;
Εκανα αναφορα στον συνηγορο του πολιτη, μου ειπε να κανω ενσταση και θα αναλαβουν την υποθεση.
Το αλλο πρωι ενω ετοιμαζομαι να παω να καω ενσταση μου τηλεφωνουν απο το κεπα να μου πουν οτι θα περασω β' βαθμια επιτροπη σε1-3 μηνες γιατι εκανε ενσταση το ικα κατα της αποφασης, εκει που μας χρωσταγανε θα μας παρουν και την μιση συνταξη ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1918  
Παλιά 09-05-15, 15:39
kostask Ο χρήστης kostask δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-15 12:57
Το πρωτο ποστ δεν δημοσιευτηκε ας το ξαναγραψω λοιπον.
Εχω κρον απο το 2008 ειμαι σε συντηρητικη αγωγη με ασακολ και μπουντενοφαλκ, περασα επιτροπη για συνταξη απο το ικα, πορισμα επιτροπης : χρονια φλεγμονωδης νοσος εντερου (τελικη ειλεΐτιδα) ποσοστο αναπηριας 50% !!!

Στην επισημη ιστοσελιδα του ικα ειναι αναρτημενος ο ενιαιος πινακας προσδιορισμου αναπηριας που ισχυει,

https://www.ika.gr/gr/infopages/kepa...B_4-5-2012.pdf

Στην σελιδα 68 γραφει: νοσος κρον με την διαγνωση της νοσου π.α. 67% σε χειρουργημενη νοσο 80% !!!

Κανω αναφορα στον συνηγορο του πολιτη και μου λεει να κανω ενσταση και θα εξεταση την υποθεση, την αλλη μερα παιρνουν απο το κεπα τηλ να περασω β' βαθια επιτροπη σε 1-3 μηνες γιατι το ικα εκανε ενσταση κατα της αποφασης!!!

Τελικα τι γινεται; εκει που μας χρωσταγανε μας παιρνουν και το βοδι!
Απάντηση με παράθεση
  #1919  
Παλιά 09-05-15, 23:01
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kostask Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρωτο ποστ δεν δημοσιευτηκε ας το ξαναγραψω λοιπον.
Εχω κρον απο το 2008 ειμαι σε συντηρητικη αγωγη με ασακολ και μπουντενοφαλκ, περασα επιτροπη για συνταξη απο το ικα, πορισμα επιτροπης : χρονια φλεγμονωδης νοσος εντερου (τελικη ειλεΐτιδα) ποσοστο αναπηριας 50% !!!

Στην επισημη ιστοσελιδα του ικα ειναι αναρτημενος ο ενιαιος πινακας προσδιορισμου αναπηριας που ισχυει,

https://www.ika.gr/gr/infopages/kepa...B_4-5-2012.pdf

Στην σελιδα 68 γραφει: νοσος κρον με την διαγνωση της νοσου π.α. 67% σε χειρουργημενη νοσο 80% !!!

Κανω αναφορα στον συνηγορο του πολιτη και μου λεει να κανω ενσταση και θα εξεταση την υποθεση, την αλλη μερα παιρνουν απο το κεπα τηλ να περασω β' βαθια επιτροπη σε 1-3 μηνες γιατι το ικα εκανε ενσταση κατα της αποφασης!!!

Τελικα τι γινεται; εκει που μας χρωσταγανε μας παιρνουν και το βοδι!
Μεγάλοι μαλ@@κες....δεν φτάνει που έχεις πρόβλημα υγείας και δικαιούσαι κάτι απο τον νόμο σε κόβουν κιόλας. Λες και θα χάσουν λεφτά αυτοί....τι να πω.... ώρες ώρες είναι για πολλές μπάτσες...
Απάντηση με παράθεση
  #1920  
Παλιά 16-05-15, 13:07
Rafailia Ο χρήστης Rafailia δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-05-15 13:26
Καλησπέρα σε όλους και από μένα! ήθελα και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω λίγα πράγματα.. τον Δεκέμβρη και τον Ιανουάριο για λίγες μέρες είχα πυρετό και κοιλιακό άλγος (όχι συνεχόμενα) ψηλά στο διάφραγμα.. και τώρα τον Μάη ξανά.. με όχι τόσο υψηλό πυρετό.. έκανα κολονοσκόπηση και η τελική έκβαση είναι ειλεϊτιδα.. και τώρα περιμένω τις βιοψίες για να έχουμε πιο σίγουρα αποτελέσματα.. ήθελα λοιπόν να ζητήσω τη γνώμη σας για το αν πρόκειται για τη νόσο του Crohn..Σε λίγο καιρό θα κλείσω τα 22 μου χρόνια και δυστυχώς είμαι υπερβολικά αγχώδης άνθρωπος..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:22.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.