Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #136  
Παλιά 03-08-09, 01:15
kostasq
Guest
 

crohn εξελιξη

paidia,ti na pw? emena mou emfanisthke prin 6 xronia..tote eixa poly sovaro provlhma...pairnw salofalk kai xanax(hremistiko gia to stress),exw pou kai ou aimoragies kai phgainw arketa syxna touleta eidika to prwi,alla re paidia,den exw idiaitera provlhmata...den xerw...nomizw oti zw kanonikh zwh...ti na pw...oute egxeirhseis,oute kati..Eyxomai na synexisw etsi...Elpizw na mhn xreiastei na exw provlhmata,an kai exw akousei pollous pou zoune mexri megaloi xwris provlhma.
Epishs prepei na skeftoume oti oi perissoteroi mpainoume sto site otan exoume ontws kapoio sovaro provlhma(ara ekeinoi pou thn pernan elafria den 8a mpoun) emena ayto pou me endiaferei ayth thstigmh einai na parw thn apallagh apo to strato...exw vevaiwsh apo dhmsio nosokomeio fysika kai oles tis exetaseis(alla aytes apo idiwtiko) exei teleiwsei h dieths anavolh mou kai twra einai h telikh krish.Den 8elw oute kan na to skeftomai na paw strato giati a) fovamai mhn to stress kai to faghto ekei mesa me skisei b) exw poly kalh douleia kai den 8elw na gyrisw anergos c)noikiazw spiti monos mou...pisteyw oti 8a einai typikh diadikasia..File mhn anhsyxeis,yparxoun polloi pou zou xwris peraiterw epiplokes..Eyxomai na hmaste oloi se aytous! sygnwmh gia ta greeklish
  #137  
Παλιά 12-08-09, 17:21
Το avatar του χρήστη GeorgeD
GeorgeD Ο χρήστης GeorgeD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-09 08:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αναβολη Στρατευσης

Φιλε απο οσο γνωριζω λογω της νοσου βγαινεις Ι5 για λογους υγειας..Το δηλωνεις στο σταρτολογικο και περνας απο επιτροπη σε στρατιωτικο νοσκομειο ...
  #138  
Παλιά 12-08-09, 17:22
Το avatar του χρήστη GeorgeD
GeorgeD Ο χρήστης GeorgeD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-09 08:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια χαρα απο σερρες

Δημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 08, 2009 11:16 pm Θέμα δημοσίευσης: Γιωργος απο Σερρες νεος πελατης !!

--------------------------------------------------------------------------------

Γεια χαρα σε ολους !!

Ειμαι ο Γιωργος απο Σερρες 37 χρ και επικοινωνω για πρωτη φορα..Εχω διαγνωσμενη νοσο Crohn απο το 2002 . Χειρουργηθηκα με αφαιρεση τμηματος τελικου ειλειου _ λεπτου (40 εκ) τοτε και κυριως λογω του οτι δεν αντιμετωπισα - παραμελησα την νοσο . Μπηκα σε αγωγη με Αζαθειοπρινη την οποια πηρα για 3,5 χρονια με ενα μικρο διαστημα προσθηκης Prezolon λογω μετεχγειρητικης εξαρσης . Μετα συνεχισα με 2 χρονια Asacol και σχεδον εδω και δυο χρονια δεν λαμβανα καμια αγωγη ( με την συμφωνη γνωμη του γιατρου μου) Σε γενικες γραμμες θεωρω τυχερο τον εαυτο μου καθοτι ολα αυτα τα χρονια πηγα πολυ καλα με τις αγωγες μου αλλα και με την ποιοτητα ζωης μου χωρις πολλες αλλαγες.

Ηρθε ομως το πληρωμα του χρονου οπου η νοσος ξανκτυπησε την πορτα μου .. Εξαρση της νοσου Ιουνιο 2009 και αποδεδειγμενα πλεον ειναι κορτικοεξαρτωμενη κατασταση διοτι μολις σταματησα την κορτιζονη (Medrol) μεσα σε 1-2 εβδομαδες αρχισαν παλι συμπτωματα πονου και διατασης λεπτου εντερου, διαρροιες. Στις εξετασεις που εκανα την τελευταια εβδομαδα (μαγνητικη, διαβαση λεπτυ εντερου & κολονοκοπηση) πλεον υπαρχει εμφανης εικονα ερεθισμενου και μεφλεγμη λεπτου εντερου. Η φλεγμωνη προκαλει μια στενωση (η οποια αντιεμτωπιζετα φαρμακευτικα ) αλλα εχει και ενα μικρο εντεροεντερικο συριγγιο το οποιο ευτυχως ειναι μικρο και εν επηρεαζει και το καλο ειναι οτι οι πιθανοτητες θεραπειας ειναι πολλες μια και το "προλαβαμε"

Εφτασε ομως και η ωρα που πρεπει να παρουμε την αποφαση ΝΑ ΞΕΚΙNΗΣΩ REMICADE??? Ο γιατρος πιστευει οτι ειναι η ποιο ενδεδειγμενη λυση για την περιπτωση μου μια και στην ουσια προλαβαινει χειροτερες καταστασεις και δεν διαφωνω με την προσεγγιση του. Κορτιζονη σκετη δεν κανεις στην ουσια θεραπεια και τα μονα που προσφερου επουλωση ειναι οι αντι TNF -a
ΑΠΛΑ.. ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΩ ΕΔΩ
1 ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥΣ ..
2 ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΚΑΤΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ?
3. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ? (ΟΜΟΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΠΟΥ?

Η αλλη δυνατοτητα ειναι παλι Αζαθειοπρινη αλα την εχω παρει ηδη 3 χρονια και το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν προσφερει επουλωση .. και οπως προειπα κορτιζονη δεν ειναι καλο να παιρνεις για παντα
Παντως ψυχολογιακ αισθανομαι πολυ καλυτερα μετα την ολοκληρωση των εξετασεων και γνωριζωντας ταπιθανα σεναρια αντιμετωπισης. Προσπαθω να αποβλλω το αγχος μου πλεον κοιταζοντας καλυτερα τον εαυτο μου (αθλητισμος κλπ) ισορροποντας επαγγελματικο φορτο (ιατρικος επισκεπτης) και ευτυχισμενη οικογενειακη ζωη (ενα παιδακι και περιμεουμε 2ο)
Αυτα και συγνωμη εαν κουρασα !!
  #139  
Παλιά 12-08-09, 17:30
Το avatar του χρήστη GeorgeD
GeorgeD Ο χρήστης GeorgeD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-09 08:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ..

..και κατι ακομη..μην ακουτε τι λεει ο καθενας ..η νοσος ειναι πολυ "προσωπικη" και ο καθενας μας εχει τους ρυθμους του .. καλο ειναι να γνωριζουμε αλλα και να ενημερωνομαστε αλλα μεχρι εκει ..

δεν χρειαζεται πανικος φιλοι !!!

Εγω ειχα και θα σκοπευω να εχω μαι φυσιολογικη ζωη ..κανω τα παντα

Το κακο ειναι συμφωνα με την εμπειρια μου εδω ακι 7 χρονια οτι οταν εισαι καλα ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ και πιθανον να αρχισεις να μην προσεχεις ..αυτο ειναι λαθος

Θελει μετρο σε ολα και απο εκει και περα αυτο που ακουγεται σωστα ..

ΓΙΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ..

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ REMICADE ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ .. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΟΛΑ BACK TO NORMAL

ΕΛΕΓΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΙ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΡΑΤΑΩ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ..

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ

ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΑ SITES

http://www.crohns.net/
http://www.breakingtheviciouscycle.i...ase/a_to_f.htm
ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ !!
  #140  
Παλιά 13-08-09, 18:51
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeD Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε απο οσο γνωριζω λογω της νοσου βγαινεις Ι5 για λογους υγειας..Το δηλωνεις στο σταρτολογικο και περνας απο επιτροπη σε στρατιωτικο νοσκομειο ...
kathese meres ekei? h se mia mera eisai teleiomenos?
  #141  
Παλιά 13-08-09, 22:07
Το avatar του χρήστη GeorgeD
GeorgeD Ο χρήστης GeorgeD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-09 08:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αναβολη Στρατευσης

Θα σε συμβουλευα να πας στην στρατολογια να συμβουλευθεις καλυτερα ..

Θα ορισουν ημερομηνια επιτροπης ..αλλα φυσικα εξαρταται και απο το ιστορικο σου .. ρωτα σε στρατολογικο γραφειο φιλε!!

Δεν μενεις μεσα καθολου ..πας στο νοσοκομειο η οπου αλλου συνεδριαζει η επιτροπη και βγαινει μια αποφαση.
Καλο ειναι νομιζω να παρεις και το ιστορικο σου μαζι απο τον γιατρο σου (καλο θα ειναι και απο νοσοκομειακο γιατρο)

Αναβολη για λογους υγειας Ι5 - Νοσο Crohn

Εγω προσωπικα υπηρετησα γιατι με βρηκε μετα ..αλλα οταν ειχα τα βαρια επεισοδια μου ηρθε χαρτι για ασκηση (μολις ειχα βγει απο χειρουργιο) πηγα στο στρατολογικο το δηλωσα και περασα επιτροπη ..Ο γιατρος εκει μου ειπε οτι τερμα ο στρατος με την νοσο , οποτε πιστευω σχχεδον σιγουρα οτι ισχυει και για εσενα
  #142  
Παλιά 13-08-09, 22:11
Το avatar του χρήστη GeorgeD
GeorgeD Ο χρήστης GeorgeD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-09-09 08:22
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αναβολη Στρατευσης

1. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΦΡΟΥΡΑΡΧΕΙΟ.
2. ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΚΩΛΛΥΜΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΦΥΣΙΚΑ) ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΑΒΟΛΩΝ-ΑΠΑΛΛΑΓΩΝ.
3. ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ (ΒΙΟΧΗΜΙΚΕΣ-ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ, ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΑΞΟΝΙΚΕΣ, ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ, ΟΣΤΙΚΗ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΝ, Κ.Λ.Π)
4. Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΟΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΑΣΕΙ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΝ ΝΟΣΟ ΤΟΥ CROHN ΜΕ Ι5 ΑΜΕΣΑ, ΓΙΑ ΤΗ ΔΕ ΕΛΚΩΔΗ ΚΟΛΙΤΙΔΑ ΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΝΑΒΟΛΗ (2 ΕΤΗ) ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

5. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΝΕΤΑ ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ


ΤΟ ΦΕΚ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ DOWNLOAD AREA ΣΤΟ blog

ibd-gr.blogspot.com

ή απ' ευθείας στο :

http://www.fileqube.com/shfolder/30707FRMGDot#d:30550

ΑΠΑΛΛΑΓΗ_ΑΠΟ_ΤΟ_ΣΤΡΑΤΟ.pdf

ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΡΗΤΑ ΣΤΗ ΣΕΛ. 33 (1699)

653. ΔΑ Ι/5 (ΣΙ/5) Νόσος του Crohn οποιασδήποτε εντόπισης.

ΔΑ=ΔΙΕΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ Ι5 (ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΟΣΟ)
  #143  
Παλιά 14-08-09, 01:43
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
paroysiazomai 19>>. tha deikso ta xartia kai tha fygo?

eyxarhstw paidia poly>>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 19-08-09 στις 14:46 Αιτία: συνεχόμενα μηνύματα
  #144  
Παλιά 19-08-09, 14:29
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΤΟΥ CROHN.ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ 2003 Κ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑΔΙΑ Κ ΕΞΑΡΣΕΙΣ.ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ Κ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΠΕΙΡΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ASACOL,SALOFALK,REMICATE,K HUMIRA.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ SALOFALK H TA ASACOL.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟΣΤΗΜΑ Κ ΣΥΡΙΓΓΙΟ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΥΠΟΨΕΙΕΣ ΟΤΙ ΕΒΓΑΛΑ Κ 2Η ΦΟΡΑ ΣΥΡΙΓΓΙΟ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Η ΝΟΣΟΣ ΑΥΤΗ ΘΕΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΞΑΡΣΕΙΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΜΙΑ Κ ΚΑΛΗ.....
  #145  
Παλιά 19-08-09, 19:09
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
sofia parakoloythoyme sthn thesalonikh kai t asakol exei aposyrthei opoios t pairnei dn kanei doyleia gia tn kron ayta m eipe o diaythinths t papanikolaoy kliniki poy eidikeyetai pano sthn noso>>>>>



paroysiasthka opoios exei tn noso arxika pairnei 2 xronia anavolh kai oxi aqpalagh kai meta apo 2 xronia apalagh ektos kai an einai kala kai thelei na teleiwsei>>>..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 20-08-09 στις 08:57 Αιτία: συνεχόμενα μηνύματα
  #146  
Παλιά 20-08-09, 01:24
GiannisA Ο χρήστης GiannisA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-06-10 14:05
Γεια σας κ απο εμενα.γραφτηκα στο forum γιατι η κοπελα μου εχει νοσο του crohn.

Ειναι 22 χρονων και εχει την νοσο εδω και 4 χρονια.

Αυτη την στιγμη παιρνει SALOFALK,NEXIUM,ANTI-ΦΥΜΑΤΙΚΑ (βρεθηκε θετικη στο test mantu) και remicade μαζι με ελαφρια κορτιζονη.

Δεν βλεπω να πηγαινει καλυτερα η υγεια της και γι αυτο σκεφτομαστε να παμε Αγγλια για μια εξεταση.

Η αλλη λυση ειναι να απευθυνθουμε σε εναν καλο ομοιοπαθητικο. επικοινωνησα σημερα με μεσω email με 2 ομοιοπαθητικους απο το εξωτερικο. μου ειπαν πως μπορουν να μειωσουν εως και 90 % την νοσο και με τον καιρο να επουλωθει το εντερο.
Πειτε μου την γνωμη σας, σας παρακαλω. αξιζει? παιρνει πολλα χαπια καθε μερα.Τι λετε να κανουμε?
Ευχαριστω και συγχαρητηρια σε οσουν εχουν νοσο του crohn και εχουν τοσο κουραγιο και δυναμη.Μπραβο σας.
  #147  
Παλιά 20-08-09, 23:35
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια χαρα και απο μενα.
εγω λεω να βαλουμε τον διευθηντη του παπανικολαου να συζητησει με τον διευθηντη του ευαγγελισμου ο οποιος μου προτεινει να συνεχισω asacol.κατι τετοια ειναι που επιβεβαιωνουν τις ανυσηχιες μου ( σε προηγουμενα post).
στειλε μας κανα site -email απο αγγλια.περιμενουμε νεα σας ελπιζω να πανε ολα καλα
  #148  
Παλιά 20-08-09, 23:41
GiannisA Ο χρήστης GiannisA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-06-10 14:05
Στην Αγγλια βρηκα τα εξης νοσοκομεια:

http://www.royalfree.nhs.uk/default....=25&tab_id=433

και

http://www.londonbridgehospital.com/...ogy-endoscopy/

Στο πρωτο μαλιστα αν δεν κανω λαθος υπαρχει και ενας Ελληνας γιατρος.

Καμια γνωμη για ομοιοπαθητικη? τι λετε ξερετε τιποτα?
  #149  
Παλιά 21-08-09, 02:31
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
omoiopathitikh tha ekanan oloi an eixe 90 ths ekato re paidia >>. kai dn tha epairnan ena soro farmaka poy epireazoyn kai alloy dystixos m tn noso poy exoyme ypoferoyme eiinai kataramenh >>>.>
  #150  
Παλιά 21-08-09, 10:52
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ego ksero oti tin tetarti pao se xeirourgo giati pithanon evgala k allo syriggio.paidia na prosexete poli ego evaga megali friki me to syriggio pou evgala tin proti fora.eixa ramma piso dipla ston prokto gia 2 mines k to travousan kathe mera kontepsa na paro psixofarmaka.tora tha pao se enan xeirourgo gnosto na doume ti mporoume na kanoume....
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:26.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.