Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1246  
Παλιά 22-02-13, 20:56
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι ανεργη και δυστυχως σε λιγες μερες χωρις ασφαλεια..... συζητησαμε πολλες φορες για νοσοκομειο αλλα αφου δε με κρατησαν η παρεπεμψαν απο χαλκιδα εστω και δια λογου.... αστο... ολοι με τη νευρικη ανορεξια ενω συνεχιζα να ποναω και να μη μπορω να παρω τα ποδια μου... ειπα οκ οτι πειτε.... ειχαν συμμαχο τις αιματος, την αγροτικη που με ξαποστειλε με ακτινογραφια με λαθος ημερομηνια κι εναν παθολογο κλπ αυτα που εζησα δεν υπαρχουν.... δεν εχουν γινει ουτε στην τιβι... βλεπεις ειχα μπλεξει και με κατι αλλο πιο μπροστα που ουτε περασε αλλα κατα τα αλλα τρελη... τι να πει και ο γαστρεντερολογος που δε με ειδε στα μεγαλα χαλια μου μονο ενα αδυνατο πλασμα ειδε... πεισμωσα, φοβηθηκα οπως θελεις πες το μετα απο τοσο κυκλο αλλα ακομα ηχει στα αυτια μου κρον...... ναι ηταν κρον που λεει ο αδερφος μου απο τον αυγουστο... και να φανταστεις οτι με εβλεπε να χτυπιεμαι πανω στο κρεββατι... εχω ζηλια λεει.... αν ειναι δυνατον.... τωρα χωρις ασφαλεια αλλα και χωρις αποδειξεις απογοητευομαι καθως οτι νιωθω ειναι τελειως σπλαχνικο πια.... σε ευχαριστω πολυ.... ολοι εσεις εδω μεσα με αντιμετωπισατε σαν πονεμενο και οχι τρελο ατομο... μονο αυτος που ποναει καταλαβαινει... μερικες φορες αναρωτιεμαι πως επαιξαν με τον πονο μου τοσο γιατροι οσο και οι δικοι μου αν και ο πατερας μου ειχε πει στον αδερφο 2 φορες:σε νοσοκομειο για αξονικη... αλλα ατυχησα μια με τη χαλκιδα και δευτερη αντι για αθηνα σε νευρολογο και παει λεγοντας.... ενω λεγαμε για ευαγγελισμο η ιπποκρατειο αλλα χωρις μεσον δεν... ακουσα την κουβεντα παμε κι εγω η ηλιθια νομιζα οτι θα πηγαιναμε σε νοσοκομειακο γιατρο οποτε πολυ αργοτερα κληθηκα να αποδειξω αν ειναι φλεγμονες σε κολονοσκοπηση αλλα δεν.... τι να λεω συνεχεια σας κουρασα... παντως περιπτωση ασθενους που ενω υποφερει δεν τολμαει να παει σε νοσοκομειο μετα απο αυτα που περασε δεν υπαρχει....
παντως μπραβο σου sasa1...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chrysoulat : 23-02-13 στις 16:40
Απάντηση με παράθεση
  #1247  
Παλιά 23-02-13, 17:01
hlias Ο χρήστης hlias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-13 14:41
[QUOTE=Guybrush;167189]Για όσους δε γνωρίζουν, η νόσος του Crohn είναι μια αυτοάνοση πάθηση του πεπτικού συστήματος.
Δημιουργεί φλεγμονές, σε τυχαία σημεία του πεπτικού σωλήνα (συνήθως στο λεπτό ή παχύ έντερο), τις οποίες το ανοσοποιητικό τις αναγνωρίζει ως ξένο σώμα. Τα αποτελέσματα τα αντιλαμβάνεστε...

Απ' όσο ξέρω, η νόσος οφείλεται σε συνδυασμό γενετικών και περιβαλοντικών παραγόντων.

Για να συντηρείται η ασθένεια σε ύφεση, είναι απαραίτητη η χορήγηση ανοσοκατασταλτικών.
Συνιστάται και τακτικός αιματολογικός έλεγχος.

Μου τη διέγνωσαν πρώτη φορά στα 9 μου, όταν είχα παρουσιάσει κάποιες διαταραχές το καλοκαίρι του '91.
Πέρασα διάφορα αυτά τα χρόνια, αλλά πλέον μπορώ να πω ότι έχω τη νόσο υπό πλήρη έλεγχο και δεν πρόκειται να ταλαιπωρηθώ ξανά, μια και γνωρίζω τι πρέπει να κάνω, σε περίπτωση έξαρσης.

Οποιοσδήποτε αντιμετωπίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα ή έχει συγγενή πάσχοντα, ας καταθέσει την εμπειρία του ή ας ρωτήσει αν θέλει οτιδήποτε.
Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

Είμαι 18 χρονών και μου διεγνώσθη πρόσφατα η νόσος του Crohn. Δεν είχα σοβαρά ανησυχιτικά συμπτώματα τα προηγούμενα χρόνια. Θα σε παρακαλούσα να μου στείλεις ένα μήνυμα και να μου δώσεις κάποιες συμβουλές σχετικά με την αντιμετώπιση των εξάρσεων της νόσου και επίσης για την διατροφή που θα πρέπει να ακολουθήσω. Σε ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #1248  
Παλιά 23-02-13, 18:37
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Καλησπερα.Ψαξε μηπως μπορεις να βγαλεις βιβλιαριο αποριας απο την προνοια.
Εχει βγαλει γειτονας που δεν ειχε ασφαλεια και του προεκυψε πολυ σοβαρο προβλημα.Και αφου η κοινωνια εκει που μενεις ειναι παραξενη μη το πεις,αν σε απασχολει αυτο.Το θεμα ειναι να αποκτησης ασφαλεια το συντομοτερο.Κυνηγησε το.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mamaka για αυτό το μήνυμα:
chrysoulat (27-02-13)
  #1249  
Παλιά 23-02-13, 20:18
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι ανεργη και δυστυχως σε λιγες μερες χωρις ασφαλεια..... συζητησαμε πολλες φορες για νοσοκομειο αλλα αφου δε με κρατησαν η παρεπεμψαν απο χαλκιδα εστω και δια λογου.... αστο... ολοι με τη νευρικη ανορεξια ενω συνεχιζα να ποναω και να μη μπορω να παρω τα ποδια μου... ειπα οκ οτι πειτε.... ειχαν συμμαχο τις αιματος, την αγροτικη που με ξαποστειλε με ακτινογραφια με λαθος ημερομηνια κι εναν παθολογο κλπ αυτα που εζησα δεν υπαρχουν.... δεν εχουν γινει ουτε στην τιβι... βλεπεις ειχα μπλεξει και με κατι αλλο πιο μπροστα που ουτε περασε αλλα κατα τα αλλα τρελη... τι να πει και ο γαστρεντερολογος που δε με ειδε στα μεγαλα χαλια μου μονο ενα αδυνατο πλασμα ειδε... πεισμωσα, φοβηθηκα οπως θελεις πες το μετα απο τοσο κυκλο αλλα ακομα ηχει στα αυτια μου κρον...... ναι ηταν κρον που λεει ο αδερφος μου απο τον αυγουστο... και να φανταστεις οτι με εβλεπε να χτυπιεμαι πανω στο κρεββατι... εχω ζηλια λεει.... αν ειναι δυνατον.... τωρα χωρις ασφαλεια αλλα και χωρις αποδειξεις απογοητευομαι καθως οτι νιωθω ειναι τελειως σπλαχνικο πια.... σε ευχαριστω πολυ.... ολοι εσεις εδω μεσα με αντιμετωπισατε σαν πονεμενο και οχι τρελο ατομο... μονο αυτος που ποναει καταλαβαινει... μερικες φορες αναρωτιεμαι πως επαιξαν με τον πονο μου τοσο γιατροι οσο και οι δικοι μου αν και ο πατερας μου ειχε πει στον αδερφο 2 φορες:σε νοσοκομειο για αξονικη... αλλα ατυχησα μια με τη χαλκιδα και δευτερη αντι για αθηνα σε νευρολογο και παει λεγοντας.... ενω λεγαμε για ευαγγελισμο η ιπποκρατειο αλλα χωρις μεσον δεν... ακουσα την κουβεντα παμε κι εγω η ηλιθια νομιζα οτι θα πηγαιναμε σε νοσοκομειακο γιατρο οποτε πολυ αργοτερα κληθηκα να αποδειξω αν ειναι φλεγμονες σε κολονοσκοπηση αλλα δεν.... τι να λεω συνεχεια σας κουρασα... παντως περιπτωση ασθενους που ενω υποφερει δεν τολμαει να παει σε νοσοκομειο μετα απο αυτα που περασε δεν υπαρχει....
crysoulat μου ειλικρινα σε νοιαζομαι και σε καταλαβαινω (αν και δεν σε γνωριζω προσωπικααλλα δεν εχει σημασια)να ξερεις εγω ζω στην Θεσσαλονικη ειμαι 46 ετων με οικογενεια και σου λεω μεσα απο την καρδια μου να ερθεις να σε φιλοξενησουμε και να δεις και τους σωστους γιατρους.Προσεχε την υγεια σου και την ψυχουλα σου.ΔΥΝΑΤΑ ΡΕ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
chrysoulat (24-02-13)
  #1250  
Παλιά 25-02-13, 16:39
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Γεια σας κολονοσκοπημένοι φίλοι μου!
Πήρα τα αποτελέσματα της κολονόσκοπησης και ήταν κάτι παραπάνω από ενθαρρυντικά και θετικά!
Το συμπέρασμα λέει ότι δεν βρέθηκε τίποτα και ότι η ενδοσκοπική εικόνα που παρουσίασε το έντερο μου είναι συμβατή με πλήρη ύφεση!!! Και όταν το διάβασα αυτό, ρωτάω με φάτσα απορίας τον γιατρό μου, δηλαδή γιατρέ το remi***** μου έδιωξε τα έλκη;; Και μου απάντησε, ναι.
Τι να πω...ακόμα δεν το πιστεύω...ακόμα δεν το 'χω συνειδητοποιήσει, αφού σκέφτηκα κιόλας πότε θα 'ρθει του χρόνου να ξανακάνω κολονοσκόπηση για διπλή επιβεβαίωση!
Τέλος πάντων, τώρα μου 'μεινε να πάρω και τις βιοψίες οι οποίες θα αργήσουν λίγο.
Είναι να πάω κιόλας στα ΚΕ.ΠΑ να δω αν βγήκε και η απόφαση. Ε, μετά από αυτά τα αποτελέσματα, δε νομίζω να κάνω ένσταση άμα με κόψουν.
Τελικά κάποιες προσευχές πιάσαν τόπο...!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
bazexa (25-02-13)
  #1251  
Παλιά 25-02-13, 18:41
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
την καλησπερα μου στην παρεα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

οπως ειχα πει πριν μερες και συγκεκριμενα στις 1 του μηνα εκανα ανοικτη κολεκτομη,ολα πηγαν και πανε καλα!

σημερα εβγαλα το τελευταιο ραμμα.τα ραμματα ηταν 27 και οπως καταλαβαινετε ειναι μια αρκετα μεγαλη τομη και ειχα και εχω δυσκολη αναρρωση αλλα οπως ειχα πρωτοπει ολα πανε καλα με την βοηθεια του θεου!!!

απο την εγχειρηση και μετα εχω παρα πολλες διαροιες και αυτο οφειλετε οτι το εντερο ειναι μικροτερο κατα μισο μετρο αλλα ο γιατρος,μου ειπε οτι αυτο θα φτιαξει σιγα σιγα.την τεταρτη θα παω στον ευαγγελισμο στον γιατρο για τα περαιτερω.

και επισης σημερα περασα απο το ικα της περιοχης μου μηπως και μαθω σχετικα με την αποφαση αν υπηρχε κατι νεοτερο και το νεοτερο ειναι οτι πηρα 84% αναπηρια και σε λιγες μερες θα βγει η αποφαση.δεν σας κρυβω οτι αυτο με ικανοποιησε παρα πολυ ψυχολογικα και οικονομικα ενοειται και τουλαχιστον πλεον θα μπορω να παλευω για την υγεια μου χωρις να στερουμε τα φαρμακα γιατι δεν σας κρυβω απο περσι που ειχα κανει τα χαρτια μου για την συνταξη η αγωγη δεν πηγαινε οπως επρεπε λογω οικονομικων κατι το οποιο γνωριζε ο γιατρος.

ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΟΣΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ!

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΙΑ!!!Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ! ΠΙΣΤΕΨΤΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!
Απάντηση με παράθεση
  #1252  
Παλιά 25-02-13, 18:48
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
την καλησπερα μου στην παρεα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

οπως ειχα πει πριν μερες και συγκεκριμενα στις 1 του μηνα εκανα ανοικτη κολεκτομη,ολα πηγαν και πανε καλα!

σημερα εβγαλα το τελευταιο ραμμα.τα ραμματα ηταν 27 και οπως καταλαβαινετε ειναι μια αρκετα μεγαλη τομη και ειχα και εχω δυσκολη αναρρωση αλλα οπως ειχα πρωτοπει ολα πανε καλα με την βοηθεια του θεου!!!

απο την εγχειρηση και μετα εχω παρα πολλες διαροιες και αυτο οφειλετε οτι το εντερο ειναι μικροτερο κατα μισο μετρο αλλα ο γιατρος,μου ειπε οτι αυτο θα φτιαξει σιγα σιγα.την τεταρτη θα παω στον ευαγγελισμο στον γιατρο για τα περαιτερω.

και επισης σημερα περασα απο το ικα της περιοχης μου μηπως και μαθω σχετικα με την αποφαση αν υπηρχε κατι νεοτερο και το νεοτερο ειναι οτι πηρα 84% αναπηρια και σε λιγες μερες θα βγει η αποφαση.δεν σας κρυβω οτι αυτο με ικανοποιησε παρα πολυ ψυχολογικα και οικονομικα ενοειται και τουλαχιστον πλεον θα μπορω να παλευω για την υγεια μου χωρις να στερουμε τα φαρμακα γιατι δεν σας κρυβω απο περσι που ειχα κανει τα χαρτια μου για την συνταξη η αγωγη δεν πηγαινε οπως επρεπε λογω οικονομικων κατι το οποιο γνωριζε ο γιατρος.

ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΟΣΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ!

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΙΑ!!!Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ! ΠΙΣΤΕΨΤΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!
Φυσικα και Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ εγω με την προσευχη σταθηκα στα ποδια μου.Οσο για τις διαροιες εγω εχω ακομα καποιες αν και εκανα χειρουργειο τον Μαιο
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (25-02-13)
  #1253  
Παλιά 28-02-13, 22:32
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
χρόνια μας πολλά παιδιά...
σήμερα γιορτάζουμε...
να σκεφτόμαστε ότι απλώς είμαστε.... εξαιρετικοί..και σπάνιοι...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #1254  
Παλιά 01-03-13, 11:48
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
χρόνια μας πολλά παιδιά...
σήμερα γιορτάζουμε...
Δηλαδή;
Τι είναι σήμερα;
Απάντηση με παράθεση
  #1255  
Παλιά 01-03-13, 18:42
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή;
Τι είναι σήμερα;
χθες ηταν η παγκόσμια ημερα των σπανιων παθησεων...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #1256  
Παλιά 01-03-13, 21:10
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Χαίρομαι έστω για όσους πάνε καλά, και δεν υποφέρουν...

Ήθελα να ρωτήσω τις γυναίκες της παρέας, αν η περίοδος σας επηρεάζει την νόσο....; Εμένα προσωπικά με ρημάζει.. Αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες... Για πείτε μου.....
Απάντηση με παράθεση
  #1257  
Παλιά 01-03-13, 23:20
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Arwen Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι έστω για όσους πάνε καλά, και δεν υποφέρουν...

Ήθελα να ρωτήσω τις γυναίκες της παρέας, αν η περίοδος σας επηρεάζει την νόσο....; Εμένα προσωπικά με ρημάζει.. Αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες... Για πείτε μου.....
εμένα η περίοδος είναι μια χαρά. πονάω μόνο την πρώτη μέρα και πάω λίγο παραπάνω τουαλέτα. δουλεύει κατά τα άλλα ρολόι. εσένα σου προκαλεί κίνηση στα έντερα; πόνο;
Απάντηση με παράθεση
  #1258  
Παλιά 02-03-13, 01:02
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Arwen Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι έστω για όσους πάνε καλά, και δεν υποφέρουν...

Ήθελα να ρωτήσω τις γυναίκες της παρέας, αν η περίοδος σας επηρεάζει την νόσο....; Εμένα προσωπικά με ρημάζει.. Αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες... Για πείτε μου.....
Γεια.Εγω οσο ειχα φουλ εξαρση δλδ πριν κανω το χειρουργειο δεν ειχα για 8 μηνες.Τωρα αλλες φορες εχω σε 20 μερες και αλλωτε σε 40 .Ομως η ηλικια μου εχει να κανει και με κλιμακτηριο και ετσι ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραγματα.Αλλα πριν μου ερθει και κατα τη διαρκεια της εχω περισσοτερες διαροιες.
Απάντηση με παράθεση
  #1259  
Παλιά 02-03-13, 02:26
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Μόνο κίνηση;; Χαμός!!! Πριν μου έρθει η περίοδος, με πιάνουν πόνοι, και πάω αρκετές φορές τουαλέτα... διάροιες και τέτοια..Και μετά κατά την διάρκεια... Είμαι ήδη σε έξαρση και έχω θέμα, αλλά με την περίοδο χειροτερεύει και με κάνει και υποφέρω ακόμα πιο πολύ..
Απάντηση με παράθεση
  #1260  
Παλιά 02-03-13, 02:30
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια.Εγω οσο ειχα φουλ εξαρση δλδ πριν κανω το χειρουργειο δεν ειχα για 8 μηνες.Τωρα αλλες φορες εχω σε 20 μερες και αλλωτε σε 40 .Ομως η ηλικια μου εχει να κανει και με κλιμακτηριο και ετσι ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραγματα.Αλλα πριν μου ερθει και κατα τη διαρκεια της εχω περισσοτερες διαροιες.
Μήπως θυμάσαι πριν πόσες μέρες αφού έρθει η περίοδος, ξεκινούσαν αυτά τα ''υπέροχα'' συμπτώματα;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:34.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.