Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #496  
Παλιά 31-10-11, 04:02
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
αλλεργια ηταν τελικα
Απάντηση με παράθεση
  #497  
Παλιά 31-10-11, 10:44
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλεργια ηταν τελικα
Καλημέρα..
Είδες που αγχώθηκες χωρίς λόγο?
Κοίτα να ηρεμήσεις τώρα....
Χαζούλη... θα σε μαλώσω.... χεχε
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #498  
Παλιά 31-10-11, 22:23
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα ηθελα να σας ρωτησω εδω και κανα μηνα οταν με ποναει η κοιλια καταλαβαινετε οι γνωστες ενοχλησεις το βραδυ...μετα οταν επιτελουσ περασει κανω πυρετο...Μηπως πρεπει να ανησυχισω???Ειχε κανενας παρομοια κατασταση,γιατι οταν μιλαω νε τον γιατρο μου το πρωτο πραγμα που με ρωταει ειναι αν εκανα πυρετο....!!!εσεισ ανεβασετε πυρετο???
Απάντηση με παράθεση
  #499  
Παλιά 31-10-11, 22:46
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ηθελα να σας ρωτησω εδω και κανα μηνα οταν με ποναει η κοιλια καταλαβαινετε οι γνωστες ενοχλησεις το βραδυ...μετα οταν επιτελουσ περασει κανω πυρετο...Μηπως πρεπει να ανησυχισω???Ειχε κανενας παρομοια κατασταση,γιατι οταν μιλαω νε τον γιατρο μου το πρωτο πραγμα που με ρωταει ειναι αν εκανα πυρετο....!!!εσεισ ανεβασετε πυρετο???
Η κοιλιά σου πονάει κάθε βράδυ? Είσαι σε έξαρση? πόσο καιρό?
Εγώ έκανα πυρετό για καμιά βδομάδα πέρυσι που είμουν σε έξαρση και πριν ξεκινησω την aza τον οποίο πυρετό καταπολεμουσα με depon και ciproxin...
Ο πυρετος (αν αυτος οφειλεται στην crohn) σημαινει απλά πως υπάρχει ενεργή φλεγμονη η οποία πρέπει να αντιμετωπιστεί..
Τι φαρμακα παίρνεις? Μηπως πρεπει να τα αλλάξεις?
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #500  
Παλιά 31-10-11, 22:58
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ηθελα να σας ρωτησω εδω και κανα μηνα οταν με ποναει η κοιλια καταλαβαινετε οι γνωστες ενοχλησεις το βραδυ...μετα οταν επιτελουσ περασει κανω πυρετο...Μηπως πρεπει να ανησυχισω???Ειχε κανενας παρομοια κατασταση,γιατι οταν μιλαω νε τον γιατρο μου το πρωτο πραγμα που με ρωταει ειναι αν εκανα πυρετο....!!!εσεισ ανεβασετε πυρετο???
Elli και ογιος μου είχε ένα μήνα χαμηλό πυρετό κυρίως τις απογευματινές ώρες και η γιατρός μας είχε πει ότι ήταν από τη χρόνια φλεγμονή , όταν άρχισε τη θεραπεία σιγά σιγά ο πυρετός υποχώρησε...Περαστικά...
Απάντηση με παράθεση
  #501  
Παλιά 01-11-11, 00:56
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κοιλιά σου πονάει κάθε βράδυ? Είσαι σε έξαρση? πόσο καιρό?
Εγώ έκανα πυρετό για καμιά βδομάδα πέρυσι που είμουν σε έξαρση και πριν ξεκινησω την aza τον οποίο πυρετό καταπολεμουσα με depon και ciproxin...
Ο πυρετος (αν αυτος οφειλεται στην crohn) σημαινει απλά πως υπάρχει ενεργή φλεγμονη η οποία πρέπει να αντιμετωπιστεί..
Τι φαρμακα παίρνεις? Μηπως πρεπει να τα αλλάξεις?
Οχι δεν ποναει καθε βραδυ αλλα μεσα σε ενα μηνα ειχα τρεισ ενοχλησεισ και οι τρεισ στο τελος κατεληξαν σε πυρετο,καιαυτο ξεκινησε οταν προσθεσα το budecol,αλλα σε σχεση με το πως ημουν παλιοτερα με το humira μονο τωρα που προσθεσα και το budecol ειμαι πολυ καλυτερα αν εξερεσεις αυτες τις τρεις μερες οχι τοσο πολυ σε θεμα πονου,αλλα φοβαμε οταν ανεβαζω πυρετο ,γιατι ο γιατρος μου το θεωρει πολυ κακο σημαδι....

Κατι ασχετο,εχετε δει την ταινια Erin Brockovich εχετε προσεξει οτι μεσα στις διαφορες ασθενειες που εχουν παθει οι κατοικοι απο το χρωμιο στο νερο, αναφερει και την κρον....Επαθα ενα σοκ ,μπορω να πω ,που την βαζει μαζι με τοσο δυσκολες ασθενειες....
Απάντηση με παράθεση
  #502  
Παλιά 01-11-11, 09:21
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν ποναει καθε βραδυ αλλα μεσα σε ενα μηνα ειχα τρεισ ενοχλησεισ και οι τρεισ στο τελος κατεληξαν σε πυρετο,καιαυτο ξεκινησε οταν προσθεσα το budecol,αλλα σε σχεση με το πως ημουν παλιοτερα με το humira μονο τωρα που προσθεσα και το budecol ειμαι πολυ καλυτερα αν εξερεσεις αυτες τις τρεις μερες οχι τοσο πολυ σε θεμα πονου,αλλα φοβαμε οταν ανεβαζω πυρετο ,γιατι ο γιατρος μου το θεωρει πολυ κακο σημαδι....

Κατι ασχετο,εχετε δει την ταινια Erin Brockovich εχετε προσεξει οτι μεσα στις διαφορες ασθενειες που εχουν παθει οι κατοικοι απο το χρωμιο στο νερο, αναφερει και την κρον....Επαθα ενα σοκ ,μπορω να πω ,που την βαζει μαζι με τοσο δυσκολες ασθενειες....
Eli δυστυχώς δεν ειναι τυχαίο που η ασθενεια θεωρειται της ιδιας σοβαρότητας με τη σκλυρηνση κατα πλακας και πως συγκαταλλεγεται στις πρωτες 5 πιο σοβαρες ασθενειες...
Γι αυτο και βγαζει αλλωστε αναπηρια 67% και πλεον..
Απλως η βαρυτητα "παίζει" απο ασθενη σε ασθενη με μεγαλη διακυμανση...
υπάρχουν ασθενης που θα έχουν ελάχιστα επεισόδια σ' όλη τους τη ζωή και πολύ ηπια και άλλοι που θα ταλαιπωρούνται συνεχως με σοβαρα συμπτωματα, επιπλοκές, εγχειρήσεις κλπ...
Δεν οφελεί όμως να επαναλαμβανόμαστε για τη σοβαροτητα της ασθενειας...
το θεμα ειναι να προσπαθούμε να ειμαστε καλά και να ακολουθουμε κατα γραμμα τις οδηγιες των γιατρων και να προλαβαινουμε ο,τι παρουσιαζεται
Καλημερα..
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 01-11-11 στις 14:14
Απάντηση με παράθεση
  #503  
Παλιά 01-11-11, 15:04
ριρικα Ο χρήστης ριρικα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-09-12 21:44
καλο μηνα σ'ολους.παιδια να ρωτησω αν εχει συμβει σε καπιον να κανει κενωση με βλενες ασπρο/μπεζ σαν πυον ευχαριστω .
Απάντηση με παράθεση
  #504  
Παλιά 01-11-11, 20:46
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν ποναει καθε βραδυ αλλα μεσα σε ενα μηνα ειχα τρεισ ενοχλησεισ και οι τρεισ στο τελος κατεληξαν σε πυρετο,καιαυτο ξεκινησε οταν προσθεσα το budecol,αλλα σε σχεση με το πως ημουν παλιοτερα με το humira μονο τωρα που προσθεσα και το budecol ειμαι πολυ καλυτερα αν εξερεσεις αυτες τις τρεις μερες οχι τοσο πολυ σε θεμα πονου,αλλα φοβαμε οταν ανεβαζω πυρετο ,γιατι ο γιατρος μου το θεωρει πολυ κακο σημαδι....

Κατι ασχετο,εχετε δει την ταινια Erin Brockovich εχετε προσεξει οτι μεσα στις διαφορες ασθενειες που εχουν παθει οι κατοικοι απο το χρωμιο στο νερο, αναφερει και την κρον....Επαθα ενα σοκ ,μπορω να πω ,που την βαζει μαζι με τοσο δυσκολες ασθενειες....
καλησπερα!εγω την ειδα την ταινια και το παρατηρησα και εγω απορησα αλλα οκ λεω. αν περνουμε τα φαρμακα μας μιλαμε με τον γιατρο μας και οταν οι ιδιοι οι γιατροι λενε πως απο την crohn δεν κινδυνευουμε για τα χειροτερα εκτος αν την αμελησουμε ισως!ΧΑΛΑΡΑ!εγω παλι με την ταινια αλλο σκεφτηκα μπας και το παθαμε καποιοι απο παρομοια αιτια σαν της ταινιας???????
Απάντηση με παράθεση
  #505  
Παλιά 01-11-11, 20:55
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από ριρικα Εμφάνιση μηνυμάτων
καλο μηνα σ'ολους.παιδια να ρωτησω αν εχει συμβει σε καπιον να κανει κενωση με βλενες ασπρο/μπεζ σαν πυον ευχαριστω .
καλο μηνα!!!σε μενα συνεβη ναι πριν χρονια οταν εκανα περισοτερες εξαρσεις και πριν ξεκινησω το RMG αυτο βλεννα ειναι απο τι ειχαν πει σε μενα!το βγαζει η φλεγμονη.ρωτα και τον γιατρο σου.λογικα σε ρωταει πως ειναι οι κενωσις σου αυτη τη φορα πεστου το και θα σου πει αυτος καλυτερα!γιατι εδω μεσα θα ακουσεις να εχουμε πολλα κοινα απο την νοσο αλλα ο καθενας μας ειναι διαφορετικος οργανισμος και θελει αλλη μεταχειρηση και ισως και αλλα φαρμακα!!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην captain.k για αυτό το μήνυμα:
ριρικα (02-11-11)
  #506  
Παλιά 01-11-11, 22:32
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
καλησπερα.... χρειαζομαι την βοηθεια σας επιγοντως..... ειμαι αδιαθετος και μαλλον ανεβασα πυρετο ... τι να κανω????? παιρνω remicade και δεν μπορω να απευθηνθω σε γιατρο... depon επρνα και στην εκχυση . να παρω??ευχαριστω και συγνωμη για τυχον ορθογραφικα αα
Απάντηση με παράθεση
  #507  
Παλιά 02-11-11, 00:06
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ας μη τρελαινομαστε με τις βλεννες. Συμβαινει και σε λειτουργικα προβληματα του εντερου οπως το ΣΕΕ. Οσον αφορα το φιλο githeo να πω πως και θα αρρωστενουμε κιολας δεν τρεχει τιποτα...... Ρωταμε απλα τον γιατρο ποια φαρμακα να παρουμε ακομη και αντιβιωση μπορουμε οπως το ciproxin....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 02-11-11 στις 00:09
Απάντηση με παράθεση
  #508  
Παλιά 02-11-11, 02:03
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
εγινε, ευχαριστω πολυ.. σαν να ηρεμησα τωρα.. με πιανει περιπου την ιδια ορα καθε μερα.. ανεβαζο 37,7 πυρετο κ μετα απο κανα 3-4ωρο φευγει.. θα ρωτησω αυριο τον γιατρο
Απάντηση με παράθεση
  #509  
Παλιά 02-11-11, 18:24
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
αρχισε και το τρεξιμο για να περασω απο την επιτροπη ΚΕΠΑ αντε να δουμε....πολυ χαρτουρα και δεν εφτασα ουτε στη μεση και οι γιατροι τα μισα γραφουν στις βεβαιωσεις!πφφφφ....αν εχει περασει κανεις τι ακριβως γινετε?
Απάντηση με παράθεση
  #510  
Παλιά 02-11-11, 19:32
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
εγινε, ευχαριστω πολυ.. σαν να ηρεμησα τωρα.. με πιανει περιπου την ιδια ορα καθε μερα.. ανεβαζο 37,7 πυρετο κ μετα απο κανα 3-4ωρο φευγει.. θα ρωτησω αυριο τον γιατρο
Εγω λεω να βαλεις καμια κομπρεσσα...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.