Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1966  
Παλιά 16-06-16, 00:52
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Mkk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Την Πέμπτη για πρώτη φορά περνάω για ΚΕΠΑ και έχω τρελό άγχος.Πώς σε αντιμετωπίζουν? Έχω ακούσει διάφορα ...Please ενημερώστε με για την δική σας εμπειρία.
Τίποτα το ιδιαίτερο. 5 λεπτά το πολύ να κάτσεις μέσα.
Θα σου κάνουν μερικές ερωτήσεις του στυλ πως νιώθεις, αν είσαι σε έξαρση ή ύφεση, τι συμπτώματα έχεις. Αυτά. 3 γιατροί θα είναι λογικά. Ο ένας θα ρωτάει, ο άλλος θα κοιτάει (μπορεί να ρωτήσει και τίποτα) κι ο 3ος θα ασχολείται με τα γραφειοκρατικά σου. Δεν θα σε λυπηθούν πάντως, είναι λίγο "αναίσθητοί-κρύοι".
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
Mkk4 (16-06-16)
  #1967  
Παλιά 16-06-16, 00:56
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ξεκιναω και εγώ την διαδικασία του Κεπα...
Εχβ την γνωμάτευση και την υπεύθυνη δήλωση του γιατρου...
Λογικα χρειάζονται και οι εξετάσεις... τα προτοτυπα?? ή και αντίγραφα??
Απάντηση με παράθεση
  #1968  
Παλιά 16-06-16, 16:20
Mkk4 Ο χρήστης Mkk4 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-08-16 00:37
Τελικά πέρασα μετά από πολύ στρες .... Μου είπαν ότι θα πάρω 67%( αν και κανονικά θα μπορούσα να κάνω ένσταση με 3 παθήσεις (crohn,εντεροπαθ. αρθρίτιδα και cushing επινεφριδίου )αλλά σαν πρωτάρα λούφαξα .Θέλω να ρωτήσω το εξής εγώ είχα βάλει στην αίτηση μου την 3 κατηγορία για ΔΕΚΟ,ΚΤΛ. Δικαιούμαι απαλλαγή από τέλη κυκλοφορίας? Και αν ναι που θα απευθυνθώ και τι χαρτιά πρέπει να πάω το αυτοκ. είναι στο όνομα μου .Και αυτό με το επίδομα είναι μόνο για την 2 κατηγορία? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ρωτώντας πας στην πόλη. Πάντως στεναχωρέθηκα πολύ μπροστά μου ένας ηλικιωμένος έπεσε με το κεφάλι και χτύπησε άσχημα αναρωτιέμαι γιατί τρέχουν τόσο αυτούς τους ανθρώπους??Λες και θα γίνουν πάλι νέοι χωρίς θέματα υγείας τι να πω...... Ευχαριστώ πολύ όλους
Απάντηση με παράθεση
  #1969  
Παλιά 16-06-16, 16:23
Mkk4 Ο χρήστης Mkk4 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-08-16 00:37
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκιναω και εγώ την διαδικασία του Κεπα...
Εχβ την γνωμάτευση και την υπεύθυνη δήλωση του γιατρου...
Λογικα χρειάζονται και οι εξετάσεις... τα προτοτυπα?? ή και αντίγραφα??
Όλα θα πάνε καλά .Εγώ τους τα είχα όλα σε αντίγραφα οταν είχα καταθέσει τα χαρτιά είχα μαζί μου τα πρωτότυπα και δεν μου ζήτησαν τίποτα ήταν οκ
Απάντηση με παράθεση
  #1970  
Παλιά 18-06-16, 01:04
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από bazexa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκιναω και εγώ την διαδικασία του Κεπα...
Εχβ την γνωμάτευση και την υπεύθυνη δήλωση του γιατρου...
Λογικα χρειάζονται και οι εξετάσεις... τα προτοτυπα?? ή και αντίγραφα??
Τα αντίγραφα θα δώσεις, τα πρωτότυπα θα τα κρατήσεις εσύ!
Απάντηση με παράθεση
  #1971  
Παλιά 18-06-16, 01:06
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Mkk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω να ρωτήσω το εξής εγώ είχα βάλει στην αίτηση μου την 3 κατηγορία για ΔΕΚΟ,ΚΤΛ. Δικαιούμαι απαλλαγή από τέλη κυκλοφορίας? Και αν ναι που θα απευθυνθώ και τι χαρτιά πρέπει να πάω το αυτοκ. είναι στο όνομα μου .Και αυτό με το επίδομα είναι μόνο για την 2 κατηγορία? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ρωτώντας πας στην πόλη.
Μακάρι να ήξερα να σε βοηθούσα. Ο σύλλογος των ατόμων με νόσο Κρον, έχει στο Facebook σελίδα (αν έχεις Facebook) λέγεται "ΝΟΣΟΣ ΤΟΥ CROHN ΚΑΙ ΕΛΚΩΔΗΣ ΚΟΛΙΤΙΔΑ". Μπες εκεί, ρώτα και θα σου απαντήσουν 100% !!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
Mkk4 (20-06-16)
  #1972  
Παλιά 05-07-16, 19:19
KostasA Ο χρήστης KostasA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-07-16 19:06
Γειά σας παιδιά, ονομάζομαι Κωστας και είμαι 38 ετών.
Πέρυσι είχα την πρώτη κρούση από τη νόσο και τώρα ξύπνησε ξανά..
Επειδή είμαι από επαρχεία θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει ονόματα γαστρεντερολόγων από Αθήνα που να ειδικεύονται στο κομμάτι αυτο. Αν δεν επιτρέπεται να αναφερθούν στο φορουμ το e-mail μου είναι ko_an78@hot mail.com .
Θα μου ήταν πολύτιμη η βοήθειά σας, ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #1973  
Παλιά 12-07-16, 19:31
MARIAD Ο χρήστης MARIAD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-07-16 19:39
πΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΕΠΑ. ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ 1 ΕΝΤΕΡΟΚΛΥΣΗ ΜΕ ΝΟΣΟ CROHN(2004)/MIA MAGNHTIKH ENTEROGRAFIA ME NOSO(2012)/KAI MIA KOLONOSKOPISI (2004) .....H NOSOS EXEI DIAPISTOTHEI STO LEPTO ENTERO ME ENTEROKLYSH KAI MRI..STO PAXY OPOY PIRAN K TIS BIOPSIES YPIRXAN ALLIOSEIS KTL...TOYS PIGA 2 GNOMATEYSEIS GIATRVN ME NOSO CROHN KAI VIVLIARIA ME 12 XRONIA SYNTAGOGRAFIMENA SALOFALK KAI TI GRAPSAN STIN GNOMATEYSI!!!! XRONIA TELIKI EILEITIDA P.A.30%!!!AN EXEIS TO THEO SOU!! THERAPEFTIKA RE PAIDIA MA TA AGIA KEPA!! VGALAN DIKI TOUS GNOMATEFSI!!!!
EXETE NA PEITE KATI?? NA KANO ENSTASI??
Απάντηση με παράθεση
  #1974  
Παλιά 28-08-16, 23:50
namaki Ο χρήστης namaki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-01-17 00:48
Νέο μέλος

Καλησπέρα και απο μένα.
Είμαι 27 χρονών και για να είμαι ειλικρινής δεν είχα ακούσει ποτέ για τη νόσο του Chron μέχρι αυτό το Καλοκαίρι. Είχα διάρροιες πριν 2 μήνες και έτσι επισκέφτηκα τον γαστρεντερολόγο. Εκανα κολονοσκόπηση και έδειξε έλκος τελικού ειλεού. Πήρε βιοψίες μου είπε για την νόσο του Chron οτι είναι αυτό και τίποτα παραπάνω. Ούτε τι χρειάζεται να κάνω, αν πρέπει να πάρω φάρμακα ή όχι, τι διατροφή χρειάζεται να κάνω... εγώ ήμουν ήδη αρκετά ζαλισμένη για να ρωτήσω και έτσι έφυγα χωρίς να μάθω περισσότερα. Μέσω ιντερνετ κυρίως κατάλαβα περι τίνος πρόκειται. Ακόμη περιμένω τις εξετάσεις και έχει περάσει σχεδόν μήνας. Ο παθολόγος με έβαλε να κάνω CRP και ήταν καλό (δεν θα έπρεπε να φανεί η φλεγμονή?) όπως και οι βιταμίνες μου. Ερχομαι λοιπόν να ρωτήσω τα εξής:
Δεν έχω πια διάρροιες απο τότε που έκανα την εξέταση. Εχω συχνά αέρια, το βράδυ με πιάνει δυσκοίλια και το πρωί πάω κανονικά τουαλέτα με μια μικρή ενόχληση στην κοιλιά λες και έχω ρολόι. Η κύρια ενόχληση δηλαδή είναι τα αέρια και η δυσκοιλιότητα. Θα πρέπει να πάρω φάρμακα? Η διατροφή σε ήπιες περιπτώσεις είναι αρκετή? Θα πρέπει να κάνω και εντερόλυση να δω και το λεπτό έντερο ή δεν χρειάζεται? Επιπλέον, αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι οτι έχω φαγούρα δακτυλίου ειδικά μετά τις κενώσεις.. είναι σύμπτωμα αυτό? πως το αντιμετωπίζετε? πραγματικά δεν έχω βρει κάτι για αυτό που να μπορώ να κάνω και με βασανίζει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη namaki : 28-08-16 στις 23:58 Αιτία: προσθήκη
Απάντηση με παράθεση
  #1975  
Παλιά 04-09-16, 02:33
bakakass Ο χρήστης bakakass δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-09-16 02:36
Καλησπερα και πρωτα απ'ολα μην ανησυχεις και μην διαβαζεις οτι να 'ναι στο ιντερνετ.
Οι ΙΦΝΕ,αν εχεις,εμφανιζονται και προοδευουν πολυ διαφορετικα σε καθε ανθρωπο.
Αρα λοιπον το πως τη βιωνει ο καθενας δεν θα πρεπει να σε προβληματιζει!

Παμε στη δικη σου περιπτωση...
Για να εχουμε διαγνωση της νοσου πρεπει να εχουμε τα αποτελεσματα της βιοψιας που εσυ δεν τα ΄χεις, αν εχω καταλαβει καλα!Ειπες οτι σου ειπε για κρον μετα τη κολονοσκοπηση και οτι εκτοτε δεν σου ειπε κατι αλλο και οτι περιμενεις τα αποτελεσματα καποιων εξετασεων(πιθανοτατα βιοψιες).
Συνηθως η νοσος του κρον εμφανιζεται στον τελικο ειλεο,με φλεγμονη,ελκη ή στενωσεις.
Μπορει να εμφανιστει ομως σε οποιοδηποτε σημειο του πεπτικου σωληνα.

Η διαγνωση της ασθενειας ερχεται συνυπολογιζοντας ενδοσκοπικες εξετασεις,αιματολογικες εξετασεις,κλινικη εικονα,βιοψιες και μελλοντικη εξελιξη.
Ουτε καν οι βιοψιες δεν αποτελουν απο μονες τους διαγνωση γιατι φλεγμονη με ελκη μπορει να προκαλεσει και μια βακτηριακη ή ιογενης κολιτιδα.

Η φαγουρα που αναφερεις ειναι απορροια της βλεννας που πρεπει να εχεις λογω φλεγμονης ή λογω αιμοροιδων,μην σε προβληματιζει στη παρουσα φαση.
Καθημερινο και καλο πλυσιμο της περιοχης με χλιαρο νερο χωρις να την ερεθιζεις και απαλο σκουπισμα.

Συνήθως η CRP είναι ενας δεικτης που ανεβαινει σε περιπτωσεις φλεγμονων χωρις ομως αυτο να ειναι απαραιτητο.Οταν φλεγμαινει ο τελικος ειλεος συνηθως εχουμε χαμηλη Β12 και σιδηρο γιατι απορροφονται σε αυτο το σημειο του λεπτου εντερου.
Το οτι εσυ ειχες φυσιολογικους αυτους τους δεικτες ειναι θετικο αλλα δεν αποκλειει απο μονο του την νοσο.

Οι διαρροιες που αναφερεις οτι σταματησαν ειναι θετικο στοιχειο.Τα αερια που εχεις ειναι αρνητικο,θα μπορουσαν να υποδηλωνουν φλεγμονη.Οταν μιλαμε για δυσκοιλιοτητα εννοουμε λιγοτερες απο 3 κενωσεις την εβδομαδα αρα δεν καταλαβαινω πως την εννοεις.

Στη φαση που εισαι δεν πιστευω οτι χρειαζεται να κανεις εντεροκλυση.Η εντεροκλυση ανηκει στα επομενα βηματα αν διαγνωστεις με νοσο του κρον.

Τωρα το αν πρεπει να παρεις φαρμακα ή οχι και τι διατροφη πρεπει να κανεις ειναι μια συζητηση που πρεπει να γινει οταν εχουμε διαγνωση.

Αν θελεις στειλε περισσοτερες πληροφοριες για να εμβαθυνουμε και περισσοτερο.

Αν γνωριζεις Αγγλικα γινε μελος και ψαξε πληροφοριες στο Crohn's forum γιατι σε αυτο εδω οι μονες ουσιαστικες πληροφοριες που μπορει να σου προσφερει ειναι για το πως θα παρεις συνταξη.Λυπαμαι που το λεω αυτο αλλα δυστυχως ετσι ειναι.
Απάντηση με παράθεση
  #1976  
Παλιά 06-09-16, 15:16
WDES11 Ο χρήστης WDES11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-17 15:45
γεια σου,
πρεπει αμεσα να βρεις αμεσα κανονικο γaστρ/γο και οχι το βοδι που πηγες,
ακομα δεν καταλαβες οτι δεν κατεχει το σπορ ??
σου ευχομαι καθε τι το καλυτερο,
πως εισαι τωρα ??



Αρχική Δημοσίευση από namaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και απο μένα.
Είμαι 27 χρονών και για να είμαι ειλικρινής δεν είχα ακούσει ποτέ για τη νόσο του Chron μέχρι αυτό το Καλοκαίρι. Είχα διάρροιες πριν 2 μήνες και έτσι επισκέφτηκα τον γαστρεντερολόγο. Εκανα κολονοσκόπηση και έδειξε έλκος τελικού ειλεού. Πήρε βιοψίες μου είπε για την νόσο του Chron οτι είναι αυτό και τίποτα παραπάνω. Ούτε τι χρειάζεται να κάνω, αν πρέπει να πάρω φάρμακα ή όχι, τι διατροφή χρειάζεται να κάνω... εγώ ήμουν ήδη αρκετά ζαλισμένη για να ρωτήσω και έτσι έφυγα χωρίς να μάθω περισσότερα. Μέσω ιντερνετ κυρίως κατάλαβα περι τίνος πρόκειται. Ακόμη περιμένω τις εξετάσεις και έχει περάσει σχεδόν μήνας. Ο παθολόγος με έβαλε να κάνω CRP και ήταν καλό (δεν θα έπρεπε να φανεί η φλεγμονή?) όπως και οι βιταμίνες μου. Ερχομαι λοιπόν να ρωτήσω τα εξής:
Δεν έχω πια διάρροιες απο τότε που έκανα την εξέταση. Εχω συχνά αέρια, το βράδυ με πιάνει δυσκοίλια και το πρωί πάω κανονικά τουαλέτα με μια μικρή ενόχληση στην κοιλιά λες και έχω ρολόι. Η κύρια ενόχληση δηλαδή είναι τα αέρια και η δυσκοιλιότητα. Θα πρέπει να πάρω φάρμακα? Η διατροφή σε ήπιες περιπτώσεις είναι αρκετή? Θα πρέπει να κάνω και εντερόλυση να δω και το λεπτό έντερο ή δεν χρειάζεται? Επιπλέον, αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι οτι έχω φαγούρα δακτυλίου ειδικά μετά τις κενώσεις.. είναι σύμπτωμα αυτό? πως το αντιμετωπίζετε? πραγματικά δεν έχω βρει κάτι για αυτό που να μπορώ να κάνω και με βασανίζει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #1977  
Παλιά 06-09-16, 15:18
WDES11 Ο χρήστης WDES11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-17 15:45
πες μου σε παρακαλω κατι ακομα,
με την εμφανιση της βιοψιας σου ειπε για την παθηση αυτη ??
Απάντηση με παράθεση
  #1978  
Παλιά 06-09-16, 15:46
WDES11 Ο χρήστης WDES11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-17 15:45
βφδ

μπραβο φιλε μου
το μυνημα σου ειναι πολυ ενθαρυντικο !!
εαν χρειστω κατι θα σε ρωτησω
σου ευχομαι τα καλυτερα



Αρχική Δημοσίευση από Giannis Xios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι 46 ετών και από το 2005 εχω διαγνωσθεί με νόσο crohn και αγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα. Ξεκίνησα με θεραπεία salofalk και στη συνέχεια αζαθυοπρίνη . Με την διαγνωση της αγκυλοποιητικής(4 μηνες μετα την crohn) οι ρευματολόγοι προτειναν βιολογικό παράγοντα λογω του ότι οι πόνοι στην σπονδυλική στηλη ήταν έντονοι και δεν εβλεπα βελτιωση με τα χάπια. Ετσι πήγα στο remicade . Ενδοφλέβια κάθε 8 εβδομάδες , εντός του νοσοκομείου. Στην αρχή ήταν ΤΕΛΕΙΟ !! κοιμήθηκα πρώτη φορά μετά από χρόνια , για 8 συνεχόμες ωρες το βράδυ χωρίς να ξυπνάω από πόνους στην πλάτη !! Στις αρχικές δόσεις το διαστημα των 8 εβδομάδων ήταν όλο χωρίς ενοχλήσεις. Μετά την 4 δόση αρχισα και πονούσα μετά την
6 εβδομάδα. Και όταν εκανα την 6η δόση μου έκανε αλεργική αντίδραση . Μετά από αυτό και συγκεκριμένα από τον Μάρτιο του 2007 πήγα με σύμφωνη γνώμη ρευματολόγου και γαστρεντερολόγου , στο humira (υποδόρια ένεση κάθε 14 μέρες) . Απο τότε μέχρι και σήμερα πάω καλά και με τις δυο ασθένειες . Κατα διαστήματα βέβαια , κυρίως η crohn, μου κάνει καποιες ενοχλήσεις (φουσκώματα και διάροιες ) οι οποίες απ οτι εχω καταλήξει για μένα δεν οφείλονται σε διατροφή τις περισσότερες φορές , αλλά σε αγχος ή κρύωμα . Πάντως για να τελειώσω , από προσωπική εμπειρία , ο βιολογικός παράγοντας σε σχέση με τα χάπια είναι η μερα με τη νύχτα . Οσο για παρενέργειες , αμεσες καμία (σε μενα, εκτός την αλεργική αντίδραση στο "ενδοφλέβιο" remicade) , μετά απο καιρό ..... ??? Ελπίζω να βοήθησα .
Απάντηση με παράθεση
  #1979  
Παλιά 09-09-16, 09:59
nikola123 Ο χρήστης nikola123 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-10-16 16:24
εδώ και 45 μερες εχω δεκατα
ξξεκινησε με 37.1 μεσα στο σπιτι και όταν εβγαινε εξω γινοταν 37.6-37.7
για 8 μερες περιπου
μετα άλλες 8 δεν ειχα
άλλες 5 ειχα μεχρι 37.4
άλλες 5 δεν ειχα
και άλλες 5 ειχα μεχρι 37.4
άλλες 5 δεν ειχα
τωρα πια ανεβαζω δεκατα οταν βγαινω εξω
εχω κανει απειρες εξετασεις αιμα τκε crp συκωτι υπερηχο αξονικη θωρακα ανω κατω κοιλιας καθαρη
την ημερα της αξονικης το βραδυ αφου μου χορηγησαν σκιαγραφικο και ενδοφλεβια ενεση με πηγε διαρροια
πηγα γιατρο παθολογο με εξετασε με τα ακουστικα του μου ειπε μια μικρη κολιτιδα μου εδωσε αντιβιωση αλλα η διαρροια συνεχιζεται οταν ειδικα τρωω γαλα και φασολια ανα μερες νερο τις υπολοιπες κομματακι
ακομα εχω χασει αυτές τις μερε 10 κιλα
από 133 δηλαδή είμαι στα 123 (νναι είμαι υπερβαρος)
επιπλέον η θερμοκρασια μου πχ όταν είναι στη μασχαλη 37 στον πρωκτο είναι ακομα και 38
εκανα κολονοσκοπηση δεν εδειξε κατι αλλα εστειλε βιοψια απο παχυ εντερο και λεπτο εντερο κατω κατω
επισης εχω συχνω ρεψιμο
εχω κανει και καρκινικους δεικτες ακομα φυσιολογικοτατοι
παιζει να ειναι νοσος του CROHN ...φοβαμαι για τιποτα αλλο στομαχι κακο
ειμαι 25 χρονων
Απάντηση με παράθεση
  #1980  
Παλιά 27-09-16, 13:20
WDES11 Ο χρήστης WDES11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-17 15:45
AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

πηρες τα αποτελεσματα βιοψιας ?
θα πρεπει να δειξουν κοκκινιλες η κολονοσκοπιση και ραβδωσεις, εκδορες κλπ
η βιοψια ισως δειξει κοκκιοματα
παρα τα CRP ΤΚΕ κλπ ισως κατι υπαρξει αυτα δεν ειναι αρκετα
πρεπει να κανεις αξονικικη να δειξει παχυνσεις τοιχωματων εντερου
πρεπει να κανεις ολους τους ανοσολογικους - καρκινικους δεικτες
πρεπει νακενεις καλποτεκτιν να δεξουν φλεγμονες

ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟς ΓΙΑΤΡΟΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ , ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ
ΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΤΕ ΚΑΚΑ

Αυτο που λες οτι σου ανεβαινει οπ πυρετος οταν περπατας δεν ειναι φυσιολογικο
σου ερχεται να πηγαινεις και τουαλετα μετα το περπατημα ?

κοψε το φαι
κοψε ολα τα οσπρια και οτι εχει βαριες φυτικες ινες
τρωγε κανενα φρουτακι αντι φαι, αχλαδακι πχ, ολα χωρις φλουδα
ΠΙΝΕ ΚΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑ Φαρμακειου βιολογικα, πως τα λενε μωρε, κατι σαν Bifidus
αλλα κανουν κανα 10αρικο τα 10 νομιζω ?? για την πανιδα του εντερου, ξερουνε

κοψε το αλκοολ
κοψε τα αναφυκτικα
κοψε τους χυμους εμποριου με μαχαιρι
κοψε το τσιγαρο
μην αγχωνεσαι για τιιποτα
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΣΧΕΤΩΣ ΕΚΒΑΣΗΣ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ !!

χασε κιλα και να ψιλοαθλησαι και εκτος απο σκετο περπατημα
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕΣ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ !!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.