Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > HeartCad
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 2 Ψήφοι, 5,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-08-06, 13:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μια πληγή που δεν έκλεισε ποτέ

Αντιγράφω από το Heartcad της BBS ένα παλιό δικό μου μήνυμα.

Στα φοιτητικά μου χρόνια θα αναφερθεί η παρακάτω μικρή ιστορία, προσωπικά νομίζω ότι ίσως να είναι μια ιστορία που έχει επαναληφθεί σε πολλά επεισόδια σε αρκετό κόσμο.

Ήμουν πρωτοετής φοιτητής, σε ένα από τα πάρτι εκείνης της εποχής. Υπό τους ήχους της μουσικής των beatles γνώρισα μια κοπέλα 17χρονη με την οποία γίναμε "στενοί" φίλοι. Η σχέση μας ήταν ότι πιο ωραίο μπορούσε να γίνει, κάποιες βόλτες με βρεγμένο χώμα στην Πάρνηθα , κάποια βραδινά ακούγοντας την αγαπημένη μας μουσική, κάποια πάρτι να χορεύουμε μπλουζ
με την μελωδική φωνή του Ανταμό να μας πλημμυρίζει αισθήματα, κάποιες σχέσεις που σε οδηγούν τέλος πάντως στο συναίσθημα της απόλυτης ευτυχίας. Πάνω από όλα όμως, ατελείωτα όνειρα και σχέδια για το μέλλον. Τι δεν είχαμε σχεδιάσει με την φαντασία μας...

Και ξαφνικά ένα τηλέφωνο, ένας λόγος της μου αφαιρεί κάθε μόριο ζωής επάνω μου. Ένα κενό, ένα τεράστιο κενό που σε παρασύρει με το πρώτο αεράκι σαν πούπουλο μετέωρο.

Το τι ακολούθησε ; Ναι όντως έχουν και αυτά σημασία...

Ενας αρκετά ευαίσθητος άνθρωπος (δεν το θεωρώ αυτό πλεονέκτημα μου), έφτασε μέχρι του τελευταίου σημείου αντοχής του, έφτασε μέχρι κάποιες μεγάλες ρόδες μιας νταλίκας και εκεί έχασε τις λίγες αισθήσεις που του είχαν απομείνει.

-------------

Πέρασαν πολλά χρόνια από τότε, όταν ένας νεαρός καλός μου φίλος βρέθηκε σε παρόμοια δύσκολη θέση. Στην προσπάθεια την δικιά μου (και μερικών καλών του φίλων) ξανάζησα πολύ έντονα εκείνες τις μέρες και έπιασα τον εαυτό μου κάποτε να λυγίζει... τότε κατάλαβα το λάθος μου. Δεν είχα ξεχάσει...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι εκτός λειτουργίας
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.