Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 25-06-09, 02:08
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας παιδια..αυτην την στιγμη ειμαι με Humira των 40 και κανω καθε 15 μερες στην κοιλιά..υποδωρια..παιρνω επισης αζαθιοπρινη και φελισιν[σιδηρο]..
ειχα παρει και ρεμιγκείτ αλλα στις πρωτες χορηγησεις εκανα πολυ ασχημες παρενεργειες..αυτο συνεχιστηκε 2-3 φορες ..η αληθεια ειναι πως δυστυχως κανω πολλες αντιδρασεις σε ολων των ειδων φαρμακων..και το μονο ,η μονη λυση ηταν το χιουμιρα η μονη αδιεξοδος..εχω κανει και ληψη κορτιζονης για περιπου 6 μηνες [ τα μεντρολ] και δυστυχως σε μεγαλη δοση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Airfly : 23-07-09 στις 20:54
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Airfly για αυτό το μήνυμα:
katarina (01-03-12)
  #62  
Παλιά 25-06-09, 16:10
lil Ο χρήστης lil δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-09 18:28
kalispera se olous.opws oloi etsi kai egw nosw apo thn crohn.to exw edw kai 6 xronia.kai se genikes grammes eimai arketa kala.edw dokimasei ola ta xapia pou lete.(azacol-mentrol-azathioprin-ciproxin-flazul-salofal....klp)kata kairous ola exoun kanei douleia...alla ana takta xronia diasthmata exw kai arketes exarseis......
oi giatroi lene oti hrthe h wra na parw remacade.egw omwseimai ligo epifilaktikos....poia einai h apopsi sa gia auto to farmako???axizei thn talaipwria kai ton kopo.

eyxaristw, kai kalo kouragio se olous mas,!!!!!
  #63  
Παλιά 25-06-09, 16:50
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
den exw pyreto alla edw kai 2 meres exw 10 m 12 kenwseis>>. tha eprepe mhpes na paw sto nosokomeio??
  #64  
Παλιά 26-06-09, 18:36
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
παυλο γνωμη μου ειναι να παρατηρησεις λιγο ακομα να δεις αν οντως αλλαξε κατι στην συνηθεια που πας τουαλετα..και ψαξτο μηπως αλλαξες καποιο φαγητο ή αγχος..εμπας περιπτωση αμα συνεχιστει για να σου φυγει η αγωνια πηγαινε σε εναν γιατρο.δεν χανεις τιποτα.. καλησπερα σας.
  #65  
Παλιά 26-06-09, 23:34
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
wres wres niotho para poly adynamos ksero oti einai apo tn noso h koposh kai h ponoi sths artrwseis>>yparxei kt poy mporo na pio kai n pairno dynameis?
  #66  
Παλιά 27-06-09, 11:16
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
η αδυναμια μπορει να οφειλεται και σε τυχον φαρμακα που παιρνεις...και οι πονοι στις αρθρωσεις..αμα εχεις καιρο να κανεις εξεταση αιματος πηγαινε μηπως εχει και χαμηλο σιδηρο κτλ.. εγω προσωπικα δυστυχως επεσε πολυ ο αιματοκριτης μου..ειμαι δηλαδη στο 28,4... και θα κανω ενεσεις σιδηρου..

για να παιρνεις δυναμεις μπορεις να παρεις κατι βιταμινες Bion 3 της επαιρνα και εγω .. θα παιρνεις ενα χαπι την ημερα καλυτερα πρωι πριν το φαγητο..αλλα επειδη δεν θελω να σου προκαλεσω καποιο προβλημα γτ δεν ξερω πως θα της δεχθει ο οργανισμος σου ρωτα και καποιον φαρμακοποιο ή τον γιατρο σου...
επισης τρωγε φρουτα αρκετα ή κατι βιταμινες που πινω εγω αυτες τις μερες Redoxon ..νομιζω με βοηθανε λιγο να συνερχομαι..γτ κ ο αιματοκριτης μ ειναι χαμηλος και αστα να πανε...αμα θυμηθω κατι αλλο που μπορεις να κανεις θα σου πω..
  #67  
Παλιά 27-06-09, 12:19
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
eyxarhstw poly apo oti katalavaino exeis polles empeiries an kai poly mikrh krima>>> makari na syneltheis siga siga an kai eimai sigoros etsi einai h astheneia mas tn mia niwtheis na pethaneis kai tn allh eisai kl koyragio>>
  #68  
Παλιά 27-06-09, 15:04
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Cool

σε ευχαριστω για τα λογια σου
εγω πιστευω πως παιζει σημαντικο ρολο και η ψυχολογια...δηλαδη αμα σκεφτουμε οτι δεν εχουν βρει σε τι οφειλεται η ασθενεια καταληγουμε και σε ψυχολογικους παραγοντες..
και το εχω προσεξει και προσωπικα οταν αγχωνομαι ή στεναχωριεμαι ποναει η κοιλια μου κτλ..
ευχομαι κ σε σενα να μην σε ταλαιπωρησει τοσο αυτη η νόσος..ειναι υπουλη η αληθεια ειναι...
  #69  
Παλιά 27-06-09, 16:03
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ?? ΝΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ>.. ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Τ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΗΣ ΕΞΑΡΣΕΙΣ>>> ΚΑΙ ΠΑΝΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΡΥΟΛΟΓΕΙΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΞΑΡΣΗ>>>.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΡΟΦΕΣ>>. ΩΠΟΣ ΝΤΟΜΑΤΑ ΑΚΤΙΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΡΟΔΑΚΙΝΑ ΚΑΙ ΓΑΛΑ>>>>.
  #70  
Παλιά 27-06-09, 19:28
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
επισης με τις τροφες , ειναι τι δεχεται ο οργανισμος του καθενος..δηλαδη εχω γνωρισει ατομα που την πειραζε το μαρουλι και γενικα παρα πολλες τροφες..
εμενα με ενοχλει το σουσαμι αρκετα..και λιγο και το μαρουλι..αλλα γενικα ειναι στον οργανισμο θα καταλαβαινεις τι σε πειραζει και τι οχι..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Airfly : 23-07-09 στις 20:54
  #71  
Παλιά 27-06-09, 21:37
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
EGW PARAKOLOYTHOYME STHN KLINIKI STO PAPANIKOLAOY >>> H GIATRH EINAI PARA POLY KL LENE EINAI APO TOYS KALYTEROYS STA VALKANIA>>> APLA H YPODOMES EINAI LIGO XALIA,,,
  #72  
Παλιά 28-06-09, 23:50
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Hello! paulos κι εγώ στο Παπανικολάου παρακολουθούμαι. Την Τρίτη μάλιστα θα πάω για αποτελέσματα εξετάσεων. Πριν λίγο καιρό είχα φρικάρει με τον πόνο που με είχε πιάσει στις αρθρώσεις, αλλά τώρα ηρέμησα κάπως γιατί υποχώρησε ο πόνος -όχι εντελώς- και το έντερο είναι σχετικά καλά. Ελπίζω και οι εξετάσεις να μην είναι ανησυχητικές... lil για το remicade συζήτα το καλά με τον γιατρό σου.. Αν είσαι σχετικά καλά γνώμη μου είναι πως δε χρειάζεται να βιαστείς. Γενικά και μένα η ψυχολογία μου αλληλεπιδρά σε μεγάλο βαθμό με τη σωματική μου υγεία. Και φυσικά το "σκηνικό της μάχης" στήνεται στο έντερο...

Κουράγιο και μην ξεχνάτε: Ό,τι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό!
  #73  
Παλιά 29-06-09, 00:39
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω ακουσει αυτην την κλινικη λλα πιστευω πως αμα πεσεις σε βλακα γιατρο παει την εβαψες..δυστυχως ειναι λιγοι οι καλοι γιατροι που κανουν σωστα την δουλεια τους..ας μας τυχαινουν μονο καλοι^^ πραγμα που σε μενα δεν τυχαιναν παντα.. -αλλα δεν γκρινιαζω γιατι ειχα γυρω μου αρκετους αξιολογους που ευτυχως με βοηθησαν..τελοσπαντων δν εχει σημασια ολοι εχουμε απογοητευτει απο γιατρους..δυστυχως μερικοι το επαγγελμα αυτο το παιρνουν στην πλακα ενω στην πραγματικοτητα απο αυτο το επαγγελμα εξαρτιεται και η ζωη του αλλου..και απο την βλακεια στον εγκεφαλο που εχουν γινονται τοσα λαθοι..
και δν λεω για μια δυο φορες να εκαναν κτ λαθος μιλαω για εκεινουν που ειναι στην καρα κοσμαρα τους..ελπιζω να συμφωνειται μαζι μου..τουλαχιστον οσοι εχουν περασει απο τετοια φαση...

Αλλα ολες τις ασχημες εμπειριες ας τις παιρνουμε ως παραπανω δυναμη
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
  #74  
Παλιά 29-06-09, 00:46
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
katarina ευχομαι καλα αποτελεσματα..
εγω εκανα ηδη την πεμπτη και την παρασκευη....
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
  #75  
Παλιά 29-06-09, 22:55
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
AIRFLY>>kai katerina se t fash eisaste tr exete eksarsh>>?/? ponate katholoy<<, emena h kenwseis m xalane tn psixologia<,,.> alla kn oti tha ekane kai enas poy dn eixe noso>>. vgaino diatrofh dn kano apla kapoia poy m peirazoyn >>. eseis kanete??
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:03.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.