Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #346  
Παλιά 29-01-10, 06:51
Το avatar του χρήστη Angelika
Angelika Ο χρήστης Angelika δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-02-12 17:19
Φύλο: Γυναίκα
Εμένα με πειράζουν όλα. Από πόνο στο στομάχι μέχρι το έντερο.
Δεν υπάρχει κάτι που να μην με πειράζει. Άλλο περισσότερο και άλλο λιγότερο. Κάθε ήμερα για χρόνια.
__________________
  #347  
Παλιά 30-01-10, 11:44
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από gemis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια!!! εδω και μια εβδομαδα εχω την γυναικα μου στο νοσοκομειο μπηκε για σκοληκοειδητη και βρεθηκε να εχει τη νοσο του κρον.. απο δευτερα θα βγει απο το νοσοκομειο και θελω να την παω σε ενα καλο γαστρεντερολογο ο οποιος να εχει ειδικοτητα πανω σε αυτη τη νοσο.. εχω ακουσει καλα λογια για τον κυριο Σαρη Θεοφανη ειναι στο παπανικολαου στη θεσσαλονικη ειναι καλος; εχει παει κανενας-καμια;
Καλημερα μηπως ο γιατρος λεγεται μαρης? κ οχι σαρης?
  #348  
Παλιά 30-01-10, 12:57
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
μαρης λεγεται ναι>>
  #349  
Παλιά 15-02-10, 23:32
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-07-11 23:15
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΝΟΣΟ ΤΟΥ ΚΡΟΝ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ???ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
ο Ευγενιδης ειναι πολυ καλος που ειναι στο ιπποκρατειο αλλα γενικα των βρισκεις δυσκολα.βασικα εχει και ιατρειο εξω αλλα δεν εχω παει ποτε
  #350  
Παλιά 20-02-10, 22:50
evva Ο χρήστης evva δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-10 20:26
γεια σας!εχω κι εγω νοσο κροουν εδω και 9 χρονια(ειμαι 23)κι εχω μια απορια...με ολα αυτα τα χημικα(azathioprine,remicate,salofalk) για ποσο θα αντεξει ακομα ο οργανισμος μας?τα νεφρα μας?
  #351  
Παλιά 20-02-10, 23:28
marna Ο χρήστης marna δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-10 23:28
γειασας.εχω 7 χρονια τη νοσο και μολις σημερα σας ανακαλυψα.θελω να ρωτησω αν ξερετε τις επιπτωσεις του καπνισματος.επισης ο αντρας μου λεει οτι τον εχω πρηξει με τα προβληματα μου.τι εχετε να μου πειτε για αυτο;
  #352  
Παλιά 20-02-10, 23:55
HelenA Ο χρήστης HelenA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-13 14:12
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
κατ' αρχάς καλώς ήρθες. Εγώ δεν έχω την νόσο , όμως θα ήθελα να σου συστήσω να μην καπνίζεις και αν μπορείς να το κόψεις, γιατί το κάπνισμα οπωσδήποτε επηρεάζει τηνλειτουργία του εντέρου, ρώτησε και τον θεράποντα ιατρό σου γι αυτό. Όσο για τον σύζυγό σου προσπάθησε να μη γίνεσαι κουραστική, να μην είναι το πρόβλημά σου το κύριο θέμα συζήτησης σας. Κάθησε και μίλησέ του για τον προβληματισμό σου σχετικά με την κατάστασή σου και ζήτησέ του απλά και γλυκά να σε συμπαρασταθεί. Εσύ προσπάθησε να μη μιλάς όλο για το ίδιο θέμα. Οπλίσου με υπομονή και θάρρος και αν δεις με περισσότερη αισιοδοξία την κατάσταση σου στο τέλος έσύ θα νικήσεις και όχι η αρρώστια. Ακόμη ο άντρας σου δεν θα βαρεθεί και το κλίμα που θα επικρατεί στο σπίτι θα είναι πιο ευχάριστο. Στο χέρι σου είναι ν'αλλάξεις την κατάσταση. Την στιγμή που θα θέλεις να μιλήσεις κάπου για το πρόβλημά σου, βρες ένα άτομο δικό σου από το ευρύτερο περιβάλλον σου που έχει την καλή διάθεση να σε ακούσει. Σου εύχομαι να έχεις όσο γίνεται καλή υγεία και καλή διάθεση, γιατί κι αυτή παίζει σημαντικό ρόλο στην νόσο. Να ξέρεις ότι δεν είσαι η μόνη που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας, οπλίσου με θάρρος και δύναμη και όλα θα πάνε καλά.Φιλικά Ελένη.
  #353  
Παλιά 21-02-10, 12:02
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Wink

Αρχική Δημοσίευση από marna Εμφάνιση μηνυμάτων
γειασας.εχω 7 χρονια τη νοσο και μολις σημερα σας ανακαλυψα.θελω να ρωτησω αν ξερετε τις επιπτωσεις του καπνισματος.επισης ο αντρας μου λεει οτι τον εχω πρηξει με τα προβληματα μου.τι εχετε να μου πειτε για αυτο;
καλημερα εγω εχω την νοσο κοντα στα 12 χρονια κ εχω μαθει πλεον να ζω με την νοσο αυτη.εμενα ο αντρας μου ευτυχως ειναι στο πλαι μου κ με στηριζει ειδικα σε περιοδο εξαρσεων.ενα θα σου πω "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΟΛΟΙ ΧΟΡΕΥΟΥΝ"κανεις δεν μπορει να καταλαβει αυτο που περναμε ειδικα σε περιοδο εξαρσεων που τα νευρα γινονται κουρελι.εγω καπνιζω κ σκεφτομαι να το κοψω κ να αρχισω γυμναστηριο οποτε καλο θα ειναι να το κοψεις θα σου κανει καλο.οσο για τον αντρα σου πρεπει να συζητησεις το προβλημα μαζι του κ να του δωσεις να καταλαβει οτι δεν εισαι κουραστικη,απλα υποφερεις κ θελεις καπου να στηριχτεις....εγω σου ευχομαι ολοψυχα περαστικα κ εμεις ειμαστε εδω αν θελεις να μιλησεις σε καποιον με το ιδιο προβλημα κ να σε στηριξουμε....
  #354  
Παλιά 21-02-10, 16:04
Το avatar του χρήστη CRYSTALINE
CRYSTALINE Ο χρήστης CRYSTALINE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-10 15:00
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ..! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ...Κ ΔΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ Τ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ...Κ ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΚΡΟΝ ΕΔΩ Κ 5 ΧΡΟΝΙΑ..ΣΤΑ 15 ΕΠΑΘΑ ΤΙΝ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΚΡΙΣΗ,Κ ΤΩΡΑ ΣΤΑ 20 ΜΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ...ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Π ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΟ...ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΤΙ Π Μ ΕΔΩΣΕ ΕΛΠΙΔΕΣ...ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ,ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΛΥΣΗ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΑΚΟΜΗ Κ ΣΑΝ ΙΔΕΑ Μ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ..ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ Ν ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ,ΓΤ Μ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ...Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΜΙ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...Κ ΧΩΡΙΣ ΧΙΟΥΜΟΡ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...ΓΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ Κ Τ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΜΑΣ ...Κ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ,ΓΤ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ....^_^
  #355  
Παλιά 04-03-10, 01:01
Hope Ο χρήστης Hope δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-03-10 17:25
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας !ειμαι 24 χρονων και εχω τη νοσο εδω και 6 χρονια .ολο αυτο το καιρο ειμαι σε εξαρση αλλα δεν ειναι παρα πολυ επιθετικη!Εχω κανει σχεδον τα παντα νομιζω,πηγα στη πανεπιστημιακη κλινικη του Ηρακλειου στη Κρητη οπου παρακολουθησα και μια ημεριδα για τα ατομα με τη νοσο.Στην αθηνα εχω παει σχεδον παντου σε ολα τα νοσοκομειο ,και οπωσ ειπε μια κοπελα πιο πριν και μενα ηθελαν να με κανουν πειραματοζωο για να δοκιμασουν νεα φαρμακα.Εχω παει και Αγγλια οπου μου ειπαν ακριβως τα ιδια .Καθε γιατρος προτεινει αναλογα με την εμπειρια του τη θεραπεια,αλλοσ πιο επιθετικα με remicade αλλος πιο ηπια με κορτιζονες.Καθε περιπτωση ειναι διφορετικη.Εγω δεν εχω σταματησει να εχω διαρροιες και πονους εδω και 6 χρονια και αρκετες κρισεις ολο αυτο το διαστημα.Εχω δοκιμασει μεσαλαζινη(salofalk),βουδεσονι η (budecol),κορτιζονη και ανζαθριοπρινη για μικρο χρονικο διαστημα .Εφτασα σαν φοιτητρια να παιρνω 13 χαπια την ημερα μαζι με τις βιταμινες κλπ.!και ολα αυτα χωρις να δω καμμια διαφορα .Εχω να κανω θεραπεια 2 χρονια γιατι δεν αντεχα αλλο.δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εννοειται οτι δε το συστινω σε κανεναν σας αυτο.ΤΩρα θα ξαναπαω για εξετασεις για να ξεκινησω καποια θεραπεια και θα δουμε.ΟΛΟΙ εχουμε ασχημες μερες και ισως πολλες αλλα πλεον ζουμε με αυτο!Η ψυχολογια παιζει πολυ βασικο ρολο!
  #356  
Παλιά 04-03-10, 23:49
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Wink

Αρχική Δημοσίευση από Hope Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας !ειμαι 24 χρονων και εχω τη νοσο εδω και 6 χρονια .ολο αυτο το καιρο ειμαι σε εξαρση αλλα δεν ειναι παρα πολυ επιθετικη!Εχω κανει σχεδον τα παντα νομιζω,πηγα στη πανεπιστημιακη κλινικη του Ηρακλειου στη Κρητη οπου παρακολουθησα και μια ημεριδα για τα ατομα με τη νοσο.Στην αθηνα εχω παει σχεδον παντου σε ολα τα νοσοκομειο ,και οπωσ ειπε μια κοπελα πιο πριν και μενα ηθελαν να με κανουν πειραματοζωο για να δοκιμασουν νεα φαρμακα.Εχω παει και Αγγλια οπου μου ειπαν ακριβως τα ιδια .Καθε γιατρος προτεινει αναλογα με την εμπειρια του τη θεραπεια,αλλοσ πιο επιθετικα με remicade αλλος πιο ηπια με κορτιζονες.Καθε περιπτωση ειναι διφορετικη.Εγω δεν εχω σταματησει να εχω διαρροιες και πονους εδω και 6 χρονια και αρκετες κρισεις ολο αυτο το διαστημα.Εχω δοκιμασει μεσαλαζινη(salofalk),βουδεσονι η (budecol),κορτιζονη και ανζαθριοπρινη για μικρο χρονικο διαστημα .Εφτασα σαν φοιτητρια να παιρνω 13 χαπια την ημερα μαζι με τις βιταμινες κλπ.!και ολα αυτα χωρις να δω καμμια διαφορα .Εχω να κανω θεραπεια 2 χρονια γιατι δεν αντεχα αλλο.δεν εχει αλλαξει τιποτα .Εννοειται οτι δε το συστινω σε κανεναν σας αυτο.ΤΩρα θα ξαναπαω για εξετασεις για να ξεκινησω καποια θεραπεια και θα δουμε.ΟΛΟΙ εχουμε ασχημες μερες και ισως πολλες αλλα πλεον ζουμε με αυτο!Η ψυχολογια παιζει πολυ βασικο ρολο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ HOPE.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ Κ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ.ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΔΩ Κ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ Η ΝΟΣΟΣ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ 40 ΚΥΜΜΑΤΑ.ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΙΡΥΔΟΚΥΚΛΙΤΙΔΑ,ΡΕΥΜΑΤΟΕΙΔ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ,ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΗΡΘΕ Κ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΕΒΓΑΛΑ ΣΥΡΙΓΓΙΟ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΠΑΧΥ ΕΝΤΕΡΟ.ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΞΑΡΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΣΩ 17 ΚΙΛΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΝΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ HUMIRA K ASACOL Κ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΦΟΡΤΕ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ....ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ Κ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ....
  #357  
Παλιά 05-03-10, 00:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Παρακαλώ να σας θυμίσω ότι γράφουμε με πεζά Ελληνικά, τα κεφαλαία κάνουν το μήνυμα αδιάβαστο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #358  
Παλιά 05-03-10, 01:46
anthi Ο χρήστης anthi δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-10 01:27
ΓΕΙΑ! ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΠΑΣΧΩ Κ ΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΝΟΣΟ..ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΤΑ 16 ΜΟΥ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΛΑΦΡΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΟΣ ΜΗΝΑ ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΠΥΡΕΤΟ Κ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΞΟΝΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΠΗΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ..ΕΚΕΙ ΕΓΙΝΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ)..ΤΕΣΠΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΗΡΑ "ΑΠΟΦΑΣΗ" Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΝΩ ΣΥΧΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ, ΕΥΤΥΧΩΣ, ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ Β12 ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ) ΑΦΟΥ Η ΝΟΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΦΕΣΗ..ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ Κ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΖΟΚΥΣΤΙΚΗΣ ΑΚΜΗΣ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Ο ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΑ RACCUTAN...ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΑΝ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΝΟΣΟ ΤΟΥ CROHN????
  #359  
Παλιά 05-03-10, 19:54
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακαλώ να σας θυμίσω ότι γράφουμε με πεζά Ελληνικά, τα κεφαλαία κάνουν το μήνυμα αδιάβαστο.
Λοιπόν, ίσως φανώ αγενής και ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη γι'αυτό, αλλά δε γίνεται άλλο πια, θα το πω. Κύριε Xenios, σταματήστε επιτέλους να ασκείται αυτή την καταστολή στα μέλη του forum. Δεν ξέρω αν παίζετε κανένα ηγετικό ή ιδρυτικό ρόλο στην acrobase, αλλά ποσώς μ' ενδιαφέρει κιόλας. O καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει τον τρόπο που του ταιριάζει και που τον βολεύει για να εκφραστεί. Άλλος προτιμά τα κεφαλαία, άλλος τα greeklish. Η γλώσσα εξελίσσεται, εμπλουτίζεται, αλλάζει. Αποδεχτείτε επιτέλους αυτή τη ροή, και σταματήστε να βιάζετε την επικοινωνία και την ελευθερία μας. Έλεος. Είμαστε άνθρωποι με τη νόσο του crohn, "συναντιόμαστε" εδώ να μιλήσουμε για το ΜΕΙΖΟΝ πρόβλημά μας κι εσείς μας τη μπαίνετε και μας τα πρήζετε για το πώς γράφουμε. Αυτά τα ολίγα... γλωσσολογικά.. Συγγνώμη για τη φλυαρία, κουράγιο σε όλους και μη μασάτε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 05-03-10 στις 20:51
  #360  
Παλιά 05-03-10, 20:49
anthi Ο χρήστης anthi δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-10 01:27
γεια σας! ειμαι 25 χρονων και πασχω και γω απο τη νοσο κροουν..στα 16 μου μετα απο αδικαιολογητο πυρετο, απωλεια κιλων και ατονια ,για ενα μηνα, εκανα εισαγωγη σε νοσοκομειο...οι γιατροι προσπαθουσαν να βρουν τι εχω, μεχρι που εκανα μια αξονικη κ την επομενη ,,,κατευθειαν στο χειρουργιο..!!! ετσι λιγο πολυ διαπιστωθηκε οτι εχω τη συγκεκριμενη νοσο..ειμαι απο τις τυχερες γιατι μέχρι σημερα δεν εχει χρειαστει να παρω καποια φαρμακευτικη αγωγη αφου η νοσος παραμενει αδρανης..δυστυχως ειμαι απο τους "κακους" ασθενεις αφου δεν προσεχω ιδιαιτερα (ειδικα παλιοτερα..). η αληθεια ειναι οτι ζω με τον φοβο μηπωσ καποια μερα παρουσιασω συμπτωματα της νοσου..πραγμα οχι κ τοσο ευχαριστω οπως ολοι μασ γνωριζουμε..! ένα αλλο προβλημα ειναι η οζοκυστικη ακμη που εχω..ο δερματολογοσ μου πρτεινε τα raccutan..γνωρίζει κανεις αν ατομα με την δικη μας νοσο μπορουν αφοβα να τα παρουν????
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.