Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #226  
Παλιά 06-08-11, 10:45
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα...πειτε μου,η κακη ψυχολογια παιζει καποιο ρολο στην ασθενεια μας?
Απάντηση με παράθεση
  #227  
Παλιά 06-08-11, 21:43
ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ Ο χρήστης ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-10-11 23:27
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από betty11 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα...πειτε μου,η κακη ψυχολογια παιζει καποιο ρολο στην ασθενεια μας?
Η "κακή" ψυχολογία παίζει ρόλο για τα <<πάντα>> (αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον)
Για να το πω αλλιώς, πιστεύω πως ο άνθρωπος γιατρεύεται ή αρρωσταίνει, πρώτα απο την ψυχή και ακολουθουν οι συνεπειες (θετικες η μη) μετα!
Μπέττη, μη μασας ρε!Μια ζωή την έχουμε..βρείτε το νοημα στα πολυ απλα καθημερινα! (ποσο θεωρία ακουγεται αυτο ε ; ).
Πάντως οι πολύ μεγαλύτεροι μου μου λένε πυκνα συχνα : Ααα ρε Λενιώ, τα νιάτα σου να είχα!!! Λες και τους λείπει κάτι.. λες και δε προλαβαν να χαρούν ή να κάνουν πράγματα..
Ας μην καταλήξουμε ετσι.. Άνθρωποι είμαστε, δε λέω..αλλα τουλάχιστον ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΙΌΜΑΣΤΕ..
Μπέττη,αφιερωμένο αυτό (ελπίζω νΑ επιτρέπεται να ποσταρω ενα λινγκ..αν όχι συγχωρέστε με αντμινς.)http://www.youtube.com/watch?v=krV8si0HhSQ

Καλό Σαββατόβραδο Παίδες!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην ΣΤΑΧΤΟΘΗΚΗ για αυτό το μήνυμα:
betty11 (07-08-11)
  #228  
Παλιά 07-08-11, 19:11
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ευχαριστω πολυ για την υποστιριξη Λενιω!!...πραγματι εχω χαλια ψυχολογια και δεν οφειλεται καθολου στην θρομβοκυτταρωση....ισα ισα την ασθενεια μας την εχω παρει αψηφιστα...κανω την θεραπεια μου και μεχρι εκει...ολα τα αλλα ομως που μου ριχνουν την ψυχολογια μου δεν τα ελεγχω..ετσι βλεπω οτι με επιρεαζουν αρνητικα και εχω διαφορα συμπτωματα ..οπως μουδιασματα,αδυναμια,πονοκ αφαλους και το κυριοτερο..δεν πεφτουν τα αιμοπεταλια παρολο που κανω θεραπεια...
Απάντηση με παράθεση
  #229  
Παλιά 08-08-11, 08:21
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΝΙΩ,ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ Κ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΤΟ ΤΣΑΓΑΝΟ ΣΟΥ!! ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΣΟΥ "ΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ" ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ!!! ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ,ΝΑ ΤΑ ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΖΩΗ...??? ΕΝΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΔΥΝΑΜΗΣ Κ ΑΝΤΟΧΗΣ..!! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΠΟΥ ΑΝ, ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ, ΤΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΣΕΝΑ!! ΜΠΕΤΤΟΥΛΙΝΙ ΟΤΑΝ Η ΨΥΧΗ ΝΟΣΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ..??? ΑΡΡΩΣΤΟ ΘΑ'ΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΒΡΕΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ (ΨΑΞΕ, ΚΑΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ) Κ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.. ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ Κ ΑΔΙΚΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ..?? ΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ!! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ, ΑΝΑΣΚΟΥΜΠΩΣΟΥ Κ ΔΩΣΕ ΕΝΑ ΣΑΛΤΟ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!! ΜΗΝ ΑΦΗΝΕ ΣΕ Κ ΜΗΝ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΑ ΟΠΛΑ, ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΠΑΛΕΨΕΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΘΑ'ΣΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ!!ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.. ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ Κ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
Απάντηση με παράθεση
  #230  
Παλιά 08-08-11, 22:27
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλησπερα παιδια τι κανετε ολοι καλα;θα ηθελα να σας ενημερωσω για καποια πραγματακια που εμαθα για το προβλημα που εχουμε.Καταρχην διαβαζοντας τον οδηγο αναπηριας στην προνοια της πατρας με ενημερωσαν οτι ανηκουμε στις ομαδες που παιρνουν πανω απο 67 τοις εκατο αναπηρια και μου εδωσαν οδηγιες τι πρεπει να κανω επειδη εχουν καταργηθει πλεον οι υγειονομικες επιτροπες στις νομαρχιες και θα εχουμε απο 1/9/2011 το κεπα το οποιο θα ειναι ενα ενιαιο κεντρο πιστοποιησης αναπηριας και θα εδρευει στο ικα να παω απο 1/9/11 να καταθεσω τις γνωματευσεις που εχω για να παρω το ποσοστο και σας ενημερωνω οτι δεν ειναι απαραιτητο μονο απο δημοσιο νοσοκομειο η γνωματευση γιατι στην προνοια μου εδωσαν το φεκ και το εχω για οποιον το θελει οτι την ιδια ισχυ εχει και γνωματευση απο γιατρο ιδιωτη.και αφου παρω το ποσοστο και αν οντως ειναι αρκετα ψηλο τοτε αν εχω ενσημα του ικα τουλαχιστον 1500 απο τα οποια τα 5 τελευταια ετη απο την διαγνωση της ασθενειας να εχω 600 δικαιουμαι και αναπηρικη συνταξη πληρης εφοσον περασουμε παντα απο επιτροπη για να το ψαξουμε λιγο παραπανω ολοι μας γιατι να χανουμε οτι δικαιουμαστε
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην margok για αυτό το μήνυμα:
mari@ (08-08-11)
  #231  
Παλιά 09-08-11, 00:00
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Margok, οι πληροφοριες σου ειναι αρκετα σημαντικες κ σ'ευχαριστουμε για την ενημερωση!! Οταν κ αν μπορεις κανε ακομα ενα κοπο να μου πει τον αριθμο του ΦΕΚ κτλ για να μπορεσω να το κατεβασω απο το internet. Αυτες τις μερες περιμενει ειδοποιηση για να περασει απο επιτροπη κ μια φιλη μου κ θελω να δω τι θα γινει, αν κ αυτη εχει κ ενα σωρο αλλα προβληματα, αλλα κατι θα μαθουμε κι απο κει. Καλο βραδυ!!
Απάντηση με παράθεση
  #232  
Παλιά 09-08-11, 08:27
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα καλη μου γραψε τα εξης ΝΟΜΟΣ 3418 τευχος πρωτο αρ.φυλλου 287 εκδοση 28/11/2005 αρθρο 5 και βεβαια πρεπει να τα γνωριζουμε ολα αυτα και αν η φιλη σου περιμενει απο ωρα σε ωρα να μας ενημερωσεις αν και απο οτι μου ειπαν απο σεπτεμβριο πλεον
Απάντηση με παράθεση
  #233  
Παλιά 09-08-11, 08:32
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
πρεπει να το κοιταξουμε ολοι και να μην μας κοροιδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #234  
Παλιά 09-08-11, 10:54
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ - ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΒΡΟΥΝ ΚΕΝΟ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ.. ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ' ΧΟΥΜΕ!!
Απάντηση με παράθεση
  #235  
Παλιά 09-08-11, 15:06
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
μην με ευχαριστεις μαρακι ετσι πρεπει να κανουμε νομιζω ολοι να ενημερωνει ο ενας τον αλλον μακαρι να ειμαστε υγιεις και σκοτιστηκαμε για τα ψιχουλα αλλα πρεπει συγχρονως να διεκδικουμαι οτι μας ανηκει και δικαιουμαστε ετσι ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #236  
Παλιά 09-08-11, 15:13
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
θα ηθελα να πω και εγω την δικη μου γνωμη παιδια σε οτι αφορα την ψυχολογια την ασθενεια την καταφερα και την δημιουργησα μονη μου απο το υπερβολικο αγχος γιατι δεν ειναι κληρονομικη και τα εκανα σαλατα το γεγονος οτι απο τον φοβο μου τις πρωτες ημερες που δεν ηξερα τι μου γινοτανε ανεβαιναν τα αιμοπεταλια με εκανε να καταλαβω πολλα και ξαφνικα εκει που χαλαρωνω στην εβδομαδα μεσα πεφτουν στα 440000 μονα τους και φυσικα αυτο το ειχα απο το 2009 χωρις να το ξερω και εκτος απο το αγχος που με ειχε καταβαλει για ολα γυρω μου και περισσοτερο για την κορη μου που την μεγαλωσα μονη μου ειχα και συνεχως φλεγμονη στον πνευμονα και αυτα ολα μαζι μεταλλαχθηκαν και εκαναν τον jak2 να τρελαθει ετσι λοιπον συνεχως ψαχνω τροπους για να χαλαρωσω και να ηρεμησω κατι που δεν εκανα πριν γιατι αξιζει να ζησουμε ολοι μια φυσιολογικη ζωη φιλια σε ολους και οχι αγχος εγω το προσπαθω παντως ελπιζω να καταφερω κατι
Απάντηση με παράθεση
  #237  
Παλιά 10-08-11, 12:41
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Smile

Συμφωνω απολυτα μαζι σου margok, ετσι πρεπει να'μαστε, να στηριζει κ να υποστηριζει ο ενας τον αλλον, να ειμαστε ολοι μαζι μια γροθια. Κι εμενα τα χρηματα ειναι το τελευταιο που με απασχολει, δε φερνουν αυτα τηνευτυχια στη ζωη μας, αλλα αν μπορουμε κ τα δικαιουμαστε, γιατι οχι.. Οσο για το αγχος ειναι λογικο, οταν μπαινει κανεις σ'ενα τετοιο λουκι, να τρομαξει, να φοβηθει, να αγχωθει κ γενικα να "χασει τ'αυγα κ τα πασχαλια"... Το θεμα μετα ειναι να βρει τη δυναμη να παλεψει για να ξανασταθει στα ποδια του για να μην καταστρεψει την ζωη του,γιατι φιλαρακια το αγχος καταστρεφει ανθρωπους... καταστρεφει ζωες... Φιλια σε ολους!!!
Απάντηση με παράθεση
  #238  
Παλιά 24-08-11, 23:09
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
καλησπερα παιδια που ειστε χαθηκαμε πολυ σιωπη επεσε
Απάντηση με παράθεση
  #239  
Παλιά 25-08-11, 08:59
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
Καλημερα σε ολους!! Οντως χαθηκαμε βρε παιδια αλλα θελω να πιστευω οτι συμβαινει λογω καλοκαιριου κ διακοπων. Τον Αυγουστο παραλυει ολη η χωρα, το forum θ' αντιστεκόταν στο πειρασμο..?? χαχαχα!!! Αντε γυριστε να μπουμε στους ρυθμους μας επιτελους..!!!
Απάντηση με παράθεση
  #240  
Παλιά 25-08-11, 12:57
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
εννοειται καλη μου οτι ο Αυγουστος παραλυει αντε ολοι στις θεσεις μας γρηγορα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.