Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1321  
Παλιά 30-03-13, 19:55
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
καλησπερα.εγω κανω r*** 2 χρονια το τελευταιο 6μηνο και μετα απο χειρουργειο μολις το κανω εχω πυρετο για μια μερα και νιωθω βαρης και ποναει ο αυχενασ μου.αποφασισαμε με τη γιατρο να μην το κανω παλι, διοτι τα συμπτοματα αυτα δειχνουν οτι αντιστεκετε ο οργανισμος στο φαρμακο που συμενει οτι το φαρμακο δε μου προσφερει κατι.ετσι θα κανω το hu***.Μου ειπε οτι βγηκε και αλλο φαρμακο κατα της νοσου το οποιο στο εξωτερικο εχει εγγρηθει και χρισημοποιητε με πολυ καλα αποτελεσματα,εδω ομως οχι ακομα.
Απάντηση με παράθεση
  #1322  
Παλιά 02-04-13, 17:44
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Σημερα εκανα το re******και με εφερε αλλεργια.Μετα αφου μου περασε μου το ξανακανανε και πηγε καλα.Θελω να σασ ρωτησω κατι οποιος κανει re****αν του εχει τυχη κατι αντιστοιχω και αν μετα τη θεραπεια νοιωθει καπως βαρια πρησμενα και λιγο να πονανε τα χερια(οι καρποι και οι αστραγαλοι) στα ποδια?
γεια σου και εγω με το r..... το ιδιο με τον stathaki παθαινω.
Απάντηση με παράθεση
  #1323  
Παλιά 03-04-13, 15:17
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου και εγω με το r..... το ιδιο με τον stathaki παθαινω.
Καλησπερα.Τα ακρα μου τελικα ηταν πρησμενα απο την κορτιζονη που μου εδωσαν για την αλλεργικη αντιδραση και οχι απο το φαρμακο.Και εγω παιδια παλια που το εκανα δεν ενιωθα τιποτα μια χαρα ημουν τωρα ομως μετα απο αυτο φοβαμαι.Κατι αλλο θελω να ρωτησω (συγνωμη κιολας) αερια εχετε?γιατι εγω ανεξαρτητως τι εχω φαει πολλα και περισσοτερα μετα το μεσημερι.
Απάντηση με παράθεση
  #1324  
Παλιά 03-04-13, 19:23
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Τα ακρα μου τελικα ηταν πρησμενα απο την κορτιζονη που μου εδωσαν για την αλλεργικη αντιδραση και οχι απο το φαρμακο.Και εγω παιδια παλια που το εκανα δεν ενιωθα τιποτα μια χαρα ημουν τωρα ομως μετα απο αυτο φοβαμαι.Κατι αλλο θελω να ρωτησω (συγνωμη κιολας) αερια εχετε?γιατι εγω ανεξαρτητως τι εχω φαει πολλα και περισσοτερα μετα το μεσημερι.
ακριβως ετσι και σε μενα,πολλα αερια αστονα παει ειναι μεχρι να παρει το εντερο σωστη σειρα.
Απάντηση με παράθεση
  #1325  
Παλιά 03-04-13, 20:39
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
ακριβως ετσι και σε μενα,πολλα αερια αστονα παει ειναι μεχρι να παρει το εντερο σωστη σειρα.
Θελω να ρωτησω εχεις κανει χειρουργειο γιατι εμενα μου ειπαν οτι τα αερια ειναι πιο εντονα επειδη εχει αφερεθει η βαλβιδα.
Απάντηση με παράθεση
  #1326  
Παλιά 04-04-13, 22:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό και τι θα επακολουθήσει, όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει την άποψη του.
Προνοιακά επιδόματα ανεξαρτητως ποσοστού αναπηρίας
Απάντηση με παράθεση
  #1327  
Παλιά 05-04-13, 22:03
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω να ρωτησω εχεις κανει χειρουργειο γιατι εμενα μου ειπαν οτι τα αερια ειναι πιο εντονα επειδη εχει αφερεθει η βαλβιδα.
α μάλιστα... κι εγώ έχω αέρια. αυτό, που οι γιατροί είναι τόσο κουλ πάντως μου τη δίνει πια πολύ άσχημα. όταν ρώτησα τον γιατρό αν θα αλλάξει κάτι στο έντερό μου μετά την εγχείριση μου είπε με σιγουριά "όχι".
Απάντηση με παράθεση
  #1328  
Παλιά 05-04-13, 23:50
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω να ρωτησω εχεις κανει χειρουργειο γιατι εμενα μου ειπαν οτι τα αερια ειναι πιο εντονα επειδη εχει αφερεθει η βαλβιδα.
ναι εχω κανει χειρουργειο και ναι ετσι μου ειπαν και μενα σε συνδιασμο με κοματι λεπτου εντερου το οποιο αυτο που μου αφαιρεσαν εκανε την συμαντικη δουλεια.θα φτιαξει αλλα ποσο καιρο δεν ξερουν.ιδη εχω λιγοτερα βεβαια περνω ακομα τα φακελακια va......n.
Απάντηση με παράθεση
  #1329  
Παλιά 06-04-13, 08:14
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
α μάλιστα... κι εγώ έχω αέρια. αυτό, που οι γιατροί είναι τόσο κουλ πάντως μου τη δίνει πια πολύ άσχημα. όταν ρώτησα τον γιατρό αν θα αλλάξει κάτι στο έντερό μου μετά την εγχείριση μου είπε με σιγουριά "όχι".
Καλημερα.Ρε συ καλυτερα κουλ παρα να σε πανικοβαλουν.Οσο γιαυτο που σου ειπε για το εντερο εχει δικιο γιατι με την επεμβαση θεραπευεις το συμπτωμα οχι τη νοσο.Εμενα παντως μετα το χειρουργειο αλλαξε η ποιοτητα της ζωης μου.Εβαλα κιλα τοσα που πρεπει να κανω και διαιτα για να τα χασω(τα ατιμα οταν εισαι καλα τι ευκολα μπαινουν)ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ στεκομαι στα ποδια μου κατι που δεν γινοταν πριν.Φυσικα αυτο δεν ξερουμε ποσο θα κρατησει αλλα οσο και να ειναι αξιζε.
Απάντηση με παράθεση
  #1330  
Παλιά 06-04-13, 17:46
BRRAH Ο χρήστης BRRAH δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-03-15 21:12
geia sas paidia eimai neos edw vlepw oti polu exete tin noso tou chron me poles empiries apo autin...egw eimai 22 eton prin dio xronia peripou otan imoun fantaros eixa pathei grastaderitida kai eixa anevasei upsilo pureto..opos katalavete eixa paei sta iatria tou stratou pou einai sapia ..mou dinane 5-8 xapia tin imera xwris na trww katholou oi toualetes itane mesa stin vromia kai olo auto sidelese kapoia stigmi otan paw stin toualeta na bgalw aima..argotera pou piga sto nosokomio kai ekana kolonoskopisi mou eipan oti exw uponies gia noso tou chron..apo tote pernw salofalk kai edw kai dio xronia dn mou exei emfanistei kanena subtoma apo tin noso.tha ithela apla na rwtisw uparxei i kserete kanenan san tin periptosi mouj ? diladi na min tous exei emfanistei tipota meta apo dio xronia?
Απάντηση με παράθεση
  #1331  
Παλιά 06-04-13, 18:50
bazexa Ο χρήστης bazexa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-07-17 13:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από BRRAH Εμφάνιση μηνυμάτων
geia sas paidia eimai neos edw vlepw oti polu exete tin noso tou chron me poles empiries apo autin...egw eimai 22 eton prin dio xronia peripou otan imoun fantaros eixa pathei grastaderitida kai eixa anevasei upsilo pureto..opos katalavete eixa paei sta iatria tou stratou pou einai sapia ..mou dinane 5-8 xapia tin imera xwris na trww katholou oi toualetes itane mesa stin vromia kai olo auto sidelese kapoia stigmi otan paw stin toualeta na bgalw aima..argotera pou piga sto nosokomio kai ekana kolonoskopisi mou eipan oti exw uponies gia noso tou chron..apo tote pernw salofalk kai edw kai dio xronia dn mou exei emfanistei kanena subtoma apo tin noso.tha ithela apla na rwtisw uparxei i kserete kanenan san tin periptosi mouj ? diladi na min tous exei emfanistei tipota meta apo dio xronia?

Να πας να το ΞΑΝΑ κοιτάξεις...
Υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλες περιπτώσεις που είσαι σε ύφεση χρονια...(όπως εγώ ας πούμε)...10+ χωρίς συμπτώματα... μετά απο 2 εισαγωγές στο νοσοκομείο με επιβεβαιωμένη νόσο.
Απάντηση με παράθεση
  #1332  
Παλιά 06-04-13, 22:46
BRRAH Ο χρήστης BRRAH δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-03-15 21:12
i diatrofi sou einai kapoia sugekrimeni??? gt egw trww oti thelw kai kapnizw
Απάντηση με παράθεση
  #1333  
Παλιά 07-04-13, 00:46
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από BRRAH Εμφάνιση μηνυμάτων
geia sas paidia eimai neos edw vlepw oti polu exete tin noso tou chron me poles empiries apo autin...egw eimai 22 eton prin dio xronia peripou otan imoun fantaros eixa pathei grastaderitida kai eixa anevasei upsilo pureto..opos katalavete eixa paei sta iatria tou stratou pou einai sapia ..mou dinane 5-8 xapia tin imera xwris na trww katholou oi toualetes itane mesa stin vromia kai olo auto sidelese kapoia stigmi otan paw stin toualeta na bgalw aima..argotera pou piga sto nosokomio kai ekana kolonoskopisi mou eipan oti exw uponies gia noso tou chron..apo tote pernw salofalk kai edw kai dio xronia dn mou exei emfanistei kanena subtoma apo tin noso.tha ithela apla na rwtisw uparxei i kserete kanenan san tin periptosi mouj ? diladi na min tous exei emfanistei tipota meta apo dio xronia?
Καλως ηρθες.Φυσικα και μπορει να εχεις τη νοσο χρονια και να εχεις λιγα εως και καθολου συπτωματα.Σου ευχομαι να εισαι παντα ετσι.
Απάντηση με παράθεση
  #1334  
Παλιά 07-04-13, 01:30
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από BRRAH Εμφάνιση μηνυμάτων
geia sas paidia eimai neos edw vlepw oti polu exete tin noso tou chron me poles empiries apo autin...egw eimai 22 eton prin dio xronia peripou otan imoun fantaros eixa pathei grastaderitida kai eixa anevasei upsilo pureto..opos katalavete eixa paei sta iatria tou stratou pou einai sapia ..mou dinane 5-8 xapia tin imera xwris na trww katholou oi toualetes itane mesa stin vromia kai olo auto sidelese kapoia stigmi otan paw stin toualeta na bgalw aima..argotera pou piga sto nosokomio kai ekana kolonoskopisi mou eipan oti exw uponies gia noso tou chron..apo tote pernw salofalk kai edw kai dio xronia dn mou exei emfanistei kanena subtoma apo tin noso.tha ithela apla na rwtisw uparxei i kserete kanenan san tin periptosi mouj ? diladi na min tous exei emfanistei tipota meta apo dio xronia?
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες.Φυσικα και μπορει να εχεις τη νοσο χρονια και να εχεις λιγα εως και καθολου συπτωματα.Σου ευχομαι να εισαι παντα ετσι.
Ακριβώς.
Όπως είμαι εγώ τώρα δλδ. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα αλλά έχω τη νόσο.
Αυτό δεν σημαίνει ότι σταμάτησα να κάνω κολονοσκόπηση και να παίρνω το φάρμακο μου.
Κάθε χρόνο κάνω για προληπτικούς λόγους.
Και καλό είναι να βρεις (αν δεν έχεις βρει ήδη) έναν γιατρό να σε παρακολουθεί πάντα σε συγκεκριμένο νοσοκομείο, να έχουν το ιστορικό σου και να ξέρεις κι εσύ πως πηγαίνεις/εξελίσσεσαι.
Απάντηση με παράθεση
  #1335  
Παλιά 07-04-13, 03:04
BRRAH Ο χρήστης BRRAH δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-03-15 21:12
na sai kala sasa1..exw enan giatro pou me parakolouthei kai exei to istoriko mou sto papanikolaou i papageorgiou(ta berdeuw auta ta dio)..einai o dieuthidis tou tmitatos gastrentologias nomizw
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:39.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.