Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Φωτο-Ρεπορτάζ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-07, 13:37
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Μια απίστευτη ...κλοπή!

Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου, σ' αυτή τη ριμάδα την Αθήνα... Πώς την καταντήσαμε έτσι;

Στην οδό Νίκης, κοντά στο Σύνταγμα, υπάρχει ένα μαγαζάκι που πουλά αποκλειστικά, προϊόντα βιολογικής καλλιέργειας και οικολογικά είδη.

Πριν τις γιορτές, του έκλεψαν τη ...γλάστρα του φυτού που υπήρχε έξω από το μαγαζί...

Όταν πέρασα και το είδα, μου έκανε μεγάλη εντύπωση... Αναρωτιέμαι ποιός το έκανε, και γιατί; Του έλλειπε η γλάστρα; !!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 18-12-06_0815.jpg (34,2 KB, 13 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 18-12-06_0816.jpg (38,5 KB, 11 εμφανίσεις)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-01-07, 13:41
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν πέρασα και το είδα, μου έκανε μεγάλη εντύπωση... Αναρωτιέμαι ποιός το έκανε, και γιατί; Του έλλειπε η γλάστρα; !!!
Το πιο πιθανό είναι να του την έσπασαν του ανθρώπου, είχαν πλακώσει και προχθές πολλά μπουμπούκια για τις γιορτές της νέας χρονιάς, ε και μετά από μερικές μπύρες δεν είναι δύσκολο να βάλεις στο σημάδι την γλάστρα...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-01-07, 13:44
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιο πιθανό είναι να του την έσπασαν του ανθρώπου, είχαν πλακώσει και προχθές πολλά μπουμπούκια για τις γιορτές της νέας χρονιάς, ε και μετά από μερικές μπύρες δεν είναι δύσκολο να βάλεις στο σημάδι την γλάστρα...
Δεν σας βρίσκω παρατηρητικό σήμερα, αγαπητέ μου Σέρλοκ...

Πού βλέπετε τα ...συντρίμμια της σπασμένης γλάστρας;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-01-07, 13:51
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν σας βρίσκω παρατηρητικό σήμερα, αγαπητέ μου Σέρλοκ...

Πού βλέπετε τα ...συντρίμμια της σπασμένης γλάστρας;
Αν είχε πάρει ολόκληρη την γλάστρα, γιατί να είχε ένα σωρό από χώματα; Δεν αποκλείεται να κλώτσησαν την γλάστρα και μετά να την μάζεψαν οι καθαριστές του Δήμου για να την πετάξουν.

Σας κάλυψα ή όχι; :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-01-07, 13:56
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αφαίρεση αντικειμένων

Με αφορμή την κλοπή της γλάστρας, που φαινομενικά δείχνει τόσο παράλογη, αναρωτήθηκα ποιές είναι οι αιτίες που ωθούν σε παρόμοιες "αφαιρέσεις". Δεν θα κάνω τον ψυχαναλυτή βεβαίως κι ούτε φτάνουν μερικές γραμμές για το θέμα αυτό. Όμως όταν πρόκειται για τέτοιου είδους κλοπές (κι όχι για ληστείες, υπεξαιρέσεις κ.λ.π.), συχνά γίνεται η κλοπή για την κλοπή. Είναι μια περίεργη ανάγκη κάποιων ατόμων να "κάνουν κάτι". Δεν είναι γιατί χρειάζονται το αντικείμενο. Ίσως μια επιβεβαίωση οτι "τα καταφέρνουν", τους καταξιώνει στον ίδιο τους τον εαυτό. Συν το γεγονός οτι η αίσθηση πως δεν διαπράττουν δα και κανένα έγκλημα, σουφρώνοντας μικροαντικείμενα, τους απενοχοποιεί κάθε μικροαναστολή.
Υποθέτω οτι θέλεις μια γλάστρα γιατί αγαπάς τα φυτά -> έχεις κάποια ευγενικά στοιχεία στον χαρακτήρα σου -> πως μπορείς λοιπόν να το κάνεις αυτό; Κι όμως μπορείς. Δεν ήθελε ο άνθρωπος το φυτό. Την κίνηση ήθελε να κάνει. Τη γλάστρα ενδεχομένως να την παράτησε στην επόμενη γωνία.
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-01-07, 14:09
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είχε πάρει ολόκληρη την γλάστρα, γιατί να είχε ένα σωρό από χώματα; Δεν αποκλείεται να κλώτσησαν την γλάστρα και μετά να την μάζεψαν οι καθαριστές του Δήμου για να την πετάξουν.

Σας κάλυψα ή όχι; :-)
Αφού επιμένετε κύριέ μου να το κάνουμε ...σίριαλ, να σας πληροφορήσω λοιπόν, ότι η δικιά μου γνώμη σε ότι αφορά στη σειρά των γεγονότων της κλοπής, είναι η εξής:

- Μας βλέπει κανείς; (γρήγορη ματιά, δεξιά - αριστερά).
- Βουτάμε το φυτό από τον κορμό, και το ξεριζώνουμε βίαια, απ' τη γλάστρα (γι' αυτό και τα χώματα, γύρω από το δύστυχο το φυτό).
- Χώνουμε τη γλάστρα σε μια σακούλα (πιθανόν, σκουπιδιών αν το είχαμε προσχεδιάσει).
- Την κοπανάμε με μικρά πηδηματάκια.

ΥΓ: Γιατί οι καθαριστές του δήμου, σύμφωνα με την δική σας εκδοχή, μάζεψαν ΜΟΝΟ τα "υπόλοιπα" της γλάστρας και όχι το σκορπισμένο χώμα; Ε...; Γιατί;
Όπως φαίνεται καθαρά από τις φωτογραφίες, οι "δράστες" άδειασαν το χώμα από τη γλάστρα, για να μην έχει βάρος. Οι καθαριστές θα την πέταγαν όπως ήταν, γεμάτη χώμα...

(Όχι, και βέβαια δεν με καλύψατε.... Γιατί μου πάτε κόντρα, πρωϊ-πρωϊ; )
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 02-01-07 στις 14:12
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-01-07, 14:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αγαπητέ Ηρακλή,

Το σκεπτικό σας έχει στέρεες βάσεις, πιστεύω όπως και το δικό μου.

Σπάνε την γλάστρα, την κλωτσάνε σαν μπάλα ποδοσφαίρου, το φυτό ίσως να το χρησιμοποιούν και σαν τρόπο ώθησης της μπάλας (πχ χόκεϊ), τα χώματα μένουν μόνο για να θυμίζουν την παρανομία.

Δικός σας

Σέρλοκ
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-01-07, 15:07
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Ηρακλή,

Το σκεπτικό σας έχει στέρεες βάσεις, πιστεύω όπως και το δικό μου.

Σέρλοκ
Αγαπητέ Σέρλοκ,

Αφού υπάρχει τέτοια διάσταση απόψεων, θεωρώ ως πλέον σκόπιμο, να ζητήσουμε και τη γνώμη της Miss Marlp!

Με εκτίμηση, Ηρακλής.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-01-07, 18:59
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι μυστηριώδεις δυνάμεις των φυτών...

Αγαπητοί διαφωνούντες,
Το αποτέλεσμα αμέτρητων πειραματικών προσπαθειών και αξιόλογων πανεπιστημιακών ερευνών, οδηγεί στο οτι τα φυτά και αισθάνονται και αντιδρούν και διαθέτουν ψυχικές δυνάμεις ... (Μπρεττ Λ. Μπόλτον0.

Σύμφωνα με τα παραπάνω, έχουμε δύο εκδοχές: Το φυτό, στάθηκε μάρτυρας αυτόπτης, κάποιου σκηνικού βίας ή προσπάθειας διαρρήξεως. Το/τα άτομα που ενήργησαν, έπρεπε να εξαφανίσουν κάθε ίχνος και να αποτρέψουν κάθε ενδεχόμενο καταγγελίας. Συνεπώς φρόντισαν να του κλείσουν το στόμα (σχήμα λόγου).
Η δεύτερη εξήγηση, εξ ίσου βάσιμη αν και ακραία, είναι οτι το ίδιο το φυτό, μη αντέχοντας την ασχήμια την οποία εκλήθη να καλύψει με την παρουσία του, απέδρασε νύκτωρ.
Μόλις τελειοποιήσω την έρευνα και δυνηθώ να στηρίξω επιστημονικά τον συλλογισμό μου, θα επανέλθω με νεώτερη ανακοίνωση. Εως τότε, παρακαλείσθε να είστε προσεκτικοί με τα δικά σας φυτά αλλά και με τα αδέσποτα.
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-01-07, 21:10
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Με βάση την ψυχολογική σας ανάλυση , να μου εξηγήσετε γιατί όταν είχαν μπει κλέφτες στο μαγαζί μας, αφού πήραν ότι βρήκαν από χρήματα, μέλια, ελιές !!! πήραν την απόφαση να ανοίξουν τα βαρέλια με τα κρασιά να χύνονται όλη νύχτα και να γίνει το μαγαζί λίμνη κρασιού 1200 κιλών.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-01-07, 11:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Με βάση την ψυχολογική σας ανάλυση , να μου εξηγήσετε γιατί όταν είχαν μπει κλέφτες στο μαγαζί μας, αφού πήραν ότι βρήκαν από χρήματα, μέλια, ελιές !!! πήραν την απόφαση να ανοίξουν τα βαρέλια με τα κρασιά να χύνονται όλη νύχτα και να γίνει το μαγαζί λίμνη κρασιού 1200 κιλών.
Όταν πρωτόαπάντησα στον Βασίλη στην κατηγορία αυτή, το θεώρησε ότι αντιπολιτεύομαι την άποψη του.

Έχω ζήσει από πάρα πολύ κοντά το ένστικτο της καταστροφής που μερικές φορές δημιουργείται σε ένα όχλο ή σε μία ομάδα ανθρώπων. Κυρίως είναι άνθρωποι που δεν έχουν βγάλει ούτε μία δραχμή με την εργασία τους, είναι αυτοί που τα βρίσκουν έτοιμα συνήθως από τους πατεράδες τους και έχουν απύθμενο μίσος για τους πάντες και τα πάντα.

Στο ένστικτο τους η εικόνα μιας καταστροφής επιδρά αφροδισιακά, σαν να ολοκληρώνουν την ερωτική πράξη, όσο πιο μεγάλη είναι η καταστροφή που προκαλούν, τόσο μεγαλύτερη είναι η ένταση της αυτοϊκανοποίησης των ενστίκτων τους.

Το καταστρέφειν είναι ηδονή, την δεδομένη στιγμή, δεν έχει επίγνωση το τι κάνει, φοβάμαι όμως ότι και μετά απ' αυτό συνεχίζει να απολαμβάνει την δράση του.

Πριν πολλά πολλά χρόνια δούλευα αργά στο γραφείο ισόγειο επί της Πανεπιστημίου, ήταν η εποχή είχε την περιπέτεια με τον Κοσκωτά και μια ομάδα Ολυμπιακών έκανε διαδήλωση στην Πανεπιστημίου. Περνώντας έξω από το γραφείο, κάτι έγινε κάποιος κάτι είπε και η ομάδα των οπαδών μεταλλάχτηκε σε οπαδούς του Τζέκινγκ Χαν, έσπαγαν ότι έβρισκαν μπροστά τους, ένας από αυτούς πέταξε με πολύ βαριά πέτρα στην τζαμαρία μας και ένα κρύσταλλο ύψους 4 μέτρων με πλάτος 8, έσπασε με έναν δαιμονισμένο τρόπο και μερικά κομμάτια μπήκαν ακόμα και στα ρούχα μου. Σηκώθηκα και φώναξε βρε παιδιά άνθρωποι είναι εδώ και δέχτηκα βροχή από πέτρες, με αποτέλεσμα να ταμπουρωθώ κάτω από ένα γραφείο.

Σε άλλες εποχές πέτυχα στην Πατησίων μια παρέα από τους γνωστούς αγνώστους, ένας τύπος με ένα καδρόνι τύπου Ηρακλή, κτύπαγε μία τζαμαρία, εγώ έντρομος μαζί με άλλους είχαμε αποκλειστεί σε μια στοά. Ήταν τόσο το μένος του κατά της τζαμαρίας που όμως δεν έσπαγε, που παίρνω όρκο ότι τον είδα να κλαίει από το κακό του, που δεν μπόρεσε να την σπάσει.

Η καταστροφική μανία είναι ανιχνεύσιμο ένστικτο από τους ψυχολόγους και ψυχοθεραπευτές, δεν ξέρω πόσο μπορεί κανείς να το θεραπεύσει.
Ίσως ο καλύτερος τρόπος θα ήταν να οδηγηθεί ο τύπος από την καταστροφή στην δημιουργία. Όταν ξεκινήσεις να δημιουργείς, τότε αυτόματα η καταστροφική σου συνήθεια γιατρεύεται.

Δυστυχώς η ευθύνη εδώ ανήκει στην οικογένεια ολοκληρωτικά. Προ ημερών ένα παιδάκι 10-12 ετών, είχε πιάσει την ταμπέλα κάτω από το σπίτι μου με το υποχρεωτικό τόξο κατεύθυνσης και την κούναγε πέρα δώθε για την καταστρέψει, δεν άντεξα και του φωνάζω, αυτό που κάνεις δεν είναι σωστό. Τότε πετάγεται μια Μαντάμ και με κατακεραυνώνει, άσε το παιδί να παίξει τι σε νοιάζει εσένα, κοίτα την δουλειά σου. Να κατέβω κάτι να της φορέσω την ταμπέλα κολάρο; Να της πετάξω κανένα λουλούδι μαζί με την γλάστρα (καλή ώρα) ; Τι να κάνω;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-01-07, 11:59
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όταν κάποιος είναι άχρηστος, εκνευρίζεται να βλέπει χρήσιμους ανθρώπους να δημιουργούν.
Πόσο ηλίθιος πρέπει να είναι κάποιος για να κλέψει μία γλάστρα;
Θέλετε κάτι πιό ηλίθιο;
Η γυναίκα μου άνοιξε κομμωτήριο φέτος. Αυτά τα Χριστούγεννα που το στόλισε, τουλάχιστον 2 φορές προσπάθησαν να της κλέψουν την κορδέλα που στολίζει την πόρτα του μαγαζιού! Και επειδή η κορδέλα έχει κόμπο από μέσα από την πόρτα δεν τα καταφέρανε και απλά λύνανε τον εξωτερικό φιόγκο!
Σε μία εποχή που ο κόσμος βλέπει στον δρόμο δεκάλεπτα και εικοσάλεπτα και δεν τα μαζεύει, μία γλάστρα ή μία κορδέλα έχει τόση αξία που αξίζει να γίνεις κλέφτης για αυτήν.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-01-07, 12:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
έχει τόση αξία που αξίζει να γίνεις κλέφτης για αυτήν.
Προσπαθώ σε τόσα μηνύματα να σας πω ότι δεν είναι η αξία, είναι η αίσθηση της ικανοποίησης του καταστρέφειν.

Με λίγα λόγια βρε παιδί μου την βρίσκουν...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-01-07, 13:50
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Σε ενα παρτυ που οργανωσε ο κολητος μου, ειχαν κλεψει μεχρι και το σκοινι που εθετε τα ορια της γκαρνταρομπας των παρευρισκομενων

Ειχαν χαθει αρκετα ρουχα, λεφτα, πορτοφολια κλπ σε αυτο το παρτυ... το γιατι πηραν και το σκοινι το αναρρωτιομαστε ακομα και τωρα... :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-01-07, 14:20
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν πρωτόαπάντησα στον Βασίλη στην κατηγορία αυτή, το θεώρησε ότι αντιπολιτεύομαι την άποψη του.

Έχω ζήσει από πάρα πολύ κοντά το ένστικτο της καταστροφής που μερικές φορές δημιουργείται σε ένα όχλο ή σε μία ομάδα ανθρώπων..........
Δεν θεώρησα ότι αντιπολιτεύεσαι κάτι, απλά εγώ πιστεύω ότι έκλεψαν την γλάστρα, ενώ εσύ ότι την κατέστρεψαν.

Θεωρώντας το κλοπή, απόρησα με την ανάγκη κάποιου να κάνει κάτι παρόμοιο, χωρίς κανένα νόημα, υποκινούμενος μόνο και μόνο, από την ...ψυχολογική του ντουβουρλίγκα. Πολύ κακό για το τίποτα!

Η εξοργιστική όμως, από πρόθεση, καταστροφή της περιουσίας άλλου, είτε από μίσος, θυμό, οργή, τραμπουκισμό και αισθήματα κανιβαλισμού, είτε "για την πλάκα", δεν είναι κάτι που θα μπορούσε να δικαιολογηθεί ψυχοπαθολογικά.

Εδώ μιλάμε για διαφορετική κοινωνική συμπεριφορά, σε σχέση με αυτή, του συνόλου. Είναι ένα "κοινωνικό κίνημα" που καθημερινά αποκτά και νέους οπαδούς.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.