Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #361  
Παλιά 03-04-13, 15:35
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
κανω κοπι πειστ παλιο μου μνμα.....
nio ωραια νεα!! αναμενουμε!!!παιδια απο τοτε που γεννησα...αμελλησα καθε θεραπεια...ουτε χαπια ουτε ενεσεις....και καμια εξεταση.....αμελεια!!!και βαρεθηκα....ειμαι παραδειγμα προς αποφυγην...προχτες ζαλιστηκα .επεσα και για δευτερολεπτα ειχα σπασμους...μετα ολα καλα!!...λετε να φταιει η θρομβοκυτταρωση???γιατι κατα τ αλλα ειμαι περδικι!!!...νιο σου εστειλα μνμ
χαχαχα...μην αμελειται την θεραπεια σας...την επαθα αλλες 2 φορες.....χαθηκα....την κυριακξ και χθες...χθες λιποθυμισα και κατουρηθηκα πανω μου....πνευμονικη εμβολη.......γελαω για να μην βαλω τα κλαματα.......σταματησα τον θηλασμο και αρχισα xagrid.....αυτα τα νεα.....(καλα ξερω,,μονη μου τα λεω μονη μου τ ακουω....αφου κανεις δεν ειναι εδω μεσα)
Απάντηση με παράθεση
  #362  
Παλιά 04-04-13, 00:22
Nio Ο χρήστης Nio δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-14 21:54
E είσαι νούμερο!
Ελπιζω επιτέλους να πήγες στο γιατρό!!!
φαντάζομαι τι θα άκουσες και απο τους δικούς σου γι αυτό σταματάω εδω εγω...
την άλλη βδομάδα πάω κι εγω οπότε μπορεί να χουμε κανα νέο..
Απάντηση με παράθεση
  #363  
Παλιά 05-04-13, 14:30
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από betty11 Εμφάνιση μηνυμάτων
nio ωραια νεα!! αναμενουμε!!!παιδια απο τοτε που γεννησα...αμελλησα καθε θεραπεια...ουτε χαπια ουτε ενεσεις....και καμια εξεταση.....αμελεια!!!και βαρεθηκα....ειμαι παραδειγμα προς αποφυγην...προχτες ζαλιστηκα .επεσα και για δευτερολεπτα ειχα σπασμους...μετα ολα καλα!!...λετε να φταιει η θρομβοκυτταρωση???γιατι κατα τ αλλα ειμαι περδικι!!!...νιο σου εστειλα μνμ
λοιπον μετα απο αυτο το επεισοδιο ακολουθησαν κι αλλα...κυριακη βραδυ....ζαλιστηκα χαθηκα για δευτερολεπτα και τελικα με πηγαν σηκωτη στο νοσοκομειο...αιμοπεταλια 750.000.......κλινικη εικονα καλη..εβαλα υπογραφη και εφυγα...τριτη πρωι...ζαλιστηκα λιποθυμισα και κατουρηθηκα.....ειμουν χαμενη εντελως...ευτυχως ειχα παρει τηλ τον αντρα μου και ηρθε σπιτι.....μου ειπε οτι μου μιλουσε αλλα εγω εκανα μονο βρογχους......πηγα νοσοκομειο.....η αιματολογος μου που την πηρε τηιλ α αντρας μου ειπε οτι επαθα πνευμονικη εμβολη και να διακομιστω ιπποκρατειο......εβαλα υπογραφη και εφυγα....σκεφτομουν το μωρο μου...αν και γιατρος ειπε οτι η κατασταση μου ειναι πολυ επικινδυνη....ετσι λοιπον σταματησα τον θηλασμο και ξεκινησα τα χαπια!!υποσχεθηκα οτι αν εχω και αλλο επεισοδιο να μεινω μεσα.....
μην αμελειται την θεραπεια σας...εγω για 8 μηνες δεν πηρα τιποτα και ιδου τα αποτελεσματα!!!(ξερω μονη μου τα λεω μονη μου τ ακουω....δεν πειραζει....εδω θα γινει μαλλον το προσωπικο μου ημερολογιο )
Απάντηση με παράθεση
  #364  
Παλιά 05-04-13, 14:31
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Α ΤΩΡΑ ειδα οτι το προηγουμενο μνμ μου ειναι εδω!!!νομιζα οτι δεν εκανα υποβολη και χαθηκε
Απάντηση με παράθεση
  #365  
Παλιά 05-04-13, 14:34
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
νιο...πρεπει να κανω αξονικη θωρακα και εγκεφαλου.....πρεπει ...αλλα ποιος παει!!!χαχαχα ειπαμε ψυχολογια στα υψη!!!!!!αντε περιμενω νεα σου,μιας και εισαι ο μονος εδω μεσα......κατσε να φωναξω και την μαρια!!.
Απάντηση με παράθεση
  #366  
Παλιά 08-04-13, 01:00
Nio Ο χρήστης Nio δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-14 21:54
Να πάρεις τα πόδια σου και να πσς!!!
Δώσε το καλό παράδειγμα εδω μέσα σαν παλιά που είσαι!!
Απάντηση με παράθεση
  #367  
Παλιά 08-04-13, 18:26
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
χαχα...και πως εννοεις το παλια!!!!!χαχα
Απάντηση με παράθεση
  #368  
Παλιά 08-04-13, 21:32
jimgo Ο χρήστης jimgo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-12-14 21:56
να παίρνεται τα φάρμακα σας κανονικά και δεν έχετε να φοβάστε τίποτα
Απάντηση με παράθεση
  #369  
Παλιά 26-04-13, 11:45
giorgiokatr Ο χρήστης giorgiokatr δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-13 11:46
Καλημέρα σε όλους. Πριν ενα μηνα η μητερα μου (70 ετων ) διεγνωσθη με θρομβοκυτταρωση. Της εδωσαν 4 χαπια την ημερα υδροξουρια και τωρα παιρνει 2 επειδη εχουν πεσει τα αιμοπεταλια σε φυσιολογικο επιπεδο.
Ομως εχει παθει δυο φορες μια εντονη αδυναμια (νομιζε οτι θα πεθανει, πεταρισμα καρδιας και τετοια).
Ρωτησαμε το γιατρο και λεει οτι δεν ειναι απο αυτο. Δεν μου φαινετε και πολυ καλος ο γιατρος και σκεφτομαι να παω καπου αλλου. Εχει κανεις τετοια συμπωματα απο τα χαπια? Ειναι φυσιολογικο?
Απάντηση με παράθεση
  #370  
Παλιά 06-05-13, 09:48
Nio Ο χρήστης Nio δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-14 21:54
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!
Οτι αγαπάει ο καθένας ας το βρει στο δρόμο του..
Απάντηση με παράθεση
  #371  
Παλιά 17-05-13, 08:33
ΝΑΝΑ Ο χρήστης ΝΑΝΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-05-20 13:25
Η διαθεσή μου τώρα:
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΑΛΗΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ !
Απάντηση με παράθεση
  #372  
Παλιά 17-05-13, 08:34
ΝΑΝΑ Ο χρήστης ΝΑΝΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-05-20 13:25
Η διαθεσή μου τώρα:
ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ? ΚΑιρο εχουμε να τα πουμε?
Απάντηση με παράθεση
  #373  
Παλιά 21-06-13, 02:07
irenegeo Ο χρήστης irenegeo δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-06-13 18:36
Αρχική Δημοσίευση από betty11 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλσπερα!! τι κανετε? χαθηκαμε!!....μαρακι το μωρο μου ειναι πλεον 3 μηνων!!!!!!
Kalispera!!!Edo kai 10 xronia gnorizo oti exo idiopathi thromvokyttarosi me jak arnitiko. Pairno ydroxyouria kai eimai ok, omos eida oti ekanes paidaki kai na sou zisei kiolas kai vriskomai stin idia fasi k ego. Agonio giati o giatros mou eipe oti tora den mporo na meino egkyos me ydroxyouria. Dokimasame k tin kopsame k mesa se 1 mina ftasame ta 2.000.000. Opote k oi elpides navagisan. Afto pou thelo na se rotiso einai ti pires esy kata tin darkeia tis egkymosynis sou giati exo apogoiteftei. S' efxaristo k sou efxomai kathe kalo.
Απάντηση με παράθεση
  #374  
Παλιά 30-09-13, 21:53
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Καλό θα ήταν να ρωτούσατε τον θεράπων ιατρό σας για εναλλακτική θεραπεία έτσι ώστε η υδροξυουρία να μείνει στο παρασκήνιο (π.χ. Δραστική ουσία Αναγρελίδη - xagrid) - το οποίο ΔΡΑ μόνο στην πτώση - καταστροφή των αυξημένων αιμοπεταλίων.

Για συζητήστε το
Απάντηση με παράθεση
  #375  
Παλιά 04-11-13, 10:19
Μαργαριτα Ο χρήστης Μαργαριτα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-08-14 08:13
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας!! Με λενε Μαργαριτα ειμαι 22 ετων και πασχω κι εγω απο ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση...
Για αρκετα χρονια τα αιμοπεταλια μου ηταν ανεβασμενα αλλα κανεις γιατρος δε μου ειπε να ψαχτω λιγο παραπανω... Ειχα παει σε διαφορους γιατρους διοτι δε το θεωρουσα φυσιολογικο ωσπου στα πλαισια της φοιτητικης μου ζωης εκανα καποιες εξετασεις και απο το νοσοκομειο μια νοσηλευτρια μου ειπε να το ψαξω...
Η γιατρος που με παρακολουθησε για κακη μου τυχη μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι θα ειναι κληρονομικο (ασχετα πο αδερφια, γονεις, παππουδες και θειοι δεν ειχαν κανενα θεμα). Και λεω για κακη μου τυχη διοτι περσι το καλοκαιρι μπηκα στο νοσοκομειο και μου βρηκαν θρομβωση στο συκωτι σε 3 σημεια.. τα 2 με τη φαρμακευτικη αγωγη υποχωρησαν το 3ο δε θα υποχωρησει ποτε οπως με ενημερωσε προσφατα η γιατρος του νοσοκομειου που με εχουν αναλαβει..
Παιρνω εδω και 1 χρονο και 2 μηνες σιντρομ και υδροξυουρια...
Η ολη κατασταση με εχει κουρασει διοτι δε μπορω να τρωω οτι θελω, δε μπορω να πιω ουτε καν μια μπυρα ετσι με την παρεα και δε μπορω να παρω κανενα αλλο χαπι κανοντας με πολλες φορες να υποφερω απο πονους χωρις να μπορω να παρω αναλγητικα γιατι αντιδρουν με το σιντρομ... Καλα για το θεμα οικογενειας δε το συζητω ακομα μιας και ειμαι ακομα μικρη αλλα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι ακομα και γι αυτο θα πρεπει να κανω προγραμμα και να εχω ζητησει αδεια απο τη γιατρο μου....
Εδω μεσα ειδα οτι ειναι κι αλλοι νεαροι σαν κι εμενα... ειχα συνηθισει να βλεπω στο νοσοκομειο μονο μεσηλικες κι ειχα απελπιστει οτι κι εδω ειμαι η μονη ατυχη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:09.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.