Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 1,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 09-04-08, 12:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Cyberpunk Εμφάνιση μηνυμάτων
υ.σ.2. Ας πάρει κάποιος την πρωτοβουλία και να φτιάξει (όταν δεν κοιτάει ο ντάουντρεηκ) ένα κλαμπ αφιερωμένο στην Σάσα
Διαγράφεσαι

Λοιπόν μαζί με τον Γίλδωρα θα αναλάβετε την μεσημεριανή ζώνη
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-04-08, 16:04
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Που; Ε;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-04-08, 08:41
stergioszx Ο χρήστης stergioszx δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-11-08 22:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Είμαι πολύ καινούργιος στην παρέα σας και δε μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα.

Παρόλα αυτά η δημιουργία και μόνο αυτού του νήματος αποτελεί για μένα ένδειξη "άκρας υγείας".

Εύγε και πάλι εύγε.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-04-08, 09:30
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από stergioszx Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρόλα αυτά η δημιουργία και μόνο αυτού του νήματος αποτελεί για μένα ένδειξη "άκρας υγείας".
Καλώς ήρθες. Και σαν λογοπαίγνιο αυτό, δεν είναι άσχημο... (η άκρο-βάση/acrobase )
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-04-08, 17:05
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν κατι αρεσει στο φορουμ, ειναι η ελευθερία του λόγου και της έκφρασης που προσφέρεται αυθόρμητα.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tertios : 05-05-08 στις 19:56
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 26-08-08, 23:38
Το avatar του χρήστη PAUL
PAUL Ο χρήστης PAUL δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-10 15:41
Η δική μου άποψη είναι ότι βλέπουμε ένα πολλή καλό και οργανωμένο Forum με σοβαρούς συζητητές και χωρίς βωμολοχίες .
Ίσως το καλλίτερο στο ελληνικό διαδίκτυο
Εάν βέβαια υπάρχουν και κάποιοι λεκτικοί διαξιφισμοί σε κάποιες συζητήσεις δεν είναι κακό
γιατί έτσι ανεβαίνει και λίγο η αδρεναλίνη.
Άλλωστε κανείς δεν έχει να χωρίσει τίποτα με κανένα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 24-09-08, 09:50
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προφανως και δεν προσβάλλεις κανενας εκφράζοντας την άποψή σου.
Η επιλογή μας ήταν να έχουμε ένα πολυσυλλεκτικό φόρουμ και όχι ένα εξειδικευμένο φόρουμ αφού τέτοια μπορείς να βρεις εύκολα στο internet.
Όσο για τις ιατρικές συμβουλές, τα άτομα που ρωτάνε είναι κατά μέσο όρο κάτω των 40 ετών και παίρνουν γενικές πληροφορίες και όχι κατευθύνσεις θεραπείας (όπως θα δεις και στο υπόμνημα του forum)
Υπάρχει επιλογή να μην σου εμφανίζει συγκεκριμένα forums , οπότε μπορείς να απενεργοποιήσεις τα γεροντίστικα ή αυτά που σε ψυχοπλακώνουν.
Επίσης υπάρχει και επιλογή να απενεργοποιήσεις κάποιο thread , π.χ το βίοι αγίων..
Ελπίζω να μείνεις στην παρέα μας και να μας εμπλουτίσεις και εσύ με τις ιδέες σου και τα threads που ταιριάζουν στον χαρακτήρα σου.
Φιλικά
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-01-09, 21:46
Το avatar του χρήστη Tweety
Tweety Ο χρήστης Tweety δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-04-09 20:39
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Πολύ ωραία η παρέα σας και διαφορετική
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 28-10-09, 14:16
tester Ο χρήστης tester δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-11-09 21:40
Η διαθεσή μου τώρα:
χαιρεται και απο εμενα,
αποψη μαλλον δεν μπορω να εχω για το φορουμ, μιας και το 'χαζευω' εδω και κανα μισαωρο, αλλα πραγματικα με μπερδεψε και εμενα το ιατρικο θεμα!
εψαχνα στο site κατι σαν mision statement να καταλαβω τι ειδους φορουμ ειναι τουτο (δεν βρηκα κατι τετοιο, η εισαγωση δεν με καλυπτει) και νόμιζα προς στιγμην οτι ειναι "ιατρικο" φορουμ

ακομα δεν ηρθα και εχω άποψη το ξέρω αλλα καντε το λιγο πιο ξεκαθαρο για καποιον ασχετο! ! !
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην tester για αυτό το μήνυμα:
  #25  
Παλιά 05-08-10, 15:31
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Είδα ένα νέο σχόλιο στο τόπικ για το γολετόμπρικο του Ξένιου και μπήκα να το διαβάσω. Μετά λύπης μου είδα ότι είχαν σβησθεί κάποια χιουμοριστικά σχόλια που είχαν αναρτηθεί όταν το είχα πρωτοδιαβάσει.

Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω να στέλνονται σχόλια στα τάρταρα, επειδή κάποιος δε σηκώνει καθόλου πλάκα ή επειδή κάποιος δε θέλει να του λένε οι άλλοι τις σκέψεις τους. Δεν είναι τυχαίο που σ' αυτό το φόρουμ δε μιλάει κανείς. Το κάνετε να μοιάζει με σαλόνι πλουσίας οικογενείας εποχής, πνιγμένης στην τυπικότητα και στον καθωσπρεπισμό. (Μπουνιουέλ που σας χρειάζεται! )

Σα σαλόνι λοιπόν, όπου όλοι πρέπει να σκάνε μύτη με κουστουμάκι ή ταγιεράκι, να φιλιούνται σταυρωτά και να κάνουν χειραψία και να μιλούν με το "σεις" και με το "σας". Να το ξέρετε, στερείτε τη ζωντάνια από το χώρο με τις απανωτές διαγραφές/μεταφορές σχολίων. Του στερείτε το ρέοντα χαρακτήρα, το πηγαίο στοιχείο.

Ανταλλάσσετε καλημέρες και φιλάκια και φωτό με λουλουδάκια αλλά αν κάποιος σας κάνει πλάκα τσατίζεστε. Η αληθινή ευαισθησία δεν κρύβεται στο πόσες καλησπέρες και στο πόσα φιλάκια θα μοιράσει κανείς, αλλά στο πώς διαχειρίζεται τις σχέσεις του με τους συνανθρώπους του. Δεν παραδίδω μάθημα ευαισθητοποίησης τώρα, αλλά εγώ που έχω ήδη ένα infraction στην πλάτη και μια αίτηση εις βάρος μου για ban, δεν έχω ΠΟΤΕ ζητήσει να διαγραφεί σχόλιο ή να διωχθεί μέλος.

Είμαστε εδώ για να κουβεντιάζουμε κι αν κάποιος πει ή δεχθεί κάτι ενοχλητικό, πάλι εδώ είμαστε για να παραπονεθούμε και να το λύσουμε επί τόπου και, κυρίως, ευθέως.


Αν υπάρχει σοβαρός αντίλογος, είμαι όλη αυτιά.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 05-08-10 στις 17:02 Αιτία: προσθήκη λινκ προς το τόπικ "γολετόμπρικο"
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-08-10, 16:27
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Ως άμεσα ενδιαφερόμενος, καθώς είχα γράψει εκείνο το μοναδικό σχόλιο (για τα playmobil δε λέμε;;;;; χεχεχε), θα σημειώσω πως κι εγώ μόλις χθες το παρατήρησα και μπορώ να πω πως με πείραξε.

Πλην όμως, θα προσπαθήσω να περιγράψω το πως το αντιμετώπισα κατόπιν.
Από τη μια, το να σβήσεις μηνύματα κάποιου επειδή τα θεωρείς ότι δεν ταιριάζουν, σύμφωνοι σου κάνει κάτι. Θα μπορούσες καλύτερα να τα μεταφέρεις σε ένα χώρο που θα είχε θέμα "Σχόλια και πειράγματα ....... ".
Συνήθως έτσι γίνεται και συμφωνούμε ΟΛΟΙ.

Όμως υπάρχουν σίγουρα και οι περιπτώσεις που ο άλλος έχει αφιερώσει κομμάτι του εαυτού του σε κάτι... κι από χαρά στο παρουσιάζει... και το τελευταίο που θέλει είναι να του κάνεις πλάκα. Ακόμη και την πιο καλοπροαίρετη.
Σεβαστό είναι αυτό.
Μπορεί να μου τσιγκλά λίγο (έως πολύ) τον εγωισμό μου, αλλά είναι σεβαστό.
Από τη στιγμή μάλιστα που το να σβήσει/μεταφέρει το μήνυμα μου δε με θίγει ως άνθρωπο. Σε καμία περίπτωση.

Επομένως... δίκιο μεν, αλλά ορισμένοι έχουνε/με τις ιδιοτροπίες τους/μας.
Εφόσον οι ιδιοτροπίες αυτές δεν καβαλάνε την προσωπικότητα των υπολοίπων, μπορούν να γίνουν σεβαστές.
Τουλάχιστον σ' αυτήν την περίπτωση, δε χάθηκε κι ο κόσμος.

Αλλά επιμένω πως τα playmobil θα ήταν ιδανικό πλήρωμα για το γολετόμπρικο!!!!
Θα αγοράσω στο Σύσσωπα μια δεκάδα πειρατών-playmobil, για να επανδρώσει τα σκάφη!!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 05-08-10, 17:23
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Κοίτα, το αστείο με τα playmobil, που προσωπικά το βρήκα και εύστοχο και καλοπροαίρετο, στάθηκε η αφορμή μόνο, για να ανοίξω την κουβέντα. Δεδομένου ότι ο Ξένιος (ο οποίος ήταν εκείνος που ενοχλήθηκε) λείπει, δε μπορώ να συνεχίσω τα περί γολετόμπρικου. Οπότε, μιλάμε γενικά.

Ο καθένας δημιουργεί. Εγώ δε φτιάχνω τρεχαντήρια αλλά γράφω στιχάκια. Αν έρθεις και μου πεις ότι γράφω βλακείες, θα το δεχτώ και θα σεβαστώ την άποψή σου. Αν κάνεις κακόγουστο χιούμορ στους στίχους μου και ενοχληθώ, θα σου πω πως δε μου αρέσει το χιούμορ σου. Έτσι, πολύ απλά και ξάστερα.

Δεν είναι προσβολή για το δημιουργό ή τη δημιουργία ένα χιουμοριστικό (έστω και άστοχο) σχόλιο ή ένα αρνητικό σχόλιο. Όταν βγάζεις προς τα έξω τις δημιουργίες σου ή τις απόψεις σου, να είσαι έτοιμος για πάσης φύσεως αντιδράσεις. Τα φίμωτρα τα βρίσκω αντιδημοκρατικά και ενδεικτικά αλαζονείας.

Επίσης, γιατί κάθε φορά να ανοίγουμε θέμα "σχόλια και πειράγματα";;;
Δηλαδή, όταν βρίσκεστε με τις παρέες σας δεν πειράζεστε μεταξύ σας; Μήπως σταματάτε και λέτε "εντάξει, η ώρα είναι 9:23. Έχουμε άλλα 7 λεπτά πειράγματος". Λέω κάτι λάθος; Το χιούμορ είναι κάτι που βγαίνει μες στη ροή της κουβέντας. Αν αποδειχθεί αποτυχημένο, το λέμε και σταματάει εκεί.

Πέρα από το χιούμορ, έχω την αίσθηση ότι σας αρέσει να περιχαρακώνετε τα νήματα. Εσύ, ας πούμε, Easty, και στο έχω ξαναπεί, μεταφέρεις αβέρτα σχόλια από τα θεολογικά θέματα που ανεβάζεις.

Δεν καταλαβαίνω, λοιπόν, γιατί τόση ευθιξία, τόσος περιορισμός και τόση παρεξηγησιάρικη διάθεση. Είναι σα να κλείνεις στον άλλο την πόρτα κατάμουτρα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 05-08-10, 17:29
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Τα σχόλια και τα πειράγματα, από ΟΛΑ μου τα θέματα, είτε αυτά είναι για θεολογικά, είτε για αργεντίνικο τάνγκο και εθελοντισμούς, μεταφέρονται σε νέα θέματα για να συνεχίσουν ανεμπόδιστα εκεί.

Νομίζω είναι προφανές σε όλους πως όταν ένα θέμα μπερδεύεται με διάφορα σχόλια και σκισίματα και η κουβέντα ξεφεύγει γιατί είμαστε παιδιά με φαντασία, τότε το αρχικό θέμα ξεθωριάζει και χάνεται.
Χάνεται είτε γιατί ο δημιουργός του ξενέρωσε, είτε γιατί αυτοί που το διάβαζαν χάσανε τη συνέχεια.

Επομένως, καλό το πείραγμα, αλλά για να σεβόμαστε και αυτούς που διαβάζουν τα θέματα, προσπαθούμε να τα κρατάμε καθαρά από σχολιασμούς και γενικολογίες.
Όταν μια καταγραφή σταθεί αφορμή να ξεκινήσει ένας νέος προβληματισμός, τότε τι πιο προφανές από το να ανοίξει ένα νέο θέμα.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 05-08-10, 17:51
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Το φόρουμ είναι (τώρα άμα ήταν εδώ ο Ξένιος θα μου έλεγε: Δε θα μας πεις εσύ τι είναι το φόρουμ! ), το φόρουμ είναι λοιπόν χώρος διαδραστικός. Δεν είμαστε online εγκυκλοπαίδεια για να μπαίνουμε, να διαβάζουμε και να φεύγουμε. Δεν είμαστε ενημερωτικό σάιτ αλλά και ενημερωτικό. Πρωτίστως, είμαστε χώρος συζήτησης. Ανοιχτός στο ευρύ κοινό. Αυτό σημαίνει ότι σεβόμαστε τους ξένους αλλά κυρίως, σεβόμαστε τους ενοίκους που μένουν εδώ. Το φόρουμ είναι για τα μέλη του κατά κύριο λόγο, τα οποία όμως μπαίνουν, βλέπουν (?) και φεύγουν!. Έχετε αναρωτηθεί γιατί δεν υπάρχει συμμετοχή; Μήπως συντελεί σ' αυτό και η περιχαράκωση που λέω;

Δεν αντιλέγω, υπάρχουν νήματα που δεν επιδέχονται σκισίματα ή άσχετα σχόλια. Αλλά αυτά είναι πολύ λίγα. Τα υπόλοιπα τίθενται προς συζήτηση. Αν αυτή η συζήτηση εκτροχιαστεί άσχημα, τι πιο λογικό και πιο δίκαιο απ' το να παρέμβει ο αρμόδιος ή όποιος άλλος ενοχληθεί και να πει: φίλοι, ας μείνουμε στο θέμα. Αν αυτός που ευθύνεται για τον εκτροχιασμό θέλει όντως να θίξει κάτι άλλο, ας ανοίξει από μόνος του το ανάλογο νήμα ή στην τελική, ας του γίνει σύσταση να ανοίξει.

Κι όσο για το ξενέρωμα, σου λέω εκ πείρας ότι το μεγαλύτερο το τρώει αυτός που του σβήνουν τα σχόλια ή του τα μεταφέρουν. Νιώθει σα να τον αρπάζουν απ' το γιακά και να τον πετάνε έξω. Είναι δυσάρεστο και άδικο.

Επίσης, ο επαγγελματίας... σκίστερ (κοπυράιτ: pazo) που θέλει να πηδάει ανελέητα τις συζητήσεις φαίνεται από μίλια μακριά και είναι ο μόνος που χρήζει ειδικής μεταχείρισης. Μην τους βάζουμε όλους σε ένα τσουβάλι.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-08-10, 18:04
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Πολύ σωστά.
Να μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.
Γι αυτό και σε πολλές περιπτώσεις τα θέματα συνεχίζουν όπου τα βγάλει η έμπνευση των χρηστών.

Όμως υπάρχουν άλλα θέματα που οι δημιουργοί τους δε θέλουν, βρε παιδί μου, να τα πάρει και να τα σηκώσει.

Νομιζω πως οποιοσδήποτε, με κοινή λογική, χρήστης, το καταλαβαίνει και το σέβεται αυτό.
Είπαμε... ας μας τσιγκλάει λίγο τον εγωισμό (για μένα το πρωτοανέφερα), μερικές φορές είναι καλό να σεβόμαστε και τους δημιουργούς και τους αναγνώστες.
Εξάλλου, τα μέλη δεν είναι μόνο αυτοί που είναι εδώ τώρα ή αυτοί που συμμετέχουν στα πεταχτά.
Υπάρχουν κι άλλοι που μπαίνουν τις ώρες που εμείς κάνουμε δουλειές ή κοιμόμαστε.

Τα πράγματα δεν είναι άσπρο/μαύρο.
Ας βάζουμε κι εμείς νερό στο κρασί μας.
Κι εσύ ως δημιουργός, κι εγώ ως σχολιαστής, κι ο Φούφουτος ως αδμίνος/μοδερέιτορ.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:19.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.