Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Θεολογικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 21-02-10, 18:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν είδα το μνμ της, αναγνώρισα την πρόθεση πίσω από αυτό και θέλησα να την αποκαλύψω. Έτσι ήρθα εδώ και άφησα ένα μνμ ζητώντας εξηγήσεις. H christi, προκειμένου να μην αποκαλυφθεί, μάζεψε άρον άρον το μνμ της εκεί, και άφησε ένα άλλο εδώ, που έλεγε ότι, αφού το προηγούμενό της ενοχλούσε, το έσβησε. Και έπραξε έτσι, ώστε αφ' ενός μεν να μην πάρει το πράγμα την τροπή που απευχόταν και αφ' ετέρου να μείνει εδώ μόνο το δικό μου μνμ σε στυλ παράταιρης απαίτησης-ειρωνίας-πρόκλησης.
Οπότε αποφάσισες σε ένα άσχετο μήνυμα, να τιμωρήσεις την Christi και να ρίξεις την ειρωνεία. Αυτό είναι τώρα άλλοθι; Μου στοιχειοθέτησες το γιατί το έκανες;
Ομολογώ ότι αδυνατώ να καταλάβω αυτή την λογική.

Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι έχουν τα πράγματα και να ξέρεις πως πίσω από κάποιον που γκρινιάζει ή θυμώνει, υπάρχει κάτι που διεκδικεί μιαν αλήθεια.
Καλά δεν κάναμε και λαϊκό δικαστήριο και μετά την αναγγελία "ένοχος", θα πρέπει να πούμε και τα ελαφρυντικά, για προσμέτρηση της ποινής
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-02-10, 19:01
mhtsos2007
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι ειρωνία, Ξένιε και να πώς έχουν τα πράγματα, αν και μάλλον γνωρίζεις.

Χτες, η christi παρενέβη στο νήμα περί κυράς Σαρακοστής ακριβώς μετά τη στιχομυθία μου με το Μήτσο. Δηλαδή μετά το δικό μου μνμ που συμφωνούσα με το Mystakid ότι ο Μήτσος επαναλαμβάνεται και μετά το μνμ όπου ο ίδιος ο Μήτσος χαρακτήριζε ως φάουλ τα ποστ που είχε παραθέσει (φάουλ γιατί επαναλάμβανε λίγο-πολύ αυτά που είχαν αναρτηθεί στην εισαγωγή).

Η απάντησή της προς το Μήτσο ήταν ενθαρρυντική και έλεγε ότι είναι μια χαρά το επιπλέον υλικό που μας έδωσε. Αυτή η παρέμβαση όμως, Ξένιε, δεν ήταν επί της ουσίας (γιατί αν ήταν επί της ουσίας θα είχε γίνει νωρίτερα κι όχι τη στιγμή που έγινε). Η παρέμβαση αυτή έγινε με σκοπό να καπελώσει εμένα, στα πλαίσια της μικροπολιτικής που, ευκαιρίας δοθείσης, ασκεί διακριτικά εις βάρος μου, από τότε που προέκυψε "θέμα" μεταξύ μας. Μάλιστα, για να θολώσει τα νερά και να φανεί ότι η παρέμβασή της ήταν καθαρή, έβαλε κι ένα λινκ με στοιχεία για τη Σαρακοστή.

Όταν είδα το μνμ της, αναγνώρισα την πρόθεση πίσω από αυτό και θέλησα να την αποκαλύψω. Έτσι ήρθα εδώ και άφησα ένα μνμ ζητώντας εξηγήσεις. H christi, προκειμένου να μην αποκαλυφθεί, μάζεψε άρον άρον το μνμ της εκεί, και άφησε ένα άλλο εδώ, που έλεγε ότι, αφού το προηγούμενό της ενοχλούσε, το έσβησε. Και έπραξε έτσι, ώστε αφ' ενός μεν να μην πάρει το πράγμα την τροπή που απευχόταν και αφ' ετέρου να μείνει εδώ μόνο το δικό μου μνμ σε στυλ παράταιρης απαίτησης-ειρωνίας-πρόκλησης.

Σήμερα, με το που μπήκα, είδα με έκπληξη ότι είχε σβήσει και το εδώ μνμ της και είχε ειδοποιηθεί έγκαιρα και ο Mystakid, ο οποίος άφησε στο νήμα της Σαρακοστής ένα μνμ ολότελα αντίθετο με τις αρχικές του θέσεις (και έβαλε και το λινκ που είχε αρχικά βάλει η christi!)

Έτσι έχουν τα πράγματα και να ξέρεις πως πίσω από κάποιον που γκρινιάζει ή θυμώνει, υπάρχει κάτι που διεκδικεί μιαν αλήθεια.
τόσα πολλά γίνανε βρε Nelly και δεν τα πήρα είδηση.....????

πολύ σκεφτόμαστε και ίσως πολλές φορές βγάζουμε και συμπεράσματα για τον άλλον και τον αδικούμε......λογισμοί...λογι μοί !!! μας φάγανε...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-02-10, 23:28
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Μήτσε, δεν είσαι απ' αυτούς που τα παίρνουν ΟΛΑ είδηση.

Ξένιε, έχεις την αντίδραση που περίμενα και δεν πρόκειται να τη σχολιάσω. Θα πω μόνον ότι δεν ήθελα να "τιμωρήσω" την christi αλλά να την ξεμπροστιάσω. Λέξεις σαν αυτές που χρησιμοποιήσατε (στενοχώρια, τιμωρία) δε συνάδουν με αυτό που έχω στο μυαλό μου ως διαδικτυακή συνύπαρξη.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-02-10, 23:32
mhtsos2007
Guest
 

.....Μήτσε, δεν είσαι απ' αυτούς που τα παίρνουν ΟΛΑ είδηση.....




μμμμ.... ξέρω γλώσσα μου να σε ευφράνω,…. αλλά φοβάμαι μη σε πικράνω...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-02-10, 23:40
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Δεν πρέπει να κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια, αλλά, αυτό θα με κάλυπτε

Πολύ λυπάμαι για την αναστάτωση. Βεβαίως, έσβησα τα μηνύματά μου καθώς είδα ότι έγινε χρήση αφενός διαστρεβλωτική αφερέρου δημιούργησαν στεναχώρια σε άλλο μέλος.
....
Δεν υπάρχουν πουθενά και σε καμία μου ανάρτηση κρυμμένες προθέσεις, ή κρυμμένες στιχομυθίες ή κρυμμένα μηνύματα ή συνομωσίες ή ότι άλλο. Προτιμώ πιο εποικοδομητικές για μένα δραστηριότητες.
ώστε να θεωρήσω λογικό και αναγκαίο ότι το ξεμπρόστιασμα είναι το καλύτερο για την διαδικτυακή συνύπαρξη...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mystakid για αυτό το μήνυμα:
  #21  
Παλιά 21-02-10, 23:46
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Μα τι ξεμπρόστιασμα!
Τα μηνύματα είναι εκεί και ολοι οι διαχειριστές τα βλέπουν!

Τα υπόλοιπα είναι στη σφαίρα της φαντασίας!

Καληνύχτα! Φιλιά, Κρίστι!
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-02-10, 23:48
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Επειδή, Μυστ, δεν επείσθην ότι η κρίστι έσβησε τα σχόλιά της γιατί τάχα τα διαστρέβλωσα ή γιατί τάχα στενοχωρήθηκα, κρατώ την άποψή μου. Και το ξεμπρόστιασμα είναι προσφιλής τακτική ανθρώπων με αρχές, αν με εννοείς.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-02-10, 23:57
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξένιε, έχεις την αντίδραση που περίμενα και δεν πρόκειται να τη σχολιάσω. Θα πω μόνον ότι δεν ήθελα να "τιμωρήσω" την christi αλλά να την ξεμπροστιάσω. Λέξεις σαν αυτές που χρησιμοποιήσατε (στενοχώρια, τιμωρία) δε συνάδουν με αυτό που έχω στο μυαλό μου ως διαδικτυακή συνύπαρξη.
Την επόμενη φορά που θες να "ξεμπροστιάσεις" κάποιον, να το σκεφτείς καλύτερα. Δεν θα ανεχτώ άλλο, τέτοιες συμπεριφορές.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-02-10, 12:02
mhtsos2007
Guest
 

Eν ερημίαις πλανώμενοι και όρεσι και σπηλαίοις και ταις οπαίς της γης



Περιήλθον εν μηλωταίς, εν αιγείοις δέρμασιν, υστερούμενοι, θλιβόμενοι, κακουχούμενοι (ων ουκ ην άξιος ο κόσμος). Eν ερημίαις πλανώμενοι και όρεσι και σπηλαίοις και ταις οπαίς της γης» (Eβρ. ια΄).


πηγή

κατά Θεό μετανάστες αναζητώντας τον Έναν ...και την Μία Πατρίδα όλων μας.....!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystakid : 22-02-10 στις 15:41
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:51.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.