Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1291  
Παλιά 13-03-13, 18:46
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από tsakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους.ειμαι ασθενης με νοσο του crohn απο το 2000.μεγαλη η ταλαιπωρια κυριως λογω των ηλιθιων γιατρων που,δεν ξερω,δεν ειχαν τη γνωση,τη διαθεση,το χρονο για να κανουν τη σωστη διαγνωση οταν και τους επισκεπτομουν.ταλαιπωρηθη α πολυ μαζι με την οικογενεια μου απο το 2000 εως το 2005 οπου επιτελους συναντησα εναν σοβαρο επιστημονα και με εβαλε σε δρομο.περασα 3 φορες απο θεραπεια με κορτιζονη,σαλοφαλκ,μπουτεκ ολ και πλεον ειμαι με αζαθειοπρινη και πηγαινω αρκετα καλα.το προβλημα της τουαλετας εχει γινει εμμονη χωρις πλεον ιδιαιτερο λογω απλα,ολα τα προηγουμενα χρονια οι διαρροιες μου ηταν καθημερινες και οι επισκεψεις στον "θρονο" απο 5 και πανω και ολο αυτο μου δημιουργησε ενα ψυχολογικο προβλημα κυριως οταν απομακρυνομαι απ'την "ασφαλεια" του σπιτιου μου.το 2010 περασα απο επιτροπη και το ποσοστο που πηρα ηταν 67%.το χαρτι που μου εδωσαν δεν λεει κατι για επανεξεταση.αυτο σημαινει οτι ειναι εφ'ορου ζωης?θα χρειαστει να ξαναπερασω απο επιτροπη ξανα?δεν εχω κανει καποια κινηση να διεκδικησω το επιδομα προνοιας και επειδη ειμαι ανεργος και γω οπως και πολλοι αλλοι θα'θελα οποιος γνωριζει λεπτομερειες για τη διαδικασια να με ενημερωσει.οπως επισης για ποσο καιρο θα το δικαιουμαι και αν ειναι μονο για ανεργους.οπως διαβασα πιο πανω ειναι ενα ποσο της ταξης των 600ε περιπου το διμηνο.ευχαριστω πολυ,καλη δυναμη σε ολους.κλεινω με τη θετικη εμπειρια της μαχης μου με τον "διαολο".εμαθα να εκτιμαω πραγματα,ανθρωπινες συμπεριφορες,μουσικες,χρωμ ατα και αρωματα περισσοτερο απο οποιονδηποτε "υγιη" που ξερω.αφου στεκεστε,σταθειτε περηφανοι.το βιβλιο της ζωης σας μονο εσεις το ξερετε!
Καλησπερα.Καλη δυναμη και σε εσενα.Απο οτι ξερω περνας καθε 2 χρονια αλλα μπορεις να κανεις μια ερωτηση στα ΚΕΠΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #1292  
Παλιά 13-03-13, 18:49
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδια γνωριζει καποιος πως περνουμε την καρτα των ΑΜΕΑ δλδ αυτη που εχεις απαλαγη στις συγκοινωνιες στα θεατρα στα μουσεια.
Απάντηση με παράθεση
  #1293  
Παλιά 13-03-13, 20:22
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια γνωριζει καποιος πως περνουμε την καρτα των ΑΜΕΑ δλδ αυτη που εχεις απαλαγη στις συγκοινωνιες στα θεατρα στα μουσεια.
Άλλη είναι η κάρτα για τις πολιτιστικές εκδηλώσεις και άλλη η κάρτα για απεριόριστες διαδρομές με τον ΟΑΣΘ (εκτός άμα κάνω λάθος).
Εγώ θα κάνω τα χαρτιά για το 2ο, αλλά επειδή έχω μια φίλη που δουλεύει στην Πρόνοια (5μηνο, σε λίγο τελειώνει), στα πάσο, μου είπε ότι ακόμα δεν τους έχουν στείλει τις κάρτες γι'αυτή την χρονιά! Μου είπε κατα τον Μάϊο θα τις στείλουν.
Παρ' όλα αυτά, μπορώ να σου στείλω σκαναρισμένο το χαρτί με τα δικαιολογητικά που χρειάζεται και κάτι τηλέφωνα επάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #1294  
Παλιά 13-03-13, 20:25
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από tsakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους.ειμαι ασθενης με νοσο του crohn απο το 2000.μεγαλη η ταλαιπωρια κυριως λογω των ηλιθιων γιατρων που,δεν ξερω,δεν ειχαν τη γνωση,τη διαθεση,το χρονο για να κανουν τη σωστη διαγνωση οταν και τους επισκεπτομουν.ταλαιπωρηθη α πολυ μαζι με την οικογενεια μου απο το 2000 εως το 2005 οπου επιτελους συναντησα εναν σοβαρο επιστημονα και με εβαλε σε δρομο.περασα 3 φορες απο θεραπεια με κορτιζονη,σαλοφαλκ,μπουτεκ ολ και πλεον ειμαι με αζαθειοπρινη και πηγαινω αρκετα καλα.το προβλημα της τουαλετας εχει γινει εμμονη χωρις πλεον ιδιαιτερο λογω απλα,ολα τα προηγουμενα χρονια οι διαρροιες μου ηταν καθημερινες και οι επισκεψεις στον "θρονο" απο 5 και πανω και ολο αυτο μου δημιουργησε ενα ψυχολογικο προβλημα κυριως οταν απομακρυνομαι απ'την "ασφαλεια" του σπιτιου μου.το 2010 περασα απο επιτροπη και το ποσοστο που πηρα ηταν 67%.το χαρτι που μου εδωσαν δεν λεει κατι για επανεξεταση.αυτο σημαινει οτι ειναι εφ'ορου ζωης?θα χρειαστει να ξαναπερασω απο επιτροπη ξανα?δεν εχω κανει καποια κινηση να διεκδικησω το επιδομα προνοιας και επειδη ειμαι ανεργος και γω οπως και πολλοι αλλοι θα'θελα οποιος γνωριζει λεπτομερειες για τη διαδικασια να με ενημερωσει.οπως επισης για ποσο καιρο θα το δικαιουμαι και αν ειναι μονο για ανεργους.οπως διαβασα πιο πανω ειναι ενα ποσο της ταξης των 600ε περιπου το διμηνο.ευχαριστω πολυ,καλη δυναμη σε ολους.κλεινω με τη θετικη εμπειρια της μαχης μου με τον "διαολο".εμαθα να εκτιμαω πραγματα,ανθρωπινες συμπεριφορες,μουσικες,χρωμ ατα και αρωματα περισσοτερο απο οποιονδηποτε "υγιη" που ξερω.αφου στεκεστε,σταθειτε περηφανοι.το βιβλιο της ζωης σας μονο εσεις το ξερετε!
Καλως ήλθες στην παρέα μας!
Το χαρτί που έχεις πάρει με την απόφαση λέει για πόσο καιρό ισχύει. Σε μένα, που πήρα προσφάτως 67%, λέει ότι ισχύει για 2 χρόνια.
Και ναι, σίγουρα θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις απο επιτροπή. Εάν δεν γράφει κάτι το χαρτί σου καλύτερα να πάρεις ένα τηλ στα ΚΕ.ΠΑ.
Βέβαια, το αν σηκώσουν το τηλ είναι ένα θέμα κι αυτό!
Απάντηση με παράθεση
  #1295  
Παλιά 15-03-13, 14:02
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
καλημερα και απο εμενα.

τελικα βγηκε η αποφαση αναπηριας με 84% για 3 χρονια

να θυμισω οτι προσφατα χειρουργηθηκα στο εντερο(δεξια ανοικτη κολεκτομη)

ολα πανε καλα και πηγαν.απλα εχω πολλες διαροιες και παιρνω vasosan P το οποιο μου σταματαει τις διαροιες και ολα καλα!!

καλη συνεχεια και κουραγιο φιλαρακια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1296  
Παλιά 15-03-13, 16:52
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα και απο εμενα.

τελικα βγηκε η αποφαση αναπηριας με 84% για 3 χρονια

να θυμισω οτι προσφατα χειρουργηθηκα στο εντερο(δεξια ανοικτη κολεκτομη)

ολα πανε καλα και πηγαν.απλα εχω πολλες διαροιες και παιρνω vasosan P το οποιο μου σταματαει τις διαροιες και ολα καλα!!

καλη συνεχεια και κουραγιο φιλαρακια!!!
Μπράβο ρε φίλε! Και για 3 χρόνια μάλιστα! Σε καλή μεριά!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (19-03-13)
  #1297  
Παλιά 16-03-13, 14:15
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα και απο εμενα.

τελικα βγηκε η αποφαση αναπηριας με 84% για 3 χρονια

να θυμισω οτι προσφατα χειρουργηθηκα στο εντερο(δεξια ανοικτη κολεκτομη)

ολα πανε καλα και πηγαν.απλα εχω πολλες διαροιες και παιρνω vasosan P το οποιο μου σταματαει τις διαροιες και ολα καλα!!

καλη συνεχεια και κουραγιο φιλαρακια!!!
Καλημερα.Να σκεφτεις εχουμε φτασει στο σημειο να χαιρομαστε με την αναπηρια μας αλλα τι να κανουμε ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (19-03-13)
  #1298  
Παλιά 19-03-13, 10:40
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα και απο εμενα.

τελικα βγηκε η αποφαση αναπηριας με 84% για 3 χρονια

να θυμισω οτι προσφατα χειρουργηθηκα στο εντερο(δεξια ανοικτη κολεκτομη)

ολα πανε καλα και πηγαν.απλα εχω πολλες διαροιες και παιρνω vasosan P το οποιο μου σταματαει τις διαροιες και ολα καλα!!

καλη συνεχεια και κουραγιο φιλαρακια!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ σε ολους.Συγνωμη οταν ενοεις ανοικτη κολεκτομη τι ακριβως ειναι γιατι δεν γνωριζω.Και εγω εχω διαροιες (ευτυχως μονο αυτο) μετα την εγχειρηση αλλα ακομα εχω και φλεγμονες στο εντερο.Απο οσο ξερουμε η νοσος δεν περναει με τα χειρουργεια απλα τα συπτωματα φυσικα κατι πολυ επωδυνο και σοβαρο.Τι ηλικια εχεις?Γιατι εισαι τυχερος (μες στην ατυχια) για τα 3 χρονια που σου εδωσαν.Ηταν η πρωτη φορα που περασες επιτροπη?Ειναι για συνταξη η' για επιδομα?
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (19-03-13)
  #1299  
Παλιά 19-03-13, 20:58
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ σε ολους.Συγνωμη οταν ενοεις ανοικτη κολεκτομη τι ακριβως ειναι γιατι δεν γνωριζω.Και εγω εχω διαροιες (ευτυχως μονο αυτο) μετα την εγχειρηση αλλα ακομα εχω και φλεγμονες στο εντερο.Απο οσο ξερουμε η νοσος δεν περναει με τα χειρουργεια απλα τα συπτωματα φυσικα κατι πολυ επωδυνο και σοβαρο.Τι ηλικια εχεις?Γιατι εισαι τυχερος (μες στην ατυχια) για τα 3 χρονια που σου εδωσαν.Ηταν η πρωτη φορα που περασες επιτροπη?Ειναι για συνταξη η' για επιδομα?
καλη σαρακοστη και απο εμενα σε ολους!

ανοιχτη κολεκτομη ειναι :

Οι κλασικές "ανοικτές" κολεκτομές είναι ιδιαίτερα τραυματικές επεμβάσεις, διότι ο χειρουργός είναι αναγκασμένος να πραγματοποιήσει μια μεγάλη τομή στην κοιλιά και να προσπελάσει πολλά από τα σπλάχνα, προκειμένου να φτάσει στο παχύ έντερο. Έτσι, το "χειρουργικό τραύμα" είναι σημαντικό και οι ασθενείς αντιμετωπίζουν μια συχνά μεγάλη και δύσκολη περίοδο ανάρρωσης.

πρωσοπικα εμενα μου ανοιξαν ολη την κοιλια και μου εκοψαν μισο μετρο απο το παχυ εντερο και το ενωσαν παλι.

επιτροπη περασα για δευτερη φορα φετος και πηρα 84% επειδη χειρουργουθηκα.την πρωτη φορα περασα επιτροπη και πηρα 67% με επιβεβαιωμενη την νοσο κρουν.οσο αφορα τωρα για το μετα την εγχειρηση κανω θεραπεια με αζαθειοπρινη 3 την ημερα και συνεχιζω καθε 2 μηνες να κανω εξετασεις αιματος να βλεπουν πως παω για να προλαβουμε νεες εκδηλωσεις τις νοσου.επισης τον αυγουστο θα κανω κολονοσκοπηση για να δουν τι γινεται μεσα.

οι διαρροιες που εχω ειναι απο 7 φορες την ημερα μεχρι καθολου αλλα ευτυχως δεν ειναι καθε μερα,μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να συμβαινει αυτο επειδη το εντερο εχει χασει την σειρα του προς το παρον και παιρνω το vasosan p και βοηθαει να περιοριζονται οι διαρροιες κατα πολυ αλλα παιζει πολυ σημαντικο ρολο και η διατροφη,επισης σιγα σιγα δοκιμαζω τι με πειραζει και τι οχι.

ειμαι 33 χρονων.

η αποφαση ειναι για συνταξη και οχι για επιδομα.επαιρνα και πριν συνταξη απο την πρωτη φορα που ειχα περασει επιτροπη

και δεν θεωρω τυχη οτι για 3 χρονια πηρα την αποφαση επειδη εχω ταλεπωρηθει αφανταστα και συνεχιζω να ταλεπωρουμε ακομα απλα ειναι μια προσωρινη ψυχολογικη τονωτικη ενεση η διαρκεια.....

το χαμογελο χαριζει ζωη φιλαρακια
Απάντηση με παράθεση
  #1300  
Παλιά 19-03-13, 23:21
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη σαρακοστη και απο εμενα σε ολους!

ανοιχτη κολεκτομη ειναι :

Οι κλασικές "ανοικτές" κολεκτομές είναι ιδιαίτερα τραυματικές επεμβάσεις, διότι ο χειρουργός είναι αναγκασμένος να πραγματοποιήσει μια μεγάλη τομή στην κοιλιά και να προσπελάσει πολλά από τα σπλάχνα, προκειμένου να φτάσει στο παχύ έντερο. Έτσι, το "χειρουργικό τραύμα" είναι σημαντικό και οι ασθενείς αντιμετωπίζουν μια συχνά μεγάλη και δύσκολη περίοδο ανάρρωσης.

πρωσοπικα εμενα μου ανοιξαν ολη την κοιλια και μου εκοψαν μισο μετρο απο το παχυ εντερο και το ενωσαν παλι.

επιτροπη περασα για δευτερη φορα φετος και πηρα 84% επειδη χειρουργουθηκα.την πρωτη φορα περασα επιτροπη και πηρα 67% με επιβεβαιωμενη την νοσο κρουν.οσο αφορα τωρα για το μετα την εγχειρηση κανω θεραπεια με αζαθειοπρινη 3 την ημερα και συνεχιζω καθε 2 μηνες να κανω εξετασεις αιματος να βλεπουν πως παω για να προλαβουμε νεες εκδηλωσεις τις νοσου.επισης τον αυγουστο θα κανω κολονοσκοπηση για να δουν τι γινεται μεσα.

οι διαρροιες που εχω ειναι απο 7 φορες την ημερα μεχρι καθολου αλλα ευτυχως δεν ειναι καθε μερα,μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να συμβαινει αυτο επειδη το εντερο εχει χασει την σειρα του προς το παρον και παιρνω το vasosan p και βοηθαει να περιοριζονται οι διαρροιες κατα πολυ αλλα παιζει πολυ σημαντικο ρολο και η διατροφη,επισης σιγα σιγα δοκιμαζω τι με πειραζει και τι οχι.

ειμαι 33 χρονων.

η αποφαση ειναι για συνταξη και οχι για επιδομα.επαιρνα και πριν συνταξη απο την πρωτη φορα που ειχα περασει επιτροπη

και δεν θεωρω τυχη οτι για 3 χρονια πηρα την αποφαση επειδη εχω ταλεπωρηθει αφανταστα και συνεχιζω να ταλεπωρουμε ακομα απλα ειναι μια προσωρινη ψυχολογικη τονωτικη ενεση η διαρκεια.....

το χαμογελο χαριζει ζωη φιλαρακια
Καλησπερα.Και εμενα 84% με εβγαλαν για ενα χρονο γιατι και εγω εκανα 3 χειρουργεια μες στο χρονο.Φανταζομαι και απο οτι μου ειπαν επειδη ηταν τα συπτωματα εντονα και γρηγορα θελουν να περασω γρηγορα για να χαμηλωσουν το ποσοστο.Πες μου την ιδια συνταξη παιρνεις με 67% η' με 84%?Αν γνωριζεις βεβαια.Ενοειτε οτι το χαμογελο χαριζει ζωη.
Απάντηση με παράθεση
  #1301  
Παλιά 20-03-13, 03:48
GreekPowers Ο χρήστης GreekPowers δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-04-15 19:38
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Και εμενα 84% με εβγαλαν για ενα χρονο γιατι και εγω εκανα 3 χειρουργεια μες στο χρονο.Φανταζομαι και απο οτι μου ειπαν επειδη ηταν τα συπτωματα εντονα και γρηγορα θελουν να περασω γρηγορα για να χαμηλωσουν το ποσοστο.Πες μου την ιδια συνταξη παιρνεις με 67% η' με 84%?Αν γνωριζεις βεβαια.Ενοειτε οτι το χαμογελο χαριζει ζωη.
καλημερα!

αυτο που λες για το ποσοστο που σου εδωσαν και μονο για ενα χρονο εξαρταται και απο το ειδος των χειρουργειων που εχεις κανει(τι επεμβασεις εχεις κανει αν επιτρεπετε?),εμενα μου αφαιρεσαν μισο μετρο απο το παχυ εντερο που ειναι 1.5 μετρο το φυσιολογικο και αυτο που λες οτι θα σου ριξουν το ποσοστο μην εισαι απαισιοδοξη γιατι ο νομος λεει οτι εμεις οι χειρουργημενοι επιβαλεται να περνουμε πανω απο 80% αναπηρια.

οσο αφορα για τα χρηματα που λες δεν παιρνεις τα ιδια παιρνεις περισσοτερα.με το 67% που ειχα επαιρνα ενα αλφα ποσο και με το 84% ποσοστο παιρνεις απο οτι εψαξα ολη την κατωτατη συνταξη η οποια δεν ξερω ποσα ειναι αλλα θα παιξουν σημαντικο ρολο και τα ενσημα που ειχαμε πριν την νοσο.

Απάντηση με παράθεση
  #1302  
Παλιά 20-03-13, 09:27
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα!

αυτο που λες για το ποσοστο που σου εδωσαν και μονο για ενα χρονο εξαρταται και απο το ειδος των χειρουργειων που εχεις κανει(τι επεμβασεις εχεις κανει αν επιτρεπετε?),εμενα μου αφαιρεσαν μισο μετρο απο το παχυ εντερο που ειναι 1.5 μετρο το φυσιολογικο και αυτο που λες οτι θα σου ριξουν το ποσοστο μην εισαι απαισιοδοξη γιατι ο νομος λεει οτι εμεις οι χειρουργημενοι επιβαλεται να περνουμε πανω απο 80% αναπηρια.

οσο αφορα για τα χρηματα που λες δεν παιρνεις τα ιδια παιρνεις περισσοτερα.με το 67% που ειχα επαιρνα ενα αλφα ποσο και με το 84% ποσοστο παιρνεις απο οτι εψαξα ολη την κατωτατη συνταξη η οποια δεν ξερω ποσα ειναι αλλα θα παιξουν σημαντικο ρολο και τα ενσημα που ειχαμε πριν την νοσο.

Καλημερα.Και εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ απο μ****** γιατρων.Το πρωτο χειρουργειο ηταν διατρηση λεπτου εντερου.Ηταν 2 η ωρα τα ξημερωματα(περιτονιτης).Η ουλη η δικια μου ειναι απο το στερνο μεχρι κατω γιατι δεν ξεραν (λογω διατρησης δλδ αερα και υγρα) αν ηταν στο στομαχι η' στο εντερο.20 μερες στο νοσοκομειο.Επαθα μικροβιο στην πληγη συν την κορτιζονη που επαιρνα καιρο δεν εκλεινε η πληγη μου.Δευτερο προγραματισμενο χειρουργειο εκτομη λεπτου εντερου και κοψιμο της βαλβιδας(ουτε μου ειπαν ποσο εκοψαν δεν το ηθελε ο γιατρος μου) μαζι με ειλεοειλικο συριγγιο παλι 15 μερες στο νοσοκομειο.Το τελευταιο ηταν περιεδρικο αποστημα light κατασταση.Και τωρα θεραπεια με r****** .Aλλα παω πολυ καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #1303  
Παλιά 21-03-13, 16:03
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Αρχική Δημοσίευση από mamaka Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σας.Ξερει καποιος τον Ν.Ραπτη ειναι γαστρεντερολογος .Πηγα σημερα με τον μικρο(22χρονων) για να τον αναλαβει.Κατι δεν μου πηγε καλα,ισως να ειναι και η τσαγγαροδευτερα που λεμε.Αν καποιος τον ξερει η εχει ακουσει κατι ας μου πει παρακαλω.
Καλησπερα.Εδω ειμαι και περιμενω αν ξερει καποιος κατι.
Απάντηση με παράθεση
  #1304  
Παλιά 21-03-13, 17:18
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamaka Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Εδω ειμαι και περιμενω αν ξερει καποιος κατι.
Καλησπερα.Αν λεμε την ιδια (στη Θεσσαλονικη) πηγα δυο φορες στο ικα για φαρμακα.Αδιαφορη.Δεν ξερω αν εχει ιατρειο και πως ειναι εκει.Αυτο ομως που πιστευω εγω ειναι για την δικια μας νοσο καλα ειναι τα νοσοκομεια γιατι ειναι χρονιο.Φυσικα δεν γνωριζω την οικονομικη σου κατασταση.Εμενα παντως στο νοσοκομειο με σωσανε χωρις φραγκο και με μεγαλη προσοχη και αξιοπρεπεια.Επειδη ομως ειμαι και εγω μανουλα (εχω 2 γιους ο ενας περιπου στην ηλικια του δικου σου) κανε και ΨΑΞΕ το καλυτερο για το παιδι
Απάντηση με παράθεση
  #1305  
Παλιά 21-03-13, 19:18
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Σε ευχαριστω,αλλα ειναι στην Αθηνα και ειναι Ο Ραπτης.Τον συστησαν σε ατομο που δουλευε στο νοσοκομειο.Θελω να πιστευω οτι ειναι καλος. Προτιμω το δημοσιο νοσοκομειο,οπως ξερεται ολοι τα κεπα και ολες οι δημοσιες υπηρεσιες θελουν χαρτια απο δημοσιο νοσοκομειο.Βεβαια μιλαω εκ του ασφαλους γιατι ο μικρος ειναι καλα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:47.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.