Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #196  
Παλιά 28-09-09, 17:29
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-07-11 23:15
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
γεια σε ολους
ειμαι νεο μελος,εχω τη νοσο 7 χρονια και τωρα ειμαι 26.εχω δοκιμασει ολα αυτα τα χαπια και κατα καιρουσ τις διαφορες θεραπειες.μπορω να πω οτι το remigate και το humira με βοηθησαν πολυ.δεν ειχα καμια παρενεργεια απο αυτα τα 2.εκανα remigate για 2 χρονια humira περιπου 8 μηνες.τωρα εδω και 2 χρονια περνω μονο αζαθιοπρινη και γενικα ειμαι καλα.αν εξερεσεις οτι τους τελευταιους 3 μηνες εχω αρκετες διαροιες χωρις ομως πονο η κατι αλλο.
  #197  
Παλιά 28-09-09, 17:33
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-07-11 23:15
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
αν εχετε οποιαδηποτε απορια με χαπια η θεραπειες μπορειτε να με ρωτησετε και αν γνωριζω θα σας απαντησω
καλο κουραγιο σε ολους και μην το βαζετε κακο..η ζωη μας ανηκει..
  #198  
Παλιά 28-09-09, 22:28
HocPoc Ο χρήστης HocPoc δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-07-14 11:31
καλησπερα σε ολους, ειμαι 31,γυναικα και πασχω 6 χρονια απο τη νοσο.
  #199  
Παλιά 28-09-09, 22:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από HocPoc Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολους, ειμαι 31,γυναικα και πασχω 6 χρονια απο τη νοσο.
Καλώς ήρθες. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #200  
Παλιά 29-09-09, 00:21
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
greg pairnw kai egw azathioprini an kai m exei kanei paleotera ena provlhma>>> dn exw ponoys shmantiko ayto oyte aima mono diaroies polles / einai kalo na kanoyme diaroies gia poly kairo mhpws xalaei perissotero t entero etsi>??
  #201  
Παλιά 29-09-09, 00:53
greg Ο χρήστης greg δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-07-11 23:15
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
κοιτα η αληθεια ειναι πως δεν ειναι καλο να κανουμε τοσες πολλες διαρροιες...ωστοσο δεν νομιζω οτι χειροτερευει η κατασταση του εντερου....εχω δοκιμασει κατι προβιοτκα τα οποια κανουν καποια δουλεια αλλα μην περιμενεις θαυματα..
  #202  
Παλιά 29-09-09, 11:04
Το avatar του χρήστη dlionta
dlionta Ο χρήστης dlionta δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-10-14 18:06
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
kalimera... proti fora grafo, alla exo diavasei arketes fores auta pou grafete... osoi exete noso tou crohn, mporeite na doulepsete???
  #203  
Παλιά 29-09-09, 19:05
ΗocPoc
Guest
 

γεια σε ολους.πριν 6 χρονια μου βρηκανε τη νοσου του κρον στη Γερμανια.οταν πρωτοηρθα στην Ελλαδα, ημουνα σε χαλια κατασταση. Εδω ξεκινισαμε με Αζαθιοπριν. ειχα ομωσ παρενεργιες.δοκιμασαμε πολλα, 2 χρονια μου εδιναν το remicade, οποιο μου δημιουργουσε συνεχεια λοιμοξεις (ουρολοιμοξη, φαρρυγιτιδες..) οποτε επαιρνα παντα και αντιβιοτικα. δεν βελτιονε η κατασταση με τιποτα, πριν 2 χρονια αποφασισε ο γιατρος να κανουμε χειρουργιο. Τωρα παιρνω Σαλοφαλκ, αλλα παλι ποναω.....
Μηπως ξερει κανεις απο σας τι γινετε με σπορ? θελω να πηγαινω γυμναστιριο αλλα δεν ξερω αν γινετε με την αρρωστια..........?
  #204  
Παλιά 30-09-09, 10:29
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
HocPoc η ασθενεια δεν σε περιοριζει στο να κανεις γυμναστικη..οποιοδηποτε σπορ η γυμναστηριο...αρκει να νιωθεις εσυ καλα...

Dlionta εννοειται οτι μπορουμε να δουλευουμε...απλα υπαρχουν φορες που νιωθεις υπερβολικα κουρασμενος και δεν μπορεις να αποδώσεις όπως θα ήθελες...
  #205  
Παλιά 30-09-09, 15:46
Το avatar του χρήστη dlionta
dlionta Ο χρήστης dlionta δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-10-14 18:06
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
rotao apla, giati thelo na doulepso kai sti skepsi pos pigaino kathimerina toses fores stin toualeta.... den einai i koposi mou me fovizei, apla to oti tha eimai se ena kseno perivallon otan tha mou simvainei auto...
  #206  
Παλιά 30-09-09, 15:54
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
nai...se katalavainw...mou exei simvei...gi auto einai kalo na enimerwseis tous anthropous pou tha douleueis mazi tous...eidika an eisai se exarsi...gia na xeroun k ekeinoi pws na sou ferontai )) stin diki mou douleia mexri tora toulaxiston deixnoun katanoisi ) min agxwnesai...an esi niwtheis kala k theleis na doulepseis na to kaneis...)
  #207  
Παλιά 01-10-09, 12:49
Savira Ο χρήστης Savira δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-10-10 17:04
Η διαθεσή μου τώρα:
Kalispera se olous. Eimai kainourgia, simera molis sas diavasa olous me poly prosoxi kai eyxomai se olous perastika kai panw apo ola kouragio. Pasxw apo paromoia pathisi elkodi kolitida edw kai 13 xronia me exarseis kai yfeseis. Einai poly kourastiki pathisi alla mi xanete to kouragio sas. Exw dokimasei to remicade to opoio doulepse teleia gia 2 xronia alla ekana anoxi kai tora tha paw se humira. Ena pragma pou tha ithela na sas proteinw einai se thema diatrofis. O giatros mou mou sistise to Nestle Modulen ena rofima me to opoio trefese apokleistika kai den xreiazetai na trws kati allo me apotelesma to entero na iremisei. Moiazei me gala me geusi vanilia kai se krataei xortasmeno.
  #208  
Παλιά 01-10-09, 15:20
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
εγώ δουλεύω ως σερβιτόρα κατά διαστήματα δηλαδή σε δουλειά κουραστική που απαιτεί ορθοστασία. Το έχω κάνει ακόμα και σε περίοδο εξάρσεων και μπορώ να πω πως αποδίδω κάποιες φορές βέβαια περισσότερο λόγω πείσματος. Γιατί σκέφτομαι ότι έχω την crohn βέβαια, αλλά είμαι και νέα και πιο γερή απ ότι θα είμαι σε κάποια χρόνια... Κάνω και θέατρο και άλλες δραστηριότητες και προσπαθώ να μην περιορίζομαι και να μην κάνω εκπτώσεις στις επιθυμίες μου -στο βαθμό του εφικτού βέβαια και όσο αντέχω. Τέτοια συμπτώματα κόπωσης άλλωστε ή και κόψιμο ας πούμε (χί, χί), εμφανίζει και ένας απόλυτα υγιής, απλά σίγουρα λιγότερο συχνά. ΔΥΝΑΜΗ guys! Και -όσο περνάει από το χέρι σας- κρατηθείτε σε ύφεση για να μη χάνετε στιγμή από τη ζωή!
  #209  
Παλιά 01-10-09, 16:39
elfreedom Ο χρήστης elfreedom δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-05-11 17:12
Η διαθεσή μου τώρα:
katarina συμφωνω μαζι σου!! ξερουμε ολοι μας οτι η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο ειδικα στην ασθενεια που εχουμε κ γι αυτο ειναι καλο να κανουμε τα πραγματα που θελουμε χωρις να φοβομαστε για το αν μπορουμε...σε λογικα πλαισια παντα... το modulen savira το εχω παρει και εγω μετα απο το χειρουργειο ως συμπληρωματικο..ειναι καλο πραγματι...αλλα λιιιιιγο αγευστο!!!!!
  #210  
Παλιά 02-10-09, 09:30
Savira Ο χρήστης Savira δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-10-10 17:04
Η διαθεσή μου τώρα:
Ageusto ontws, emena de mou thimizei toso poly gala to opoio mono me tin skepsi oti to pinw aidiazw. Exw mia aporia, yparxoun meres i telos pantwn vdomades pou den mporeite na pate stin douleia logo tou oti trexete sinexeia stin toualeta? Wres wres me asxonei to gegonos oti tha xasw tin douleia mou.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:03.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.