Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1261  
Παλιά 02-03-13, 15:59
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Arwen Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως θυμάσαι πριν πόσες μέρες αφού έρθει η περίοδος, ξεκινούσαν αυτά τα ''υπέροχα'' συμπτώματα;
Μπορω να σου πω και μια βδομαδα πριν.
Απάντηση με παράθεση
  #1262  
Παλιά 02-03-13, 16:11
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από Arwen Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι έστω για όσους πάνε καλά, και δεν υποφέρουν...

Ήθελα να ρωτήσω τις γυναίκες της παρέας, αν η περίοδος σας επηρεάζει την νόσο....; Εμένα προσωπικά με ρημάζει.. Αλλά θέλω να ακούσω και άλλες γνώμες... Για πείτε μου.....
για και απο μενα!!!εμενα καποιες φορες ναι αλλα σπανια. απλα κινητε το εντερο ποιο εντονα και λιγος πονος!
Απάντηση με παράθεση
  #1263  
Παλιά 02-03-13, 16:23
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κολονοσκοπημένοι φίλοι μου!
Πήρα τα αποτελέσματα της κολονόσκοπησης και ήταν κάτι παραπάνω από ενθαρρυντικά και θετικά!
Το συμπέρασμα λέει ότι δεν βρέθηκε τίποτα και ότι η ενδοσκοπική εικόνα που παρουσίασε το έντερο μου είναι συμβατή με πλήρη ύφεση!!! Και όταν το διάβασα αυτό, ρωτάω με φάτσα απορίας τον γιατρό μου, δηλαδή γιατρέ το remi***** μου έδιωξε τα έλκη;; Και μου απάντησε, ναι.
Τι να πω...ακόμα δεν το πιστεύω...ακόμα δεν το 'χω συνειδητοποιήσει, αφού σκέφτηκα κιόλας πότε θα 'ρθει του χρόνου να ξανακάνω κολονοσκόπηση για διπλή επιβεβαίωση!
Τέλος πάντων, τώρα μου 'μεινε να πάρω και τις βιοψίες οι οποίες θα αργήσουν λίγο.
Είναι να πάω κιόλας στα ΚΕ.ΠΑ να δω αν βγήκε και η απόφαση. Ε, μετά από αυτά τα αποτελέσματα, δε νομίζω να κάνω ένσταση άμα με κόψουν.
Τελικά κάποιες προσευχές πιάσαν τόπο...!
Μπραβο σου!!και σε μενα πριν ενα χρονο καλη βγηκε η κολονοσκοπηση λογο rm...φυσικα.οι φλεγμονες υποχωρησαν απλα καποια στενωση μου εμεινε που καποιες φορες με ποναει.τωρα οσο για τα αποτελεσματα του κεπα ενα θα σου πω..εμενα με περασαν με 67% αντε καλη επιτυχια και σε σενα.γιατι οσο και καλυτερα να νιωθουμε αυτο οφειλετε και απο μας, αλλα και απο τα φαρμακα...
γι αυτο και χρειαζομαστε και καποια οικονομικη στιριξη..και ενα ακομη εγω χρονια ανεργη αισθανομουν πολυ εξαρτημενη και απο τους δικους μου και σα να τους γινομουν βαρος στο θεμα οικονομικων..μετα το αποτελεσμα ανεβηκε πολυ το ηθικο μου και αυτο βοηθαει και στην κατασταση μας. τους εχω κανει δωρα και αυτο με γεμισε παρα πολυ και ξερω πως εστω και λιγα να χρειαστουν μπορω να τους δωσω εγω σε μια αναγκη. οχι οτι περνουμε και τα λεφτα αλλα ας μην παραπονιομαστε...
Απάντηση με παράθεση
  #1264  
Παλιά 02-03-13, 17:44
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορω να σου πω και μια βδομαδα πριν.
ΑΑ μάλιστα.. Γιατί και μένα καμιά βδομάδα πριν ξεκινάνε, και αναρωτιέμαι κάθε φορά αν έφαγα κάτι που με πείραξε κτλ, επειδή δεν θεωρούσα νορμάλ να με επηρεάζει από τόσο νωρίς...
Απάντηση με παράθεση
  #1265  
Παλιά 02-03-13, 20:34
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο σου!!και σε μενα πριν ενα χρονο καλη βγηκε η κολονοσκοπηση λογο rm...φυσικα.οι φλεγμονες υποχωρησαν απλα καποια στενωση μου εμεινε που καποιες φορες με ποναει.τωρα οσο για τα αποτελεσματα του κεπα ενα θα σου πω..εμενα με περασαν με 67% αντε καλη επιτυχια και σε σενα.γιατι οσο και καλυτερα να νιωθουμε αυτο οφειλετε και απο μας, αλλα και απο τα φαρμακα...
γι αυτο και χρειαζομαστε και καποια οικονομικη στιριξη..και ενα ακομη εγω χρονια ανεργη αισθανομουν πολυ εξαρτημενη και απο τους δικους μου και σα να τους γινομουν βαρος στο θεμα οικονομικων..μετα το αποτελεσμα ανεβηκε πολυ το ηθικο μου και αυτο βοηθαει και στην κατασταση μας. τους εχω κανει δωρα και αυτο με γεμισε παρα πολυ και ξερω πως εστω και λιγα να χρειαστουν μπορω να τους δωσω εγω σε μια αναγκη. οχι οτι περνουμε και τα λεφτα αλλα ας μην παραπονιομαστε...
Και εγω περιμενω αποφαση γιααναπηρικη συνταξη απο τα ΚΕΠΑ .Πες μου εσυ εχεις κανει χειρουργειο? Γιατι ακουω διαφορα και εχω απογοητευτει.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.
Απάντηση με παράθεση
  #1266  
Παλιά 03-03-13, 01:12
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω περιμενω αποφαση γιααναπηρικη συνταξη απο τα ΚΕΠΑ .Πες μου εσυ εχεις κανει χειρουργειο? Γιατι ακουω διαφορα και εχω απογοητευτει.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ.
γεια σου!οχι χειρουργειο δεν εκανα..αν εκανα θα με εβγαζαν και μεγαλυτερο ποσοστο πιστευω..να σου πω και γω ακουγα διαφορα αλλα δεν ξερω τι γινετε αλλου κοβουν αλλου τους περνανε ενω εχουν τα ιδια κριτιρια ..δεν ξερω αφου περασα..δεν νομιζω να σε κοψουν..ααα και κατι ακομα δεν ξερω αν τους βοηθησε και αυτο μαλλον..τους πηγα και γνωματευση απο καρδιολογο οτι κανω και παροξυσμικη ταχυκαρδια καποιες φορες...ασε και ειμαι να παω μεσα στον μηνα για επεμβαση μπας και απαλλαγω απο αυτο!αλλα θυμαμαι περασες χειρουργειο εσυ λογικα το παιρνεις.πεσμου τα νεα οταν παρεις την αποφαση!
Απάντηση με παράθεση
  #1267  
Παλιά 03-03-13, 14:26
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου!οχι χειρουργειο δεν εκανα..αν εκανα θα με εβγαζαν και μεγαλυτερο ποσοστο πιστευω..να σου πω και γω ακουγα διαφορα αλλα δεν ξερω τι γινετε αλλου κοβουν αλλου τους περνανε ενω εχουν τα ιδια κριτιρια ..δεν ξερω αφου περασα..δεν νομιζω να σε κοψουν..ααα και κατι ακομα δεν ξερω αν τους βοηθησε και αυτο μαλλον..τους πηγα και γνωματευση απο καρδιολογο οτι κανω και παροξυσμικη ταχυκαρδια καποιες φορες...ασε και ειμαι να παω μεσα στον μηνα για επεμβαση μπας και απαλλαγω απο αυτο!αλλα θυμαμαι περασες χειρουργειο εσυ λογικα το παιρνεις.πεσμου τα νεα οταν παρεις την αποφαση!
Εγω δεν εκανα ενα χειρουργειο αλλα 3 (μαζι με το περιεδρικο αποστημα) μεσα σε 6 μηνες.Πηγα και εγω αποφαση ψυχιατρου με χρονια καταθλιψη επιδινομενη τα 2 χρονια κατι που ειναι αλληθινο οχι μουφα.Εχω και την μεταχειριτικη κοιλη.Παντως εγω παιδια τις τελευταιες μερες δεν ειναι στα καλα του το εντερο μου.Πληρωνω μαλλον την κακη διατροφη.Τελικα πρεπει να ζουμε παντα με σουπες και ψητα?Φοβαμαι στην ιδεα με περασω τοσο γρηγορα τα ιδια.
Απάντηση με παράθεση
  #1268  
Παλιά 03-03-13, 15:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
τους πηγα και γνωματευση απο καρδιολογο οτι κανω και παροξυσμικη ταχυκαρδια καποιες φορες
Αυτό τι είναι αν επιτρέπεται;
Απάντηση με παράθεση
  #1269  
Παλιά 03-03-13, 17:45
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω δεν εκανα ενα χειρουργειο αλλα 3 (μαζι με το περιεδρικο αποστημα) μεσα σε 6 μηνες.Πηγα και εγω αποφαση ψυχιατρου με χρονια καταθλιψη επιδινομενη τα 2 χρονια κατι που ειναι αλληθινο οχι μουφα.Εχω και την μεταχειριτικη κοιλη.Παντως εγω παιδια τις τελευταιες μερες δεν ειναι στα καλα του το εντερο μου.Πληρωνω μαλλον την κακη διατροφη.Τελικα πρεπει να ζουμε παντα με σουπες και ψητα?Φοβαμαι στην ιδεα με περασω τοσο γρηγορα τα ιδια.
ελπιζω αυτα που περασες οχι μονο να αργησουν αλλα να μην σε ξαναπλησιασουν..εδω χειρουργειο δεν καναμε και ειμαστε καπως..ε αν δε σε περασουν τουλαχιστον με 70% και ανω μην το αφησεις...πανε ρωτα για την αποφαση και τα λεμε παλι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1270  
Παλιά 03-03-13, 18:03
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό τι είναι αν επιτρέπεται;
γεια σου!παροξυσμικη υπερκοιλιακη ειναι μια ταχυκαρδια που ξεκιναει εντελως αποτομα και οι παλμοι προσωπικα απο εμενα εφτασαν τους 280 παλμους..ασχημη αισθηση..με εντονη ενταση την στιγμη που το περνας.υπαρχουν καποιες τεχνικες που μπορεις να κανεις για να σπασεις αυτη τη ταχυκαρδια.οπως να παρεις ανασα και να την κρατας σα να πας τουαλετα για αφοδευση..να πλενεσε με κρυο νερο στα ακρα και το κεφαλι.να προκαλεις να κανεις εμετο.να παρεις το χαπι που σε εχει δωσει γιατρος φυσικα!ολα αυτα...αν δεν πιασουν τοπο ολα αυτα πας νοσοκομειο.εμενα με την αδενοσινη μου την σταματανε..ευτυχως δεν υπαρχει κυνδινος να μεινω..αλλα πραγματικα ο φοβος να παω ταξιδι η καπου μακρια ειναι μεγαλος..πρεπει αν δε με αφησει να τρεχω σε κεντρα υγειας η νοσοκομεια!μου ξεκινησε απο τα 17 αλλα δεν εκανα τοσα επεισοδια οπως τωρα που ειμαι 30 μου ειπε ο γιατρος οτι οσο μεγαλωνεις γινοντε ποιο συχνα τα επεισοδια..και για να τελειωνω αυτο τον μηνα θα παω στο ωνασειο και κατα πασα πιθανοτητα θα το λυσω γιατι υπαρχει τροπος και ονομαζετε ablation-καταλυση.δλδ απο την μηριαια αρτηρια βαζουν καθετηρα οπως την στεφανιογραφια η διαδικασια φτανουν στο σημειο που ειναι αυτο το νευρο να το πω..και στελνουν υψισηχνο ρευμα και καυτηριαζουν το σημειο εκεινο που προκαλει ταχυκαρδια!http://www.incardiology.gr/pathiseis...liaki_taxy.htm εδω τα λεει καλυτερα τζαμπα εγραφα τοση ωρα..χαχαχα!!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην captain.k για αυτό το μήνυμα:
stathakis (03-03-13)
  #1271  
Παλιά 04-03-13, 12:05
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Τι δεν θα ξαναφάω ποτέ

- Πατάτες σε οποιαδήποτε μορφή. ΤΡΕΛΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ. ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ!!!
- Ποπ κορν
- Ξηρούς καρπούς

Συνεχίστε να εμπλουτίσουμε τη λίστα των απαγορευμένων
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1272  
Παλιά 04-03-13, 16:07
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι δεν θα ξαναφάω ποτέ

- Πατάτες σε οποιαδήποτε μορφή. ΤΡΕΛΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ. ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ!!!
- Ποπ κορν
- Ξηρούς καρπούς

Συνεχίστε να εμπλουτίσουμε τη λίστα των απαγορευμένων
Οι πατατες οι τηγανιτες το καταλαβαινω λογω λιπαρων.Αλλα οι πατατες οι βραστες και οι φουρνου γιατι?Εμενα με πειραζουν τα ζυμαρικα.
Απάντηση με παράθεση
  #1273  
Παλιά 04-03-13, 16:12
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Καλημερα σας.Ξερει καποιος τον Ν.Ραπτη ειναι γαστρεντερολογος .Πηγα σημερα με τον μικρο(22χρονων) για να τον αναλαβει.Κατι δεν μου πηγε καλα,ισως να ειναι και η τσαγγαροδευτερα που λεμε.Αν καποιος τον ξερει η εχει ακουσει κατι ας μου πει παρακαλω.
Απάντηση με παράθεση
  #1274  
Παλιά 04-03-13, 22:55
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι δεν θα ξαναφάω ποτέ

- Πατάτες σε οποιαδήποτε μορφή. ΤΡΕΛΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ. ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ!!!
- Ποπ κορν
- Ξηρούς καρπούς

Συνεχίστε να εμπλουτίσουμε τη λίστα των απαγορευμένων
Και τα τρία τα τρώω, ειδικά ξηρούς καρπούς τώρα τελευταία παρα πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #1275  
Παλιά 05-03-13, 13:59
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Παιδιάαααααααααααα!!!
Σήμερα πήρα την απόφαση και μου δώσανε 67% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα κάνω απο βδομάδα τα χαρτιά μου για το επίδομα Πρόνοιας.
Μήπως ξέρει κάποιος πόσο είναι το επίδομα κάθε μήνα;
Επιτέλους, και 2ο χαρμόσυνο νέο μετά τα αποτελέσματα της κολονοσκόπησης!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:43.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.