Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 08-09-08, 15:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανείς... Το λέω για να καταλήξουμε κάποια στιγμή σε συμπέρασμα...
Άρα:
Η λεύκη ΔΕΝ γιατρεύεται.
To συμπέρασμα σου είναι λάθος και μπορεί να διαβαστεί από ασθενείς και να απογοητευτούν χωρίς λόγο.

Υπάρχουν μερικές μορφές βελτίωσης της κατάστασης και στασιμότητα της, που εμείς δεν είμαστε ούτε αρμόδιοι ούτε οι κατάληλοι, για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Θερμά παρακαλώ να αφήσουμε τους γιατρούς της βάσης, σαν πιο ειδικούς, να σχολιάζουν αυτοί τα ιατρικά θέματα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-09-08, 16:40
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
To συμπέρασμα σου είναι λάθος και μπορεί να διαβαστεί από ασθενείς και να απογοητευτούν χωρίς λόγο.
Το ότι δεν θεραπεύεται (τουλάχιστον ως τώρα) είναι γεγονός...
Πιο βασικό το βλέπω να προφυλαχθούν κάποιοι από τυχών κομπογιαννίτες παρά να τους απογοητεύσουμε. Δεν είναι και μία αρρώστια που θα φέρει και το τέλος του κόσμου...
Αλλά τέλος πάντων, ας συνεχίσουν οι γιατροί...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-09-10, 04:00
dimitris1990 Ο χρήστης dimitris1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-09-10 04:31
Φύλο: Άντρας
geia sas !!
Exw kai egw leuki edw kai 3 -4 xronia .... einai kati pou me gemizei apaisiodoksia k genika me xalaei ...:S
exw kanei therapeies me aloifes alla ta apotelesmata mikra ews elaxista ...
parakalw an kserei kaneis opoiodipote tropo apalagis as m apantisei ...
euxaristw ...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-05-11, 11:48
xlitsa Ο χρήστης xlitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-05-11 21:44
Unhappy

Έχω λεύκη εδώ και 15 χρόνια. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά, μέχρι και ένα φάρμακο απο την Κούβα και δεν έγινε τίποτα. Περιμένω τώρα να δοκιμάσω κάποια βότανα και πιστεύω να δώ κάποια βελτίωση. Εμένα η λεύκη έχει προχωρήσει πολύ (χέρια, πόδια, πρόσωπο κ.τ.λ.) και ειδικά τώρα το καλοκαίρι φαίνεται άσχημα σε σημείο να φοράω μόνο παντελόνια και μακριά μανίκια.Αν έχει κάποιος κάποιο φάρμακο δοκιμασμένο, ας μου το πει. Θα δοκιμάσω κι εγώ αυτά τα βότανα και θα τα ξαναπούμε
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-05-11, 21:11
mariath Ο χρήστης mariath δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 22:52
k egw exw kapoia leyka shmadia sto soma moy!! apo tin stigmh poy den m kanoyn kako omvs gt na mpv sti diadikasia na parw tosa farmaka... den me noiazei kan!! den mporv na kanv kati k oute tha kathisw na skasw!! pantws diamond an mporeis na matheis gia auti tin krema enhmervse mas!! euxaristw ...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 10-10-11, 18:09
Ελένη Ο χρήστης Ελένη δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-10-11 18:22
Η διαθεσή μου τώρα:
έχω μια μορφή εντοπισμένης λεύκης προς το παρόν. εχετε δικιο οταν λετε οτι το θεμα ειναι ψυχολογικό. Αυτο που με βοηθησε αρκετα ειναι μια γενικοτερη αλλαγη του τροπου ζωης, λιγοτερο αγχος, ασκηση τακτική αλλα και καλη διατροφή. Επισης καποιες βιταμινες και αλοιφες (φτιαχτες) που μου εδωσε ενας φαρμακοποιος καπου στα Πατήσια. Δεν γινονται θαυματα βεβαιως αλλα τουλαχιστον κατι γινεται.... επισης ο ηλιος δεν κανει κακο οπως διατεινονται ολοι...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-01-12, 20:49
acrux30 Ο χρήστης acrux30 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-02-12 16:10
Wink nea

Μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα νέο κάτι παραπάνω γιαυτό εδώ ( http://www.clinuvel.com/en/nonsegmen...tation-therapy ) το φάρμακο μήπως κάποιος ξέρει κάποιο παρομοίου επιπέδου φάρμακο ΠΡΟΣΟΧΗ λέω για επίσημο φάρμακο που να έχουν γίνει κλινικές δοκιμές από φαρμακευτική εταιρία όχι για φαρμακοτρίφτες και άλλους τσαρλατάνους που νομίζουν ότι ανακάλυψαν την σωτηρία του κόσμου η έχουν σαν αποκλειστικό σκοπό την κοροϊδία και το εύκολο κέρδος. Σε κάποια συζήτηση διάβασα για ένα ακόμη φάρμακο bimatoprost το λένε και ο άνθρωπος που το ήξερε λέει ότι στο εξωτερικό το συνταγογράφουν γιατροί γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω να μας πει όποιος μοιράζετε τις γνώσης του όταν είναι ψαγμένες και εμπεριστατωμένες βοηθάει και τούς υπόλοιπους .
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-05-13, 11:34
amarildo
Guest
 

Red face leukei

geia sas ime 18 xrono kai exw lefki to 48% tou somatos m eine kalimeni apo lefki sthn arxi htan poli diskolo gia mena na sini8iso etsi alla ta katafera alla apo ti blepo den ginete tpt exo pari para pola farmaka kai tpt tora akousa gia ena neo farmako pou mpori na bgali thn lefki kai eine akoma se piramatiko stadio opios 3eri tpt pite m kati euxaristo poli
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.