Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-07-06, 20:41
Το avatar του χρήστη pilotsf
pilotsf Ο χρήστης pilotsf δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-17 18:23
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρθρα και photo galleries

Φαντάζομαι οτι το vbulletin τελικά επικράτησε ως πλατφόρμα (προς λύπην μου μεν, αλλά είπαμε, το σημαντικό είναι η αναγέννηση της Ακρο μας και όχι η πλατφόρμα).

Ομως, παρατηρώ δύο σημαντικότατες ανάγκες που θα πρέπει να καλυφθούν. Η μία είναι η υπαρξη βιβλιοθήκης άρθρων - μια και ο Στέλιος αλλά και άλλοι φίλοι φαντάζομαι γράφουν εκτός από συνταγές (γιαμ!) και άλλα ωραία πράγματα τα οποία είναι κρίμα να χάνονται μέσα στα threads των συζητήσεων.

Η άλλη είναι η δημιουργία photo galleries οπου - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ - θα μπορούν ενδεχομένως να σηκωθούν όλες εκείνες οι φωτογραφίες που έχει κρυμμένες ο κ. Ξενιόδραξ στο PC του από παλιότερες συναντήσεις της Ακρο και δεν μας τις δίνει μην του τις ματιάσουμε

Απο vbulletin δεν έχω μεγάλη γνώση, συνεπώς δεν γνωρίζω αν υπάρχουν modules για αυτά. Το "αφεντικό" ομως (ο εγκαταστάτης (!)) θα γνωρίζει. Εεεε, φανταστικέ root;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-07-06, 21:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pilotsf
Φαντάζομαι οτι το vbulletin τελικά επικράτησε ως πλατφόρμα (προς λύπην μου μεν, αλλά είπαμε, το σημαντικό είναι η αναγέννηση της Ακρο μας και όχι η πλατφόρμα).

Ομως, παρατηρώ δύο σημαντικότατες ανάγκες που θα πρέπει να καλυφθούν. Η μία είναι η υπαρξη βιβλιοθήκης άρθρων - μια και ο Στέλιος αλλά και άλλοι φίλοι φαντάζομαι γράφουν εκτός από συνταγές (γιαμ!) και άλλα ωραία πράγματα τα οποία είναι κρίμα να χάνονται μέσα στα threads των συζητήσεων.

Η άλλη είναι η δημιουργία photo galleries οπου - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ - θα μπορούν ενδεχομένως να σηκωθούν όλες εκείνες οι φωτογραφίες που έχει κρυμμένες ο κ. Ξενιόδραξ στο PC του από παλιότερες συναντήσεις της Ακρο και δεν μας τις δίνει μην του τις ματιάσουμε

Απο vbulletin δεν έχω μεγάλη γνώση, συνεπώς δεν γνωρίζω αν υπάρχουν modules για αυτά. Το "αφεντικό" ομως (ο εγκαταστάτης (!)) θα γνωρίζει. Εεεε, φανταστικέ root;
Μου βάζεις δύσκολα. Νομίζω ότι ναι, μάλλον θα μείνουμε εδώ. Εκτιμώ απεριόριστα την δουλειά του Γιώργου, έχει πολύ ενδιαφέρουσες λειτουργίες, που ελπίζω σιγά σιγά να φέρουμε και εδώ.

Ολα αυτά που αναφέρεις Σωτήρη μου είναι μέσα στις προθέσεις μου. Αρχεία, Αρθρα, Φωτογραφικό άλμπουμ, αλλα και graffity wall και ότι άλλο δουμε ότι μας ταιριαζει.

Σιγά σιγά όμως δεν έχουμε μια βδομάδα που ξεκινήσαμε και μέχρι αυτή την στιγμή όλα πέφτουν στις πλάτες του Μίλτου και παντρεύεται σε λίγες μέρες :-)

Για τις φωτογραφιες ξέρεις πάρα πολύ καλά, ότι εγώ προσωπικά θα ήθελα πάρα πολύ να τις έχω στο site της Acrobase.org εδω και πολλά χρόνια.

Οσο και αν δεν πάει το μυαλό σου, είχαμε αντιδράσεις στην δημοσίευση των φωτο στο ιντερνετ και μονο εξώδικο δεν μου έστειλαν κάποιοι ενδιαφερόμενοι....

Εδώ ανάγκασαν τον Αλέξιο να κόψει τα id's από τα μηνυματα της acrobase στο http://acro-archive.bedroomlan.org/ μετά από πολλές πιέσεις.

Οταν μπει το module θα το συζητήσουμε, θέλω και εγώ κάποια στιγμή να πάρω τα εκατοντάδες αρνητικά που έχω και να τα σκανάρω απο την αρχή γιατί τα τότε scanner ηταν της κακιάς ώρας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-07-06, 21:29
Το avatar του χρήστη pilotsf
pilotsf Ο χρήστης pilotsf δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-01-17 18:23
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρκεί αυτό! Εγώ ενημέρωσα πάντως γνωστούς και αγνώστους, οπότε να αναμένετε boom
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:43.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.