Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-09-07, 07:58
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Γιατροί δολοφόνοι

Μια απλή ιατρική περίπτωση, μιας από τις απλές ιατρικές περιπτώσεις, μπορούσαν να γίνει αιτία να χαθεί η ζωή ενός βλασταριού 12 ετών.

Το παιδί είναι ανιψάκι μου και η περιπέτεια ξεκίνησε το πρωί του Σαββάτου με ισχυρούς πόνους στο κέντρο της κοιλιάς. Σε επικοινωνίας με τον παιδίατρο που απουσίαζε τους συνέστησε να πάνε στο Νοσοκομείο Παίδων.

Ένας χειρούργος και ένας παιδίατρος το εξέτασαν και χωρίς καμιά άλλη εξέταση τους είπαν να γυρίσουν πίσω, ότι δεν μπορεί να είναι σκωληκοειδίτιδα αν δεν πονάει αριστερά.

Το παιδί το πήγαν στο σπίτι αλλά την επόμενη μέρα οι πόνοι συνεχίστηκαν και εμφανίστηκαν και κάποια δέκατα και ξαναπήγαν στο νοσοκομείο.

Αυτή την φορά του έκαναν εξετάσεις αιματολογικές και νομίζω μία σαν ακτινογραφία. Εντοπίστηκε οξεία σκωληκοειδίτιδα με ίχνη ρήξη περιτονίτιδας που οι γιατροί ξέρουν τι πόσο σοβαρή είναι. Του έκαναν επέμβαση και τώρα είναι σε διαρκή παρακολούθηση.

Πως να αποκαλέσω τους γιατρούς που το εξέτασαν το Σάββατο;

Είναι ή δεν είναι δολοφόνοι;

Πρέπει να τους αφαιρέσουν ναι ή όχι το δικαίωμα να ασκούν το ιατρικό λειτούργημα;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-09-07, 10:26
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ήσασταν τυχεροί και ευτυχώς προλάβατε έγκαιρα. Αυτό όμως δεν ισχύει και για εμάς εδώ. Πέρσι χάσαμε την 18 χρόνων κόρη συναδέλφου γιατί πολύ απλά οι γιατροί δεν κατάλαβαν ότι ήταν οξεία σκωληκοειδίτιδα και την έστελναν από το ένα νοσοκομείο στο άλλο. Είχε γίνει θέμα και στην TV αλλά τελικά ακόμα δεν άλλαξε κάτι.
Για ένα περίεργο λόγο οι γιατροί μπορούν να αντιμετωπίσουν επιτυχώς τον καρκίνο αλλά όχι μια σκωληκοειδίτιδα. Μα είναι δυνατών???
Λυπάμαι πολύ για την περιπέτεια της οικογένειας σου xenios και εύχομαι γρήγορα περαστικά στο μικρό.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-09-07, 10:51
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν η δικαιοσύνη ήταν όπως στην Αμερική, και μπορούσες να πάρεις από το νοσοκομείο και τά σώβρακα θα σου έλεγα εγώ αν θα πρόσεχαν.
Ας όψεται όμως η συναδελφικότητα μερικών γιατρών οι οποίοι πάνε και καταθέτουν ότι δεν μπορούσε να είναι υπεύθυνος γιατί θα μπορούσε ΄να είναι και κάτι άλλο κλπ κλπ.
Και ας όψεται και το φακελάκι που μπορεί να αλλάζει / κατευθύνει δικαστικές αποφάσεις όπως ακούγεται στην πιάτσα
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-09-07, 10:53
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στελάκο περαστικά κι ευτυχώς που το προλάβατε.
Έχοντας ακούσει τέτοιες ιστορίες, πάντα λέω πως η σκωληκοειδίτιδα με τρομοκρατεί. Θα ήταν καλύτερα οι γιατροί, παράλληλα με τα παιχνίδια με τα DNA και τα βόδια, ν' ασχοληθούν και με τα πιο απλά, τα καθημερινά, που έτσι ανεύθυνα θερίζουν τόσο κόσμο.
Ή απλά να ενδιαφερθούν όλοι - και όχι μόνο μερικοί ήρωες - σοβαρά για το λειτούργημα που επέλεξαν ως επάγγελμα...
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-09-07, 11:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Το ανιψάκι μου αναρώνει, πρώτα ο θεός θα είναι καλά.

Σας ευχαριστω όλους για τις ευχές.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-09-07, 11:28
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Περαστικά και από εμένα... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-09-07, 12:10
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Κοίτα λοιπόν σύμπτωση!

Πηγαίνοντας στη Πρέβεζα τη Παρασκευή, βρήκα τον γιο μου (Νο3-Γιώργος-5 ετών) με υψηλό πυρετό.

Επειδή, παρά τα αντιπυρετικά, δεν κατέβαινε σε φυσιολογικές θερμοκρασίες, κάλεσα τον παιδίατρο, τον κ. Βασίλειο Κατσαμόρη (Μιχάλη-Platimum, πρέπει να τον γνωρίζεις), ο οποίος ανταποκρίθηκε αμέσως και ήρθε στο σπίτι.

Επειδή δεν έβρισκε φανερή αιτία (λαιμός, κοιλιά, αυτιά κλπ), αυτό που κοίταξε με επιμονή, ήταν ακριβώς, το θέμα πιθανής σκωληκοειδίτιδας. Αμέσως μας έστειλε σε μικροβιολόγο (μιλάμε για Σαββάτο απόγευμα, έτσι; ), ο οποίος άνοιξε το εργαστήριό του και μας έκανε εξετάσεις αίματος και ούρων.

Τελικά, ήταν μια απλή ιωσούλα στη κοιλιά, που την αντιμετωπίζουμε με αντιβίωση.

Πάντως η περιπέτεια του ανιψιού του Στέλιου μου προκαλεί εντύπωση. Οι γιατροί στο Παίδων είναι πολύ καλοί, με εμπειρία και επιμονή στην αναζήτηση της αιτίας. Τί να πει κανείς;

Περαστικούλια του Στέλιο.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-09-07, 15:18
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ήξερα αν έπρεπε να απαντήσω εδώ ή σε άλλο Thread.
Από ότι φαίνεται, το ανιψάκι σου Στέλιο μου χάρηκε την ίδια ακριβώς αντιμετώπιση με το παιδί του πρωθυπουργού, τον μακαριώτατο, το παιδί ίσως του ίδιου του διευθυντή του Παίδων.
Τώρα αν έγινε κάποια λάθος διάγνωση, είναι μία άλλη ιστορία, θα μπορούσατε να ζητήσετε από τον πρωθυπουργό το ιδιωτικό του τζέτ για να μεταβεί οπουδήποτε στον κόσμο θεωρηθεί σωστό...
Νομίζετε ότι ειρωνεύομαι; Απατάστε οικτρά κύριοι! Δεν είμαι εγώ αυτός που ειρωνεύεται εδώ μέσα! Είναι οι πολιτικοί που πάτε να ψηφίσετε!

Δείτε τις απαντήσεις έδωσαν στο Skai Debate οι πολιτικοί και των δύο κομμάτων στην ερώτηση "Γιατί υπήρξε διαφορετική αντιμετώπιση προς την Αμαλία και τον Αρχιεπίσκοπο".
Μήπως να μην αφήνουμε τον κόσμο να ρωτάει τους πολιτικούς και να παραμείνουμε στα στημένα debate γιατί τσούζει μερικές φορές;

Τι άλλο να πω; Περαστικά Στέλιο μου και να γυρίσει στο σπιτάκι του γρήγορα και υγειές!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-09-07, 21:06
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
football

Η απάντηση του Αβραμόπουλου ανήκει και πρέπει να μεταφερθεί άμεσα, μαζί τις άλλες απαντήσεις που έχουν πάει εκεί, στο Χιουμορ.. Η Αμαλία λέει ήταν ένα λάθος κατά λάθος ενώ χιλιάδες Ελληνες έχουν τύχει ίδιας μεταχείρισης με τον Χριστόδουλο.
Η άλλη απάντηση της Διαμαντοπούλου συνοψίζεται σε μία μόνο φράση: «Τι κάνεις Γιάννη? Κουκιά σπέρνω...»

Η ουσία μέσα από τα μάτια ενός άλλου Ελληνα και μακάρι να το αντιληφθούν όλοι πριν την 16/9/2007

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fireseaker : 10-09-07 στις 21:12
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-09-07, 10:31
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Η άλλη απάντηση της Διαμαντοπούλου συνοψίζεται σε μία μόνο φράση: «Τι κάνεις Γιάννη? Κουκιά σπέρνω...»
Γενικά οι απαντήσεις της παράταξης του ΠΑΣΟΚ είναι στο ίδιο ύφος και αυτό με εκνευρίζει αφάνταστα!
Δηλαδή για τα βασανιστήρια της Αμαλίας επί 17 χρόνια φταίει η ΝΔ που ήταν κυβέρνηση τα τελευταία τριάμισο (R) (αυτό δεν το έχουν πει! Το έχουν πει; )
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-09-07, 22:00
ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ο χρήστης ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-06-09 23:13
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δείτε κι αυτή την περίπτωση. Πριν τρεισήμιση χρόνια, μία δική μου ανηψιά, 12 χρόνων τότε, εισήχθη στο Αγλαία Κυριακού, με υποψία μηνιγγίτιδος, εφόσον είχε πονοκεφάλους και πυρετό, αστάθεια στο περπάτημα και μπέρδευε τα λόγια της. Ενώ οι γιατροί της χορηγούσαν αγωγή για μηνιγγίτιδα, εμείς βλέπαμε ότι το παιδί δεν πάει καθόλου καλά. Στο δε, δεξί της ποδαράκι εγώ είχα δει από την τέταρτη κιόλας μέρα σημάδια ατροφίας. Μετά από επίμονες ενοχλήσεις και παρενέσεις δικές μας, της κάνουν μία μαγνητική στο κεφαλάκι της, 6 μέρες μετά την εισαγωγή του παιδιού, κι αφού εγώ μάλωσα με τους γιατρούς, γιατί το παιδί είχε φοβερούς πονοκεφάλους σε σημείο να την έχουν σε ένα δωμάτιο απονομωμένη για να μην ενοχλεί τα υπόλοιπα παιδιά από τις φωνές της. Κι όταν τελικά πήραν την απόφαση να της κάνουν μαγνητική, μας ζητούσαν να πληρώσουμε για να γίνει, γιατί σε δημόσιο νοσοκομείο δεν υπήρχε κενό εκείνη την ημέρα. Κατέβασαν το κεφάλι κάτω οι γιατροί, κι από κει που δεν βρίσκονταν μαγνητικός τομογράφος, βρέθηκε σε μισή ώρα , στο διπλανό ακριβώς νοσοκομείο, δηλαδή στο Παίδων, όταν εγώ αγανακτισμένη πια, τους έκανε την εξής ερώτηση: "Πως ζητάτε από μια μάνα άνεργη και από ένα παιδί ορφανό από πατέρα από την ηλικία των 3 ετών, να πληρώσουν για να σωθεί η ζωή της τη δεδομένη στιγμή?" Η μαγνητική δυστυχώς έδειξε οξεία εγκεφαλιτίδα, και η ζωή της κρεμότανε σε μια κλωστή.
ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ?
Η μάνα του παιδιού και δική μου κουνιάδα, εξαντλημένη από τα ατέλειωτα χτυπήματα της μοίρας της(33 χρόνων έχασε τον άντρα της από καρκίνο), δεν ήξερε πια πως να αντιδράσει. Οι γιατροί είχαν ήδη καθυστερήσει πάρα πολύ, το παιδί έπρεπε να μπει χειρουργείο, το συντομότερο δυνατό. Ξέρετε πότε κινητοποιήθηκαν, άμεσα και γρήγορα? Όταν κατάλαβαν ότι εγώ έχοντας μία φίλη στη Ζυρίχη, ζήτησα όλες τις εξετάσεις του παιδιού, της έστειλα στη φίλη μου, εκέινη με τη σειρά βρήκε ένα Πανεπιστημιακό καθηγητή που λέγεται ότι είναι ο καλύτερος νευροχειρούργος στην Ευρώπη, και πέρναμε συμβουλές από αυτόν, μέσω της φίλης μου. Όταν τους το είπα, βρήκαν ένα γιατρό, στο ΔΙΠΛΑΝΟ πάλι νοσοκομείο, το Παίδων,ο οποίος ανέλαβε το παιδί και το έσωσε με τέσσερις εγχειρήσεις στο κεφάλι, από βέβαιο θάνατο. Αυτή τη στιγμή βέβαια η μικρή είναι ημιπληγική, αλλά ζει.
ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Μην αφήνετε τίποτα στη τύχη. Πιέζετε τους γιατρούς, ενοχλείτε τους, φωνάζετε (με τρόπο), ψάχνετε, ρωτάτε, παίρνετε κι άλλες γνώμες κι απόψεις. Αν δεν είχα ακολουθήσει την τακτική αυτή, να βρίσκομαι δηλαδή συνέχεια έξω από το γραφείο των γιατρών, να ζητάω συνέχεια να μάθω τι γίνεται και τι σκοπεύουν να κάνουν, να ψάξω να βρω εκείνον το γιατρό στο εξωτερικό, ο οποίος συμφώνησε τελικά με τις επεμβάσεις που της κάνανε, εάν καθυστερούσαμε ίσως και μία μέρα ακόμη και αφηνόμασταν, τα αποτελέσματα θα ήταν τραγικά. Συνάντησα και γιατρούς-ανθρώπους στην κυριολεξία, αλλά πόσα να κάνουν κι αυτοί, όταν υπάρχουν τόσοι λίγοι γιατροί για τόσους πολλούς ασθενείς?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-09-07, 22:49
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δυστυχώς οι γιατροί παθαίνουν απάθεια από τα χιλιάδες περιστατικά που βλέπουν. Αυτό που για σένα είναι το παιδί σου, ο άνθρωπός σου , Η ΖΩΗ ΣΟΥ, για αυτούς είναι άλλο ένα περιστατικό!
Ακούγεται σκληρό ? Είναι η αλήθεια!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-09-07, 23:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς οι γιατροί παθαίνουν απάθεια από τα χιλιάδες περιστατικά που βλέπουν.
Ας ήταν παιδι μου και ο γιατρός δεν θα είχε την ευκαιρία να εξετάσει άλλα παιδιά.

Αυτό που λες είναι απαράδεκτο, δεν μπορείς να το ισχυρίζεσαι Μίλτο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-09-07, 23:28
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Λεει απλα τι ισχυει... προσωπικα το βρισκω πολυ λογικο δυστυχως

Μετα απο δεκαετιες ακραιων εμπειριων, υποβαθμιζεται σε ρουτινα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-09-07, 23:45
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
δεν ειναι τοσο ευκολοεξηγητα τα πραγματα....

οι γιατροι της σημερον ασκουν στεγνα το επαγγελμα τους....

παλια ηταν λειτουργημα....προερχομαι απο ιατρικη οικογενεια και εζησα απο κοντα την "παλια φρουρα" των γιατρων....
θα σας πω ονοματα που δεν θα σας λενε τιποτα ομως εγω τους θυμαμαι..

η παλια φρουρα του ερυθρου σταυρου....τοτε που θεωρουσαν καθηκον να γιατρεψουν τον ασθενη πρωτα ψυχικα να του δωσουν αισιοδοξια και πιστη τοτε που οι γιατροι ηταν πρωτα και πανω απο ολα ανθρωποι

κεπετζης,παπαγεωργιου,μακκ ας,κωστεας,,σαπκας,καραγεωρ γιαδου,κορυλλος...

διευθυντες/καθηγητες κλινικων του ερυθρου που εσκυβαν με αγαπη πανω απο τον αρρωστο ξενυχτουσαν μαζι του και κυριως τον ακουγαν τον παρηγορουσαν του εδιναν κουραγιο του απαντουσαν στις αποριες του.. αντιμετωπιζαν τον στενο συγγενη με καλωσυνη και του εξηγουσαν οσο καλυτερα μπορουσαν πως εχει η κατασταση

και μετα ηρθε η νεα γεννεα με τα μπλουτζιν την αξυρισια τους κακους τροπους τις λαθος απο αδιαφορια η και αγνοια διαγνωσεις την απολυτη περιφρονηση στον ασθενη... μα και στους δικους του

λυπαμαι τις εξαιρεσεις γιατι σαφως υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα η πλειοψηφια ασχολειται με το ποσα φακελακια θα αρπαξει καθε μερα παρα με θεραπειες ,φροντιδες αρρωστων και αλλα τετοια ταπεινα

φακελακι...λεξη αγνωστη στην παλια φρουρα.. λογος υπερηφανειας απο τους σημερινους...

λυπαμαι τους νεους γιατρους, εχουν χασει το μεγαλυτερο προτερημα του γιατρου...την συμπονια

κι ακομα εχουν ξεχασει την υποχρεωση καθε γιατρου να διαβαζει και να ενημερωνεται συνεχεια και οχι να γυρναει στα ξενυχταδικα..να πινει και την αλλη μερα το χερι που κραταει το νυστερι να τρεμει...

ξερω μαλ@#$ες λεω παλι..δεν προκειτε να φιλοτιμηθουν οτι κσι νσ λεμε εμεις...

εδω ξεχασανε τον ορκο του ιπποκρατη και εφαρμοζουν τον ορκο του υποκριτη
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 12-09-07 στις 05:13
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:15.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.