Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1036  
Παλιά 20-11-12, 22:19
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας παιδια και απο εμενα...ελπιζω να ειστε ολοι καλα εγω με το re...θα ελεγα πως ειμαι σε καλη κατασταση τωρα.οσον αφορα την επιτροπη εγω περναω την πεμπτη τι να πω.. ας μας παει καλα γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες!καλη επιτυχια και στα δικα σας αποτελεσματα!και οταν με το καλο παρετε τα αποτελεσματα γραψτε μας τι εγινε! :-)
Απάντηση με παράθεση
  #1037  
Παλιά 20-11-12, 22:22
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή μας επιτυχία αν και τα βλέπω λίγο δύσκολα τα πράγματα...!
Γεια.Ελα μην ειμαστε τοσο απαισιοδοξοι αφου πραγματικα το δικαιουμαστε.
Απάντηση με παράθεση
  #1038  
Παλιά 21-11-12, 02:19
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
oloi me 67% to pairnoun? i paizei rolo to isodima?
Απάντηση με παράθεση
  #1039  
Παλιά 21-11-12, 16:03
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
oloi me 67% to pairnoun? i paizei rolo to isodima?
Καλησπερα.Εχω την εντυπωση οτι παιζει ρολο το εισοδημα.Αλλα για να ζητησεις αναπηρικη συνταξη η επιδωμα λογικο ειναι να εισαι ανεργος αλλιως τι νοημα ναεχει αν εργασεσαι.
Απάντηση με παράθεση
  #1040  
Παλιά 21-11-12, 20:43
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
φοιτητής ειμαι δεν έχω εργαστεί ποτέ :P

λέτε να παιζει ρολο και το εισοδημα των δικών μου ?
Απάντηση με παράθεση
  #1041  
Παλιά 21-11-12, 22:12
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
φοιτητής ειμαι δεν έχω εργαστεί ποτέ :P

λέτε να παιζει ρολο και το εισοδημα των δικών μου ?
Καλα ολοι πιτσιρικαδες ειστε? Εφοσον εισαι ενηλικας και αν κανεις δικη σου φορολογικη δηλωση νομιζω πως οχι.Παντως μακαρι να τελειωσεις τις σπουδες και να βρεις δουλεια στο αντικειμενο σου οποιο και αν ειναι παρα να ελπιζεις στα επιδωματα του κολοκρατους.
Απάντηση με παράθεση
  #1042  
Παλιά 21-11-12, 22:21
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Καινούριο άρθρο για τη νόσο του Crohn:
Θετικά τα δεδομένα για πιθανή χρήση της λακινιμόδης στη νόσο του Crohn
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to stathakis For This Useful Post:
sasa1 (22-11-12), Stamatina (18-12-12)
  #1043  
Παλιά 22-11-12, 21:13
eftichia88 Ο χρήστης eftichia88 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-11-12 21:18
Αρχική Δημοσίευση από terror Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι μια κοπελα η οποια επασχε για πολλα χρονια αυτη την νοσο και καταφερε απο μονη της, χωρις γιατρους και φαρμακα να εξαφανισει την νοσο! Στο σαιτ θα βρειτε και ενα e-book το οποιο εξηγα βημα προς βημα τι πρεπει να κανετε για να εξαφανισετε για παντα την νοσο. Το βιβλιο στοιχιζει περιπου 15-20 ευρω και το εχω αγορασει.. Οποιος ενδιαφερεται μπορω να του το στειλω χωρις κοστος για να δοκιμασει αυτα τα πραγματα και να μου πει τις εντυπωσεις του μετα απο αυτα τα βηματα.
file thelw na mou peis gia pio vivlio milas apo simera ksekinisa to imuran kai fovame gia tis parenergeies tou.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην eftichia88 για αυτό το μήνυμα:
Stamatina (18-12-12)
  #1044  
Παλιά 22-11-12, 21:55
happyness88
Guest
 

kolonoskopisi

Αρχική Δημοσίευση από Simone26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω πονεσα ελαχιστα αλλα κ μενα σαν να με "μεθυσαν" μου φανηκε.Θα συμφωνησω οτι η προετοιμασια ηταν το χειροτερο μου.Ημουν ετοιμη να ακυρωσω την εξεταση γιατι δεν μπορουσα να πιω αυτη την αηδια.Εντελει το αραιωσα σε χυμο μηλο κ ηταν λιγο καλυτερα.Οχι καλα αλλα με υπερανθρωπες προσπαθειες το καταφερα.
paidia to kalitero pou mporeis na pairneis ekeina ta fakellakia prin tin kolonoskopisi mporeis na ta dialieis mesa se spuash vimpto kai den katalavaineis tpt tin gefsi to ekana kai ego proxtes kai itan mia xara to provlima ine ante na pies 4 litra
Απάντηση με παράθεση
  #1045  
Παλιά 24-11-12, 14:32
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από eftichia88 Εμφάνιση μηνυμάτων
file thelw na mou peis gia pio vivlio milas apo simera ksekinisa to imuran kai fovame gia tis parenergeies tou.
Καλημερα.Παιδια να δειξετε λιγο προσοχη σε μεθοδους παραιατρικες για να μην την πληρωσετε μετα.Εγω ηξερα ατομο που ακολουθησε για την ελκωδη κολιτιδα μια ανατολιτικη μεθοδος και παραλιγο να πεθανει. Συμφωνο οτι οι φαρμακευτικες βγαζουν εκατομυρια αλλα θα πρεπει να ελεγχουμε καλα τις πηγες και φυσικα να ειναι προσωπικες διασυνδεσεις και οχι απο το διαδικτιο γιατι και εκει παιζονται συμφεροντα και μαλιστα ανωνυμα.
Απάντηση με παράθεση
  #1046  
Παλιά 02-12-12, 21:48
worried
Guest
 

καλησπερα, θελω να ρωτησω σχετικα με το θεμα. εδω κ 3 μηνες περιπου κ μετα απο ενα επεισοδιο εμπυπυρετης γαστρεντερτιδας εξαιτιας της οποιας νοσηλευτηκα στο λοιμωδων μιας κ οι κενωσεις μου ηταν πολλες κ υδαρεις εχω βλεννα στα κοπρανα μου κ που κ που κανω διαρροιες το πρωι. χτες μαλιστα ξυπνησα απο τον πονο που ενιωθα στην κοιλια μου! Ο γαστρεντερολογος μου εδωσε προβιοτικα για ενα μιση μηνα κ οσο τα επαιρνα δεν ειχα κανενα συμπτωμα, δεν εχω χασει κιλα ομως εδω κ 2 εβδομαδες τελειωσαν κ απο προχτες παλι τα ιδια. Ο γιατρος μου λεει πως ειναι κατι μικροβιακο κ μου εδωσε διαφορετικα προβιοτικα κ παλι. Ανησυχω μιας κ ψαχνοντας στο νετ βρηκα πως εχω κοινα συμπτωματα με την νοσο του κρον κ αναρωτιεμαι τι μπορει να μου συμβαινει. πιστευετε πως πρεπει να κανω κολονοσκοπηση? μπορει να ειμαι ακομα στην αρχη κ να εχω σχετικα ηπια συμπτωματα? εχω ευαισθητο γαστρεντερολογικο γενικοτερα..ειμαι κοπελα 27 χρονων. ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων!
Απάντηση με παράθεση
  #1047  
Παλιά 02-12-12, 23:23
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από worried Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, θελω να ρωτησω σχετικα με το θεμα. εδω κ 3 μηνες περιπου κ μετα απο ενα επεισοδιο εμπυπυρετης γαστρεντερτιδας εξαιτιας της οποιας νοσηλευτηκα στο λοιμωδων μιας κ οι κενωσεις μου ηταν πολλες κ υδαρεις εχω βλεννα στα κοπρανα μου κ που κ που κανω διαρροιες το πρωι. χτες μαλιστα ξυπνησα απο τον πονο που ενιωθα στην κοιλια μου! Ο γαστρεντερολογος μου εδωσε προβιοτικα για ενα μιση μηνα κ οσο τα επαιρνα δεν ειχα κανενα συμπτωμα, δεν εχω χασει κιλα ομως εδω κ 2 εβδομαδες τελειωσαν κ απο προχτες παλι τα ιδια. Ο γιατρος μου λεει πως ειναι κατι μικροβιακο κ μου εδωσε διαφορετικα προβιοτικα κ παλι. Ανησυχω μιας κ ψαχνοντας στο νετ βρηκα πως εχω κοινα συμπτωματα με την νοσο του κρον κ αναρωτιεμαι τι μπορει να μου συμβαινει. πιστευετε πως πρεπει να κανω κολονοσκοπηση? μπορει να ειμαι ακομα στην αρχη κ να εχω σχετικα ηπια συμπτωματα? εχω ευαισθητο γαστρεντερολογικο γενικοτερα..ειμαι κοπελα 27 χρονων. ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων!
καλησπερα.Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις κολονοσκοπηση.Πιστεψε με δεν ειναι τιποτα μην την φοβασαι αλλα ετσι θα εισαι σιγουρη.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
Stamatina (18-12-12)
  #1048  
Παλιά 03-12-12, 21:03
fighter Ο χρήστης fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-12-12 03:03
Αρχική Δημοσίευση από terror Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι πολλα τα πραγματα που πρεπει να κανουμε φιλε φτανει να εχεις θεληση και ορεξη.

Όλα αρχιζουν απο τη διατροφη και μετα τα αλλα..

Οσοι θελετε να δειτε γρηγορα αποτελεσματα παρτε αυτα:

Προβιοτικα - Ειναι τα καλα βακτηρηδια τα οποια βοηθουν στην ομαλη λειτουργια του πεμπτικου συστηματος. Λογω τον φαρκακων και των κενωσεων πεθαινουν. Μπορειτε να τα βρειτε σε φαρμακεια και health stores.

Γλουταμινη - Βασικο αμινοξεο το οποιο χανεται στις πολλες κενωσεις. Θα βοηθησει στην ενδυναμωση του εντερου. Μπορειτε να το βρειτε σε φαρμακεια. Κατα προτιμηση παρτε το σε σκονη, εχει καλυτερα αποτελεσματα.

To slippery elm το οποιο αναφερα στο πιο πανω ποστ. Αυτο κανει την περισσοτερη δουλεια. Ειναι σαν και παιρνετε 32mg κορτιζωνης, χωρις τις παρενεργειες εννοειται..

Πολυβιταμινες σε υγρη μορφη και ωμεγα-3.

Αυτα φιλε με βοηθησαν εμενα και ειμαι εδω και 3 μηνες καθαρος απο κορτιζωνες και φαρμακα..
Τα παιρνω αυτα και νοιωθω πιο ζωντανος απο ποτε..

Επισης οσοι δυσκολευστε να πιστεψετε απλα επισκεφθειτε αυτη την ιστοσελιδα και διαβαστε τις εντυπωσεις μερικων ανθρωπων που τα δοκιμασαν.. (συγνωμη στους mods για το λινκ)

nomorecrohnsdisease.com

Ειναι μια κοπελα η οποια επασχε για πολλα χρονια αυτη την νοσο και καταφερε απο μονη της, χωρις γιατρους και φαρμακα να εξαφανισει την νοσο! Στο σαιτ θα βρειτε και ενα e-book το οποιο εξηγα βημα προς βημα τι πρεπει να κανετε για να εξαφανισετε για παντα την νοσο. Το βιβλιο στοιχιζει περιπου 15-20 ευρω και το εχω αγορασει.. Οποιος ενδιαφερεται μπορω να του το στειλω χωρις κοστος για να δοκιμασει αυτα τα πραγματα και να μου πει τις εντυπωσεις του μετα απο αυτα τα βηματα.
αγαπητε terror διαβασα οτι εχεις τη νοσο crohn.ο γιος μου ειχε πριν μια εβδομαδα εντονο πονο στην κοιλιακη χωρα και αυτην την στιγμη ειναι στο νοσοκομειο στην γερμανια που βρισκεται εδω και λιγους μηνες για δουλεια.εγω ειμαι ο πατερας του και μενω ελλαδα.καταλαβαινεις πως αισθανομαι μαθαινοντας απο τις πρωτες εξετασεις που εγιναν οτι εχει αυτη την νοσο που δεν την ειχα ακουσει ποτε πριν.ψαχνοντας εδω μεσα διαβασα αρκετα και φυσικα αυτην την θεραπεια που παιρνεις εσυ και το βιβλιο αυτο που εχεις.θα σου ειμαι ευγνωμων αν μπορουσες να μου το στειλεις για να το διαβασω και να το μεταφερω αργοτερα στον γυιο μου.σε ευχαριστω εκ των προτερων.
Απάντηση με παράθεση
  #1049  
Παλιά 05-12-12, 12:36
Githeo k Ο χρήστης Githeo k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-16 07:20
καλησπερα, ξερετε τι ειναι η ειλεοστομια? πραγματικα με τρομαζει η ιδεα να παθω κατι τετοιο.. δεν θα το αντεξω
Απάντηση με παράθεση
  #1050  
Παλιά 05-12-12, 18:15
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Githeo k Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, ξερετε τι ειναι η ειλεοστομια? πραγματικα με τρομαζει η ιδεα να παθω κατι τετοιο.. δεν θα το αντεξω
Δες εδώ: http://www.alpako.gr/index.php?optio...id=210&lang=el
κι εδώ: http://www.mitropapas.gr/articles_details.php?id=12

Μακριά απο μας...
Ήξερα μια Σέρβα κοπέλα που το είχε.
Της είχαν ανοίξει μια τρύπα στην κοιλιά και της είχαν βάλει ένα "τεχνητό σακούλι" για να αφοδεύει εκεί μέσα. Δλδ, δεν αφοδεύεις από κάτω αλλά απο την τρύπα που σου ανοίγουν...
Και επειδή εκεί δεν έχει σφιγκτήρα όπως ο πρωκτός, εκεί δεν μπορείς να το ελέγξεις. Απλά πάνε στο σακούλι κατευθείαν.
Πραγματικά αντιαισθητικό και σίγουρα θέλει ψυχολογική υποστήριξη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:26.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.