Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #916  
Παλιά 21-08-12, 23:58
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ελα ρε Billy μη μασας ρε φιλε.... ολα θα περασουν.... δωσε στην aza τον χρονο της.... και αν χρειαστεις remi.... μη το φοβασαι...
παντως εγω ρε παιδια δεν ξερω οποτε εχω διαρροιες παιρνω και ενα φαρμακο που στο εχω πει εσενα Billy για 2-3 μερες και ερχομαι στα ισα μου για αρκετο καιρο...
δεν μπορω να το πω προφανως δημοσια αλλα ειναι τελειως ακινδυνο ... αρχιζει απο ib....... οποιος θελει μπορει να με ρωτησει.. για μενα ειναι θαυματουργο....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #917  
Παλιά 22-08-12, 00:00
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι μπράβο Gabriel Knight, φέρσου σαν ιππότης και μην το βάλεις κάτω. το ρεμικ νομίζω, όπως και το χιουμ, τα παίρνεις τουλάχιστον για δυο χρόνια, αλλά ας μιλήσει καλύτερα κάποιος που έχει πάρει. Ρε συ το συρίγγιο πώς πιστεύεις ότι το απέκτησες; εξαιτίας των διαρροιών; δηλαδή είσαι περίπου δυο χρόνια σε έξαρση;

Πάντως μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι το forum σας ψυχοπλακώνει. εγώ "τη βρίσκω" που έχουν κι άλλοι πρόβλημα και δεν είμαι η μόνη μ αυτή την κωλοαρρώστια. ο καθένας έχει να πει τη δική του κωμικοτραγική ιστορία, και αυτό με βοηθάει και...διεγείρει την "αρρωστημένη" φαντασία μου για το τι θα μου ξημερώσει... αχχ...

Μη χάνεστε παιδιά. πού θα βρείτε καλύτερα; ας αποδομήσουμε την παράνοια που μας βολοδέρνει μέσα απ τις κουβέντες μας!

τρελοί κρονίτες όλου του κόσμου ενωθείτε!
Γεια σου συναγωνιστρια....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 22-08-12 στις 19:44
Απάντηση με παράθεση
  #918  
Παλιά 22-08-12, 21:06
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι μπράβο Gabriel Knight, φέρσου σαν ιππότης και μην το βάλεις κάτω. το ρεμικ νομίζω, όπως και το χιουμ, τα παίρνεις τουλάχιστον για δυο χρόνια, αλλά ας μιλήσει καλύτερα κάποιος που έχει πάρει. Ρε συ το συρίγγιο πώς πιστεύεις ότι το απέκτησες; εξαιτίας των διαρροιών; δηλαδή είσαι περίπου δυο χρόνια σε έξαρση;

Πάντως μου κάνει εντύπωση που λέτε ότι το forum σας ψυχοπλακώνει. εγώ "τη βρίσκω" που έχουν κι άλλοι πρόβλημα και δεν είμαι η μόνη μ αυτή την κωλοαρρώστια. ο καθένας έχει να πει τη δική του κωμικοτραγική ιστορία, και αυτό με βοηθάει και...διεγείρει την "αρρωστημένη" φαντασία μου για το τι θα μου ξημερώσει... αχχ...

Μη χάνεστε παιδιά. πού θα βρείτε καλύτερα; ας αποδομήσουμε την παράνοια που μας βολοδέρνει μέσα απ τις κουβέντες μας!

τρελοί κρονίτες όλου του κόσμου ενωθείτε!
χαχαχαχαχα psycho
Απάντηση με παράθεση
  #919  
Παλιά 23-08-12, 13:36
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Gabriel Knight καλά τα λέει ο mamanics. Θέλει 6μηνο να δράσει το γνωστό ανοσοκατασταλτικό, οπότε υπομονή!!
Και κάτι σχετικό με το νικ σου...Ξανατερμάτισα πρόσφατα το The beast within!!!!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #920  
Παλιά 23-08-12, 19:32
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
.......Θέλει 6μηνο να δράσει το γνωστό ανοσοκατασταλτικό, οπότε υπομονή!!.....
Ετσι ειναι, κατα μεσο ορο θελει 17 βδομαδες για να δρασει...σε αλλους λιγοτερο, σε αλλους περισσοτερο....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #921  
Παλιά 26-08-12, 02:12
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδιά thanks για την βοήθεια.
Για το forum θέλω να πω ότι έχω βρει γαμώ τα ξύπνια παιδιά που κάπου μας έπιασε κοιμισμένους η crohn και μας την έφερε. Όλοι φαίνεται να έχουν υψηλό δείκτη ευφυίας. Αυτό φαίνεται από τα λεγόμενα του καθενός. Καταρίνα το συρρίγγιο, αν υπάρχει, μου είπαν ότι έγινε επειδή έμεινα δύο χρόνια σε έξαρση. Γενικά έχω να πω ότι αντέχω τον πόνο πολύ , και θα μπορούσα να μην ξεκινήσω aza. Αλλά αν ήξερα ότι η παρατεταμένη φλεγμονή δημιουργεί συρίγγια θα το ξεκίναγα πιο νωρίς. Μην αφήνετε τισ φλεγμονές πολύ χωρίς θεραπεία. Θα περιμένω το aza να δράσει και θα ξεκινήσω και rem. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι δεν με αφήνει να εργαστώ γιατί πρέπει να πηγαίνω από εταιρεία σε εταιρεία κάθε μέρα και οταν υπάρχει έξαρση καταλαβαίνετε το πρόβλημα. Nightcrawler το beast within είναι σταθμός στα adventures. Τα λόγια είναι περιτά. Τώρα παίζω ξανά το Reaper και το Phantasmagoria, όταν κοιμούνται τα παιδιά. Απο τα παιδιά εδώ μέσα γνωρίζω μόνο τον Νικόλα (mamanics) που είναι ωραίος τύπος από το fb , εκτός και αν ανεβάζει φωτογραφίες άλλων!!! χαχαχαχα
Θα ήταν ωραίο να επικοινωνούμε όχι μόνο για την κολοαρρώστια αλλά και για να βλέπουμε ότι είμαστε φυσιολογικοί τύποι κατά τα άλλα. Δεν με βάζει κάτω πάντως, θα το πολεμήσω μέχρι τέλους.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gabriel_Knight για αυτό το μήνυμα:
nightcrawler (28-08-12)
  #922  
Παλιά 26-08-12, 18:17
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά thanks για την βοήθεια.
Για το forum θέλω να πω ότι έχω βρει γαμώ τα ξύπνια παιδιά που κάπου μας έπιασε κοιμισμένους η crohn και μας την έφερε. Όλοι φαίνεται να έχουν υψηλό δείκτη ευφυίας. Αυτό φαίνεται από τα λεγόμενα του καθενός. Καταρίνα το συρρίγγιο, αν υπάρχει, μου είπαν ότι έγινε επειδή έμεινα δύο χρόνια σε έξαρση. Γενικά έχω να πω ότι αντέχω τον πόνο πολύ , και θα μπορούσα να μην ξεκινήσω aza. Αλλά αν ήξερα ότι η παρατεταμένη φλεγμονή δημιουργεί συρίγγια θα το ξεκίναγα πιο νωρίς. Μην αφήνετε τισ φλεγμονές πολύ χωρίς θεραπεία. Θα περιμένω το aza να δράσει και θα ξεκινήσω και rem. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι δεν με αφήνει να εργαστώ γιατί πρέπει να πηγαίνω από εταιρεία σε εταιρεία κάθε μέρα και οταν υπάρχει έξαρση καταλαβαίνετε το πρόβλημα. Nightcrawler το beast within είναι σταθμός στα adventures. Τα λόγια είναι περιτά. Τώρα παίζω ξανά το Reaper και το Phantasmagoria, όταν κοιμούνται τα παιδιά. Απο τα παιδιά εδώ μέσα γνωρίζω μόνο τον Νικόλα (mamanics) που είναι ωραίος τύπος από το fb , εκτός και αν ανεβάζει φωτογραφίες άλλων!!! χαχαχαχα
Θα ήταν ωραίο να επικοινωνούμε όχι μόνο για την κολοαρρώστια αλλά και για να βλέπουμε ότι είμαστε φυσιολογικοί τύποι κατά τα άλλα. Δεν με βάζει κάτω πάντως, θα το πολεμήσω μέχρι τέλους.
Κρυβε λογια....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #923  
Παλιά 26-08-12, 22:00
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά thanks για την βοήθεια.
Για το forum θέλω να πω ότι έχω βρει γαμώ τα ξύπνια παιδιά που κάπου μας έπιασε κοιμισμένους η crohn και μας την έφερε. Όλοι φαίνεται να έχουν υψηλό δείκτη ευφυίας. Αυτό φαίνεται από τα λεγόμενα του καθενός.
Κατά γενική ομολογία είμαστε πανέμορφοι και ευφυέστατοι!
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά αν ήξερα ότι η παρατεταμένη φλεγμονή δημιουργεί συρίγγια θα το ξεκίναγα πιο νωρίς. Μην αφήνετε τισ φλεγμονές πολύ χωρίς θεραπεία.
Πολύ σημαντική συμβουλή. Δεν είναι μόνο τα συρίγγα, οι φλεγμονές μπορεί να σου αφήσουν και μόνιμη στένωση που αργά ή γρήγορα θα οδηγήσει σε επέμβαση..
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #924  
Παλιά 26-08-12, 22:16
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nightcrawler Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά γενική ομολογία είμαστε πανέμορφοι και ευφυέστατοι!
Πολύ σημαντική συμβουλή. Δεν είναι μόνο τα συρίγγα, οι φλεγμονές μπορεί να σου αφήσουν και μόνιμη στένωση που αργά ή γρήγορα θα οδηγήσει σε επέμβαση..
Πραγματικα το να μην αφηνουμε να χρονιζουν οι φλεγμονες ειναι το κρισιμο ζητημα νομιζω και γω.. αλλα δυστυχως δεν ειναι κατι που παντα περναει απο το χερι μας...η θεραπειες δυστυχως δεν πιανουν παντα....
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #925  
Παλιά 27-08-12, 01:13
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Σοβαρά τώρα αν υπάρχει φλεγμονή πολύ καιρό πρέπει να την αντιμετωπίζουμε γρήγορα έστω και με κορτιζόνη. Έχει δίκιο ο nightcrawler για τις στενώσεις.Μπορεί από μαλακία να μπούμε χειρουργείο. Γενικά αυτή η κολοαρρώστια θέλει πολύ γνώση και δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί γιατροί που δεν την γνωρίζουν καλά. Ενημέρωση χρειάζεται και τίποτα άλλο. Για να μας γυρίσει σε κακό είναι πολύ μικρότερο το ποσοστό από κάποιον που καπνίζει πχ. Αλλά έχει και κάτι θετικό πιστεύω. Δεν ξέρω μπορεί να είναι η γνώμη μου αλλά θα την πω. Επειδή μπορεί πολλοί να νοιώθουμε πιο ευάλωτοι από τους φυσιολογικούς, και μπορεί να νομίζουμε ότι θα ΄φύγουμε πιο νωρίς απο κάποιους άλλους, αυτό μας δίνει δύναμη να ζήσουμε την ζωή μας όπως πρέπει να την ζούμε. Μας δίνει άλλες δυνάμεις που πιστεύω δεν θα τις εμφανίζαμε αν δεν είχαμε αυτό το πρόβλημα. Μας κάνει να νοιώθουμε πιο δυνατοί και πιο σίγουροι για τους εαυτούς μας. Μπορεί να λέω μαλακίες τώρα αλλά πραγματικά νομίζω ότι έτσι νοιώθουμε οι περισσότεροι. Δεν μπορεί εύκολα να μας βάλει το κακό κάτω!!
Απάντηση με παράθεση
  #926  
Παλιά 27-08-12, 11:24
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
πασχω απο σπαστικη κολλιτιδα (μεχρι τωρα)λεει, αλλα δεν εχω δει ασπρη μερα, ενα σωρο ιστοριες, γιατροι, εξετασεις με ευρημα ελλειψης φυλλικου οξεως και hdl πριν μηνες με εναν γαστρεντερολογο να μιλαει γιε σπαστικη κολλιτιδα λογω εναλλλαγων και πονου αρχικα αριστερα ...

εγω δεν εχω διαρροια... εχω πονους στη κοιλια (λες και κυκλοφορει υγρο συνεχεια απο κατω προς τα πανω και με καιει μεχρι και τον οισφαγο καποιες φορες), να αναφερω οτι εχω γαστριτιδα αλλα ολα ξεκινησαν απο μια γαστρεντεριτιδα μετα απο αντιβιοτικο που φυσικα περαστηκε και καλα και απλα εγω ημουν η τρελη ασθενης...

απο τοτε δεν μπορω να παρω τα ποδια μου, τι πεσμενο ανοσοποιητικο, γαστριτιδα, κολπιτιδα χωρις ανταποκριση σε θεραπευτικη αγωγη, δυσπνοια, βηχας μετα το φαγητο, μονιμες βλεννες στο στομα, κοπωση, καποιο προβλημα στις αμυγδαλες κλπ

πηγα σχεδον παντου ολοι τα εριξαν στο αγχος η με φορτωσαν αντιβιοτικα που δεν τα πηρα ολα μεχρι που βαρεθηκα οποτε και αρχισαν τα χοντρα συμπτωματα και τοτε σχεδον ολοι γυρω μου αποφασισαν οτι εχω ανορεξια και με πηγανε σε νευρολογο με αποτελεσμα χαναχ και κπλ
τωρα ειμαι 2 εβδομαδες με πονους στη κοιλια (ενα υγρο που με καιει απο τα εντερα μεχρι και τον οισοφαγο πολλες φορες) και πονο στα ποδια και στην πλατη αριστερα (εδω και μηνες το πρωτο συμπτωμα), ειμαι χειροτερα, 2 εβδομαδες στο κρεβατι, ιδρωνω υπερβολικα,υποφερω δεν εχω κουραγιο.... σχεδον οτι φαω με κανει σκ..α, τα δοντια μου κιτρινιζουν και με τσουζουν τα μαλλια μου πεφτουν και οι δικοι μου λενε αγχος παρα τη γνωμη παθολογου για γαστρεντερολογο.... εχω χασει παρα πολλα κιλα, τρωω ελαχιστα πραγματα με το ζορι και ζω σε μια μικρη κωμοπολη με καονικη crp,ΤΚΕ και λευκα,χωρις προσφατη μετρηση δεικτων αναιμιας, φοβαμαι για τα χειροτερα πλεον και ποναω ειμαι ανεργη χωρις στηριξη με μητερα ψυχοπαθη

θελω να ησυχασω για παντα, γινεται;
Απάντηση με παράθεση
  #927  
Παλιά 27-08-12, 11:55
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Κοπελια καταρχήν ηρεμησε γιατι το κατα φαντασιαν ασθενείς είναι μια φάση που την έχουμε περάσει όλοι μας. Έχεις κάνει γαστροσκοπηση και κολονοσκοπηση; Εμένα επειδη έχουν τύχει τα ίδια συμπτώματα τελικά είχα πρόβλημα στην χολή (πολυποδες) και αναγκαστικα να την βγάλω. Δυστυχώς συνήθως στην πλάτη χτυπάει η χολη κοντα στο ώμο. Ψαξτο λίγο .
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gabriel_Knight για αυτό το μήνυμα:
chrysoulat (27-08-12)
  #928  
Παλιά 27-08-12, 12:29
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Αρχική Δημοσίευση από Gabriel_Knight Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοπελια καταρχήν ηρεμησε γιατι το κατα φαντασιαν ασθενείς είναι μια φάση που την έχουμε περάσει όλοι μας. Έχεις κάνει γαστροσκοπηση και κολονοσκοπηση; Εμένα επειδη έχουν τύχει τα ίδια συμπτώματα τελικά είχα πρόβλημα στην χολή (πολυποδες) και αναγκαστικα να την βγάλω. Δυστυχώς συνήθως στην πλάτη χτυπάει η χολη κοντα στο ώμο. Ψαξτο λίγο .
μακαρι να ειναι μονο χολη αλλα μετα απο τα αντιβιοτικα, την αδυναμια, ελλειψη βιταμινων και κυριως το γεγονος οτι το εντερο μου γουργουριζει συνεχως και δε κοιμαμαι σχεδον απο πονους, ενω δε μπορω να φαω εδω και μηνες οτι ετρωγα παλια... αστα... εχω κανει γαστροσκοπηση με απε
αποτελεσμα γαστριτιδα τον μαιο, εκτοτε εμφανιστηκαν και πονακια στο εντερο εκτος απο πλατη, αδυναμια, εμετους, λιγες διαρροιες η δυσκοιλιοτητα και γουργουρητα που ειχα μεχρι τοτε.... συγγενεις, νευρολογος, οικογενεια ολοι λενε οτι ειμαι μια χαρά αλλα εγω δεν...

κολονοσκοπηση δεν εχω κανει και φοβαμαι οτι πλεον ειναι εκτος απο δυσκολο πολυ αργα με τοσα πολλα κι εντονα συμπτωματα.... πλεον πιστευω πως μαλλον εχω κρον η ελκωδη αν συμπεριλαβω κι ενα συριγγιο που πρεπει να βγηκε τον ιουνιο και ειδε ο γυναικολογος μου πριν εναμιση μηνα αλλα εγω δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια αλλα ψαχνοντας το οδηγηθηκα για ακομα μια φορα εδω...

πραγματικα δε θελω να εχω καμια κολλιτιδα λογω της δυσκολιας της τοσο βιοποριστικα οσο και λογω μη προσβασης σε περιθαλψη, οικογενιακου περιβαλλοντος, ανοσοποιητικου κλπ

εσεις εχετε προβλημα αλλα ειστε κοντα σε γαστρεντερολογους και νοσοκομεια, με καλυτερα οικονομικα και οικογενεια φανταζομαι.. εγω ουτε καλοριφερ δεν εχω...
συγνωμη που σας τρελανα... ξερω οτι η κρον σας ταλαιπωρει...
Απάντηση με παράθεση
  #929  
Παλιά 27-08-12, 16:08
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
μακαρι να ειναι μονο χολη αλλα μετα απο τα αντιβιοτικα, την αδυναμια, ελλειψη βιταμινων και κυριως το γεγονος οτι το εντερο μου γουργουριζει συνεχως και δε κοιμαμαι σχεδον απο πονους, ενω δε μπορω να φαω εδω και μηνες οτι ετρωγα παλια... αστα... εχω κανει γαστροσκοπηση με απε
αποτελεσμα γαστριτιδα τον μαιο, εκτοτε εμφανιστηκαν και πονακια στο εντερο εκτος απο πλατη, αδυναμια, εμετους, λιγες διαρροιες η δυσκοιλιοτητα και γουργουρητα που ειχα μεχρι τοτε.... συγγενεις, νευρολογος, οικογενεια ολοι λενε οτι ειμαι μια χαρά αλλα εγω δεν...

κολονοσκοπηση δεν εχω κανει και φοβαμαι οτι πλεον ειναι εκτος απο δυσκολο πολυ αργα με τοσα πολλα κι εντονα συμπτωματα.... πλεον πιστευω πως μαλλον εχω κρον η ελκωδη αν συμπεριλαβω κι ενα συριγγιο που πρεπει να βγηκε τον ιουνιο και ειδε ο γυναικολογος μου πριν εναμιση μηνα αλλα εγω δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια αλλα ψαχνοντας το οδηγηθηκα για ακομα μια φορα εδω...

πραγματικα δε θελω να εχω καμια κολλιτιδα λογω της δυσκολιας της τοσο βιοποριστικα οσο και λογω μη προσβασης σε περιθαλψη, οικογενιακου περιβαλλοντος, ανοσοποιητικου κλπ

εσεις εχετε προβλημα αλλα ειστε κοντα σε γαστρεντερολογους και νοσοκομεια, με καλυτερα οικονομικα και οικογενεια φανταζομαι.. εγω ουτε καλοριφερ δεν εχω...
συγνωμη που σας τρελανα... ξερω οτι η κρον σας ταλαιπωρει...
και κατι αλλο η χολη δεν χτυπαει δεξια; γιατι εκανα υπερηχο τον ιουνιο... ενω εγω ειχα προβληματα δε φανταστηκα οτι μαλλον ειναι ινφε... μονο για τον καρκινο του παχεος ηξερα.... η γιαγια μου ειχε σηψη... δε γνωριζα οτι χτυπανε μικρες ηλικιες
Απάντηση με παράθεση
  #930  
Παλιά 27-08-12, 17:53
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
chrysoulat, πού μένεις; αν θέλεις να αποκλείσεις την κρον ή την ελκώδη πρέπει να κάνεις κολοσκόπηση. αν είσαι κοντά στη θεσσαλονίκη, κλείσε ένα ραντεβού στο παπανικολάου ή στο ιπποκράτειο (το παπανικολάου έχει εξειδικευμένη γαστρεντερολογική κλινική). μπορώ να σε φιλοξενήσω εγώ αν θέλεις και γενικά ό,τι άλλο χρειαστείς...
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to katarina For This Useful Post:
chrysoulat (27-08-12), nightcrawler (28-08-12)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.