Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1816  
Παλιά 29-09-14, 15:44
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από verel Εμφάνιση μηνυμάτων
Επέστρεψε πίσω ότι σου κάνει κέφι. Πάντως αν θες να συζητήσεις σε κόσμιο επίπεδο να μάθεις να μιλάς σωστά και μετά να ζητάς ενδεχομένως τον όποιο σεβασμό θεωρείς ότι αξίζεις.
Απο κει και πέρα εννοείται πως το πρωταρχικό μέλημα των ατόμων που ταλαιπωρούνται από κάποια χρόνια πάθηση είναι η επανένταξη στην κοινωνία και νομίζω οι περισσότεροι νοιώθουν την ανάγκη να προσφέρουν έργο (μέσω της εργασίας τους). Ολοι θέλουν να είναι χρήσιμοι άνθρωπε μου αλλά δεν τους αφήνουν πάντα και τους πετάνε στο περιθώριο. Επίσης τα περισσότερα άτομα που περνάνε από τα ΚΕΠΑ αδυνατούν να εργαστούν, τι δεν καταλαβαίνεις; Επειδη στην Ελλάδα δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση πάνω στην υγεία και επειδή γενικά οι κρατικές υπηρεσίες σε αντιμετωπίζουν με αδιαφορία, για αυτό στα ελληνικά φόρουμ βλέπεις ανθρώπους να.... "κλαψουρίζουν". Υπάρχουν άτομα που δεν έχουν ενημερωθεί ποτέ στη ζωή τους για θέματα που αφορούν την υγεία τους και την όποια κοινωνική πρόνοια και έχουν βιώσει άσχημες καταστάσεις. Σε άλλες χώρες κάποια πράγματα είναι εξασφαλισμένα και είναι λογικό νομίζω να μην υπάρχουν γκρίνιες. Πόσο μυαλό πρέπει να έχει κάποιος για να το καταλάβει;
Ξέρω άτομα που έχουν πρόβλημα υγείας και αναγκάζονται να δουλεύουν για να τα βγάλουν πέρα (όπως όλοι) επειδή το επίδομα είναι εξευτελιστικό. Επιπρόσθετα δεν υπάρχει κάποια πρωτοβουλία από κανέναν οπότε ψάχνουν εκείνοι την εργασία που τους ταιριάζει, κρύβοντας βέβαια το πρόβλημα τους για να μην απολυθούν ενδεχομένως ή επειδή νοιώθουν υποτιμητικά. Ξέρω επίσης άτομα με ΙΦΝΕ που έχουν δύσκολη καθημερινότητα και που επέλεξαν να λαμβάνουν σύνταξη/επίδομα. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα βαλουμε σε μια ζυγαριά και να δούμε ποιο είναι σωστό και ποιο λάθος. Αν νοιώθεις αυτή την ανάγκη, πρόβλημα σου.
Γενικά μπλέκεις καταστάσεις και χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς όλη την ώρα περιμένοντας να κάνει τι ο συνομιλητής; Να τους περάσει στους ντούκου;
Οσον αφορά την "αποκατάσταση" της "αλήθειας", πρώτα είπες σε άλλο ποστ ότι οι ΙΦΝΕ δεν αντιμετωπίζονται ως αναπηρία πουθενά και τώρα τα αλλάζεις και με ρωτάς σε ποια χώρα θεωρούνται ως αναπηρία με τη διάγνωση και μόνο. Σε όλες τις χώρες (συμπεριλαμβανομένου της Ελλάδας) μελετούν συμπτωματολογία, κλινική εικόνα κτλ πριν ορίσουν κάποιο ποσοστό (για αυτό ζητούν να δουν συγκεκριμένες εξετάσεις) οπότε δεν στέκει αυτό που λες.
Αν εχεις σκοπό να συνεχίσεις στο ίδιο ύφος δικαίωμα σου. Εγω ότι είχα να σου πω στο είπα και δεν θα κάτσω να αναλώσω άλλο χώρο και χρόνο ασχολούμενος μαζί σου.
προσωπικα με καλυψες πολλα μπραβο!ασε να λεει ο καθενας οτι του ρθει αλλωστε μετα την κριση που περναει η χωρα σχεδον ολοι, εχουν γινει μικροι πρωθυπουργοι.απο κατι τετοιους μαζι μετα ξερα καιγονται και τα χλωρα.
Απάντηση με παράθεση
  #1817  
Παλιά 02-10-14, 03:35
calm Ο χρήστης calm δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-06-15 05:50
Φύλο: Γυναίκα
Φιλε bakakass μπορω ισως να καταλαβω την αποψη σου για μια δυναμικη σταση απεναντι στη νοσο και για τη διεκδικηση μιας ζωης χωρις επιδοματα ΑΛΛΑ μηπως θα επρεπε να σκεφτεις και εσυ οτι ενας ανθρωπος με μια χρονια νοσο καταφευγει στη λυση του επιδοματος οχι απο τεμπελια αλλα απο αναγκη;Χωρις να γνωριζεις την σωματικη αλλα και την ψυχολογικη κατασταση ενος ανθρωπου,χωρις να ξερεις τις ταλαιπωριες που εχει περασει και που ισως ακομα περναει,και κυριως χωρις να ξερεις τη δυναμη που εχει δειξει ο καθενας μεχρι να φτασει στο σημειο να ζηταει ενα επιδομα που δεν σου προσφερει ουτε καν ενα αξιοπρεπες ποσο καλυτερα να απεφευγες χαρακτηρισμους οπως αναπηροι και σχολια περι ειπεδου.
Απάντηση με παράθεση
  #1818  
Παλιά 02-10-14, 14:23
Ρεαλιστής Ο χρήστης Ρεαλιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-14 07:38
Το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία καθώς έψαχνα στο google θεραπείες για την ασθένεια που πιστεύω πως έχω. Τον τελευταίο χρόνο με πειράζουν σχεδόν όλες οι τροφές. Στα 22 μου απέκτησα δυσανεξία στην λακτόζη και στα 28 μου με πειράζουν σχεδόν όλα. Ψωμί(λευκο και μαύρο), γάλα(με πείραζε έτσι και αλλιώς), τυριά(όλα, κίτρινα και λευκά), κρέατα(λευκά και κόκκινα). Όταν τρωω τις παραπάνω τροφές έχω αέρια(πολλα όμως), άλλες φορές διαρροια, άλλες φορές δυσκοιλιοτητα.

Επιβιώνω με γάλα σόγιας , λαχανικά, φρούτα και βρώμη(παραδόξως δεν με πειράζει αν και έχει γλουτένη). Έχει πέσει και η διάθεση μου και γενικώς έχω νεύρα μιας και ήμουν 85 κιλά και έκανα γυμναστική 2 φορές την ημέρα και πλεον εχω φτάσει στα 75 κιλά και έχω απίστευτα κακή διάθεση και νεύρα τα οποία νεύρα θα εκτονώσω πολύ σύντομα απατώντας σε εναν προκλητικό χρήστη.

Πιστεύω πως απλά έχω ευερέθιστο έντερο. Στον γιατρό εχω να παω απο 10 ετών και πάντα πίστευα οτι το φάρμακο είναι η τρόφη σου, αλλά δυστυχώς το σκέφτομαι σοβαρά να παω και να κάνω κολονοσκόπηση. Εξέταση αίματος έκανα(γενικές, χοληστερίνη, σάχαρο , εξέταση ούρων και για ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού) και δεν βρήκαν τίποτα και αντιθέτως μου είπαν οτι είναι εξαιρετικές.


Τώρα να απαντήσω στον προκλητικό χρήστη και ελπίζω να υπάρξει και συνέχεια απο κοντά. Άκου λοιπόν bakkak-ass κάτι ή μάλλον διάβασε. Κάνεις πως τα ξέρεις όλα, προσβάλλεις ανθρώπους που δεν ξέρεις πίσω απο ενα πληκτρολόγιο, μιλάς για αδερφές, μας λες οτι είσαι επιχειρηματίας με 27 εργαζομένους, ειρωνεύεσαι, κοροιδεύεις και μιλάς λες και γνωρίζεις την απόλυτη αλήθεια.

Εγω σου λεω λοιπόν οτι είσαι απλά ενας δειλός πίσω απο ενα πληκτρολόγιο. Σου έστειλά ήδη pm και ελπίζω να αποδείξεις την ανδρεία σου στα αλήθεια. Εσυ, ενας μαχητής της ζωής, ενας επιχειρηματίας με τόσους εργαζομένους δεν θα φοβηθείς στα αλήθεια εναν ''παραπονιάρη'' μέσα απο ενα forum.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Ρεαλιστής For This Useful Post:
captain.k (02-10-14), stathakis (03-10-14)
  #1819  
Παλιά 02-10-14, 16:41
bakakass Ο χρήστης bakakass δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-09-16 02:36
Αρχική Δημοσίευση από Ρεαλιστής Εμφάνιση μηνυμάτων
Το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία καθώς έψαχνα στο google θεραπείες για την ασθένεια που πιστεύω πως έχω. Τον τελευταίο χρόνο με πειράζουν σχεδόν όλες οι τροφές. Στα 22 μου απέκτησα δυσανεξία στην λακτόζη και στα 28 μου με πειράζουν σχεδόν όλα. Ψωμί(λευκο και μαύρο), γάλα(με πείραζε έτσι και αλλιώς), τυριά(όλα, κίτρινα και λευκά), κρέατα(λευκά και κόκκινα). Όταν τρωω τις παραπάνω τροφές έχω αέρια(πολλα όμως), άλλες φορές διαρροια, άλλες φορές δυσκοιλιοτητα.

Επιβιώνω με γάλα σόγιας , λαχανικά, φρούτα και βρώμη(παραδόξως δεν με πειράζει αν και έχει γλουτένη). Έχει πέσει και η διάθεση μου και γενικώς έχω νεύρα μιας και ήμουν 85 κιλά και έκανα γυμναστική 2 φορές την ημέρα και πλεον εχω φτάσει στα 75 κιλά και έχω απίστευτα κακή διάθεση και νεύρα τα οποία νεύρα θα εκτονώσω πολύ σύντομα απατώντας σε εναν προκλητικό χρήστη.

Πιστεύω πως απλά έχω ευερέθιστο έντερο. Στον γιατρό εχω να παω απο 10 ετών και πάντα πίστευα οτι το φάρμακο είναι η τρόφη σου, αλλά δυστυχώς το σκέφτομαι σοβαρά να παω και να κάνω κολονοσκόπηση. Εξέταση αίματος έκανα(γενικές, χοληστερίνη, σάχαρο , εξέταση ούρων και για ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού) και δεν βρήκαν τίποτα και αντιθέτως μου είπαν οτι είναι εξαιρετικές.


Τώρα να απαντήσω στον προκλητικό χρήστη και ελπίζω να υπάρξει και συνέχεια απο κοντά. Άκου λοιπόν bakkak-ass κάτι ή μάλλον διάβασε. Κάνεις πως τα ξέρεις όλα, προσβάλλεις ανθρώπους που δεν ξέρεις πίσω απο ενα πληκτρολόγιο, μιλάς για αδερφές, μας λες οτι είσαι επιχειρηματίας με 27 εργαζομένους, ειρωνεύεσαι, κοροιδεύεις και μιλάς λες και γνωρίζεις την απόλυτη αλήθεια.

Εγω σου λεω λοιπόν οτι είσαι απλά ενας δειλός πίσω απο ενα πληκτρολόγιο. Σου έστειλά ήδη pm και ελπίζω να αποδείξεις την ανδρεία σου στα αλήθεια. Εσυ, ενας μαχητής της ζωής, ενας επιχειρηματίας με τόσους εργαζομένους δεν θα φοβηθείς στα αλήθεια εναν ''παραπονιάρη'' μέσα απο ενα forum.
Ρε φιλαρακι να'σαι καλα,μου θυμισες τα σχολικα μου χρονια στο δημοτικο.

Με τι θα παλεψουμε;
Τουφεκι,μαχαιρι η με μιτσακο;

Ειμαι 78 κιλα,αρα ειμαστε και στην ιδια κατηγορια.

Α!!να σου πω.....
Ειμαι φιλος του Μπαμπη του σουγια του Μητσου του κανατα και του Σταυρου του λερα και ξερω που μενεις φιλαρακο.

Eχω τη γνωμη οτι ο εγκεφαλος σου θελει reset,αν δεν εχεις καψει κατι βεβαια.

Eισαι αναξιος λογου και ισως χρηζεις ψυχολογικης υποστηριξης.

Θελω πολυ να σπασω πλακα μαζι σου.......
Που ξερεις;
O κοσμος ειναι μικρος.

Υ.Γ. Κανε γρηγορα την κολονοσκοπηση μηπως χαλαρωσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #1820  
Παλιά 02-10-14, 17:01
amalia1 Ο χρήστης amalia1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-10-14 20:12
καλησπερα
Απάντηση με παράθεση
  #1821  
Παλιά 02-10-14, 18:31
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από amalia1 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα
καλησπερα και σε σενα!
Απάντηση με παράθεση
  #1822  
Παλιά 02-10-14, 18:46
Ρεαλιστής Ο χρήστης Ρεαλιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-14 07:38
Αρχική Δημοσίευση από bakakass Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φιλαρακι να'σαι καλα,μου θυμισες τα σχολικα μου χρονια στο δημοτικο.

Με τι θα παλεψουμε;
Τουφεκι,μαχαιρι η με μιτσακο;

Ειμαι 78 κιλα,αρα ειμαστε και στην ιδια κατηγορια.

Α!!να σου πω.....
Ειμαι φιλος του Μπαμπη του σουγια του Μητσου του κανατα και του Σταυρου του λερα και ξερω που μενεις φιλαρακο.

Eχω τη γνωμη οτι ο εγκεφαλος σου θελει reset,αν δεν εχεις καψει κατι βεβαια.

Eισαι αναξιος λογου και ισως χρηζεις ψυχολογικης υποστηριξης.

Θελω πολυ να σπασω πλακα μαζι σου.......
Που ξερεις;
O κοσμος ειναι μικρος.

Υ.Γ. Κανε γρηγορα την κολονοσκοπηση μηπως χαλαρωσεις.


Nαι θα παλέψουμε όπως παλεύαμε και στο δημοτικό και όπως πάλευαν απο τα αρχαία χρόνια για να λύνουν τις διαφορές τους. Φαίνεται οτι θεωρείς οτι είναι πιο πολιτισμένο να προσβάλεις τους άλλους πίσω απο την οθόνη σου και να κάνεις τον ''καμπόσο''. Ξαφνικά όμως βλέπω οτι το ύφος σου αλλάζει και γίνεσαι λιγότερο προκλητικός. Έκανες κακάκια ρε επιχειρημάτια της πλάκας; Μην φοβάσαι ρε, αφου εσυ δεν είσαι αδερφάρα σαν τους άλλους και μαχητής της ζωής και οχι ανάπηρος.

Η πραγματικότητα είναι οτι είσαι ανάπηρος στο μυαλό και κατι ψευτονταήδες σαν και εσένα απο το σχολείο τους πολτοποιούσα το κεφάλι. Λοιπόν στο forum οσο είμαι εγω δεν θα ξαναγράψεις. Θα μου γράψεις που θα συνταντηθούμε για να τα πούμε απο κοντά. Ετσι λύνουν τις παρεξηγήσεις οι άντρες.

Υ.Γ Την κολονοσκόπηση δεν την κάνω ,αλλά θα στην κάνω εσένα.

Υ.Γ2 Αντε πες μου που είναι η επιχείρηση σου για να με δείρουν οι 17 εργαζόμενοι σου.αχααχα Θεε μου τι λαλάκας είναι τούτος
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Ρεαλιστής για αυτό το μήνυμα:
captain.k (03-10-14)
  #1823  
Παλιά 02-10-14, 18:50
amalia1 Ο χρήστης amalia1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-10-14 20:12
Ειμαι η Αμαλια και ειμαι 32 ετων.Εχω διαγνωστει με τη νοσο 2 χρονια και κατι.Παρακολουθω το φορουμ περιπου 1 χρονο.Η αληθεια ειναι οτι επικοινωνω με ατομα απο ξενο φορουμ μιας και ΕλληνοΓερμανιδα .Εχουμε κανει μια ομαδα που συζηταμε απο το ιντερνετ και σε προσωπικο επιπεδο με σκοπο να βρουμε τη λυση του προβληματος,τι την προκαλεσε τι την ξυπναει και πως μπορουμε να την αντιμετωπισουμε με τροπους πιο φυσικους ωστε να αποφυγουμε τις παρενεργειες.Εχουμε κανει καποια βηματα και ισως στο μελλον με τη συμμετοχη μας να βρουμε μια μονιμη θεραπεια.Ειναι προτιμοτερο να ριξουμε το βαρος εκει παρα στο να συζηταμε για συνταξεις.Ειναι ντροπη να συζηταμε (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΚΟΛΕΚΤΟΜΗ) για συνταξη,οταν διπλα μας ανθρωποι με σοβαροτερα προβληματα που κινδυνευει η ζωη τους δεν περνουν τιποτα και δεν διεκδικουν τιποτα εχοντας η οχι αναγκη.Νομιζω οτι δεν θελουν να συμμετεχουν στο κλεψιμο της χωρας.Δεν μπορω να δεχτω τους ψυχολογικους λογους για το οτι καποιος δεν μπορει να δουλεψει.Ξερετε οτι στη χωρα μας πολλοι δουλευουν και παραλληλα παιρνουν επιδομα οαεδ και το κανουν καθε 6 μηνες.Αρα φημιζομαστε για την λαμογια.Το χρημα ειναι γλυκο και ποσο μαλλον το "δωρεαν".Εγω προσωπικα πασχω απο τη νοσο,ειμαι τον περισσοτερο καιρο σε εξαρση, εχω γοπν και λογω της ψυχολογικης πιεσης πασχω και απο τριχοτιλλομανια (που πλεον δικαιουμαι και επιδομα για την τριχοτιλλομανια).Δεν διεκδικω τιποτα και ας ειμαι απο μεση οικογενεια ,ειμαι περηφανη και προσπαθω να σταθω στα ποδια μου και το εχω καταφερει.Δουλευω 10 ωρες τη μερα ως chef με εξαρση και δεν εχω την αναγκη κανενος.ΡΕΑΛΙΣΤΗ θα σου προτεινα να κανεις μια κολονοσκοπηση και μια μαγνητικη εντερογραφια για να δεις τι εχεις.Αυτα που περιγραφεις μοιαζουν πιο πολυ για δυσανεξειες και σπαστικη κολιτιδα ή κοιλιοκακη παρα για ιφνε.Δεν σε αδικω γιατι πρεπει να εισαι μικρος ηλικιακα.Ενημερωσου δεν πρεπει να παιζουμε με την υγεια και αν ειναι δυνατον μη σταθεις σε εναν γιατρο μονο.Κανουν και αυτοι λαθη.Αυτα απο εμενα και θα ηταν καλο για ολους μας και για το μελλον μας να βοηθησετε στο αγωνα του crohn's disease.
Απάντηση με παράθεση
  #1824  
Παλιά 02-10-14, 18:58
amalia1 Ο χρήστης amalia1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-10-14 20:12
Απο τοτε που διαβαζω το φορουμ δεν εχω δει να γραφεται κατι τοσο γελοιο και νομιζω ρεαλιστη οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι το φορουμ ειναι ελευθερο και ο καθενας μπορει να εκφρασει τη γνωμη του ελευθερα.Ισως πρεπει να δεις εναν ψυχολογο,εμενα παντως με βοηθησε.Εισαι λιγο αναστατωμενος χωρις λογο και χωρις να ξερεις τι ειναι να εχεις Ιφνε.Βοηθησε τον ευατο σου να ειναι υγιης και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν
Απάντηση με παράθεση
  #1825  
Παλιά 02-10-14, 19:48
Ρεαλιστής Ο χρήστης Ρεαλιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-14 07:38
Αρχική Δημοσίευση από amalia1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τοτε που διαβαζω το φορουμ δεν εχω δει να γραφεται κατι τοσο γελοιο και νομιζω ρεαλιστη οτι πρεπει να ηρεμησεις λιγο γιατι το φορουμ ειναι ελευθερο και ο καθενας μπορει να εκφρασει τη γνωμη του ελευθερα.Ισως πρεπει να δεις εναν ψυχολογο,εμενα παντως με βοηθησε.Εισαι λιγο αναστατωμενος χωρις λογο και χωρις να ξερεις τι ειναι να εχεις Ιφνε.Βοηθησε τον ευατο σου να ειναι υγιης και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν

Πάντα στην ζωή μου δεν τα πήγαινα καλά με τους ''νταήδες''. Έκανα επίθεση στον χρήστη διότι πρόσβαλε χυδαία άλλους χρήστες και με αυτούς τους ανθρώπους θα μιλάω όπως τους αρμόζει. Για αυτόν, άλλοι είναι αδερφάρες, άλλοι τεμπέληδες, άλλοι ανάπηροι ,αλλά αυτός είναι ο μάγκας ο επιχειρηματίας ο ''μαμαω και δέρνω'. Υποπτεύομαι οτι απλά είναι ενα troll,αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι δεν θα πάρει την απάντηση που πρέπει.

Καποιοι μπορούν να κατηγορούν και τους ναρκομανείς ''γιατί δεν έπιασαν την ζωή απο τα μαλλιά και είναι τεμπέληδες και αδύναμοι ψυχικά''. Eγω πάλι τους βλέπω ως ανθρώπους άτυχους που θέλουν την βοήθεια όλων μας και δεν θα κάνω ανάλυση τώρα για την φυσική προδιάθεση και για τα γονίδια. Αυτοί που καταστρέφουν την κοινωνία είναι οι αλαζόνες κουτοπόνηροι ψευτόμαγκες που κοκορεύονται για το πόσο τέλειοι είναι και δεν διστάζουν να κατακρίνουν όλους τους άλλους.

Το κράτος δεν θα πέσει εξω απο τα 300ε που θα πάρει κάποιος που εχει πραγματικά πρόβλημα,είτε ψυχολογικό, είστε σωματικό. Το κράτος έδινε 1000ε και 1500ε στις άγαμες θυγατέρες, 150.000ε εφάπαξ στους Δεκοτζήδες για να τα ξύνουν όλη μέρα και 3000ε συντάξεις. Το κράτος έπεσε έξω απο τις ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ μίζες των Τσοζατζόπουλων και των λοιπών λαμογιών.

Μπράβο σου που δουλεύεις 10 ώρες, μπράβο σου που παλεύεις ,αλλα μάθε και εσυ και πολλοί άλλοι να μην είστε σκληροι με τους ανθρώπους. Και στην Γερμανία το επίδομα ΟΑΕΔ είναι τριπλάσιο απο το δικό μας και δίνεται για 3 χρόνια και οι κοινωνικες παροχές σε Γερμανία και Αγγλία και παντού σε όλη την πολιτισμένη Ευρώπη είναι δεκαπλάσιες απο της Ελλάδας. Στην Ελλάδα απο τους 800.000 εγγεγραμμενους ανεργους μόλις οι 200.000 παίρνουν 360ε.

Τώρα όσον αφορά το πρόβλημα μου δεν θα κάνω ακόμα κολονοσκόπηση. Βλέπω οτι η vegan diet δεν με πειράζει. Θα την συνεχίσω και θα δω τι θα κάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #1826  
Παλιά 02-10-14, 20:09
amalia1 Ο χρήστης amalia1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-10-14 20:12
ασχετα με ολα τα παραπανω που με εξεπληξαν αρνητικα ,ο λογος που μπηκα να γραψω στο φορουμ ειναι γιατι ηθελα να ρωτησω τις γυναικες να μου πουν παρομοιες εμπειριες οσον αφορα την εγγυμοσυνη και τη νοσο.Η νοσος μου εμφανιστηκε μετα τη γεννηση του παιδιου μου και θελω να κανω ενα δευτερο παιδι.Σε ποσες απο εσας που κανατε παιδια εμφανιστηκε η νοσος μετα τη γεννηση του?πως σας επηρεασε και αν στο δευτερο παιδι ειχατε υφεση ή εξαρση στη διαρκεια της εγγυμοσυνης και μετα την γεννηση.Επισης αν προτιμησατε συγγεκριμενα μαιευτηρια για καλυτερη μεταχειριση.Στο cronh's forum υπαρχουν πολλες αποψεις γυναικων και θελω να δω και στην Ελλαδα παρομοιες περιπτωσεις.Καλησπερα και σε εσενα captain.K

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amalia1 : 02-10-14 στις 20:12
Απάντηση με παράθεση
  #1827  
Παλιά 02-10-14, 20:09
bakakass Ο χρήστης bakakass δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-09-16 02:36
Αρχική Δημοσίευση από Ρεαλιστής Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντα στην ζωή μου δεν τα πήγαινα καλά με τους ''νταήδες''. Έκανα επίθεση στον χρήστη διότι πρόσβαλε χυδαία άλλους χρήστες και με αυτούς τους ανθρώπους θα μιλάω όπως τους αρμόζει. Για αυτόν, άλλοι είναι αδερφάρες, άλλοι τεμπέληδες, άλλοι ανάπηροι ,αλλά αυτός είναι ο μάγκας ο επιχειρηματίας ο ''μαμαω και δέρνω'. Υποπτεύομαι οτι απλά είναι ενα troll,αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι δεν θα πάρει την απάντηση που πρέπει.

Καποιοι μπορούν να κατηγορούν και τους ναρκομανείς ''γιατί δεν έπιασαν την ζωή απο τα μαλλιά και είναι τεμπέληδες και αδύναμοι ψυχικά''. Eγω πάλι τους βλέπω ως ανθρώπους άτυχους που θέλουν την βοήθεια όλων μας και δεν θα κάνω ανάλυση τώρα για την φυσική προδιάθεση και για τα γονίδια. Αυτοί που καταστρέφουν την κοινωνία είναι οι αλαζόνες κουτοπόνηροι ψευτόμαγκες που κοκορεύονται για το πόσο τέλειοι είναι και δεν διστάζουν να κατακρίνουν όλους τους άλλους.

Το κράτος δεν θα πέσει εξω απο τα 300ε που θα πάρει κάποιος που εχει πραγματικά πρόβλημα,είτε ψυχολογικό, είστε σωματικό. Το κράτος έδινε 1000ε και 1500ε στις άγαμες θυγατέρες, 150.000ε εφάπαξ στους Δεκοτζήδες για να τα ξύνουν όλη μέρα και 3000ε συντάξεις. Το κράτος έπεσε έξω απο τις ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ μίζες των Τσοζατζόπουλων και των λοιπών λαμογιών.

Μπράβο σου που δουλεύεις 10 ώρες, μπράβο σου που παλεύεις ,αλλα μάθε και εσυ και πολλοί άλλοι να μην είστε σκληροι με τους ανθρώπους. Και στην Γερμανία το επίδομα ΟΑΕΔ είναι τριπλάσιο απο το δικό μας και δίνεται για 3 χρόνια και οι κοινωνικες παροχές σε Γερμανία και Αγγλία και παντού σε όλη την πολιτισμένη Ευρώπη είναι δεκαπλάσιες απο της Ελλάδας. Στην Ελλάδα απο τους 800.000 εγγεγραμμενους ανεργους μόλις οι 200.000 παίρνουν 360ε.

Τώρα όσον αφορά το πρόβλημα μου δεν θα κάνω ακόμα κολονοσκόπηση. Βλέπω οτι η vegan diet δεν με πειράζει. Θα την συνεχίσω και θα δω τι θα κάνω.
Λογικα εσυ πρεπει να ησουν το παιδι της σφαλιαρας στο σχολειο και να χαιδευε τη μανουλα σου καποιος νταης επιχειρηματιας που το επαιζε μαμαω και δερνω.

Δεν μπορει να εξηγηθει αλλιως ο συσχετισμος τοσων ασχετων πραγματων
και η βλακωδη επιθετικοτητα που παρουσιαζεις μεσα απο ενα απροσωπο φορουμ.

Περαστικα σου παντως.
Απάντηση με παράθεση
  #1828  
Παλιά 02-10-14, 20:31
Ρεαλιστής Ο χρήστης Ρεαλιστής δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-14 07:38
Αρχική Δημοσίευση από bakakass Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικα εσυ πρεπει να ησουν το παιδι της σφαλιαρας στο σχολειο και να χαιδευε τη μανουλα σου καποιος νταης επιχειρηματιας που το επαιζε μαμαω και δερνω.

Δεν μπορει να εξηγηθει αλλιως ο συσχετισμος τοσων ασχετων πραγματων
και η βλακωδη επιθετικοτητα που παρουσιαζεις μεσα απο ενα απροσωπο φορουμ.

Περαστικα σου παντως.
Πω πω τι είπες για την μάνα μου... Ρε καθυστερημένο τρολ άσε τις μπουρδολογίες. Αφου ξέρεις και ξέρω οτι μπήκες για να τρολάρεις και να πεις μπαρούφες. Ας μην ταλαιπωρούμε το φορουμ και τους χρήστες. Εμεις θα τα πούμε απο κοντα είπαμε.

Διέγραψε τον λογαριασμό σου και τράβα κρεμάσου να γλυτώσει ο κόσμος απο την βλακεία σου
Απάντηση με παράθεση
  #1829  
Παλιά 02-10-14, 22:51
calm Ο χρήστης calm δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-06-15 05:50
Φύλο: Γυναίκα
Συγνωμη που χαλαω το 'ομορφο' κλιμα αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικη με τη νοσο.Εχει δει κανεις αιμα στα κοπρανα του;
Απάντηση με παράθεση
  #1830  
Παλιά 02-10-14, 23:13
verel Ο χρήστης verel δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-10-14 23:34
Αν μη τι άλλο η προπαγάνδα απο τα ΜΜΕ περνάει ακόμα και στα ίδια άτομα με αναπηρία ή στα άτομα που αντιμετωπίζουν προβλήματα υγείας.
Αμαλία με συγχωρείς αλλά δεν εκτροχιαστήκαμε από μερικές αναπηρικές (δεν αναφέρομαι στις μαιμού). Εξάλλου οι ΙΦΝΕ μόλις το 2010 πήραν συντάξιμο ποσοστό στον κανονισμό εκτίμησης βαθμού αναπηρίας δηλαδή αφού είχε μπει η χώρα στο μνημόνιο και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν λαμβάνουν επιδοτήσιμο ποσοστό. Οπως είπα και στον bakakass, θα το πω και σε σένα. Μην τα βάζετε σε ζυγαριά και δεν μπορεί κανείς να αρνηθεί το δικαίωμα στον συνάνθρωπο του ειδικότερα όταν του το παρέχει ο νόμος. Ολα τα υπόλοιπα είναι εκ του πονηρού.
Οσον αφορά την σοβαρότητα της νόσου Crohn η σύζυγος μου πριν από μερικά χρόνια έχασε πάνω από 15 κιλά σε λιγότερο από ένα χρόνο και νοσηλεύτηκε για ένα μήνα χωρίς να χρειαστεί ευτυχώς να περάσει από χειρουργείο (δεν παρουσίασε άλλες επιπλοκές). Υπάρχουν χιλιάδες άτομα με αντίστοιχη καθημερινότητα. Δεν παίρνει κάποιο επίδομα ή σύνταξη και αυτή τη στιγμή εργάζεται όμως δεν μπορώ να κατακρίνω όποιον δεν το κάνει και ούτε νοιώθω ότι πληρώνω χαράτσι επειδή κάποιος με Κρον "κλέβει" το κράτος (από που και ως που θεωρείται λαμογιά όταν ένα ΑΜΕΑ παίρνει 300-700ε από το κράτος). Αν είναι δυνατόν να εκφέρονται τέτοιες απόψεις εν έτει 2014. Σαφέστατα ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφέρει προσωπική άποψη αλλά και εγώ να τον κατακρίνω (και vice versa).
Η Κρον είναι σοβαρή νόσος με πολλά συμπτώματα και επιπλοκές. Ο καθένας ας κρίνει την κατάσταση του και αν νομίζει ότι δεν μπορεί να εργαστεί τότε έχει το ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να αιτηθεί ποσοστού αναπηρίας.
Η έλλειψη παιδείας στην Ελλαδα είναι ο κυριότερος λογος που γίνονται διαρκώς τέτοιες συζητήσεις. Η συνεχής αμφισβήτηση καταστάσεων και νόμων, η έλλειψη συμπόνοιας (ο καθένας εξατομικεύει και ερμηνεύει κατά το δοκούν αγνοώντας πλήρως τι περνάει ο διπλανός του) και οι χιλιάδες επιτροπές "σοφών" έχουν μετατρέψει κάποιες αυτονόητες έννοιες σε πεδίο debate και κουραστικών πολιτικών συζητήσεων.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to verel For This Useful Post:
captain.k (03-10-14), stathakis (03-10-14)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:30.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.