Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #10  
Παλιά 27-08-07, 22:41
ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ο χρήστης ΑΡΤΕΜΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-06-09 23:13
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από LOFOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρτεμης
Τυχαία είδα το μήνυμα σου και αισθάνθηκα την ανάγκη να σου αποστείλω μια απάντηση-συμπαράσταση στο αγώνα ζωής που ξεκίνησε η μητέρα σου. Για να καταλάβεις καλύτερα η μητέρα μου έζησε 18 χρόνια προσβεβλημένη από πολλαπλό μυέλωμα βετεράνος της συγκεκριμένης πάθησης. Αν η μητέρα σου βρίσκεται σε στάδιο σταθεροποίησης, καλό είναι να φροντίσετε να μην βγει από αυτό. Μην την αφήνετε εκτεθειμένη σε πολλά άτομα. Όσο σκληρό και να σου φαίνεται ακόμα και τα εγγόνια της το χειμώνα εάν έχουν κάποιο κρύωμα, βήχα καλό θα ήταν να μην βρεθούν στο ίδιο δωμάτιο. Μην την αφήνετε να κάνει βαριές δουλείες αλλά μην την απομονώνεται κιόλας. Το μαγείρεμα είναι μια καλή λύση. Εάν ξέρει τα πάντα φροντίστε να της αναφέρεται ότι η επιστήμη έχει κάνει βήματα προόδου, και αυτό είναι αλήθεια. Επίσης εάν είναι κοντά στην εκκλησία και είναι πιστή βοηθήστε την και εσείς να ισχυροποιήσετε την πίστη της. Σου δίνω ένα απόσταγμα της εμπειρίας μου τόσα χρόνια σε συμβουλές καθημερινότητας. Τα ιατρικά θέματα είναι κατά περίπτωση στους αρμόδιους. Εάν τα πράγματα ξεφύγουν ρωτήστε τον γιατρό σας για τα σχήματα VELCATE ΚΑΙ THALIX. ΠΡΟΣΟΧΗ κάντε προσπάθεια να μην νοσηλευτεί για καιρό σε νοσοκομείο. Μάθε την λέξη ανοσιοκαταστολή αυτός είναι ο λόγος. Όταν κάνει την θεραπεία της σε βραχεία νοσηλεία πάντα βάλτε της μάσκα. Όποτε και να διαβάσεις το μήνυμα ελπίζω να βοήθησα λίγο. Μην στεναχωριέσαι. Οι δοκιμασίες είναι για όλους. Θα υπάρχουν στιγμές που θα έχεις ξεχάσει το ζήτημα γιατί θα βλέπεις την μητέρα σου μία χαρά και αυτό εύχομαι. Δυστυχώς τα φακελάκια θα μπουν σε ημερήσια διάταξη αλλά αυτά είναι γνωστά στην Ελλάδα...Ένας φίλος από Αθήνα.

Σ΄ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Η μητέρα μου αυτή την περίοδο βρίσκεται όντως σε περίοδο σταθεροποίησης, αλλά παίρνει μεγάλες δόσεις κορτιζόνης κι αυτό της έχει κάνει ήδη μυϊκή ατροφία και της αφαιρεί μεγάλες δυνάμεις. Να φανταστεις ότι δεν έχει δυνάμεις ούτε ένα φαγητό να κάνει καλά-καλά. Από την άλλη οι γιατροί μου λένε ότι η πάθηση της έχει υποχωρήσει. Δεν ξέρω τι να υποθέσω και δεν ξέρω πως να τη βοηθήσω. Ανοσιοκατεσταλμένη είναι και γνωρίζω τι σημαίνει αυτό. Της έδιναν THALIX αλλά τώρα θα της το κόψουνε. Ξανά ευχαριστώ, αλλά αν μπορείς πες μου γιατί δεν μας συζητάνε οι γιατροί για μεταμόσχευση, ίσως λόγω της ηλικίας της, είναι 62 χρόνων?
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:38.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.