Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Αεροπορία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-01-09, 21:46
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Μια απο τις καλύτερες πολεμικές αεροπορίες του κόσμου η Ελληνική!

Μια είδηση που ίσως δεν διαβάσετε ποτέ στα Ελληνικά ΜΜΕ και απορώ πραγματικά γιατί συμβαίνει αυτό σε αντίθεση με τα blogs που αναπαράγουν αργά μέν αλλά σταθερά το γεγονός χωρίς να ξέρω όμως αν είναι 100% επιβεβαιωμένο αυτό.

Αρχικά η είδηση έχει ως εξής:

Πρώτη συμμετοχή της ΠΑ στην Άσκηση Red Flag 09-1,
με την 343 Μοίρα
17 Οκτωβρίου 2008



Στην περίφημη άσκηση Red Flag που διοργανώνει η Αεροπορία των ΗΠΑ, λαμβάνει μέρος για πρώτη φορά η ελληνική Πολεμική Αεροπορία, με συμμετοχή της 343 Μοίρας «Αστέρι» το διάστημα 18 Οκτωβρίου - 1 Νοεμβρίου. Η άσκηση που πραγματοποιείται στην Αεροπορική Βάση Νέλλις της Νεβάδα, θεωρείται παγκοσμίως η πλέον ρεαλιστική άσκηση και η ΠΑ συμμετέχει σε αυτήν για πρώτη φορά.

Σκοπός της ασκήσεως είναι η ρεαλιστική εκπαίδευση των πληρωμάτων στον σχεδιασμό και στην εκτέλεση αεροπορικών επιχειρήσεων. Κατά τη διάρκεια της ασκήσεως θα εκτελεστούν αποστολές εναέριας μάχης, αέρος-εδάφους, καθώς και αποστολές καταστολής εχθρικής αεράμυνας (SEAD).

Η 343 Μοίρα απέστειλε στις ΗΠΑ πέντε μαχητικά F-16C Block 52+. Η μετάβαση των αεροσκαφών έγινε με πτήση μέσω Ισλανδίας, δεδομένου ότι τελικώς δεν κατέστη δυνατή η ρύθμιση εκτελέσεως εναερίων ανεφοδιασμών μέσω αεροσκαφών της Αεροπορίας των ΗΠΑ. Τα μαχητικά συνοδεύουν δύο μεταγωγικά αεροσκάφη C-130H της 356 Μοίρας Τακτικών Μεταφορών, τα οποία μεταφέρουν τεχνικό προσωπικό υποστηρίξεως, ανταλλακτικά και εξοπλισμό για την άμεση εξυπηρέτηση των μαχητικών.

Η αναχώρηση των αεροσκαφών από την Ελλάδα έγινε στις 13 και 14 Οκτωβρίου, προκειμένου να βρίσκονται εγκαίρως στον προορισμό τους και να επιτευχθεί η βιολογική προσαρμογή του προσωπικού στις τοπικές συνθήκες.

Από πλευράς αμερικανικών συμμετοχών, στην συγκεκριμένη άσκηση θα λάβουν μέρος αεροσκάφη F-15 και F-16 των 64 και 65 Μοιρών Aggressor που εδρεύουν στην Νέλλις, F-15 της 18ης Πτέρυγος από την βάση Καντένα (Ιαπωνία), F-16 της 31ης Πτέρυγος από την βάση Αβιάνο (Ιταλία), Α/ΟΑ-10 της 335 Πτέρυγος από την βάση Ντέιβις-Μόνθαν, F-15E της 4ης Πτέρυγος Μαχητικών από την βάση Σέυμουρ-Τζόνσον, Ε-3 από την βάση Τίνκερ, Ε-8 από την βάση Ρόμπινς, U-2 από την βάση Μπηλ, HC-130 από την βάση Μούντυ, KC-135 των 127, 128, 185 Πτερύγων Εναερίου Ανεφοδιασμού, ΕΑ-6Β από το Ναυτικό Αεροπορικό Σταθμό του Ουίντμπι Άιλαντ, ελικόπτερα ΗΗ-60 της 23ης Πτέρυγος από την βάση Ντέιβις-Μόνθαν και μη επανδρωμένα αεροσκάφη RQ-1 από την βάση Κριχ.

Οι ξένες συμμετοχές, πέραν της ελληνικής, προέρχονται από την Ισπανία με μαχητικά EF-18M της 151ης Μοίρας και από την Σιγκαπούρη με μαχητικά F-16CJ της 425ης Μοίρας.

Σημειώνεται ότι η συγκεκριμένη διοργάνωση στην οποία συμμετέχει η ΠΑ, δεν είναι η Red Flag 2008, όπως λανθασμένως αναφέρθηκε από διάφορα μέσα, αλλά ονομάζεται Red Flag 09-1, καθώς υπόκειται στον σχεδιασμό των διοργανώσεων από πλευράς USAF, για το Οικονομικό Έτους 2009.

πηγή: http://www.hellenicdefense.gr/eidiseis/e081017a.html

πληροφορίες για την άσκηση εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Flag_(USAF)

επιπλέον πληροφορίες για το γεγονός εδώ: http://defence.e-e-e.gr/files/6cee9c...f7571-450.html

Η εν λόγω άσκηση λοιπόν στην οποία μετέχουν εδώ και χρόνια χώρες όπως η Τουρκία,Ισπανία,Ισραήλ,Μεγ λη Βρετανία κτλ και είναι η πλέον σκληρή για τους πιλότους μαχητικών αεροσκαφών γίνεται πρώτη φορά με την συμμετοχή της χώρας μας! Και ενώ έχει 2 μήνες σχεδόν που τελείωσε σήμερα μαθαίνουμε απο τα blogs τι συνέβη:

RED FLAG>H Ελληνική Πολεμική Αεροπορία, συνέτριψε τα αμερικανικά μαχητικά στη βάση NELLIS της Nεβάδα!

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΤΩΝ ΗΠΑ ΣΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΚΛΗΡΗ, ΔΥΣΚΟΛΗ, ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ…ΤΗΝ RED FLAG!

ΤΟ 2008 ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ (Π.Α.) ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΕΛΑΒΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ RED FLAG, ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ[USAF].

H AEΡΟΠΟΡΙΑ ΜΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ, ΤΗΝ 343 ΜΟΙΡΑ, ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ 18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΩΣ 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ .ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΩΣ ΟΔΥΝΗΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ: Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΛΗΞΕ ΜΕ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ 11 – 0 ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΜΑΧΗΤΙΚΩΝ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ F15, F16 ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΑ F15 ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΛΕΟΝ ΙΚΑΝΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΣ ΤΗΣ USAF ΤΗΣ 64ΗΣ ΜΟΙΡΑΣ AGGRESSORS .

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ [ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΑΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΚΤΩΝ ΠΑΚΕΤΩΝ] ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 13 ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ 4 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΠΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ, ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ USAF: 6 ΚΑΤΑΡΡΙΨΕΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΜΟΛΙΣ 3 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΟΥ ΜΑΧΟΝΤΑΝ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ…3,2 ΠΡΟΣ 1 !!!!!!.

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΠΕΡΙ ΑΣΚΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΥΡΑ, ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΘΑ ΘΡΗΝΟΥΣΑΝ 17 ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΕΝΑΝΤΙ 3 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ !!!!!!!

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ RED FLAG ΥΠΗΡΞΕ ΤΕΤΟΙΑΣ ΕΥΡΕΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΞΕΝΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ AΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΑ Η ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΡΡΙΨΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. Η ΑΣΚΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΒΑΣΗ ΝΕLLIS ΤΗΣ ΝΕΒΑΔΑ, ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ Η ΠΛΕΟΝ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ.

πηγή: http://kourdistoportocali.blogspot.c...-nellis-n.html

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε κάτι στα Ελληνικά ΜΜΕ ή μου ξέφυγε προσωπικά..

Τους σκίσαμε πάντως!!! Φανταστείτε τι περνάνε οι Τουρκαλάδες στο Αιγαίο και ας ακούμε κάθε μέρα πως κάνουν παραβιάσεις,ένας θεός ξέρει πως τρέμει η καρδούλα τους..αέρα ρε,αέρα!

Ένα μεγάλο μπράβο στα παλικάρια της πολεμικής αεροπορίας που μπορεί να μετέχουν για πρώτη φορά αλλά έδειξαν τι αξίζουν!
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-04-09, 21:56
BIGTIGER2009
Guest
 

ok mpravo

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια είδηση που ίσως δεν διαβάσετε ποτέ στα Ελληνικά ΜΜΕ και απορώ πραγματικά γιατί συμβαίνει αυτό σε αντίθεση με τα blogs που αναπαράγουν αργά μέν αλλά σταθερά το γεγονός χωρίς να ξέρω όμως αν είναι 100% επιβεβαιωμένο αυτό.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑ ΜΑΣ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΕΩΝΙΔΕΣ ....
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΞΕΓΑΝΩΤΟΥΣ ΤΕΝΕΚΕΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΦΡΕΝΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ Η ΤΟ ΧΑΣΙΣΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ.........ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΛΑΜΟΓΙΑ , ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ.........ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ...!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 02-04-09 στις 22:06
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-04-09, 22:55
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Η είδηση είναι αρκετά παλιά αφού εγώ είχα διαβάσει σχετικό άρθρο σε blog μια βδομάδα μετά την διεξαγώγή της. Είναι προφανές ότι στην πρώτη συμμετοχή της η ΠΑ θα έστελνε ότι το καλύτερο απο άποψη χειριστών. Συνήθως πάντως οι λοιπές αεροπορίες στέλνουν πιλότους μέσης εμπειρίας γι αυτόν ακριβό το λόγο, για να εκπαιδευτούν σε ακραίες συνθήκες. Δεδομένου του καθημερινού πολέμου στο Αιγαίο περισσότερο για τη μούρη η συμμετοχή παρά για την ουσία! Μπράβο στους πιλότους μας !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-04-09, 23:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνήθως πάντως οι λοιπές αεροπορίες στέλνουν πιλότους μέσης εμπειρίας γι αυτόν ακριβό το λόγο, για να εκπαιδευτούν σε ακραίες συνθήκες.
Κάνεις λάθος Ανδρέα, διαβάζω για την άσκηση αυτή χρόνια στο περιοδικό Flight, πάει η αφρόκρεμα των πιλότων, γιατί υπήρχε πάντα, έντονος συναγωνισμός.

Δεν είναι κακό να πούμε μια καλή κουβέντα, στους πραγματικά άξιους πιλότους, χωρίς βέβαια τους σχολιασμούς του επισκέπτη μας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-04-09, 23:05
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Είπα μπράβο γκρινιάρη ! Είναι ίσως οι πιο επαγγελματίες δημόσιοι υπάλληλοι !
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-04-09, 10:17
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια είδηση που ίσως δεν διαβάσετε ποτέ στα Ελληνικά ΜΜΕ και απορώ πραγματικά γιατί συμβαίνει αυτό
Εχω μία θεωρία γι'αυτό: η "είδηση" είναι λίγο "geeky" και απευθύνεται στους "κολλημένους" με τα πολεμικά αεροπλάνα και την άμυνα.

Σίγουρα, μπορεί να μάθεις γι'αυτό στο περιοδικό "Πατρίς" ή στο "Αμυνα και Όπλα", αλλά σε mainstream δελτίο ειδήσεων;

Είναι το αντίστοιχο του "δικού μας" τεχνολογικού τομέα, να έβαζαν σε είδηση ότι βγήκε ο καινούριος linux kernel or something.

Κοινώς, who cares?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-04-09, 10:43
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω μία θεωρία γι'αυτό: η "είδηση" είναι λίγο "geeky" και απευθύνεται στους "κολλημένους" με τα πολεμικά αεροπλάνα και την άμυνα.
Κατ αρχάς χαρακτηρισμοί σαν κολλημένους δεν μου αρέσουν και να μην τους ξαναχρησιμοποιήσεις. Εσύ είσαι πάντα υπεράνω και σχολιάζεις τα πάντα με σκωπτικό τρόπο, που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης.

Γιατί είμαι κολλημένος επειδή αγαπώ τα αεροπλάνα; Επειδή έχω κάνει μαθήματα, έχω πιλοτάρει και με μαγεύει η ιδέα;
Γιατί να μην θεωρώ ότι από τα πιο σπουδαία που έχω κάνει στην ζωή μου, είναι μια πτήση, με ένα μαχητικό τρίτης γενιάς;

Εσύ δεν έχεις πράγματα που σου αρέσουν; Γιατί να το πω κόλλημα, που θες να δοκιμάζεις κάθε νέα έκδοση kernel που βγαίνει ή οτιδήποτε άλλο; Δικαίωμα σου είναι Αλέξανδρε.

Καλό είναι να μην κρίνουμε διαρκώς τους άλλους, κάποια στιγμή θα κρίνει και κάποιος εσένα και δεν θα σου αρέσει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-04-09, 22:10
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ αρχάς χαρακτηρισμοί σαν κολλημένους δεν μου αρέσουν και να μην τους ξαναχρησιμοποιήσεις. Εσύ είσαι πάντα υπεράνω και σχολιάζεις τα πάντα με σκωπτικό τρόπο, που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης.
Δεν ξέρω αν σού αρέσουν ή όχι λέξεις σαν το "κολλημένος", αλλά δεν το έγραψα με κριτικό ύφος. Δεν το έγραψα καν ως αρνητική έννοια. Εχει μάλλον την έννοια "εξαρτημένος". Δεν παραδεχόμαστε εμείς οι ίδιοι, ότι είμαστε "κολλημένοι" με την τεχνολογία; Δεν αποτελούμε μέρος μίας ομάδας ανθρώπων που παρακολουθεί έναν πολύ συγκεκριμένο τομέα από κοντά και μερικοί ζούμε απ'αυτό;

Η ερώτηση ήταν γιατί δεν είδες αυτό το νέο στις ειδήσεις. Και απάντησα συγκεκριμένα γιατί. Πιο ωμά, η απάντηση είναι ότι ο μέσος θεατής των ειδήσεων θέλει να δει τα κουτσομπολιά των τραγουδιστών στα σκυλάδικα.

Να το θέσω αλλιώς. Εάν στον χώρο των υπολογιστών γίνει κάτι σπουδαίο για τα δικά μας δεδομένα, θα ακούσεις κάτι στο δελτίο ειδήσεων γι'αυτό;

Τα δελτία ειδήσεων δεν ενδιαφέρονται για τις μειονότητες των ανθρώπων που ασχολούνται με τη μουσική, με τα αεροπλάνα, την τεχνολογία, τα αυτοκίνητα, τις μηχανές.

Η τηλεόραση δεν ενδιαφέρεται για ποιότητα, κάτι για το οποίο παραπονιέσαι συχνά σε άλλα θέματα. Ενδιαφέρεται μόνο για νούμερα τηλεθέασης, διαφημίσεις και πλύση εγκεφάλου.

Αυτό που ψάχνεις, θα το βρεις σε ειδικές εκπομπές (η ΕΡΤ δεν έχει εκπομπή για αμυντικά θέματα;...) ή σε ειδικές στήλες (κάποιες εφημερίδες έχουν αντίστοιχες στήλες...). Αν θες φυσικά, υπάρχει και ο ειδικός τύπος. Και το Internet.


Επιπλέον, δεν κατάλαβα πού ακριβώς δεν επιδέχομαι αμφισβήτησης. Μήπως η έκφραση "έχω μία θεωρία γι'αυτό" δεν είναι αρκετά κοντά στο "κατά τη γνώμη μου" ή στο "μπορεί να κάνω και λάθος"; Δεν εννοούνται αυτά; Ή πρέπει να βάζουμε prefix κάθε φορά ένα IMHO για να μην παρεξηγηθείς;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:04.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.