Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Θεολογικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 22-11-07, 16:02
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
κανενας δεν αμφισβητει οτι στο αρχαιοελληνικο αριθμητικο συστημα Α=1. Κανενας επισης δεν αμφισβητει οτι ειμαστε σε ενα Ηλιακο Συστημα ο Ερμης πηγαινει πισω απο τον Ηλιο, αμφισβητουμε ομως ως Χριστιανοι οτι ο 'αναδρομος Ερμης' εχει επιδρασεις στη Γη. Δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει παντα τετοια σχεση μεταξυ σχηματος και ουσιας, αφου καποιος πολυ διαβασμενος μπορει να βρει οποια συσχετιση θελει, ακομα και υπο το ιδιο χριστιανικο και ορθοδοξο πρισμα.

Πολλες μυστικιστικες σεκτες και τεχνικες βασιζονται σε επιστημες οπως μαθηματικα, αστρονομια, χημεια και γεωμετρια οι οποιες δεν αμφισβητουνται κλπ. Αυτο θα πει οτι ειναι αποδεκτές; Το οτι μπορουμε να τις φωτισουμε με ενα θεολογικο φως και ερμηνεια, το οτι καββαλιστες εβαζαν μεσα λεξεις οπως ΑΔΑΜ, Τετραγραμματα και εννιάρια μεσα σε σχηματα, τριγωνα και πενταλφες μπορει να τις δικαιωσει; φυσικα οχι.

Η θεση μου ειναι οτι δεν ειναι υποχρεωτικο καποιος να καταφυγει σε αυτα για να καταλαβει τον κοσμο και τον Λογο καλυτερα, αλλιως αυτα θα διδασκονταν ξεκαθαρα σε κατηχητικα και κηρυγματα και θα ηταν κλαδος της θεολογιας. Το οτι καποιος καλος και αγαθος ανθρωπος και χριστιανος δε θελει η δεν αντιλαμβανεται πως να ερμηνευσει τον ανθρακα υπο αυτη την ερμηνεια-πρισμα δεν τον κανει λιγοτερο χριστιανο.

Δε θα ηθελα να αναφερθω πλεον σε αυτη τη θεματολογια η οποια για μενα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Επανερχομαι στο προηγουμενο μου μηνυμα και το θεωρω τελικο
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 22-11-07 στις 16:30
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-11-07, 16:08
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
δεν είμαι σε καμμιά αποκρυφιστική ή μυστικιστική σέκτα... ούτε προσπάθησα να σε πείσω για τον ανάδρομο Ερμή... μιλώ για καθαρά ελληνορθόδοξη παιδεία. Την υγιή ελληνική που ανορθώνει τον άνθρωπο από το παράλογο και την ορθόδοξη που τον ανασταίνει στο Υπέρλογο. Μια συμμαχία ανίκητη μεταξύ του λογικού και του Υπερλόγου, ενάντια στο παράλογο που ταλανίζει τον κόσμο. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-11-07, 16:12
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
έλα βρε Μιχάλη... για ποια αριθμοτέτοια μίλησα; α=1, β=2, γ=3 ... τι το πιο απλό και λογικό; ποιος δεν το δέχεται και γιατί;
Πάντως ένα πρόχειρο σκριπτ σε άθεη γλώσσα τεχνητής νοημοσύνης, βγάζει:
Κώδικας:
print givewordvalue "ΟΘΕΟΣ
Ο = 15 ... Sum: 15
Θ = 8 ... Sum: 23
Ε = 5 ... Sum: 28
Ο = 15 ... Sum: 43
Σ = 18 ... Sum: 61

print givewordvalue "ΤΡΙΑΔΙΚΟΣΘΕΟΣ
Τ = 19 ... Sum: 19
Ρ = 17 ... Sum: 36
Ι = 9 ... Sum: 45
Α = 1 ... Sum: 46
Δ = 4 ... Sum: 50
Ι = 9 ... Sum: 59
Κ = 10 ... Sum: 69
Ο = 15 ... Sum: 84
Σ = 18 ... Sum: 102
Θ = 8 ... Sum: 110
Ε = 5 ... Sum: 115
Ο = 15 ... Sum: 130
Σ = 18 ... Sum: 148
Ακόμα κι έτσι όμως, δεν ξέρουμε ποιο αλφάβητο χρησιμοποιείται για να προκύψουν οι αριθμοί που θέλεις να βγάλεις. Μπορεί να περιέχεται το στ και το j(?) στο αλφάβητο, μπορεί και όχι. Αν ναι, γιατί, αν όχι, πάλι γιατί;

Και γενικά, γιατί πρέπει σε ένα θέμα πίστης να μπλέξουμε επιστήμες; Όχι για κανέναν άλλο λόγο, απλά επειδή για να χειριστεί κανείς επιστημονικά εργαλεία, πρέπει να κατέχει τις αντίστοιχες επιστήμες και όχι να κάνει συλλογισμούς με στόχο να προκύψει ένα συγκεκριμένο θεμιτό αποτέλεσμα.

Ο συλλογισμός σου, με λίγα λόγια, δεν είναι ούτε πείραμα ούτε απόδειξη, απλά τονίζει μια σύμπτωση την οποία από εκεί κι έπειτα χρησιμοποιείς ως αυτονόητο/αποδεδειγμένο επιχείρημα.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-11-07, 16:24
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλες μυστικιστικες σεκτες και τεχνικες βασιζονται σε επιστημες οπως μαθηματικα, αστρονομια, χημεια και γεωμετρια οι οποιες δεν αμφισβητουνται και βαζουν μεσα και λεξεις οπως ΑΔΑΜ και εννιάρια μεσα σε πενταλφες κλπ. Αυτο θα πει οτι ειναι αποδεκτες; Το οτι μπορουμε να τις φωτισουμε με ενα θεολογικο φως και ερμηνεια μπορει να τις δικαιωσει; φυσικα οχι.
...και μόνο που θα το βάλει ''μέσα'' στην πεντάλφα, εισήγαγε όλα αυτά, στο ΕΓΩ.... άρα έχει λάθος άξονα, ανθρώπινο και όχι Θεϊκό - Σταυρικό, οπότε και αναστάσιμο.

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Η θεση μου ειναι οτι δεν ειναι υποχρεωτικο καποιος να καταφυγει σε αυτα για να καταλαβει τον κοσμο και τον Λογο καλυτερα, αλλιως αυτα θα διδασκονταν ξεκαθαρα σε κατηχητικα και κηρυγματα.
Μίλησα για την αλεξανδρινή θεολογική σχολή που τα εμπεριείχε, όχι περισσότερο σαν διδαχή, αλλά σαν βοηθητικά ενός σκέλους υποτονισμένου. Αββάς Δωρόθεος, άγιος Μάξιμος Ομολογητής,...

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οτι καποιος καλος και αγαθος ανθρωπος και χριστιανος δε θελει η δεν αντιλαμβανεται πως να ερμηνευσει τον ανθρακα υπο αυτη την ερμηνεια-πρισμα δεν τον κανει λιγοτερο χριστιανο.
χριστιανός = βίωμα... κι άλλος τα ζει κι άλλος τα ερμηνεύει μακάρι ο καλός Θεός, να μας δώσει καθαρή καρδιά και φωτισμένο νου.


Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θα ηθελα να αναφερθω πλεον σε αυτη τη θεματολογια η οποια για μενα ειναι δευτερευουσας σημασιας. Επανερχομαι στο προηγουμενο μου μηνυμα και το θεωρω τελικο
Η θεματολογία μας είναι το καλό και το κακό... συγγνώμη αν ξέφυγα Μιχάλη... και φυσικά δεν πιστεύω να πιστεύεις ότι είμαι σε σέκτα μυστικιστική παρότι μυστικίδης θεώρησα ευθύνη μου όμως, να απαντήσω και να υπεραμυνθώ στο υποτονισμένο από την σύγχρονη θεολογία, σκέλος του προφήτη Ηλία, ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ, σκέλος απαραίτητο στην μεταμόρφωσή μας σε τέκνα Φωτός.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-11-07, 16:34
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
η επιστήμη, μπορεί να βοηθήσει κάποιον ως ''λογική'' για να ελέγξει κάποιου πίστη, αν αυτή είναι παράλογη. π.χ. η φύση του φωτονίου είναι ΚΑΙ σωματίδιο ΚΑΙ κύμα. Οι μονοφυσίτες, μονοθελήτες κλπ... ελέγχονται έμμεσα από την παραπάνω ισχύ, καθώς ο Χριστός είναι ΚΑΙ τέλειος Θεός ΚΑΙ τέλειος άνθρωπος.

Δεν θέλει και πολύ λογική, αλλά να που αυτοί δεν ακούνε ΟΥΤΕ την υπέρλογη Ορθοδοξία, ούτε την φυσική λογική. Κι η ερώτηση παραμένει. Αν ήταν ΜΟΝΟ Θεός, πως πέθανε; αν ήταν μόνο άνθρωπος, πως αναστήθηκε;

για την ελληνική - ελληνικότατη αρίθμηση, α=1, β=2, γ=3... ι=10, ια=11, ιβ=12, ...κ=20, κα=21, ...λ=30 κλπ. εγώ βγάζω ό,τι θέλω... μην τρελαθούμε τώρα;! αλλά αν κάποιος θέλει να εμπιστευθεί μια ηλεκτρονική αρίθμηση (σκριπτ) ... δικαίωμά του ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ, θα συνεχίσω να μιλάω για ΕΛΛΑΔΑ και ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 22-11-07, 16:40
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Έστω κι έτσι. Τί μας λέει αυτό; Μας λέει ότι το ελληνικό αλφάβητο αποδεικνύει την ύπαρξη του τριαδικού θεού; Γιατί;

Ομολογώ ότι δε βλέπω καμία διαφορά στο δικό σου συλλογισμό με αυτό το συλλογισμό.
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-11-07, 16:51
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μία ακόμα ερώτηση που ίσως με βοηθήσει να κατανοήσω τη λογική αυτή.
Με ποια ιδιότητα τα γράφεις αυτά?Εισαι ιερέας?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-11-07, 16:55
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
παντως εγω ως οργανωτης του humor club, δηλωνω ιδιότητα Γελοιος :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teo64x : 22-11-07 στις 17:29
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-11-07, 17:03
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μία ακόμα ερώτηση που ίσως με βοηθήσει να κατανοήσω τη λογική αυτή.
Με ποια ιδιότητα τα γράφεις αυτά?Εισαι ιερέας?
Γιατί ρε φιλαράκ; Εγώ που έχω το club παιχνίδια σου φαίνομαι για τιμονιέρα;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-11-07, 17:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μία ακόμα ερώτηση που ίσως με βοηθήσει να κατανοήσω τη λογική αυτή.
Με ποια ιδιότητα τα γράφεις αυτά?Εισαι ιερέας?
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να απαντάμε όλοι με βάση κάποια ειδικότητα, διαφορετικά τα μηνύματα μας είναι αστήρικτα;

Εσύ με ποια ειδικότητα μετέχεις στην συζήτηση αυτή και τόσες άλλες;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-11-07, 17:15
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
α=1, β=2, γ=3 ... τι το πιο απλό και λογικό; ποιος δεν το δέχεται και γιατί;
1. Δεν υπάρχει αιτιοκρατική σχέση μεταξύ συμβολοσειρών (λέξεων) και των αθροισμάτων τους. Δηλαδή αν μια συμβολοσειρά πχ αθροίζει 10 και μια άλλη 15, δε σημαίνει ότι η πρώτη συμβολοσειρά είναι "μικρότερη" από τη δεύτερη. Αν επιμένεις ότι υπάρχει, θα πρέπει να παραθέσεις κάποια απόδειξη, αλλιώς οι όποιες σχέσεις είναι τυχαίες.

2. Πολύ πιο σημαντικό, δεν υπάρχει αιτιοκρατική σχέση μεταξύ αθροισμάτων, συμβολοσειρών και εννοιών. Ο αριθμός 354, τα γράμματα {Θ,Ε,Ο,Σ} και η έννοια "ΘΕΟΣ" είναι διαφορετικά πράγματα. Το πρώτο είναι πληθάριθμος ενός συνόλου, το δεύτερο είναι τέσσερα τυπογραφικά στοιχεία της ελληνικής γλώσσας και το τρίτο είναι μια υπερβατική έννοια.

Δεν αμφιβάλλει κανείς ότι μπορεί να βγουν συμπεράσματα με τη νοητική πορεία:

Έννοιες --> Λέξεις --> Αριθμοί

Πχ ξεκινώντας από τις έννοιες "ΘΕΟΣ" και "ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ" να παρατηρήσουμε ότι ο αριθμός 354 είναι μικρότερος από τον 999. Όλες οι ελληνικές λέξεις, με βάση την αντιστοίχιση που είχε γίνει κάποτε, αθροίζουν έναν αριθμό. Και οι αγγλικές λέξεις θα βγάλουν κάτι, αν αντιστοιχίσουμε στο λατινικό αλφάβητο αριθμούς με γράμματα και αρχίσουμε να πολλαπλασιάζουμε αντί να αθροίζουμε.

Η ισχύς της αντίστροφης πορείας όμως:

Αριθμοί --> Λέξεις --> Έννοιες

ελέγχεται, καθώς ανήκει μάλλον στο χώρο του μυστικισμού, του παραφυσικού και γενικότερα του μη επιστημονικά ορθολογικού.

Παράδειγμα αυτής της αντίστροφης πορείας είναι πχ ότι επειδή το 888 είναι μεταξύ 666 και 999 τότε η έννοια "ΙΗΣΟΥΣ" είναι σημείο αναφοράς μεταξύ της έννοιας "ΑΝΘΡΩΠΟΣ" και της έννοιας "ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ". Μεταξύ 666 και 999 υπάρχουν 332 φυσικοί αριθμοί και σίγουρα υπάρχουν αμέτρητες λέξεις που αρθοίζουν κάποιους από αυτούς. Γιατί οι έννοιες αυτών των λέξεων δεν μπορεί να είναι επίσης σημεία αναφοράς μεταξύ ανθρώπου και τριαδικού θεού, επιπλέον της έννοιας "Ιησούς"; Τι το ιδιαίτερο έχει ειδικά το 888, ώστε να ασχολούμαστε περισσότερο μαζί του;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-11-07, 17:25
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
παντως εγω ως οργανωτης του humor club, δηλωνω ιδιότητα Γελοιος :Ρ
Βάλε με και μενα σαν χαζοχαρούμενο
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 22-11-07, 17:29
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μία ακόμα ερώτηση που ίσως με βοηθήσει να κατανοήσω τη λογική αυτή.
Με ποια ιδιότητα τα γράφεις αυτά?Εισαι ιερέας?
Προφανως με την ιδιότητα του απλού Χριστιανού , που κάνει καλή μαρτυρία, όπως έχει δικαίωμα και ίσως και υποχρέωση....Δηλαδή, μόνο οι ..διπλωματούχοι έχουν δικαίωμα να μιλάνε; Αλοίμονο.....Ειναι πολλοί που λέει και ο Χατζής.....που...δώδεκα πανεπιστημια εχουν βγαλει στη ζωή.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-11-07, 17:37
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν αρχίσω και μιλάω για φορολογικά με οικονομικούς ορους, ποσοστά και νόμους κτλ προς εσας ακαταλαβίστικα δε θα ήταν λογικό να με ρωτήσετε αν τα λέω με κάποια ειδικότητα?
Ή θα ήταν λογικό να τα γράφω ως απλός χρήστης της βάσης?
Ή μηπως ως απλός φορολογούμενος θα δικαιολογούσα τοσες γνώσεις?
Αυτο ρώτησα.Κακο ειναι?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-11-07, 17:42
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αρχίσω και μιλάω για φορολογικά με οικονομικούς ορους, ποσοστά και νόμους κτλ προς εσας ακαταλαβίστικα δε θα ήταν λογικό να με ρωτήσετε αν τα λέω με κάποια ειδικότητα?
Να το βγάλεις αυτό από το μυαλό σου κύριος! Ένας Μυστακίδης για μελέτη είναι αρκετός στη γειτονιά...

In topic και επειδή ακόμη το παλεύω (μη βαράτε ρε παιδιά!) τι νούμερα αντιστοιχούν στο Θ, Ε, Ο, Σ για να βγεί 354? 184 μου βγαίνει στην καλύτερη!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.