Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Ταξίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολόγηση: Αξιολόγηση θέματος: 1 Ψήφοι, 5,00 κατά μέσο όρο. Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 11-07-11, 16:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Να ξεκαθαρίσω, ότι δεν θα πήγαινα ποτέ, πολυήμερες διακοπές στην Σαντορίνη.

Όμως από την άλλη, αν μου λέγατε να διαλέξω ένα τριήμερο, σε ένα μέρος του κόσμου, με κλειστά μάτια θα έλεγα Σαντορίνη.

Επίσης δεν κατάλαβα ποτέ μου τον παροξυσμό για το ηλιοβασίλεμα της Οίας. Δηλαδή τι το ιδιαίτερο έχει και εμφανίζεται εκεί το καλύτερο ηλιοβασίλεμα; Τι το καθιστά ώς "καλύτερο"; Το χωριό μου έχει εξίσου όμορφο ηλιοβασίλεμα και δεν μπορώ να διακρίνω διαφορές απο τις παραπάνω φωτό.
Εδώ λίγο χαμογέλασα Δημήτρη.
Η Σαντορίνη έχει την μοναδικότητα της γεωγραφία της, πάνω με σε μια πανέμορφη καλδέρα ενός ηφαιστείου. Έχει το ωραιότερο κυκλαδικό οικιστικό χρώμα, κανένα νησί των Κυκλάδων, δεν έχει συγκεντρωμένη, τόση μοναδικότητα, σε κατασκευές σπιτιών και εκκλησιών. Μόνο στην Σαντορίνη, τα τρία βασικά χρώματα, το μπλε το γαλάζιο και το άσπρο, συνδυάζονται τόσο ταιριασμένα. Ουρανός θάλασσα θόλοι εκκλησιών και σπίτια λες και είναι μέρος ενός πίνακα, κάποιου βιρτουόζου ζωγράφου.

Απλά σε κανένα μέρος του κόσμου δεν υπάρχει τόση αρμονία.

Κατά την φτωχική μου γνώμη, οι δύο πιο όμορφες δύσεις στην Ελλάδα, είναι στην Σαντορίνη και στο όρος Πέλεκας της Κέρκυρας. Στην Σαντορίνη επειδή η δύση ζωγραφίζεται κάθε ηλιοβασίλεμα, με όλα τα χρώματα μιας παλέτας, ενώ στην Κέρκυρα, ένα περίεργο φαινόμενο μιας μικρής ξέρας, βγάζει δύο ήλιους από αντανάκλαση.

Η Σαντορίνη φυσικά δεν έχει σπουδαίες παραλίες, αλλά όποιος πάει Σαντορίνη για να είναι όλη μέρα στην θάλασσα, κάτι δεν κατάλαβε καλά.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Xenios For This Useful Post:
Naias (11-07-11), Nikoscot (11-07-11)
  #17  
Παλιά 11-07-11, 16:43
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Μύκονος: Ψηφίστηκε ως το καλύτερο νησί της Ευρώπης!



Η Μύκονος κέρδισε το βραβείο της αμερικάνικης έκδοσης του περιοδικού Conde Nast Traveler, η οποία επιλέχθηκε από τους αναγνώστες του, ως το καλύτερο νησί στην Ευρώπη και το 2010.

Το βραβείο παρέδωσε ο υφυπουργός Πολιτισμού και Τουρισμού Γιώργος Νικητιάδης στον δήμαρχο του νησιού Αθανάσιο Κουσάθανα-Μέγα, σε ειδική εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο υπουργείο Πολιτισμού και Τουρισμού.

Πηγή

Με όλο τον σεβασμό αυτοί πρέπει να έχουν κουνήσει την αχλαδιά.
Ο καθένας κάνει ψηφοφορίες, από διάφορα περιοδικά. Να κάνουμε και εμείς μία; Εγώ πάντως βραβείο σε Νικητιάδη δεν δίνω
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-07-11, 18:11
Το avatar του χρήστη Nikoscot
Nikoscot Ο χρήστης Nikoscot δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 17:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όντως εξίσου καλά (και καλύτερα ίσως ηλιοβασιλέματα) μπορεί να δεί κανείς και αλλού.
Όσο για τις παραλιές συμφωνώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο.
Αλλά δεν είναι μόνο οι παραλίες και το ηλιοβασίλεμα που ορίζουν πιο είναι το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Είναι και πια άλλα ενδιαφέροντα μπορεί να καλήψει ένα μέρος και στο κάτω κάτω τί ακριβώς ψάχνει/θέλει ο καθένας μας εκεί που πάει.
Προσωπικά νοιώθω δέος όταν περνάω με το καραβάκι δίπλα από τις απόκρημνες, πανύψηλες πλαγιές, να πηγαίνω να πέρνω φωτογραφίες τα κορμούλες που τις έχουν κάνει σαν καλάθια, να βλέπω διάφορα πετρώματα (όχι οτι είμαι ειδικός) κ.α.
__________________
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars." Oscar Wilde
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-07-11, 18:33
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Χαμογέλα και πολύ. Ανθρώπινο είναι. Όμως παρ όλη την λυρικότητα των σκέψεων σου εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι είναι αυτό που κάνει τη Σαντορίνη να έχει το ομορφότερο ηλιοβασίλεμα.

Τι είναι αυτό που ξεχωρίζει στον ουρανό και το κάνει διαφορετικό απο άλλα ηλιοβασιλέματα; Και μην μου αρχίσεις για ομορφιές του νησιού κτλ. Μιλάμε για καθ'εαυτό ηλιοβασίλεμα. Όπως είπα και πριν δεν έχω πάει ποτέ και θα ήθελα να μάθω.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Σαντορίνη έχει την μοναδικότητα της γεωγραφία της, πάνω με σε μια πανέμορφη καλδέρα ενός ηφαιστείου.
Τι σχέση έχει αυτό με το ηλιοβασίλεμα;
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ουρανός θάλασσα θόλοι εκκλησιών και σπίτια λες και είναι μέρος ενός πίνακα, κάποιου βιρτουόζου ζωγράφου.
Το ίδιο.
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
κανένα νησί των Κυκλάδων, δεν έχει συγκεντρωμένη, τόση μοναδικότητα, σε κατασκευές σπιτιών και εκκλησιών.
Απλά σε κανένα μέρος του κόσμου δεν υπάρχει τόση αρμονία.
same
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο στην Σαντορίνη, τα τρία βασικά χρώματα, το μπλε το γαλάζιο και το άσπρο, συνδυάζονται τόσο ταιριασμένα.
Δηλαδή άν κατάλαβα καλά, ο ουρανός της Σαντορίνης έχει κάτι διαφορετικό απο άλλα μέρη. Τι είναι αυτό που κάνει το ταίριασμα των τριών βασικών χρωμάτων τόσο άψογο που δεν το κάνει στον ουρανό της Σάμου, της Καλαμάτας, Της Λέσβου, της Κρήτης κοκ;
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Σαντορίνη επειδή η δύση ζωγραφίζεται κάθε ηλιοβασίλεμα, με όλα τα χρώματα μιας παλέτας, ενώ στην Κέρκυρα, ένα περίεργο φαινόμενο μιας μικρής ξέρας, βγάζει δύο ήλιους από αντανάκλαση.
Μπορεί να δωθεί κάποια ορθολογική/επιστημονική εξήγηση γι΄αυτό;
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατά την φτωχική μου γνώμη, οι δύο πιο όμορφες δύσεις στην Ελλάδα, είναι στην Σαντορίνη και στο όρος Πέλεκας της Κέρκυρας.
Έχεις εμπειρία απο κάθε σημείο της Ελλάδος ώστε να εκφέρεις γνώμη (έστω και φτωχική) για το ποιές είναι οι ομορφότερες δύσεις;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 11-07-11 στις 18:37
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-07-11, 19:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις εμπειρία απο κάθε σημείο της Ελλάδος ώστε να εκφέρεις γνώμη (έστω και φτωχική) για το ποιές είναι οι ομορφότερες δύσεις;
Αυτό θα ήταν φύση αδύνατον να γίνει Δημήτρη. Μιλάμε για εκατοντάδες εκατομμύρια θέσεις.

Δεν έχω κανένα λόγο να σε πείσω.

Είπες ότι έχεις εμπειρία από δύο νησιά, το ότι έχω εμπειρία, από πολλά νησιά, Ιόνιο, Σποράδες βορειο ανατολικό αιγαίο, Δωδεκάνησα Κρήτη κλπ, δεν με καθιστά ικανό να σου επιβάλω το γούστο μου.

Ίσως επειδή στην Σαντορίνη τυχαίνει να βρίσκεται σε αρκετά μεγαλύτερο ύψος από την θάλασσα, αλλά πάνω στην θάλασσα σε κόψιμο βράχου, ίσως επειδή η καλδέρα δίνει μια εκπληκτική όψη, ίσως όλα αυτά να συμβάλουν.

Όμως όλες οι γνώμες είναι υποκειμενικές. Πάντως 29 κατασκευαστές πλυντηρ... μα τι λέω ; Εκατομμύρια κόσμος, θα ψήφιζε την Σαντορίνη σαν το πιο όμορφο ηλιοβασίλεμα

Φυσικά η γνώμη σου είναι απόλυτα σεβαστή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 11-07-11, 19:35
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Μα δεν τίθεται θέμα...γνώμης! Όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μου, δεν έχω πάει ποτέ Σαντορίνη.

Εκφράζω όμως μια-νομίζω-εύλογη απορία, τι είναι αυτό που καθιστά το ηλιοβασίλεμα της Σαντορίνης τόσο εξαίσιο...

Σεβαστά τα δικά σου "ίσως" (άκα υποθέσεις) όπου ακόμα-τελικά-αδυνατώ να καταλάβω τι ήταν αυτό που σε έκανε να χαμογελάσεις. Anywayz που λένε και στο χωριό μου με το πανέμορφο ηλιοβασίλεμα.


Οι 29 κατασκευαστές πλυντηρίων, οι 32 οργανοπαίχτες μπαλαλάικας και οι 5 συλλέκτες τσιμεντόλιθων προφανώς θα ψήφιζαν Σαντορίνη, διότι είναι και πιο γνωστή (έστω και σαν άκουσμα) απο ένα κωλοχώρι που βρίσκεται τέρμα θεού αρχές αλλάχ. Λογικότερο λοιπόν κάτι με φήμη, να τραβάει περισσότερο τουρισμό (χωρίς να αμφισβητώ την όποια ποιότητα της).

Και φυσικά η γνώμη μου είναι απόλυτα σεβαστή.

nuff said.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 11-07-11 στις 20:07
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-07-11, 21:12
Το avatar του χρήστη Maria.
Maria. Ο χρήστης Maria. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-11-11 23:40
Δημήτρη, είναι θέμα marketing και διαφήμισης και καλό είναι να υπάρχει και να έρχονται οι ξενοι. Μην ψάχνεις απόλυτο κριτήριο για το νούμερο 1. Δεν είναι, δεν υπάρχουν τέτοια κριτήρια.

Υπάρχουν χώρες με μεγαλύτερες και ψηλότερες καλντέρες, υπάρχουν καλύτερες θάλασσες και υπηρεσίες.

Μας αρέσει όταν ειμαστε και εμείς στα πρώτα νούμερα και κάνει καλό και στον τουρισμό.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-07-11, 21:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Maria. Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη, είναι θέμα marketing και διαφήμισης και καλό είναι να υπάρχει και να έρχονται οι ξενοι. Μην ψάχνεις απόλυτο κριτήριο για το νούμερο 1. Δεν είναι, δεν υπάρχουν τέτοια κριτήρια.
Υπάρχουν χώρες με μεγαλύτερες και ψηλότερες καλντέρες, υπάρχουν καλύτερες θάλασσες και υπηρεσίες.
Μας αρέσει όταν ειμαστε και εμείς στα πρώτα νούμερα και κάνει καλό και στον τουρισμό.
Μαρία η μηδενιστική σου διάθεση, δείχνει ελλιπή κριτήρια σύγκρισης.

Πήγες Σαντορίνη τον 15αυγουστο, είχε πλημμυρίσει από κόσμο, όπως ήταν φυσικό και σου μαύρισε την ψυχή.

Μέσα στις 10 πιο περιζήτητες τουριστικές φωτογραφίες στον κόσμο, η μία αφορά την Σαντορίνη. Τυχαίο; Marketing; Λες;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 11-07-11 στις 23:16
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-07-11, 21:59
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Περί ορέξεως υπάρχει η γνωστή πίτα!!

Ευτυχώς που δεν αρέσει σε όλους...τί να κάνουμε.

Η Aισθητική και η Aίσθηση δεν μπορoύν να είναι "κτήμα" όλων...δεκτό.
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-07-11, 22:11
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Παρακαλώ πολύ, το θέμα είναι "Σαντορίνη: Το ομορφότερο νησί του κόσμου!"...είτε αξιολογήθηκε έτσι από κάποιο περιοδικό είτε όχι!

Οι καταχωρήσεις με οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο (π.χ. πολυκοσμία το δεκαπενταύγουστο στα νησιά, διαφήμιση-marketing κ.ο.κ.) παρακαλώ όπως γίνουν σε άλλα σχετικά θέματα.

Το παρακάτω αφιερωμένο σε όσους/ες έχει κάτι να "πει"...

__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 11-07-11 στις 22:31
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Naias For This Useful Post:
Nikoscot (12-07-11), Xenios (11-07-11)
  #26  
Παλιά 12-07-11, 11:19
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι είναι αυτό που κάνει τη Σαντορίνη να έχει το ομορφότερο ηλιοβασίλεμα
Τίποτα, είναι ο ίδιος ήλιος που δύει στην ίδια θάλασσα αλλά κάπως πρέπει να ζήσουν και οι marketing-και-δημόσιες-σχέσεις.

Πάντως, αν είσαι στα Φηρά/ Φηροστεφάνι/ Ημεροβίγλι βλέπεις και τη μοναδικότητα της καλδέρας, πράγμα που μπορείς να θεωρήσεις επιπλέον προσόν (κάτι σαν το μεζέ και το ούζο ). Αν θες να το δεις από την Οία στο καστράκι, πήζεις με τα πρόβατα (φαντάσου μουσική επένδυση 80s με daryl hannah στο summer lovers και όλη τη συναφή σάλτσα).

Όσο για το αν είναι το "ομορφότερο νησί του κόσμου", έτσι γενικά, δεν ξέρω. Υπάρχουν τουλάχιστον δύο κριτήρια (πολυκοσμία, θάλασσα) με βάση τα οποία σαφώς δεν είναι, αλλά περί ορέξεως..
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
dimitrios83 (12-07-11)
  #27  
Παλιά 12-07-11, 13:15
Το avatar του χρήστη Maria.
Maria. Ο χρήστης Maria. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-11-11 23:40
Εντάξει, ευχαριστώ. Μπορείτε να με κρίνετε και να αποφασίζετε (μηδενιστική τάση, σου μαύρισε την ψυχή, η αισθητική δεν είναι κτημα όλων) αγνοώντας κάποιες αναρτήσεις μου.
Εγώ δεν θα σας κρίνω. Ίσως καμιά φορά να λέω πως βλέπω κάποιο θέμα σας και όχι εσάς τους ίδιους.
Ευχαριστώ για την φιλοξενεία.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-07-11, 13:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Maria. Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει, ευχαριστώ. Μπορείτε να με κρίνετε και να αποφασίζετε (μηδενιστική τάση, σου μαύρισε την ψυχή, η αισθητική δεν είναι κτημα όλων) αγνοώντας κάποιες αναρτήσεις μου.
Όλες οι απόψεις είναι υποκειμενικές, ο καθένας θέτει κάποια κριτήρια και με αυτά εκφράζει την άποψη του, κάθε άποψη είναι σεβαστή, αλλά και κάθε προσπάθεια, να πείσεις περί του αντιθέτου, είναι επίσης σεβαστές. Η γνώμη των πολλών είναι λογικό να έχει πιο βαρύνουσα σημασία. Είναι θύματα marketing; Μπορεί. Μπορεί να είναι και θύματα παράκρουσης

Αρχική Δημοσίευση από Maria. Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν θα σας κρίνω. Ίσως καμιά φορά να λέω πως βλέπω κάποιο θέμα σας και όχι εσάς τους ίδιους.
Ευχαριστώ για την φιλοξενεία.
Ο καθένας μας κρίνει και εσύ το ίδιο έκανες.
Μας ειρωνεύτηκες με το «Μας αρέσει όταν ειμαστε και εμείς στα πρώτα νούμερα και κάνει καλό και στον τουρισμό.»

Είμαι σίγουρος ότι αν πας Σαντορίνη μια άλλη εποχή και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα, θα την ερωτευτείς και εσύ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-07-11, 16:24
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Μαρία μην πτοείσαι.

Δεν έχω πάει Σαντορίνη, αλλά έχω δει ωραία ηλιοβασιλέματα.
Το καλύτερο ψηλά ψηλά στη Γκιώνα.

Υπάρχουνε κι αλλού ουρανοί που κάνουν ηλιοβασιλέματα!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-07-11, 18:07
Το avatar του χρήστη Maria.
Maria. Ο χρήστης Maria. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-11-11 23:40
Το μήνυμα 7 μόνο εγώ το διαβάζω φαίνεται. Μπορεί πάλι να μην τα έγραψα κατανοητά.

Xenios, δεν ισχύει αυτή η ερμηνεία που δίνεις δηλαδή ότι ΣΑΣ ειρωνεύτηκα διοτι ΔΕΝ έγραψα οτι "ΣΑΣ αρέσει να ΕΙΣΤΕ στο νουμερο 1".

Έγραψα πρώτο πληθυντικό και από οση γραμματική έμαθα αυτό βάζει όλους όσους το διαβάζουν και τους αφορά δηλ τους έλληνες και εμένα μέσα και για την ακρίβεια έγραψα: Μας αρέσει όταν ειμαστε και εμείς στα πρώτα νούμερα και κάνει καλό και στον τουρισμό. Ας έβλεπες και τα δύο σκέλη της πρότασης μου η οποία διατυπώνει ΚΑΙ ένα συμπέρασμα ότι οι πρωτιές κάνουν καλό στον τουρισμό. Τώρα αν δεν άρεσε γενικώς να παίρνουμε πρωτιές δεν θα ΕΙΧΕ κάνει το θέμα η Naias. Το θέμα σας το ίδιο υποστηρίζει το πρώτο σκέλος της πρότασής μου. Και το πρώτο σκέλος υποστηρίζει το συμπέρασμα του δεύτερου σκέλους.

Τόσο χάλια γράφω ή τοσο αποσπασματικά διαβάζετε; Xenios: δεν θα ξαναδώσω ΚΑΙ άλλη (ξεχασμένη) όψη των πραγμάτων ή ΚΑΙ άλλη εκδοχή, οπότε μην στεναχωριέστε για το μέλλον.

Archmage, βλέπω ότι και εσύ βλέπεις την οπτική που έχω δει και εγώ.

Easty, ευχαριστώ! Πράγματι όλοι οι ουρανοί κάνουν όμορφα ηλιοβασιλέματα και για να τα δει κάποιος δεν χρειάζονται (μονο) τα μάτια του κεφαλιού.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:16.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.