Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 05-07-09, 11:30
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΗΣ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ CROHN ΕΔΩ Κ 11 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ SALOFALK META REMICATE K ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΩ HUMIRA ΕΔΩ Κ 1.5 ΧΡΟΝΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΛΕΝΝΕΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΠΑΧΥ ΕΝΤΕΡΟ.ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΡΡΙΓΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΣΦΥΧΤΗΡΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟΙ ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ???ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΟΣΟ Κ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..
  #92  
Παλιά 05-07-09, 11:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
1. Περιορίστε τις φυτικές ίνες (όσπρια, φρούτα, λαχανικά, όχι όμως τις πατάτες), ιδιαίτερα τις εποχές έξαρσης της νόσου, όταν δηλαδή έχετε πόνο ή διάρροια.
2. Φάτε πολλές πρωτεΐνες, όπως, π.χ., κρέας, γάλα (εάν το ανέχεστε).
3. Μαγειρεμένα φρούτα επιτρέπονται.
4. Το γάλα, η φέτα, τα μαλακά λευκά τυριά και τα γαλακτερά επιτρέπονται μόνο αν γίνονται ανεκτά. Για να δοκιμάσετε αν ανέχεστε τα γαλακτερά, πιείτε νηστικός ένα ποτήρι κρύο πλήρες γάλα. Αν μέσα σε δύο ώρες παρατηρήσετε φουσκώματα στην κοιλιά ή και διάρροια, τότε είναι καλό να τα αποφεύγετε.

Στην περίοδο που δεν έχετε συμπτώματα δεν χρειάζεται αυστηρή δίαιτα.

Πηγή : Health in.gr
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
The Following 2 Users Say Thank You to Xenios For This Useful Post:
skotadi (27-03-10), sofia1981 (05-07-09)
  #93  
Παλιά 05-07-09, 11:52
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΕΝΙΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ????ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΡΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΤΟΥ CROHN???ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ?
  #94  
Παλιά 05-07-09, 12:40
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Έτσι κ αλλιώς δημιουργεί πρόβλημα στους πνεύμονες!

Όσο για "το τσιγάρο" και την "εγκυμοσύνη", ο γυναικολόγος σου θα σου πει υπεύθυνα (να το κόψεις μήνες πριν την σύλληψη).

Επίσης google it, για να βρεις πχ:


"Πότε είναι η καλύτερη περίοδος γιά να κόψετε το κάπνισμα, αν είστε γυναίκα;
  • Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Το καλύτερο μάλιστα είναι να το κόψετε 4-5 μήνες πριν από τη σύλληψη. Αν όμως το συνεχίζετε, πρέπει να γνωρίζετε ότι μπορεί να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα υγείας στο παιδί που πρόκειται να γεννηθεί.

  • Το κάπνισμα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θεωρείται ότι ευθύνεται γιά το 20-30% των παιδιών που γεννιούνται με χαμηλό βάρος, γιά το 14% των πρόωρων τοκετών και το 10% των νεογνικών θανάτων. Επίσης, σχετίζεται με την ανάπτυξη άσθματος στα νεογνά και στα μικρά παιδιά.

  • Η νικοτίνη και το μονοξείδιο του άνθρακα που εισπνέουν οι καπνίστριες, φτάνει στο μωρό διά μέσω του πλακούντα και εμποδίζει τις θρεπτικές ουσίες να φτάσουν στο έμβρυο, ενώ περιορίζει το ποσοστό του οξυγόνου που παίρνει το έμβρυο.

  • Μεγάλη όμως προσοχή, χρειάζεται και το παθητικό κάπνισμα. Οι γυναίκες που βρίσκονται σε χώρους καπνιστών γιά μεγάλο χρονικό διάστημα μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στο νεογνό. Ορισμένες μάλιστα ουσίες μπορεί να περάσουν στο γάλα της μήτερας και να μεταδοθούν στο παιδί με το θηλασμό.

  • Η μείωση της συχνότητας του καπνίσματος, δηλαδή αν η γυναίκα καπνίζει λιγότερα τσιγάρα ή αν μειώσει την περιεκτικότητα της νικοτίνης του τσιγάρου, καπνίζοντας πιό ελαφριά τσιγάρα δεν ωφελεί πάντα το παιδί. Ειδικά αν η γυναίκα εισπνέει πιό βαθιά ή αν κάνει περισσότερες εισπνοές θα πάρει την ίδια ποσότητα νικοτίνης με πριν.


"Πως όμως εξηγείται το γεγονός ότι πολλές έγκυες ενώ καπνίζουν, βγάζουν υγιέστατα παιδιά;

Οι γυναίκες αυτές είναι απλά τυχερές. Τα δηλητήρια του τσιγάρου περνούν μέσω του πλακούντα στο παιδί και εμποδίζουν το έμβρυο να πάρει τις απαραίτητες ουσίες και το οξυγόνο που χρειάζεται γιά να αναπτυχθεί σωστά. Ετσι, κινδυνεύει να γεννηθεί με μικρό βάρος. "


από iatronet.gr
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
  #95  
Παλιά 05-07-09, 13:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Χριστίνα η Σοφία αναφέρεται στην εγκυμοσύνη σε συνδιασμό με την νόσο του Crohn.

Σοφία απ όσο διαβάζω στην εγκυμοσύνη απλά χρειάζεται η στενή συνεργασία γυναικολόγου με το γαστρεντερολόγο και όλα θα πάνε κατ' ευχήν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #96  
Παλιά 05-07-09, 13:52
Το avatar του χρήστη christi
christi Ο χρήστης christi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-12-17 20:48
Φύλο: Γυναίκα
Έτσι το κατάλαβα! Τσιγάρο σε σχέση με Crohn και εγκυμοσύνη! Αλλά κ έτσι να μην το εννοούσε, αν καπνίζει θα πρέπει να γνωρίζει ότι το τσιγάρο επηρρεάζει κ τα δύο κ δεν ξέρω αν τίθεται θέμα στο που κάνει την πιο πολύ ζημιά!

Τα κεφαλαία (όπως και τα greeklish), με κουράζουν και με δυσκολεύουν στο διάβασμα! Ίσως να μην διάβασα σωστά.
__________________
.
Safeline / Saferinternet
γραμμή βοήθειας 210 600 7686
  #97  
Παλιά 06-07-09, 00:09
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
sofia1981, το κάπνισμα επηρεάζει σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό τη νόσο. Εγώ κάπνιζα και ήμουν συνέχεια ασταθής. Όλο πήγαινα στην τουαλέτα για διάρροια. Το έχω κόψει οριστικά εδώ και 3 μήνες και η κατάστασή μου είναι αρκετά καλύτερη. Τουλάχιστον πιο ελεγχόμενη. Εγώ θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες με τη νόσο πώς είναι κατά τη διάρκεια της περιόδου. Εμένα ειδικά τις πρώτες μέρες ερεθίζεται το έντερό μου και πηγαίνω αρκετές φορές τουαλέτα.....
  #98  
Παλιά 06-07-09, 11:23
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από sofia1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΗΣ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ CROHN ΕΔΩ Κ 11 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ SALOFALK META REMICATE K ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΩ HUMIRA ΕΔΩ Κ 1.5 ΧΡΟΝΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Κ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΒΛΕΝΝΕΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΠΑΧΥ ΕΝΤΕΡΟ.ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΡΡΙΓΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΣΦΥΧΤΗΡΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟΙ ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ???ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΟΣΟ Κ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..
εχω διαβασει πως το τσιγαρο επηρεαζει την νοσο...
επισης ηρεμησε δεν νομιζω να εχεις καρκινο του παχεος εντερου καλε..
απλα πες στον γιατρο σου για το αιμα και την βλεννα και απο εκει κ περα αστον να κρινει αυτος..αμα θα χρειαστεις καποια εξεταση κτλ..
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
  #99  
Παλιά 06-07-09, 13:14
Airfly Ο χρήστης Airfly δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-09-09 16:57
Η διαθεσή μου τώρα:
α να ρωτησω ρε παιδια..οσοι εχετε ή ειχατε αναιμια και επειδη πεφτουν οι τριχες απο τα μαλλια .. πειτε κινδυνευω να καραφλιασω?
__________________
Δν υπάρχει Σωστός ή Λάθος άνθρωπος,υπάρχει αυτός π σκέφτεται κ αυτός π είναι στην άγνοια..
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Airfly για αυτό το μήνυμα:
lil (06-07-09)
  #100  
Παλιά 06-07-09, 15:46
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
16 xronon eisai akoma oso na nai dn petheneis apo thn kron kapoia stigmh tha strwseis>>> siga mn meineis karaflh<<.> kai an se peftoyn kapoia stigmh tha strwsoyn ksana
  #101  
Παλιά 06-07-09, 18:07
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
11

AΠ`ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΕ ΑΣΑΚΟΛ -ΣΑΛΟΦΑΚ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΙΟ "ΒΑΡΙΑ".ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ Η` ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΧΑΠΑΚΟΝΩΜΑΣΤΕ????ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑΝ ΟΥΤΕ DEPON(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ)ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ 3 ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ 1 ΥΠΟΘΕΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ Η ΝΟΣΟΣ ΕΧΕΙ
ΚΥΡΙΑΡΧΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ.ΔΛΔ. ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ??/ΑΝΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΛΕΓΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΗΣ
ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ
  #102  
Παλιά 06-07-09, 18:20
lil Ο χρήστης lil δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-09 18:28
ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΟΥ.

ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΩ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ......ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....
ΕΧΩ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....
  #103  
Παλιά 06-07-09, 21:22
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από lil Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΑΝ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΟΥ.

ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΩ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ......ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....
ΕΧΩ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....
Κάτσε γιατί εδώ κατέβασα παροχή που λένε. Τι εννοείς σε απειλεί ; Όπως λέμε βγαίνω με τους φίλους μου να δουμε μπάλα , την τσαντίζει και με απειλεί να με χωρίσει ;;; ! Είναι επιλογή σου η Κρόν ;;;; Μπορείς να κάνεις κάτι για να μην έχεις Κρόν και δεν το κάνεις ;

Και μόνο και μόνο που αντιμετωπίζεις αυτήν την ασθένεια είσαι ο μεγαλύτερος μάγκας, παράδειγμα ανθρώπου με ισχυρή δύναμη και θέληση και η καθεμία και ο καθένας θα ήθελε να έχει έναν άνθρωπο με τα δικά σας κότσια δίπλα του.
  #104  
Παλιά 06-07-09, 22:04
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
re paidia kathiste tr gt m trelanate t enoeite dn exete stish?? akoma ayto n pathoyme n trelathoyme<<< yparxei tetoia periptwsh>?
  #105  
Παλιά 06-07-09, 23:43
jimpan Ο χρήστης jimpan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-04-10 23:32
Η διαθεσή μου τώρα:
1η ερωτηση:παιζουν ρολο τα χαπια η` νοσος η`ειναι ψυχολογικο?
2ηερωτηση:τα φαρμακα τα παιρνεται συνεχεια η` οταν υπαρχει εξαρση?
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.