Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Θεολογικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-01-08, 14:12
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Φανατισμοί στην επιβολή των Θρησκειών

Ανα καιρους εχω πεσει σε ιστοσελιδες καποιας Αμερικανικης κατηγοριας Χριστιανων. Δεν ειμαι σιγουρος για την ταυτοτητα τους, αλλα απο ο,τι εχω δει, τους χαρακτηριζουν dispensationalist fundamentalist Προτεσταντες, ενιοτε Βαπτιστες αλλα και born again.

Τα αρθρα τους ειναι κυριως προφητικα, συνομωσιολογικα και αντι-Καθολικα... κανονικα υποστηριζουν μια συγκεκριμενη εκδοση της Αγιας Γραφης, την Αγγλικη King James, την οποια θεωρουν αλανθαστη και απολυτη εξουσια, ενω ολες οι μεταγενεστερες μεταφρασεις και εκδοσεις για αυτους, εχουν σκοπο μονο να παραπλανησουν... παραδοξως δεν εχω δει να αναφερουν πουθενα αν οι Ελληνες που διαβαζουν το Ευαγγελιο στην Κοινη κανουν καλα η οχι

Τα επιχειρηματα τους για την 'επισημη' Εκκλησια (την οποια [μαλλον] λογω αγνοιας αποκαλουν παντα και μονο 'Βατικανο', αγνοωντας την υπαρξη της Ορθοδοξης Εκκλησιας) ειναι οτι η λατρεια που εχει εξελιχτει δεν εχει βαση τις γραφες. Επιθεση δεχονται οι Μορμονοι, οι 'Μαρτυρες', το Ισλαμ,... αλλα και απο μας καταδικαζονται η 'λατρεια' της Παναγιας, τα Μυστηρια, οι Αγιοι και η Ιεροσυνη και ο μοναχισμος, κυριως βρισκοντας 'κοινα' μεταξυ των Χριστιανικων τελετων και Αιγυπτιακων-Βαβυλωνιακων θρησκειων (μια αποψη που ξεκινησε απο το The Two Babylons που, εν αγνοια του καταφερεται εναντιον ολης της Χριστιανικης παραδοσης αρχαιοτερης των 500 ετων)

Επισης θεωρουν οτι η 'Καθολικη Εκκλησια' ιδρυθηκε απο τον παγανιστη Μεγα Κωνσταντινο, το οποιο σημαινει προφανως οτι δε δεχονται την Α' Οικουμενικη Συνοδο της Νικαιας, παροτι δεχονται την Αγια Τριαδα.

Ενα αλλο σημειο 'τριβης' ειναι το θεμα για το αν η σωτηρια ερχεται απο πιστη η απο εργα και παραθετουν συνηθως το παρακατω (φυσικα παρμενο απο την KJV)
"For by grace are ye saved through faith; and that not of yourselves: it is the gift of God: Not of works, lest any man should boast." (Ephesians 2:8-9)
Η σωτηρια οπως λενε, ερχεται μια φορα, με την αποφαση του πιστου να γινει Χριστιανος (μια εμπειρια που αποκαλειται απο τους ιδιους, η αλλους "born again") και ο Χριστιανος που περναει απο αυτο εχει σωθει. Αυτη η θεολογια απο οσο ξερω λεγεται Eternal Security. Σε καποιες ιστοσελιδες εχουν μια προσευχη μετανοιας και μετα απευθυνονται στον αναγνωστη

If you prayed this prayer, you have become a child of God by faith in Jesus Christ.
Χωρις καμια αναφορα σε βαπτιση η σε εξομολογηση

Μου εχει κανει εντυπωση οτι 'ανταπαντησεις' σε ολα αυτα βρισκω μονο απο 'συναδελφους' τους. Για παραδειγμα οι εννοιες των dispensationalism και "Αρπαγη" κατακρινονται και αναπατωνται μονο απο... αλλους φονταμενταλιστες προτεσταντες... ενω παροτι η Ορθοδοξη Εκκλησια καταφερεται εναντιον 'Μαρτυρων', 'Παπικων' και Πεντηκοστιανων, δεν εχει αναφερει τους φονταμενταλιστες πουθενα (μηπως ειναι πολυ μακρυνοι και ακινδυνοι; ). Αντιθετα, σε παραεκκλησιαστικα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΡΘΟΔΟΞΑ εντυπα εχω δει 'αναφορες' σε εκδοσεις τους, μεταφρασμενες στα Ελληνικα, χωρις ομως να αναφερεται η προελευση τους. Εχουν επισης ιδιες αποψεις οσον αφορα θεματα οπως η Νεα Εποχη, το Τελος του Κοσμου, ο Χαρρυ Ποττερ κλπ. για τα οποια η ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ δεν εχει αποψη

Θα ηθελα να ρωτησω τους γνωστες ποσο βασιμα ειναι αυτα, αλλα και τη γνωμη σας για τη φυση της συγκεκριμενης 'καστας', γιατι δε μου φαινεται για καποιο οργανωμενο και συγκεκριμενο δογμα (καποιες ομαδες πχ περιμενουν το τελος του κοσμου, αλλα διαφωνουν με τους dispensationalists... καποιοι dispensationalists διαφωνουν με την Αρπαγη). Ειναι Αμερικανικο φαινομενο, η υπαρχει και σε Αγγλια-Γερμανια; Φαινεται πολυ λογικο ενα τετοιο ειδος φονταμενταλισμου να προερχεται απο ενα 'λαο' που δεν εχει ουτε ιστορια ουτε παραδοση, και ειναι λογικο να θεωρει καθε παραδοση ειδωλολατρια.

Επισης αναρωτιεμαι αν η εκκλησια μας δινει βαση στην πιστη η στα εργα (γιατι απο παντα θυμαμαι να μας λενε 'να ειμαστε καλοι'). Απο οσο ξερω θα κριθουμε για καλες πραξεις που ΔΕΝ καναμε, οποτε οι πραξεις εχουν σημασια... η ειναι και αυτο λαθος;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 02-01-08 στις 20:56
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-01-08, 14:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανα καιρους εχω πεσει σε ιστοσελιδες καποιας Αμερικανικης κατηγοριας Χριστιανων.
Οι Αμερικανοί έχουν δημιουργήσει μερικές εκατοντάδες χριστιανικές αιρέσεις που η κάθε μία λέει ότι παλαβό έχει βγει.

Πρώτη και καλύτερη οι Μάρτυρες του Ιεχωβά , μεταφράζουν την Αγία Γραφή όπως το ερμηνεύει ο πρώτος που την ίδρυσε, έχουν έντονο φανατισμό και ασκούν τον πιο επιθετικο προσυλητισμό απ' όλους. Γυρνάνε όπου υπάρχει πόνος νοσοκομεία γηροκομεία κλπ. Καμιά άλλη Χριστιανική αίρεση δεν κάνει όσα κάνουν αυτοί. Έχουν τεράστια έσοδα που έχουν πάρει από τους πιστούς τους και πάνω απ' όλα η τύφλωση τους δεν έχει προηγούμενο.

Οι Ευαγγελιστές που είναι η κυρίαρχη θρησκεία στις ΗΠΑ, οδηγεί την εξωτερική πολιτική των ρεπουμπλικάνων. Η βασική της αρχή είναι ότι θα δούμε την δεύτερη παρουσία του Χριστού, ότι πάψει το έθνος του Ισραήλ να απειλείται από άλλους λαούς. Έτσι οι Μπους που είναι φυσικά Ευαγγελιστές, έχουν βάλει στόχο να έρθει ξανά …. Ο Χριστός στην Γη ….

Δεν θα ασχοληθώ με άλλες θρησκείες, γίνεται το έλα να δεις, κάθε παπάς και αίρεση κάθε εκκλησία και δικούς της πιστούς.

Αχ Χριστέ μου τόσο θαύματα έκανες δεν αύξανες και την λογική των αμερικάνων;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 03-01-08 στις 21:52
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-01-08, 15:22
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι οι Μπους που είναι φυσικά Ευαγγελιστές, έχουν βάλει στόχο να έρθει ξανά …. Ο Χριστός στην Γη ….
http://en.wikipedia.org/wiki/Dispens...World_politics

Παντως πολλοι απο αυτους, που ειναι και συνομωσιολογοι,
αμφιβαλουν το κατα ποσο ο Μπους ειναι χριστιανος
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 02-01-08 στις 15:25
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-01-08, 15:56
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...η πραγματική αλήθεια είναι μόνο αυτη :

http://jubal.westnet.com/hyperdiscor...art_elvis.html

__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-01-08, 21:12
Το avatar του χρήστη pero
pero Ο χρήστης pero δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 23-08-14 17:59
Φύλο: Άντρας
Όταν στην Καινή Διαθήκη λέει (Προς Ρωμαίους αλλά νομίζω και στα Ευαγγέλια) Πως δεν σωζόμαστε από τα καλά μας έργα, για να μην αποτελέσει αυτό καύχηση και άρα αιτία προς κατάκριση αλλά από την πίστη μας, εννοεί το αυτονόητο. Κάθε ένας που δέχεται τον Ιησού Χριστό για Σωτήρα του, σώζεται, και αυτό είναι η βάση της χριστιανικής διδασκαλίας ακόμα και όταν πρόκειται για τον (κακούργο) Λήστή πάνω στον Σταυρό.
Όμως ο ίδιος ο Ιησούς φροντίζει να ξεδιαλύνει το θέμα :
"Δεν θέλει εισέλθει εις την βασιλείαν των ουρανών πας ο λέγων προς εμέ, Κύριε, Κύριε, αλλ' ο πράττων το θέλημα του Πατρός μου του εν τοις ουρανοίς
Πολλοί θέλουσιν ειπεί προς εμέ εν εκείνη τη ημέρα, Κύριε, Κύριε, δεν προεφητεύσαμεν εν τω ονόματί σου, και εν τω ονόματί σου εξεβάλομεν δαιμόνια, και εν τω ονόματί σου εκάμομεν θαύματα πολλά.
Και τότε θέλω ομολογήσει προς αυτούς ότι ποτέ δεν σας εγνώρισα· φεύγετε απ' εμού οι εργαζόμενοι την ανομίαν." και αλλού
"Τότε ο Βασιλεύς θέλει ειπεί προς τους εκ δεξιών αυτού· Έλθετε οι ευλογημένοι του Πατρός μου, κληρονομήσατε την ητοιμασμένην εις εσάς βασιλείαν από καταβολής κόσμου.
Διότι επείνασα, και μοι εδώκατε να φάγω, εδίψησα, και με εποτίσατε, ξένος ήμην, και με εφιλοξενήσατε,
γυμνός, και με ενεδύσατε, ησθένησα, και με επεσκέφθητε, εν φυλακή ήμην, και ήλθετε προς εμέ.
Τότε θέλουσιν αποκριθή προς αυτόν οι δίκαιοι, λέγοντες· Κύριε, πότε σε είδομεν πεινώντα και εθρέψαμεν, ή διψώντα και εποτίσαμεν;
πότε δε σε είδομεν ξένον και εφιλοξενήσαμεν, ή γυμνόν και ενεδύσαμεν;
πότε δε σε είδομεν ασθενή ή εν φυλακή και ήλθομεν προς σε;
Και αποκριθείς ο Βασιλεύς θέλει ειπεί προς αυτούς· Αληθώς σας λέγω, καθ' όσον εκάμετε εις ένα τούτων των αδελφών μου των ελαχίστων, εις εμέ εκάμετε" (Και τα δύο αποσπάσματα είναι από τον Ματθαίο)
Δηλαδή προφανώς η πίστη, είναι απαραίτητη αλλά δεν μπορεί κάποιος να είναι χριστιανός και να μην κάνει καλές πράξεις, διότι μετά την πίστη έρχονται τα έργα, που όμως με σεμνότητα και διακριτικότητα πρέπει να κάνει κάθε χριστιανός αλλιώς η σωτηρία χάνεται.
(Χρησιμοποίησα μετάφραση του Βάμβα για τις περικοπές που παρέθεσα).
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-01-08, 23:51
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Με λιγα λογια ΚΑΙ πιστη ΚΑΙ εργα

ομως: ει δε χαριτι ουκετι εξ εργων επει η χαρις ουκετι γινεται χαρις ει δε εξ εργων ουκετι εστιν χαρις επει το εργον ουκετι εστιν εργον
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-01-08, 10:15
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-24 17:33
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Με λιγα λογια ΚΑΙ πιστη ΚΑΙ εργα

ομως: ει δε χαριτι ουκετι εξ εργων επει η χαρις ουκετι γινεται χαρις ει δε εξ εργων ουκετι εστιν χαρις επει το εργον ουκετι εστιν εργον
ΕΡΓΑ προς τον συνάνθρωπο (αδελφό,φίλο και εχθρό) με αγάπη και ταπείνωση ,διοτί αλλίως δεν έχουν αξία!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-01-08, 20:36
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι Αμερικανοί έχουν δημιουργήσει μερικές εκατοντάδες χριστιανικές αιρέσεις που η κάθε μία λέει ότι παλαβό έχει βγει.

Πρώτη και καλύτερη οι Μάρτυρες του Ιεχωβά , μεταφράζουν την Αγία Γραφή όπως το ερμηνεύει ο πρώτος που την ίδρυσε, έχω έντονο φανατισμό και ασκούν τον πιο επιθετικο προσυλητισμό απ' όλους. Γυρνάνε όπου υπάρχει πόνος νοσοκομεία γηροκομεία κλπ. Καμιά άλλη Χριστιανική αίρεση δεν κάνει όσα κάνουν αυτοί. Έχουν τεράστια έσοδα που έχουν πάρει από τους πιστούς τους και πάνω απ' όλα η τύφλωση τους δεν έχει προηγούμενο.
Με όλο το σεβασμό, καταπληκτικός τρόπος προσέγγισης για μια θρησκεία που αντιπροσωπεύει κάποιους ανθρώπους...

Μήπως να τους ρίξουμε και στην πυρά.....?

Ψήγματα φανατισμού σε όλο τους το μεγαλείο....

Ξέρετε κάτι Ξένιε...... Επειδή μπορεί να αναρωτηθείτε ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ, είμαι κι εγώ.... Αλλά απ' αυτούς που αναζητώ τον Θεό σε ξωκλήσια και μακριά απ' τις γιορτές - επιδείξεις μόδας...

Ομως ο τρόπος που προσεγγίζετε μια άλλη θρησκεία δεν μου άρεσε....

Αποδικνύει ότι κάποιοι είναι πιο φανατικοί ακόμα κι απ' αυτούς που κατηγορούν για τέτοιου είδους συμπεριφορές....

Και πείτε μου στην τελική ΜΙΑ θρησκεία που δεν βασίστηκε στον φόβο και στον πόνο.....

Ανέκαθεν....

Κι αν ο Ιησούς είπε τότε, "κάνατε τον οίκο του πατρός μου οίκο εμπορίου", να βλέπετε σήμερα πόσο μαστίγιο θα έπερνε, με τις ταρίδες για γάμους, μνημόσυνα, κηδείες..... Με την βιομηχανία της Τήνου και όχι μόνο..... Με τα αλά χολιγουντιανά σόου, προσκηνύματα "θαυματουργών εικόνων" που γίνονται απλά και μόνο για τις εισπράξεις....

Ειλικρινά Ξένιε....

Αν σας βολεύει αυτό, χαρακτηρίστε με Αθεο και δημιουργήστε το άλλοθι που θέλετε....

Ομως ο τυφλός φανατισμός είναι ειλικρινά ότι σιχαίνομαι....

Και πάντα στέκω απέναντι του...

Κι ας κάνω τον "συνήγορο του διαβόλου".....

Πως το λένε.....

"Πρώτα πιάσανε τους Κουμουνιστές, αλλά δεν με ένοιαζε, δεν ήμουν Κουμουνιστής....

Μετά πιάσανε τιους Εβραίους, αλλά δεν με ένοιαζε, δεν ήμουν Εβραίος....

Υστερα πιάσανε τους ομοφυλλόφυλους, αλλά δεν με ένοιαζε, δεν ήμουν ομοφυλλόφυλος....

Κι όταν πιάσανε κι εμένα δεν είχε μείνει κανείς να αντιδράσει...."
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosb1972 : 03-01-08 στις 20:49 Αιτία: ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-01-08, 20:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με όλο το σεβασμό, καταπληκτικός τρόπος προσέγγισης για μια θρησκεία που αντιπροσωπεύει κάποιους ανθρώπους...
Μα ;;; Δεν κατηγόρησα κανένα πιστό μάρτυρα του Ιεχωβά, ούτε ζήτησα να τον στήσουν στην πυρά. Σχολίασα το αρχικό κείμενο του Μιχάλη, για τις φονταμενταλιστικές εκφράσεις και θρησκείες που ανακάλυψαν οι αμερικάνοι.

Τίποτα άλλο, δεν κρίνω τους ανθρώπους από την πίστη τους, δεν ξεχωρίζω τους ανθρώπους αν είναι ορθόδοξοι καθολικοί μουσουλμάνοι βουδιστές ή παγανιστές.

Διέκρινες κάτι τέτοιο από την παράγραφο που έστειλα; Διέκρινες κάτι παρόμοιο σε άλλο άρθρο; Προς τι τόσο μένος;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-01-08, 03:05
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδιά έχω να δηλώσω, ότι το προηγούμενο ακριβώς σχόλιο το οποίο φέρει το όνομα και την "υπογραφή" μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.....

Δυσυτ΄χως οι έχοντες την "εξουσία" σβύσανε με Δημοκρατικές Διαδικασίες το σχόλιο μου και το αντικατέστησαν με αυτό που βλέπετε....

Συγχαρητήρια......

Θέσατε λαμπρό παράδειγμα για τους νεότερους.....

Και πάλι σας συγχαίρω.....

Η ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.....

Συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά....

Θα σας παρακαλούσα όμως, να μην χρησιμοποιείται το δικό μου όνομα για τα δικά σας σχόλια.....

Ελπίζω τουλάχιστον αυτή η Δημοκρατία ευαισθησία να σας έχει μείνει.....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 04-01-08, 09:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Έγινε ένα απλό λάθος στο κείμενο που αντί να το απαντήσω το διόρθωσα.
Δεν είχα κανένα λόγο να το κάνω αυτό, έχω στην φαρέτρα μου δόξα τω θεω μπόλικα βέλη επιχειρηματολογίας.

Ηρέμησε λίγο κατέβασε τους τόνους, το ποιος έχει φανατισμό στις ιδέες του και στην πίστη του φάνηκε καθαρά, δεν χρειάζεται να μας πείσεις.

Ξεκίνησες ένα λίβελο από ένα λάθος που αντί τον φανατισμό τους έγραψα φανατισμός μου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 04-01-08 στις 09:31
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-08, 10:53
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε ένα απλό λάθος στο κείμενο που αντί να το απαντήσω το διόρθωσα.
Δεν είχα κανένα λόγο να το κάνω αυτό, έχω στην φαρέτρα μου δόξα τω θεω μπόλικα βέλη επιχειρηματολογίας.

Ηρέμησε λίγο κατέβασε τους τόνους, το ποιος έχει φανατισμό στις ιδέες του και στην πίστη του φάνηκε καθαρά, δεν χρειάζεται να μας πείσεις.

Ξεκίνησες ένα λίβελο από ένα λάθος που αντί τον φανατισμό τους έγραψα φανατισμός μου.
Απαντώ για τελευταία φορά, γιατί τελικά μάλλον δεν έχετε αντιληφθεί.....

Η απάντησης μου, η προηγούμενη την οποία με άκρως "δημοκρκατικές διαδικασίες" διαγράψατε, τα έλεγε όλα....

Ισως γι' αυτό σβύστηκε και πετάχθηκε.....

Λυπάμαι, αλλά με αυτούς τους όρους, μπορείτε να συνεχείσετε άνετα τον μονόλογο σας....

Και έχω κερδίσει στους δρόμους και με αγώνες το δικαίωμα να μην επιτρέπω σε κανέναν ούτε να με "φιμώνει" ούτε να σβύνει απαντήσεις μου....

Πως το λέει και ο ποιοητής, "το πουλημένο κέρδισε το το παιχνίδι"....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-01-08, 11:03
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγινε ένα απλό λάθος στο κείμενο που αντί να το απαντήσω το διόρθωσα.
Και μετά όποτε σου λέμε κάτι λες ότι είσαι admin 20 χρόνια...
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-01-08, 11:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και έχω κερδίσει στους δρόμους και με αγώνες το δικαίωμα να μην επιτρέπω σε κανέναν ούτε να με "φιμώνει" ούτε να σβύνει απαντήσεις μου....
Σου εξήγησα και με προσωπικό μήνυμα και με δημόσιο τι ακριβώς έγινε.

Το ποιος είναι φανατικός μας το έδειξες, τα μαθήματα δημοκρατίας που επιχειρείς να μας δώσεις είναι άκαιρα.

Συνέχισε....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-01-08, 11:09
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ποιος είναι φανατικός μας το έδειξες, τα μαθήματα δημοκρατίας που επιχειρείς να μας δώσεις είναι άκαιρα.

Συνέχισε....
Το ότι εξακολουθεί να λείπει το κείμενο που σας απαντούσε, αποδικνύει τα πάντα.....

Συγχαρητήρια.....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:07.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.