Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1216  
Παλιά 13-02-13, 19:49
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες, εσείς που χειρουργηθήκατε, το κόστος του χειρουργείου είναι μεγάλο;
stathakis εγω εκανα ενα στον Αγιο Παυλο και ενα στο Ιπποκρατειο και δεν εδωσα μια.Ειμαι ομως ασφαλισμενη του Ι.Κ.Α.
Απάντηση με παράθεση
  #1217  
Παλιά 13-02-13, 20:55
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
στο αρεταιειο με ασφαλεια ικα δεν εδωσα μια
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην costasbreak για αυτό το μήνυμα:
xrhstos27 (13-02-13)
  #1218  
Παλιά 13-02-13, 23:19
xrhstos27 Ο χρήστης xrhstos27 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-13 23:04
Αρχική Δημοσίευση από costasbreak Εμφάνιση μηνυμάτων
στο αρεταιειο με ασφαλεια ικα δεν εδωσα μια
na rwthsw kati???ekana eksetaseis aimatos se idioth mikrobiologo.olo kala alla mou bgazei sidhro 55 feritinh 87.5 k 44.5 aimatokrith.xreiazomai sidhro???basika eixa parei mia antybiosh logo alygdalitidas augmentyn polu baria k to xapei sto gastrenterologo k ulta levure me eixe taraksei k th stmathsa pio nwris.pio prin htan 110 sidhros 200 ferittinh.tha to deiksw sto gastrenterologo.eseis ti lete???twra kala eimai
Απάντηση με παράθεση
  #1219  
Παλιά 13-02-13, 23:24
xrhstos27 Ο χρήστης xrhstos27 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-13 23:04
ekana eksetaseis aimatos ola kala mono pou xw sidhro 55 ferittinh 88 aimatokrith 44.5 fysiologiko.me eixe paeiraksei mia antybiosh gia mugdalitida k ekana diaroies.twra ok.o gastrenterologos toksere k mou dwse ultra levure.prepei na parw sidhro???th deytera tha ths deiksw sto giatro mou
Απάντηση με παράθεση
  #1220  
Παλιά 13-02-13, 23:55
andrei Ο χρήστης andrei δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-13 19:37
kalispera exo kapion sigeni moy pou paski apo ayti tin astenia [crohn] edho ke 2 xronia mipos kapios bori na moy dhosi kapies sin boyles
Απάντηση με παράθεση
  #1221  
Παλιά 14-02-13, 09:10
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από andrei Εμφάνιση μηνυμάτων
kalispera exo kapion sigeni moy pou paski apo ayti tin astenia [crohn] edho ke 2 xronia mipos kapios bori na moy dhosi kapies sin boyles
Kαλημερα.Σαν αρχη θελω να σας πω αν ειναι ευκολο να γραφετε με ελληνικα για να διαβαζονται ευκολοτερα.Καποια πραγματα ολοι μπορουμε να σου πουμε απο τις προσωπικες μας εμπειριες.Αλλα οπως σου ειπα η καθε περιπτωση ειναι μοναδικη γιαυτο ο απολυτα αρμοδιος ειναι ο γιατρος του καθενος.Παρολα αυτα κανε τις ερωτησεις σου και οτι γνωριζει ο καθενας θα σε βοηθησει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sasa1 : 14-02-13 στις 09:17
Απάντηση με παράθεση
  #1222  
Παλιά 14-02-13, 09:15
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από xrhstos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
ekana eksetaseis aimatos ola kala mono pou xw sidhro 55 ferittinh 88 aimatokrith 44.5 fysiologiko.me eixe paeiraksei mia antybiosh gia mugdalitida k ekana diaroies.twra ok.o gastrenterologos toksere k mou dwse ultra levure.prepei na parw sidhro???th deytera tha ths deiksw sto giatro mou
Καλημερα.Δεν εχω καταλαβει αν εισαι ασθενης με κροον και δευτερον τι σε ανησυχει τοσο.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
xrhstos27 (14-02-13)
  #1223  
Παλιά 14-02-13, 17:28
Thodoris Ο χρήστης Thodoris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-02-13 17:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
pedia eimai apo thessaloniki eixa simptomata prin enamisi xrono me poles kenosis me aima astamatita piga sto AXEPA kai to proto pou akousa oti eimai tixeros pou epesa sta xeria tou sigekrimenou giatrou pou etixa... otan ekana tin proti kolonoskopisi o giatros mono me mia matia iksere oti itan Crohn xoris na perimeni viopsia kai etsi akrivos itan ... pleon eimai poli kala o Crohn einai se pliris katastoli kai to entero m einai poli ka8aro ex8es ekana pali eksetasis k o giatros m itan poli efxaristimenos pleon 8a tou pigenw mono aimatologikes eksetasis kai pleon exw veveo8ei oti eixan dikio oloi gia ta logia pou mou elegan gia to giatro mou..exw akousei pos einai enas apo tous kaliterous tis europis.... opios einai apo thessaloniki tha mporousa na tou ton sistisw...
Απάντηση με παράθεση
  #1224  
Παλιά 14-02-13, 21:52
xrhstos27 Ο χρήστης xrhstos27 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-13 23:04
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα.Δεν εχω καταλαβει αν εισαι ασθενης με κροον και δευτερον τι σε ανησυχει τοσο.
exw noso kron apto 2003 sta 17 mou twra eimai 27.aplos se kapoia fash eixe anebei htan fysiologika.den anyshxw aplos palia mou xei tyxei na balw sidhro se oro.k kati allo.palia mou xe pesei sto 12.tha rthei to xarti katatakshs me th noso kron exeis i5 alla mporei na mou dwsoun 2eth anabolh.pairnw xioumira asacol k exw kanei epembash.afairethike to tyflo k o telikos eileos to teleytaio tmhma logw aposthmatos diatrhshs.mou pan na kanw th diadikasia me frourarxeio.tha mou to arnhthoun???exw k pososto anaphrias apo palia mexri twra.
Απάντηση με παράθεση
  #1225  
Παλιά 14-02-13, 21:53
xrhstos27 Ο χρήστης xrhstos27 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-13 23:04
h antibiosh htan to augmentin mh thn parete.mou ferne k komares.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην xrhstos27 για αυτό το μήνυμα:
andrei (15-02-13)
  #1226  
Παλιά 15-02-13, 00:49
andrei Ο χρήστης andrei δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-13 19:37
καλισπερα το προβλιμα αρχισε πριν απο 2 χρονια δηιλαδι στα 17 του απο το παχι εντερο μαι φλεγμονι το καναμε ενχιρισι και νομιζαμαι οτι αυτο ειτανε αλλα με το κερο οσο ερχοτανε αδινατιζε παρα πολι του καναμε καπιεσ εξετασισ και αντιλαβανουμε που δεν ειτανε ολα ενταξι τυολαχστον ετσι μασ ελεγαν και αποφασισαμε να το κινιγισουμε το θεμα λιγο καλιτερα επιδι ειμαστε ξενι στιν χορα μασ δεν μπορυσανε να το βρουνε το προβλιμα και αποφασισαμε να το παμε στο εξοτερικο για τιν ακριβια στιν τουρκια και εκι το βρικαμε το προβλιμα.μασ ειπανε οτι πασκι απο τον νοσο κρον διλαδι του καναμε μια κολονοσκοπισι και οσο μασ ειπανε το προβλιμα εχι αρχισι απο τα μικρα εντερα και εχι φτασι και στο παχι εντερο που στιν οπια ιχαμε κανι και τιν ενχιρισι.ο γιατροσ στιν τουρκια μασ εχι δοσι καπια φαρμακα τα οπια ειναι budenofalk 3mg flaxhil 500mg και cipro siprofloksasin 500mg. ομοσ αυτοσ τορα εχι διαρια σινεχια οτι τροι το βγαζι αιναι πολι αδιναμοσ και σκεδον τον κραταμε μαι ορο και δεν κσερουμε τι να κανουμε στιν περιπτοσι αυτο σκεδον τα ικονομικα εχουν φτασι στο πατο για αυτο το λογο απο εξετασισ και γιατρουσ και ενα βραδι τορα προσφατα εχι παραπονιθι απο τα νεφρα του. η σιμβουλεσ σασ θα μμαι βοιθανε πολι
Απάντηση με παράθεση
  #1227  
Παλιά 15-02-13, 04:03
Nancy G Ο χρήστης Nancy G δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-06-13 21:08
Αρχική Δημοσίευση από andrei Εμφάνιση μηνυμάτων
καλισπερα το προβλιμα αρχισε πριν απο 2 χρονια δηιλαδι στα 17 του απο το παχι εντερο μαι φλεγμονι το καναμε ενχιρισι και νομιζαμαι οτι αυτο ειτανε αλλα με το κερο οσο ερχοτανε αδινατιζε παρα πολι του καναμε καπιεσ εξετασισ και αντιλαβανουμε που δεν ειτανε ολα ενταξι τυολαχστον ετσι μασ ελεγαν και αποφασισαμε να το κινιγισουμε το θεμα λιγο καλιτερα επιδι ειμαστε ξενι στιν χορα μασ δεν μπορυσανε να το βρουνε το προβλιμα και αποφασισαμε να το παμε στο εξοτερικο για τιν ακριβια στιν τουρκια και εκι το βρικαμε το προβλιμα.μασ ειπανε οτι πασκι απο τον νοσο κρον διλαδι του καναμε μια κολονοσκοπισι και οσο μασ ειπανε το προβλιμα εχι αρχισι απο τα μικρα εντερα και εχι φτασι και στο παχι εντερο που στιν οπια ιχαμε κανι και τιν ενχιρισι.ο γιατροσ στιν τουρκια μασ εχι δοσι καπια φαρμακα τα οπια ειναι budenofalk 3mg flaxhil 500mg και cipro siprofloksasin 500mg. ομοσ αυτοσ τορα εχι διαρια σινεχια οτι τροι το βγαζι αιναι πολι αδιναμοσ και σκεδον τον κραταμε μαι ορο και δεν κσερουμε τι να κανουμε στιν περιπτοσι αυτο σκεδον τα ικονομικα εχουν φτασι στο πατο για αυτο το λογο απο εξετασισ και γιατρουσ και ενα βραδι τορα προσφατα εχι παραπονιθι απο τα νεφρα του. η σιμβουλεσ σασ θα μμαι βοιθανε πολι
Κατευθειαν εισαγωγη σε δημοσιο νοσοκομειο!ειναι υπουλη ασθενεια η κροουν!Οταν λες οτι τρωει το βγαζει εννοεις εμετο;;Ή στις κενωσεις του;Γνωμη μου εισαγωγη σε δημοσιο νοσοκομειο τωρα για ολες τις απαραιτητες εξετασεις!
Απάντηση με παράθεση
  #1228  
Παλιά 15-02-13, 06:10
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από andrei Εμφάνιση μηνυμάτων
καλισπερα το προβλιμα αρχισε πριν απο 2 χρονια δηιλαδι στα 17 του απο το παχι εντερο μαι φλεγμονι το καναμε ενχιρισι και νομιζαμαι οτι αυτο ειτανε αλλα με το κερο οσο ερχοτανε αδινατιζε παρα πολι του καναμε καπιεσ εξετασισ και αντιλαβανουμε που δεν ειτανε ολα ενταξι τυολαχστον ετσι μασ ελεγαν και αποφασισαμε να το κινιγισουμε το θεμα λιγο καλιτερα επιδι ειμαστε ξενι στιν χορα μασ δεν μπορυσανε να το βρουνε το προβλιμα και αποφασισαμε να το παμε στο εξοτερικο για τιν ακριβια στιν τουρκια και εκι το βρικαμε το προβλιμα.μασ ειπανε οτι πασκι απο τον νοσο κρον διλαδι του καναμε μια κολονοσκοπισι και οσο μασ ειπανε το προβλιμα εχι αρχισι απο τα μικρα εντερα και εχι φτασι και στο παχι εντερο που στιν οπια ιχαμε κανι και τιν ενχιρισι.ο γιατροσ στιν τουρκια μασ εχι δοσι καπια φαρμακα τα οπια ειναι budenofalk 3mg flaxhil 500mg και cipro siprofloksasin 500mg. ομοσ αυτοσ τορα εχι διαρια σινεχια οτι τροι το βγαζι αιναι πολι αδιναμοσ και σκεδον τον κραταμε μαι ορο και δεν κσερουμε τι να κανουμε στιν περιπτοσι αυτο σκεδον τα ικονομικα εχουν φτασι στο πατο για αυτο το λογο απο εξετασισ και γιατρουσ και ενα βραδι τορα προσφατα εχι παραπονιθι απο τα νεφρα του. η σιμβουλεσ σασ θα μμαι βοιθανε πολι
Εχει δικιο η NancyG .Η εισαγωγη στο νοσοκομειο ειναι αμεση.Ο γιατρος δηλαδη τι σας λεει? Την πρωτη φορα που κανατε εγχειρηση τι σας ειπαν δηλσδη απο τι πασχει? δεν σας εδωσαν αλλη θεραπεια μετα?Σε ποια πολη ζειτε?
Απάντηση με παράθεση
  #1229  
Παλιά 15-02-13, 06:34
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από xrhstos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
exw noso kron apto 2003 sta 17 mou twra eimai 27.aplos se kapoia fash eixe anebei htan fysiologika.den anyshxw aplos palia mou xei tyxei na balw sidhro se oro.k kati allo.palia mou xe pesei sto 12.tha rthei to xarti katatakshs me th noso kron exeis i5 alla mporei na mou dwsoun 2eth anabolh.pairnw xioumira asacol k exw kanei epembash.afairethike to tyflo k o telikos eileos to teleytaio tmhma logw aposthmatos diatrhshs.mou pan na kanw th diadikasia me frourarxeio.tha mou to arnhthoun???exw k pososto anaphrias apo palia mexri twra.
Ειμαι 99% σιγουρη οτι θα παρεις Ι5 για παθολογικους λογους μην ανησυχεις.
Απάντηση με παράθεση
  #1230  
Παλιά 20-02-13, 12:23
fotis79 Ο χρήστης fotis79 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-02-13 00:48
γεια σας ειμαι φρεσκο μελος στο φορουμ και εχω και εγω αυτη τη νοσο απο το 2000 σε ηλικια 21 ετων .νοσηλευτηκα τοτε στο τζανειο απο εκει εφυγα με κατι κορτιζονες και φυσικα με τα salofalk απο τοτε δεν εχω ξαναμπει μεσα εχω μαθει να ζω με αυτο..εχω καταλαβει οτι η διατροφη παιζει καθοριστικο ρολο οπως και η ψυχολογια...οτι ερωτησεις θελετε ειμαι στη διαθεση σας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.