Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > HeartCad
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-07-07, 06:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Δύο ματάκια εκεί ψηλά θα είναι χαρούμενα

Μια φορά και έναν καιρό, πριν 25 χρόνια περίπου, ήταν μια όμορφη χαριτωμένη και χαρούμενη οικογένεια , Μπαμπάς Μαμάς και τρεις πανέξυπνες χαριτωμένες κορούλες 2 5 και 7 ετών.

Στον ουρανό δεν υπήρχε κανένα συννεφάκι να προϊδεάσει άσχημα, ώσπου μια Κυριακή έτσι ξαφνικά η Μανούλα έφυγε, ανέβηκε στην φυσική της θέση στον ουρανό γιατί και στην γη που έμενε, άγγελος ήταν, ένας πολύ αγαπημένος σωστός γλυκός όμορφος πανέξυπνος άγγελος που χάριζε δροσιά και χαμόγελο σε όποιον την γνώριζε.

Στο σπίτι έπεσε μαυρίλα, ήταν τόσο μεγάλο το σοκ που δεν μπορούσε κανείς να πει κουβέντα, κόμπος έκλεινε τον λαιμό και ένα γιατί υψωνόταν ψηλά.

Ένας άνθρωπος έσφιξε δυνατά τα δόντια, αγκάλιασε τα κοριτσάκια του και χάραξε τον δρόμο του. Ένα δρόμο ανηφορικό και δύσκολο που κράτησε χρόνια.

Τα χρόνια προχώρησαν τα κοριτσάκια έγιναν κοπέλες και οι κοπέλες γυναίκες, η πρόοδος τους σε όλα τα σκαλιά της εκπαίδευσης έκαναν εκείνο τον πατέρα και τους γύρω από αυτό πολύ υπερήφανο διακρίσεις ικανές να καλύψουν 12 ανθρώπους και όχι μόνο 3. Πάνω από όλα έγιναν τρεις ολοκληρωμένες προσωπικότητες που η κάθε μία είχε τις χάρες της Μανούλας τους.

Τότε εκείνη την απαίσια μέρα που αποχαιρετούσαμε εκείνον τον μοναδικό άγγελο, σου είπα γλυκιά μου, θα είμαι και εγώ δίπλα στα παιδιά σου, θα γίνουν και δικά μου παιδιά, θα μεγαλώσουν και θα καταξιωθούν ώστε μια μέρα από εκεί ψηλά να τις καμαρώνεις και να χαίρεται η ψυχούλα σου.

Γλυκιά μου το Σάββατο θα συνοδεύσουμε την πρώτη σου κορούλα στην εκκλησία, για να παντρευτεί ένα εξ ίσου σπουδαίο παιδί. Εκείνη την ώρα θα κοιτάξω ψηλά στον ουρανό, να συναντήσω το βλέμμα σου και μαζί το βλέμμα μιας Γιαγιάς και ενός Παππού που θα κοιτάνε κάτω να καμαρώνουν το βλαστάρι τους.

Γλυκιά μου θα μας λείπεις αυτό το Σάββατο, τελικά ο Θεός αποφάσισε για μένα, ότι με θέλει να είμαι δίπλα στην κορούλα σου, για να μην σκιάσει τίποτα, αυτή την όμορφη μέρα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι εκτός λειτουργίας
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:14.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.