Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 07-11-07, 20:53
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει πάει κανείς από εσάς στα μέρη εκείνα;

Έχω ζήσει πάνω από 6-7 καλοκαίρια στα μέρη αυτά. Ο δρόμος είναι ένας, αρκούν δύο τσιλιαδόροι για να δώσουν σήμα από χιλιόμετρα μακριά.

Μην προσπαθούμε να γίνομαι και ειδικοί επιτελικοί που τα ξέρουν όλα.

Η σημερινή αποστολή έπρεπε να γίνει με την μέγιστη προσοχή σε περίπτωση που υπήρχε αντίσταση.
Η σημερινη αποστολη επρεπε να εχει γινει σε ανυποπτο χρονο και με απολυτη μυστικοτητα για να εχει αποτελεσμα
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-11-07, 20:55
DD65 Ο χρήστης DD65 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-11-07 20:17
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ηθελα να φανω γκρινιαρα, σας μετεφερα απλα την γνωμη που κυκλοφορει εδω τις τελευταιες μερες.
__________________
I attract whatever I desire...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-11-07, 08:33
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εμένα πείτε με και γκρινιάρα δεν με νοιάζει.

Δεν ρίχνω την ευθύνη στους αστυνομικούς αλλά σε αυτούς που οργανώνουν κάτι τέτοιο και δίνουν εντολές και σκοτώνονται τα παιδιά χωρίς να φταίνε.

Αλλά επιχείρηση όπου οι κάμερες είναι πιο πολλές από τα όργανα της τάξης ε δεν είναι επιχείρηση καραγκιοζιλίκια είναι.

Και το άλλο που το πάτε, τώρα πάνε να ξεριζώσουν χασισοφυτείες? Αυτές τις μάζεψαν τον προηγούμενο μήνα ή μήπως η δίωξη δεν ξέρει πότε τις μαζεύουν, τώρα έχει φύγει κιόλας για Άμστερνταμ. Κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας δηλαδή

Βέβαια η δημοσιογράφοι που κάνουν όλοι τους έκπληκτους είναι από άλλο πλανήτη άλλου ηλιακού συστήματος.

Τίποτα δεν θα γίνει του χρόνου πάλι το πρώτο σε πωλήσεις στα coffee shop θα είναι της Κρήτης.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-11-07, 09:42
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Κολομβία της Ελλαδας?Λιγο υπερβολικό δεν ειναι?Δηλαδή στον Πύργο στην Καλαματα στη Λαρισα στην Ξανθη και σε αλλα πολλα μέρη τις Ελλάδας τι ειναι?Θυμαστε την επιχείρηση στο Μενίδι και το ζεφύρι πριν χρόνια?Κανανε ΜΥΣΤΙΚΗ εφοδο με φαρους αναμμένους από τα κεντρικά μεχρι εκεί..
Οταν οι Ειδικές Δυνάμεις κατεβαίνουν με το καράβι ποιος ο λόγος να παρουν τηλέφωνο τα παιδια?Το θέμα αυτο παει ψηλά πολυ και οι αστυνομικοί ειναι οι ατυχοι της υπόθεσης..Στη θέση τους αλλού θα έκανα ντου και θα έριχνα στο ψαχνο...
Οσο για τους τσιλιαδόρους και τα άλλα αν κανεις τη δουλεια σωστά με ενα τοσο στενο δρόμο απο που θα φύγουν?Με ελικόπτερα και τοσους αντρες θα ξεφεύγανε?
Σταματήστε να μας κοροιδεύετε.Κανετε ντου μετα τη συγκομιδη και ψάχνετε τι?Οσο για τις ξιφολόγχες να βρουν απο που κλαπήκανε και να κανονισουν ποινικα το Διοικητη και τους λοιπούς..
Τιμήστε την ψήφο των ανυποψίαστων που σας την έδωσαν και τα παντελονια που φορατε και πατήστε πόδι επιτέλους!Αλλιώς ΩΞΩ @#$%#@% ΑΠΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-11-07, 10:53
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταματήστε να μας κοροιδεύετε.Κανετε ντου μετα τη συγκομιδη και ψάχνετε τι?Οσο για τις ξιφολόγχες να βρουν απο που κλαπήκανε και να κανονισουν ποινικα το Διοικητη και τους λοιπούς..
Συγνωμη αλλα δεν αντεχω αλλο... ΑΠΟΡΩ... ερωτηματικα αιωρουνται πανω μου

ΠΩΣ στο καλο γινεται να ξερεις εσυ (και οι αλλοι) ΤΟΣΕΣ πολλες λεπτομερειες σε σημειο να τα παρουσιαζετε ως δεδομενα και να αμφισβητειτε πχ ολοκληρη επιχειρηση; τι πηγες εχετε; τι στοιχεια; που τα μαθαινετε οτι πχ μολις εγινε η συγκομιδη; τα συνθεσατε απο τις φευγαλεες εικονες των ειδησεων, τα διαβασατε στα blogs η σε κουβεντες στη δουλεια, η εχετε ξαδελφια στην αστυνομια;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 08-11-07 στις 11:05
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 08-11-07, 10:57
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
τα βλεπω στην τν, οσο για το ποτε το μαζευουν το ξερουν ολοι σχεδον δεν ειναι μυστικο, λιγο να το ψαξεις το θεμα αυτο θα μαθεις παρα πολλα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-11-07, 11:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Τα μέρη αυτά είναι απρόσιτα, ο μόνος τρόπος να φτάσει κανείς χωρίς να σε πάρουν είναι .... εξ ουρανού... να πέσουν αλεξιπτωτιστές ή να κατέβουν μεταγωγικά ελικόπτερα.

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. Ο δρόμος έίναι ένα γεμάτος στοφές, με δύο τσιλιαδόρους κάνεις την δουλειά σου, χωρίς να χρειάζεται να έχεις πληρώσει κανένα μπάτσο για να σε ενημερώσει.

Μετά την πρώτη επίθεση που τραυματίστηκε τα τρία παιδιά, το πιο λογικό είναι να τους κάνουν γενική έφοδο. Άρα αμέσως ανέβηκαν ψηλά στο βουνό που κανείς δεν μπορεί να πλησιάσει. Όλα τα άλλα είναι αερολογίες έτσι για να συζητάμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-11-07, 11:23
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά την πρώτη επίθεση που τραυματίστηκε τα τρία παιδιά, το πιο λογικό είναι να τους κάνουν γενική έφοδο. Άρα αμέσως ανέβηκαν ψηλά στο βουνό που κανείς δεν μπορεί να πλησιάσει. Όλα τα άλλα είναι αερολογίες έτσι για να συζητάμε.
Ως γνωστόν, η χώρα μας είναι ιδανική για να ευδοκιμεί το είδος "δικαιολογία".

Είμαστε στο 2007, έτσι δεν είναι; Άλλοι προσεδαφίζουν εξ αποστάσεως διαστημόπλοια σε δορυφόρο του Κρόνου κι εμείς δεν μπορούμε να συμμαζέψουμε ένα χωριό; Σε νησί;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-11-07, 11:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαστε στο 2007, έτσι δεν είναι; Άλλοι προσεδαφίζουν εξ αποστάσεως διαστημόπλοια σε δορυφόρο του Κρόνου κι εμείς δεν μπορούμε να συμμαζέψουμε ένα χωριό; Σε νησί;
Το θεωρείς εύκολο; Το χωριό "επανακατελήφθη", θα δημιουργηθεί ισχυρό αστυνομικό τμήμα για να μην έχουμε πισογυρίσματα. 'Εχεις ιδέα τι παίζεται όμως στην περιοχή αυτή και πως είναι το έδαφος;
Θεωρείς ότι είναι εύκολο να ξετρυπώσεις τους υπόπτους όταν σε όλη την Κρήτη επικρατεί ο νόμος της σιωπής.

Και δέκα χιλιάδες άνδρες να έχεις είναι σχεδόν αδύνατο να τους βρεις, γιατί απλά δεν θα υπάρχει από πουθενά βοήθεια και ενημέρωση.

Πάντως ευκαιρία είναι να τελειώνει η ιστορία της οπλοχρηστίας στην Κρήτη. Να αυξηθούν οι ποινές για οπλοκατοχή και οπλοχρηστία και να τελειώνουμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-11-07, 15:22
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεωρείς εύκολο; Το χωριό "επανακατελήφθη", θα δημιουργηθεί ισχυρό αστυνομικό τμήμα για να μην έχουμε πισογυρίσματα.
186 χρόνια μετά την επανάσταση καταφέραμε να "επανακαταλάβουμε" ένα χωριό της Κρήτης. ΟΚ, από το τίποτα καλύτερο είναι..

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Και δέκα χιλιάδες άνδρες να έχεις είναι σχεδόν αδύνατο να τους βρεις, γιατί απλά δεν θα υπάρχει από πουθενά βοήθεια και ενημέρωση.
Άρα στην ισχυρή και οργανωμένη χώρα μας θα υπάρχει κάπου ένα υπογεγραμμένο έγγραφο, αυτό με τη στρογγυλή σφραγίδα, που λέει:

"Κ.Υψηλότερε Υπεύθυνε, όποιος κι αν είσαι,

Σε ενημερώνω ότι για να βρούμε τις χασισοφυτείες στην Κρήτη θέλουμε 10.000+ άνδρες, με την παρακάτω κατανομή: ......

Παρακαλώ για τις ενέργειές σου,

Ο χαμηλότερος υπεύθυνος κ. Ταδόπουλος."


Σωστά;

Ή μήπως όλοι έχουν κάνει την πάπια και κοιτάνε από την άλλη;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-11-07, 16:55
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγώ πάντα έχω την απορία...
Τις χασισοφυτείες τις καίνε επιτόπου; Και αν τις καίνε επιτόπου έχουμε απώλειες προσωπικού που δεν έφυγε από την περιοχή;


Εδώ τους περίμεναν χωρίς να ανακοινωθεί τίποτα ρε παιδιά! Λέτε να μην εξαφάνιζαν τα πάντα πριν πάνε οι αστυνομικοί από τη στιγμή που το ήξερε όλο το πανελήνιο;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-11-07, 18:23
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 19:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οταν γίνεται επιχείρηση οι αντρες της αστυνομίας δεν ειναι απο την Κρητη για ευνόητους λόγους (κλειστή κοινωνία).Οταν σκάνε τοσοι με το καράβι ή το αεροπλάνο..
Οσο δύσκολο ειναι να παει η αστυνομία τοσο δύσκολο ειναι να φύγουν και αυτοί.Τα περι τσιλιαδόρων κτλ ακουγονται λιγο "ροδα,τσαντα και κοπανα"...
οσο για το πως το ξέρω το πότε τα κοβουν και ποτε τα φυτεύουν απλα πήγαινε βολτα σε στεκι και ρώτα κάποιον που κανει προσωπική χρήση....
Ή ψάξε στο διαδύκτιο να μάθεις τα πάντα για αυτά τα "λουλούδια"...
Στο 2010 ζουμε....

Δεν αμφισβήτισα την επιχείρηση.Οι αστυνομικοι πάνε εκει σα τα πρόβατα στη σφαγή και δεν κάνουν και δουλεια τελικα.ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΙ.
Αμφισβητώ ανοιχτα λοιπόν τη θέληση των καρεκλοκένταυρων να αλλάξουν την κατάσταση.

Αν Μιχαλη πας στο εξωτερικό, σε χώρα που η φούντα ειναι νομιμη, δε θα σου μιλήσουν ποτε για φούντα Ζωνιανών (τι ειναι αυτό?).Πρωτη ποιότητα και πιο ακριβή ειναι η Καλαμάτας.Πως το ξέρουν αυτοί και εμεις όχι?Η εξαγωγη πως γίνεται?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-11-07, 19:05
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πετώντας με ένα αεροπλάνο αεροψεκασμού και ρίχνοντας πάνω απο τις φυτείες λίγο φαρμακάκι, καθαρισαν οι φυτείες μια για πάντα. Απλά δεν θέλουν να βρούν λύση, γιατι όλοι ζούν απο αυτό.Και πουλάνε και θρασύδειλη μαγκια.
Γνωστη ενδημική συνηθεια.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-11-07, 23:46
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν Μιχαλη πας στο εξωτερικό, σε χώρα που η φούντα ειναι νομιμη, δε θα σου μιλήσουν ποτε για φούντα Ζωνιανών (τι ειναι αυτό?).Πρωτη ποιότητα και πιο ακριβή ειναι η Καλαμάτας.Πως το ξέρουν αυτοί και εμεις όχι?Η εξαγωγη πως γίνεται?
Κι εσυ που το ξερεις αυτο και το παρουσιαζεις στη συζητηση; Τι πηγες εχεις; αποτελει η φουντολογια χομπυ καποιας μεριδας ανθρωπων; Μηπως χανω τιποτα που δεν καταγομαι απο Καλαματα ή τετοια μέρη και δεν ενημερώνομαι;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 08-11-07 στις 23:59
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-11-07, 00:52
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Fireseaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρωτη ποιότητα και πιο ακριβή ειναι η Καλαμάτας.
Με τρώει το χέρι μου να βάλω στοιχήματα για το ποια τροπή θα πάρει το επόμενο σκίσιμο της συζήτησης...
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:40.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.