Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Ταξίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-07-08, 09:37
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αχ Μύκονος .....

Ενα ευρώ περιπτερά…

Του Κωνσταντινου Ζουλα

«Ρε φιλαράκο, αφού δεν την αντέχεις τη Μύκονο, δεν πας καλύτερα σε κάνα άλλο νησί;». Την απίστευτη ατάκα εκστόμισε το προηγούμενο Σάββατο Μυκονιάτης περιπτεράς(!) σε φίλο μου, επειδή είχε το «θράσος» να τον ρωτήσει «γιατί πουλάει 1,5 ευρώ ένα συνηθισμένο μπουκάλι νερό». Ναι, ήμουν κι εγώ εκεί, το Σαββατοκύριακο που πέρασε, και ομολογώ δεν έπαθα σοκ μόνον από τις τιμές του νησιού, όσο κυρίως από το ότι υπάρχουν τόσοι χιλιάδες Ελληνες που αδιαμαρτύρητα τις πληρώνουμε. Μας ζήτησαν (και δώσαμε) 38 ευρώ για δύο ομελέτες, ένα καφέ και μια πορτοκαλάδα. Πληρώσαμε 16 ευρώ για μια μικρή πίτσα, 12 ευρώ για μια χωριάτικη και 7 ευρώ για δύο αναψυκτικά. Και το βράδυ σε ένα μπαρ, για δύο απλά ποτά και δύο ακόμη σπέσιαλ (διότι άλλο βότκα - λεμονάδα και άλλο βότκα - φράουλα…) ξέρετε πόσα μας ζήτησαν; 54 ευρώ! (Τα απλά λέει χρεώνονται 12 ευρώ και τα σπέσιαλ 15. Ακόμη το συζητάμε ότι για 4 ποτά πληρώσαμε 18.400 δρχ!)

Το χειρότερο όμως δεν ήταν αυτό. Η σύζυγός μου είχε την ατυχία να ξεχάσει στο συγκεκριμένο μπαρ μια ζακέτα, η οποία δεν είχε τόσο χρηματική, όσο συναισθηματική αξία. Και λέω ατυχία διότι, όταν ύστερα από 10 λεπτά επιστρέψαμε για να την πάρουμε, όχι μόνον δεν την βρήκαμε, αλλά η κοπέλα που μας είχε σερβίρει (τα ποτά των 54 ευρώ) μάς αντιμετώπισε σαν εξωγήινους επειδή πιστεύαμε ότι θα βρούμε στο τραπέζι που καθόμασταν κάτι που ξεχάσαμε. «Δεν την είδα, μάλλον κάποιος θα την πήρε», μας είπε με αφοπλιστική φυσικότητα και χάθηκε στο πλήθος.

Η Μύκονος είναι ένα πανέμορφο νησί, την επισκέπτομαι για λίγο σχεδόν κάθε καλοκαίρι, αλλά έχω πια την πεποίθηση ότι πολλοί από όσους ζουν από αυτήν έχουν χάσει κάθε αίσθηση πραγματικότητας. Ο ξενοδόχος που μας φιλοξενούσε μάς εξομολογείτο ότι το νησί ήδη πληρώνει την απληστία των περισσοτέρων να τα αρπάξουν με κάθε τρόπο μέσα σε δύο μήνες. «Δεν τους ενδιαφέρει αν θα ξαναπάς στο μαγαζί τους, ενώ αν τους κάνεις παρατήρηση σε αντιμετωπίζουν ως παράξενο», μας έλεγε προβλέποντας ότι τα χειρότερα έρχονται...

Ολες τις συζητήσεις στην παρέα μονοπωλούσαν ανάλογα περιστατικά. Φίλοι που αποτόλμησαν να φάνε… ψάρι στη Μύκονο φέτος, μας έλεγαν ότι για ένα φαγκρί, μια μικρή τσιπούρα, μια σαλάτα και δύο κρασιά έδωσαν 320 ευρώ, ενώ άλλοι που επισκέφθηκαν το σικ γιαπωνέζικο πλήρωσαν 600 ευρώ (αυτοί καλά να πάθουν).

Το αστειότερο βέβαια το έμαθα παρεμπιπτόντως. Η Μύκονος, λέει, καθότι εξακολουθεί να λογίζεται από την Πολιτεία ως «παραμεθόριος περιοχή» υπάγεται σε χαμηλότερο ΦΠΑ (13%), για να μπορούν οι Μυκονιάτες να προσφέρουν ελκυστικότερες τιμές στους τουρίστες τους. Θα μου πείτε «αφού, ρε φιλαράκο, δεν την αντέχεις τη Μύκονο, γιατί πηγαίνεις» και δεν θα έχετε άδικο, αλλά δεν ξέρω και ποιος θα την αντέχει σε λίγα χρόνια…

Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-07-08, 10:06
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Άμα δεν τη σηκώνεις τη Μύκονο γιατί πας;

Όταν θέλεις να πηγαίνεις σε Top ξενοδοχεία με πισίνα και θέα το ηλιοβασίλεμα θα το πλερώσεις φιλαράκι...

Όταν θέλεις να τρως τη τσιπούρα σου σε κυριλέ μαγαζί με το γκαρσόνι από πάνω σου θα το πλερώσεις φιλαράκι...

Όπως τα πληρώνεις και σε άλλα μέρη άλλωστε!

Εγώ που δεν χρειάζομαι πισίνα και VIP τριγύρω μου πληρώνω σε full σεζόν 30 - 50 ευρώ το δίκλινο, 100 ευρώ το μπουκάλι το ποτό στο πιο ακριβό μαγαζί, και οι τιμές που τρώω είναι λίγο πιο φτηνές από ότι αν έτρωγα στην Αθήνα...

Ναι, πληρώνεις 2 ευρώ τη ξαπλώστρα στην παραλία αλλά και αυτός που βγαίνει τα χαράματα με την ηλεκτρική τσουγκράνα να μαζέψει τα αποτσίγαρά σου και να κοσκινήσει την άμμο πρέπει να πληρωθεί...

Ναι, αν το παίξεις VIP θα πληρώσεις πιο ακριβό το ποτό από ότι αν το έπινες στην Αθήνα αλλά το λευκό των σπιτιών σου αρέσει αυστραλοπίθηκε και ας πρέπει να βγαίνει ο Μυκωνιάτης τα χαράματα να καθαρίζει και να ασβεστώνει το σπίτι του που εσύ ξέρασες επειδή δεν ξέρεις να πίνεις...

Ναι, οι ξενέρωτοι ας διαβάσουν το άρθρο και ας μην πάνε Μύκονο... Καλύτερα για αυτούς που ξέρουν τι θα δουν και γιατί πηγαίνουν εκεί...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-07-08, 10:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, οι ξενέρωτοι ας διαβάσουν το άρθρο και ας μην πάνε Μύκονο... Καλύτερα για αυτούς που ξέρουν τι θα δουν και γιατί πηγαίνουν εκεί...
Τι θα χάσουν αν δεν πάνε Μύκονο; Πολύ την ωραιοποιήσατε, πολύ την ανεβάσατε.

Εγώ θυμάμαι την Μύκονο πριν 50 χρόνια και ναι τότε ήταν ένα πανέμορφο γραφικό νησί. Έκτοτε πήγα μερικές φορές και κάθε επόμενη φορά ήταν χειρότερη από την προηγούμενη. Το να πουλήσει κανείς μούρη λέγοντας πήγα διακοπές στην Μύκονο προσωπικά με αηδιάζει.
Χωρίς να έχουν χαρεί τις πραγματικές χαρές άλλων νησιών, με θαυμάσιες παραλίες, με εξαιρετική ποιότητα διαμονής.
Μην ξεχνάς το επάγγελμα που έκανα για περισσότερα απο 25 χρόνια, απέτρεπα πάντα τους πελάτες μου από τα νησιά που ήταν in....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-07-08, 12:00
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η Μύκονος είναι προορισμός για συγκεκριμένο λόγο...
Και ωραίες παραλίες έχει, και γραφικό νησί είναι αλλά δεν πας εκεί για αυτά τα πράγματα. IMHO η Σαντορίνη στο θέμα του γραφικού νησιού της ρίχνει. Για παραλίες μάλλον θα πήγαινα στους Λειψούς...

Στη Μύκονο θα πας για τη ζωή της. Θα πιεις τα ποτά σου στο Cavo Paradiso ή στο Tropicana και θα συνεχίσεις στο Caprice, στο Μύκονος για τα γυναικόπαιδα και πάει λέγοντας...
Για αυτό και πας για 3 ημέρες, 4 το πολύ.

Το να κρίνει τη Μύκονο κάποιος που γουστάρει τις ήσυχες διακοπές είναι σαν να κρίνει το Ημεροβίγλι κάποιος με υψοφοβία!
Δεν το εξετάζουμε αυτό...
Εγώ εξετάζω τις τιμές που κρίνονται ενώ δεν έχουν πάει π.χ. στη Χαλκιδική να πληρώσουν 120 ευρώ για 5 ξαπλώστρες και 5 καφέδες ή 150 ευρώ για ένα μουχλιασμένο δωμάτιο 2x3!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-07-08, 12:19
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ εξετάζω τις τιμές που κρίνονται ενώ δεν έχουν πάει π.χ. στη Χαλκιδική να πληρώσουν 120 ευρώ για 5 ξαπλώστρες και 5 καφέδες ή 150 ευρώ για ένα μουχλιασμένο δωμάτιο 2x3!
Σέβομαι την εμπειρία σου σαν πελάτης και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά διαφωνώ κάθετα μαζί σου.
Οι παραλίες της Μυκόνου είναι σήκω εσύ να κάτσω εγω, ο ένας πάνω στον άλλο και τα κέντρα που ανέφερες βρε Μιχάλη, για όνομα του θεού, από πότε συχνάζουμε στα μέρη του διεθνούς jet set; Εκεί θα πάει η τάδε ανίκανη στάρλετ για την προβάλει την επομένη το Star επειδή πέταξε το βρακί της στην πίστα.
Η Μύκονος έγινε in προορισμός, όταν πρωτοπήγε εκεί η τέως βασίλισα της Περσίας Σοράγια μετά τον χωρισμό της με τον Σάχη.(το 58-60) Από ένα γραφικό όντως νησάκι, έγινε το μεγαλύτερο, να μου επιτραπεί η έκφραση, κωλάδικο της Ελλάδος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-07-08, 12:56
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά διαφωνώ κάθετα μαζί σου.
Αυτό τώρα πως γίνεται;

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι παραλίες της Μυκόνου είναι σήκω εσύ να κάτσω εγω, ο ένας πάνω στον άλλο και τα κέντρα που ανέφερες βρε Μιχάλη, για όνομα του θεού, από πότε συχνάζουμε στα μέρη του διεθνούς jet set; Εκεί θα πάει η τάδε ανίκανη στάρλετ για την προβάλει την επομένη το Star επειδή πέταξε το βρακί της στην πίστα.
Η Μύκονος είναι δαντελωτή από τις παραλίες. Μέχρι και παραλία να κάτσεις μόνος σου βρίσκεις... Εντάξει, αν πηγαίνεις μέσα στο Δεκαπενταύγουστο ούτε στον Άη Στράτη δεν θα βρεις άδεια παραλία...
Στην Πάρο έχεις πάει να δεις τι παίζει; Τα πόδια σου γίνονται μαύρα όχι από τον ήλιο αλλά από τους μώλωπες! Οι ξαπλώστρες είναι τόσο κοντά η μία με την άλλη που γδέρνεσαι ολόκληρος για να φτάσεις στη δικιά σου!

Επίσης τα μέρη που προανέφερα δεν έχουν σχέση με τις στάρλετ...
Αυτές πάνε σε πισινάτα μαγαζιά να το παίξουν χλίδα και φυσικά πληρώνουν αυτά που αναφέρει το άρθρο...


Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Μύκονος έγινε in προορισμός, όταν πρωτοπήγε εκεί η τέως βασίλισα της Περσίας Σοράγια μετά τον χωρισμό της με τον Σάχη.(το 58-60)
Μπα...
Έγινε in προορισμός από τότε που επετράπη ο γυμνισμός...
Αλλά τέλος πάντων, είμαστε off topic νομίζω. Οι τιμές δεν είναι το θέμα μας;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-07-08, 13:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό τώρα πως γίνεται;
Η κολοκυθόπιτα; Παίρνεις μια μεγάλη κολοκύθα, τρίβεις και αφαιρείς το εδωτερικό της και το βάζεις σε μια λεκάνη.
Μετά παίρνεις το αλεύρι και .......

__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-07-08, 13:26
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να σε πω; Θα μας τρελάνεις εδώ ή θα μας τυλίξεις για έξω;

Ορίστε μας... Να σκίζει και ο Grand Sysop... Εμείς μετά τι θα κάνουμε;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-07-08, 15:16
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Βρε παιδιά μη μαλώνετε. Η Μύκονος είναι για άτομα το πολύ μέχρι 25 χρόνων. Ακόμα και γω γρια θεωρούμε εκεί. Καλή είναι αν πας για ξεσαλωμα. Εντάξει μυρίζει λίγο τσίκνα αλλά τα παραβλέπεις.

Οι τιμές παντού τα ίδια είναι. Ο έλληνας δεν αλλάζει. Είτε Μύκονος είτε Βροντού τα ίδια κάνουμε αν μπορούμε.

Όσο για παραλίες ε, δεν θα έλεγα πια ότι στην Μύκονο είναι μοναδικές. Για κάντε μια βόλτα πιο βόρεια ας πούμε.
__________________
Και είναι λέω ο παράδεισος για μας αγάπη μου μικρή να μοιραζόμαστε τούτη την κόλαση μαζί…
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-07-08, 16:05
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 16:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν παω Μυκονο ουτε με σφαιρες ,ουτε ηθελα ποτε να παω. Παντως αν θες να κανεις καλες διακοπες εκει, το καλυτερο ειναι να κλεισεις ξενοδοχειο με all inclusive, που εχει μπολικα και δεν χρειαζεται να κανει 1εκ. τη νυχτα η χλιδα.
Απο κει και περα, αμα κατσεις στη κυρα Μαρικα, λογικο ειναι οτι θα σε τσουξει να φας και να πιες εξω επειδη ....ετσι ειναι παντου σ'αυτα τα νησια ...σαν τον ελληνα κανενα οταν ειναι να βγαλει λεφτα. Τωρα γιατι πληρωνουνε οι Ελληνες για να περνανε οι ξενοι τσαμπα, αυτο ειναι ενα ερωτημα οπου η επιστημη σηκωσε τα χερια ψιλα προ πολλου....
Παντως, οσο χαλια ητανε η Ιος, η Μυκονος εχει δρομο μπροστα ακομα χεχ.
Απο κει και περα, πιστευω οτι η Ελλαδα εχει τοσα υπεροχα μερη για διακοπες, με φοβερες παραλιες, που η Μυκονος ειναι απλα για ξεφρενη διασκεδαση και στριμωγμα...σορρυ...αλλα ειπαμε, περι ορεξεως κολοκυθια, αμα ο κοσμος ειναι τοσο χαζος να δωσει τοσα λεφτα για τα παντα, γιατι να μην συνεχιζουν ετσι και οι μαγαζατορες...
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-07-08, 16:43
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν παω Μυκονο ουτε με σφαιρες ,ουτε ηθελα ποτε να παω.
Στη Μύκονο ο κόσμος μένει ξύπνιος μέχρι το πρωί... Δεν είναι καλό μέρος για νυχτερίδες...
Κατά τα άλλα οι τιμές είναι όπου παντού...
Αν δεν ψαχτείς θα πέσεις στα νύχια του χλιδέμπορα και θα σε γδύσει...

Στην Ίο πήγες τελευταία; Έχω ακούσει ότι έχει φτιάξει κατά πολύ...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-07-08, 17:06
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 16:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ξαναπηγα μετα την φρικη που επαθα, μακαρι να εφτιαξε, τι να πω....τοσο ωραιο νησι κριμας ειναι. Παντως εκει εφαγα πρωτη φορα σουβλακι χωρις καμια γευση χεχ, δεν ηξερα οτι ειναι δυνατον κατι τετοιο LOOOOL
Και οι νυχτεριδες μια χαρα περνανε την νυχτα, με τοσο θορυβο δεν ομως...χιχι
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-07-08, 21:34
Το avatar του χρήστη vgiagias
vgiagias Ο χρήστης vgiagias δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-18 13:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
δεν ξερω για τα σχολια σας για την Μυκονο παντως εμενα μου αρεσει
ριναι το μονο νησι που ο καθε ανδρας ζει σαν ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-07-08, 21:40
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 16:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
εσενα νομιζα οτι σου αρεσε η Τηλος τελευταια
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-07-08, 22:35
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δέν έχω πάει ποτέ και δεν θέλω να πάω . Αυτά που βλέπω δεν μου αρέσουν (ότι δειχνει Το χαζοκούτι)
Έχω περασει από τριάντα Νησιά . Εάν πάτε σε Νησί , πρώτα κάντε έλεγχο εάν έχει δικά του Νερά. Τότε ξεκινήστε .
Όπου έχει νερό έχει ομορφιά , έχει ζωή . Όλων των ειδών . Και Αρσενικά καί θηλικά
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:24.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.