Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #376  
Παλιά 27-12-13, 18:38
SASA Ο χρήστης SASA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-02-20 14:53
Η διαθεσή μου τώρα:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΣΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 33 ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΠΑΘΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΑΙΜΜΟΡΑΓΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΙΔΙΟΠΑΘΗΣ ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΑΡΡΩΣΗ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝ **** ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΟ ΚΛΑΙΩ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-03-14 στις 13:28 Αιτία: Απαγορεύεται η αναγραφή φαρμάκων
Απάντηση με παράθεση
  #377  
Παλιά 29-12-13, 18:34
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
κοριτσι μου τι να πω περαστικα σου!! παρε τα χαπια σου και ανεβασε ψυχολογια και ολα θα πανε καλα...,,στις 14-12 επαθα οξυ εμφραγμα λογω οτι δεν επαιρνα τα χαπια μου λογω θηλασμου......ενας θρομβος εφραξε την αρτηρια της καρδιας....ευτυχως εξαφανιστηκε οπως ηρθε......τωρα με γεμισαν με μια σακουλα χαπια.......τα κανα σαλατα τελικα!!!!!!....
οτι θες καπου εδω γυρω θα μαι!!
Απάντηση με παράθεση
  #378  
Παλιά 09-01-14, 01:58
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Αρχική Δημοσίευση από Μαργαριτα Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας!! Με λενε Μαργαριτα ειμαι 22 ετων και πασχω κι εγω απο ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση...
Για αρκετα χρονια τα αιμοπεταλια μου ηταν ανεβασμενα αλλα κανεις γιατρος δε μου ειπε να ψαχτω λιγο παραπανω... Ειχα παει σε διαφορους γιατρους διοτι δε το θεωρουσα φυσιολογικο ωσπου στα πλαισια της φοιτητικης μου ζωης εκανα καποιες εξετασεις και απο το νοσοκομειο μια νοσηλευτρια μου ειπε να το ψαξω...
Η γιατρος που με παρακολουθησε για κακη μου τυχη μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι θα ειναι κληρονομικο (ασχετα πο αδερφια, γονεις, παππουδες και θειοι δεν ειχαν κανενα θεμα). Και λεω για κακη μου τυχη διοτι περσι το καλοκαιρι μπηκα στο νοσοκομειο και μου βρηκαν θρομβωση στο συκωτι σε 3 σημεια.. τα 2 με τη φαρμακευτικη αγωγη υποχωρησαν το 3ο δε θα υποχωρησει ποτε οπως με ενημερωσε προσφατα η γιατρος του νοσοκομειου που με εχουν αναλαβει..
Παιρνω εδω και 1 χρονο και 2 μηνες σιντρομ και υδροξυουρια...
Η ολη κατασταση με εχει κουρασει διοτι δε μπορω να τρωω οτι θελω, δε μπορω να πιω ουτε καν μια μπυρα ετσι με την παρεα και δε μπορω να παρω κανενα αλλο χαπι κανοντας με πολλες φορες να υποφερω απο πονους χωρις να μπορω να παρω αναλγητικα γιατι αντιδρουν με το σιντρομ... Καλα για το θεμα οικογενειας δε το συζητω ακομα μιας και ειμαι ακομα μικρη αλλα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι ακομα και γι αυτο θα πρεπει να κανω προγραμμα και να εχω ζητησει αδεια απο τη γιατρο μου....
Εδω μεσα ειδα οτι ειναι κι αλλοι νεαροι σαν κι εμενα... ειχα συνηθισει να βλεπω στο νοσοκομειο μονο μεσηλικες κι ειχα απελπιστει οτι κι εδω ειμαι η μονη ατυχη...
Αυτά τα λάθη των γιατρών τελικά ποιος τα πληρώνει ;;;
Τα ανεβασμένα plt δεν τα έβλεπε ΚΑΝΕΝΑΣ ;;;;
Ήμαρτον!!!


Καλημέρα και καλή χρονιά Μαργαρίτα !!!

Μην απελπίζεσαι - και προπαντώς πρέπει να το αποδεχτείς.

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου - αλλά εγώ ξαναΕπιμένω ότι η υδροξυουρία πρέπει να αποφεύγεται σε νεαρές ηλικίες !

Συζήτησέ το με τον/ην αιματολόγο σου.


Υ.Γ.
Γιατρός ΔΕΝ είμαι αλλά την παραπάνω νόσο μπορώ να πω, πως την έχω βιώσει πάρα μα πάρα πολύ.

Προτείνετε αλλαγή του hydroxyurea (υδροξυκαρβαμίδη) με το Xagrid (αναγρελίδη) !

Εύχομαι Να σου πηγαίνουν όλα καλά
Απάντηση με παράθεση
  #379  
Παλιά 09-01-14, 02:07
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Αρχική Δημοσίευση από SASA Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ Η ΣΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 33 ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΠΑΘΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΑΙΜΜΟΡΑΓΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΙΔΙΟΠΑΘΗΣ ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΑΡΡΩΣΗ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΥΔΡΟΞΥΟΥΡΙΑ ΣΙΝΤΡΟΜ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΟ ΚΛΑΙΩ......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Καλή Χρονιά και σε 'σένα SASA..

Να μην κλαις και να είσαι ΔΥΝΑΤΗ πολύ δυνατή !!!

Λάβε υπόψη σου αυτά που έγραψα και στην ******** Μαργαρίτα !

Είμαι σίγουρος πως έχεις δίπλα σου ανθρώπους που σε νοιάζονται και σε χρειάζονται !!!!
Κανένας δεν έπαθε κάτι κακό ή να πέθανε από την Ι.Θ. - όλοι άνθρωποι είναι απόλυτα φυσιολογικοί χωρίς να διαφέρουν σε ΤΙΠΟΤΑ από όλους τους υπόλοιπους !!

Εύχομαι και σε εσένα αλλά και σε όλους τους αναγνώστες Χρόνια Ευτυχισμένα και να σας πηγαίνουν όλα όμορφα !!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 24-03-14 στις 13:29 Αιτία: Απαγορεύεται η αναγραφή φαρμάκων
Απάντηση με παράθεση
  #380  
Παλιά 29-01-14, 10:49
SASA Ο χρήστης SASA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-02-20 14:53
Η διαθεσή μου τώρα:
ok

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ..ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Απάντηση με παράθεση
  #381  
Παλιά 30-01-14, 11:46
Μαργαριτα Ο χρήστης Μαργαριτα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-08-14 08:13
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από George_Ch Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά τα λάθη των γιατρών τελικά ποιος τα πληρώνει ;;;
Τα ανεβασμένα plt δεν τα έβλεπε ΚΑΝΕΝΑΣ ;;;;
Ήμαρτον!!!


Καλημέρα και καλή χρονιά Μαργαρίτα !!!

Μην απελπίζεσαι - και προπαντώς πρέπει να το αποδεχτείς.

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου - αλλά εγώ ξαναΕπιμένω ότι η υδροξυουρία πρέπει να αποφεύγεται σε νεαρές ηλικίες !

Συζήτησέ το με τον/ην αιματολόγο σου.


Υ.Γ.
Γιατρός ΔΕΝ είμαι αλλά την παραπάνω νόσο μπορώ να πω, πως την έχω βιώσει πάρα μα πάρα πολύ.

Προτείνετε αλλαγή του hydroxyurea (υδροξυκαρβαμίδη) με το Xagrid (αναγρελίδη) !

Εύχομαι Να σου πηγαίνουν όλα καλά
Τα εβλεπαν κ το κακο ειναι οτι μιλαγα... σπουδαζω νοσηλευτικη και 5 πραγματα τα ξερω.. μεχρι κ βιοψια μυελου ζητουσα κ ολοι μου ελεγαν οχι δε χρειαζεται... το εχω αποδεχτει πλεον κ ειμαι απο τ ατομα που δε ντρεπομαι να πω οτι εχω αυτο το προβλημα.. με νευριαζει μονο οτι μου απαγορευουν να κανω πραγματα που μου αρεσουν κι ετσι μερικες φορες απλα ξεχναω να το πω...
Η αιματολογος μου ειναι καθετη με τη θεραπεια που μου δινει.. ευχομαι να μην κανει κ αυτη λαθος που παλι εγω θα πληρωνω...

Στην δουλεια μου σημερα μου ειπαν οτι δικαιουμαι επιδομα αν ενδιαφερομαι βεβαια δε νομιζω να μπω στη διαδικασια κι οτι με την αναπηρια που μου αναγνωριζουν λογω ιστορικου θρομβωσεων μπορω να κανω διαφορα πραγματα και να το εχω στο πισω μερος του μυαλου μου... θα το ψαξω ειναι η αληθεια..

Να ρωτησω γνωριζεται αν υπαρχει καποιος συλλογος ασθενων με το προβλημα μας?
Απάντηση με παράθεση
  #382  
Παλιά 05-02-14, 13:08
SASA Ο χρήστης SASA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-02-20 14:53
Η διαθεσή μου τώρα:
Smile

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΥΕΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ
Απάντηση με παράθεση
  #383  
Παλιά 24-03-14, 11:38
NANA68 Ο χρήστης NANA68 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-21 13:15
Αρχική Δημοσίευση από Nio Εμφάνιση μηνυμάτων
E είσαι νούμερο!
Ελπιζω επιτέλους να πήγες στο γιατρό!!!
φαντάζομαι τι θα άκουσες και απο τους δικούς σου γι αυτό σταματάω εδω εγω...
την άλλη βδομάδα πάω κι εγω οπότε μπορεί να χουμε κανα νέο..
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ! ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΟ.ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΑ ΑΙΜΑΠΕΤΑΛΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 600.000 ΚΙ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 1.000.0000?
Απάντηση με παράθεση
  #384  
Παλιά 24-03-14, 15:06
NANA68 Ο χρήστης NANA68 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-21 13:15
Αρχική Δημοσίευση από NANA68 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ! ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΟ.ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΑ ΑΙΜΑΠΕΤΑΛΙΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 600.000 ΚΙ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 1.000.0000?
Απάντηση με παράθεση
  #385  
Παλιά 21-04-14, 22:48
SASA Ο χρήστης SASA δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-02-20 14:53
Η διαθεσή μου τώρα:
ok

Καλησπερα πρεπει να εχεις σταθερο μερος που σου παιρνουν αιμα γιατι τα πλακακια αλλαζουν πολυ στα εργαστηρια πρεπει να το προσεχεις για τυχον μπερδεματα.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην SASA για αυτό το μήνυμα:
NANA68 (29-04-14)
  #386  
Παλιά 23-04-14, 21:24
Μαργαριτα Ο χρήστης Μαργαριτα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-08-14 08:13
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από NANA68 Εμφάνιση μηνυμάτων


Απο εργαστηριο σε εργαστηριο υπαρχει τρελη διαφορα... σκεψου εγω INR στο Λαικο τη μια μερα στο 2,5 και την επομενη χρειαστηκε να παω στο νοσοκομειο στη Σπαρτη οπου μενω και μου το βρηκαν 5...
Τοση διαφορα μεσα σε μια μερα δε γινεται ακομα και βλακεια να χα κανει.... Το ιδιο συμβαινει και με οτι εξεταση κανεις... ειναι διαφορετικος ο εξοπλισμος και τα υλικα που χρησιμοποιουνται

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαργαριτα : 23-04-14 στις 21:28
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Μαργαριτα για αυτό το μήνυμα:
NANA68 (29-04-14)
  #387  
Παλιά 29-04-14, 08:04
NANA68 Ο χρήστης NANA68 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-02-21 13:15
[QUOTE=SASA;661832]Καλησπερα πρεπει να εχεις σταθερο μερος που σου παιρνουν αιμα γιατι τα πλακακια αλλαζουν πολυ στα εργαστηρια πρεπει να το προσεχεις για τυχον μπερδεματα.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.[/QUO!!
ΑΝΕΣΤΗ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #388  
Παλιά 14-06-14, 13:27
victoria1 Ο χρήστης victoria1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-06-14 14:11
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΡΥΘΡΑΙΜΙΑ Η ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΤΑΡΩΣΗ ΜΕ ΜΕΤΑΛΑΞΗ JACK2 ΠΕΡΝΕΙ ΥΔΡΟΞΙΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ 62 ΧΡΟΝΩΝ ΕΝΕΡΓΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΝΟΣΟΣ.ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΤΟΥ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΠΑΝΙΟ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ Α ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑΙΡΝΕΙΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ.
Απάντηση με παράθεση
  #389  
Παλιά 11-07-14, 18:53
katerinav Ο χρήστης katerinav δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-07-14 08:20
Καλησπέρα σας, με λένε Κατερίνα, και έχω διαγνωστεί με ιδιοπαθή θρομβοκυτταιμία πριν από είκοσι χρόνια και μεχρι τώρα δεν έχω πάρει κανένα φάρμακο. Τώρα είμαι 50 ετών. Έχει κάποιος γιατρός εξηγήσει πως ξεκινά αυτή η πάθηση? Έχω κάποιες υποψίες και θέλω να το συζητήσω με κάποιον.
Απάντηση με παράθεση
  #390  
Παλιά 13-08-14, 09:14
fani381956 Ο χρήστης fani381956 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-08-14 12:37
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ καλωσήρθες..Που είναι η ερώτηση ;
Εδώ και δέκα χρονια πάσχω από ιδιοπαθη θρομβοκυτταρωση και τους τελευταίους μήνες σύμφωνα μτην οστεομυελική βιοψία έχω μετάπτωση σε μυελοίνωση. Δεν έχω σπληνομεγαλία είμαι στο αρχικίο στάδιο, ο γιατρός μου λέσει να μην ανησυχώ, όμως εγώ άλλα διαβάζω για την μυελοίνωση.Ας μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει παρόμοιες περιπτώσεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 (0 μέλη και 8 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:47.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.