Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-02-12, 00:52
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
Το ημερολογιο του anisixou : 9-2-2012

Γεια σας αγαπητοι αναγνωστες
ειναι μια και κατι τα μεσανυχτα και ειμαι σε φαση "θελω να παω να την πεσω αλλα βαριεμαι και θελω πρωτα να γραψω κατι στο μπλογκ αλλα ψιλοβαριεμαι να το κανω".
Με ενοχλει το ασχημο ξυπνημα. Ξυπναω τα πρωινα και τι ακουω; Την τιβι να παιζει τις ενημερωτικες εκπομπες της κρατικης τηλεορασης και να ακουω για εκλογες, Παπαδημο, μισθους, συνταξεις, psi (what the hell is that?), και αλλα τετοια. Η μαμα την ανοιγει πρωι πρωι και μετα λεει οτι δεν πολυβλεπει τηλεοραση...Επισης, λεει συνεχεια τον τελευταιο καιρο οτι δεν χωνευει κανεναν απο τους πολιτικους και τους βριζει και τους απαξιωνει. Δεν το εκανε αυτο παλια. Με εκπλησσει καπως. Μου φαινεται ισοπεδωτικη αυτη η λογικη, να βαζεις ολους τους πολιτικους στο ιδιο τσουβαλι. Δεν ειναι ολοι ιδιοι. Αμαν πια. Εχω βαρεθει να ακουω τον κοσμο να βριζει τους πολιτικους. Καταλαβαινω την οργη του και τη δυσκολη οικονομικη κατασταση στην οποια εχουν περιελθει και για την οποια πιστευουν οτι ευθυνονται αποκλειστικα οι πολιτικοι. Τα πραγματα ειναι ζορικα γι' αυτους και πρεπει με καποιον να τα βαλουν. Και τα βαζουν με τους πολιτικους. Με τους βουλευτες. Και τους 300. Ε δεν ειναι ομως ιδιοι ολοι. Αυτο δεν το πιστευω. Και ακομα και αν καποτε βρεθω κι εγω σε τοσο ασχημη κατασταση, δε θα αρχισω να βριζω και τους 300 και να λεω να καει η Βουλη κτλ. Θα εξακολουθω να πιστευω οτι δεν ειναι ολοι οι πολιτικοι ιδιοι, οτι υπαρχουν καλοι και αξιολογοι πολιτικοι και πως δεν ευθυνεται ενας Παπαδημος για την οικονομικη μου κατασταση. Τελος παντων, εμενα δε μου αρεσει η ισοπεδωτικη λογικη. Για την ακριβεια, την απεχθανομαι, τη σιχαινομαι. Σιχαινομαι οσους ειναι ισοπεδωτικοι. Τους μισω με ολη μου την καρδια. Και τους συναντω συνεχεια στο twitter. Δεν τους αντεχω. Το twitter ειναι ενα μεσο πολυ χαμηλου επιπεδου. Βλεπω συνεχεια εξυπνακιστικες ατακες, απο ισοπεδωτικους ανθρωπους, λαικιστες που αν ισως δεν ειναι, το μεσο τους εξαναγκαζει να γινουν. Πες μια συντομη ατακα, σου λεει, και εσυ αντι να αναπτυξεις τον προβληματισμο σου πετας μια ειρωνεια για τους πολιτικους, μια βρισια, ενα "αντε στο διαολο ολοι" και τελειωσες. Μπραβο σου. Αλλα μη νομιζεις οτι ειπες κατι σπουδαιο. Δεν εχω σε εκτιμηση το twitter. Δεν εχει καταφερει να με κερδισει. Εχει βεβαια καποια καλα και σιγουρα υπαρχουν ωραια tweets και ειναι ενα καλο μεσο για να προβαλεις ενα ποστ, ενα βιντεο, ενα αρθρο, ενα συνδεσμο κτλ. Αλλα ειναι ενα χαοτικο μεσο που κυριαρχει η σαχλαμαρα. Τι ελεγα ομως; Εμμμ....Ξυπναω λοιπον με την τιβι αλλα δε σηκωνομαι απο το κρεβατι. Η μαμα φωναζει και αυτο με εκνευριζει. Θελω να συνεχισω να ειμαι στο κρεβατακι μου. Σηκωνομαι με δυσκολια, βαζω καφε και κανω πως διαβαζω. Περιμενω να φυγει και να μπω στον υπολογιστη. Σημερα εδωσα 2 μαθηματα. Στο πρωτο δεν ειχα διαβασει τιποτα. Το βιβλιο του κυριουλη ηταν εντελως ακαταλαβιστικο, δε διαβαζοταν με τιποτα. Ουτε μια σελιδα δε μπορεσα να διαβασα. Κινεζικα μου φαινονταν. Ετσι, πηγα με την ελπιδα οτι θα μπορεσω να αντιγραψω. Εβαλε 3 ερωτησεις απο τις οποιες επρεπε να απαντησουμε τις 2. Την πρωτη την αντεγραψα απο το διπλανο μου, αλλα επειδη ο κυριουλης ειπε οτι ομοια γραπτα ακυρωνονται, το εγραψα μετα με διαφορετικα λογια. Για την αλλη ερωτηση, εμαθα απο τους πισω οτι η απαντηση ειναι στη σελιδα 25. Ομως δε μπορουσα να βγαλω το βιβλιο και να δω την απαντηση γιατι φοβομουν μηπως με δει ο κυριουλης. Ετσι, εβαλα το βιβλιο μεσα στη μπλουζα μου και πηγα τουαλετα. Πηρα το κινητο και φωτογραφισα την παραγραφο στη σελιδα 25 που ηταν η απαντηση. Πηγα μετα και αντεγραψα την απαντηση απο τη φωτογραφια. Ευτυχως, ο κυριουλης δε μας απαγορευσε να εχουμε κινητα. Στο αλλο μαθημα εγραψα καλα χωρις αντιγραφη. Εκανε παλι σημερα φοβερο κρυο. Το απεχθανομαι το κρυο. Οπως απεχθανομαι και τις φακες που μαγειρεψε η μαμα. Αυριο δε δινω μαθημα λογω απεργιας των μεσων μεταφορας. Διαβασα σημερα διαφορα μπλογκ, μεταξυ αυτων, το μπλογκ της Ντιντι στο οποιο διαβασα ενα εξαιρετικο ποστ που πρεπει να πατε να διαβασετε : http://ntina-darkandtwisty.blogspot....blog-post.html. Διαβασα και το τελευταιο ποστ του Δημητρη που ειναι πολυ καλο αν και καποια σημεια δεν τα καταλαβα : http://thewordf.blogspot.com/2012/01/blog-post.html. Θελω να αρχισω να διαβαζω παλι μπλογκ τακτικα. Τα αγαπαω. Και τα φορουμ μου αρεσουν αλλα οχι τοσο οσο τα μπλογκ. Πηγα σημερα στο forum του musicheaven.gr στο thread "τραγουδια και στιχοι που ΔΕΝ αναφερονται στην Αγαπη και στον Ερωτα". Ποσταρα πολλα τραγουδια τετοια. Γιατι τετοια ακουω αυτες τις μερες και τετοια με εκφραζουν αυτες τις μερες και γενικα τον τελευταιο καιρο και γενικα με εκφραζουν. Βλεπετε, δεν ειμαι ουτε ερωτευμενος, ουτε εχω σχεση. Ουτε καν ψαχνομαι. Παλιοτερα ψαχνομουν και ετρωγα χυλοπιτες. Τελευταια, επαψα να ψαχνομαι και παλι εφαγα χυλοπιτα. Δε βαριεσαι...Ασε που μπορει να αρρωστησεις απο ερωτες και τετοια...Δειτε τα τραγουδια που ποσταρα στο φορουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-02-12, 04:03
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεγονος παντως οτι αντιμετωπιζεις το φορουμ σαν να ηταν μπλογκ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-02-12, 09:38
Το avatar του χρήστη justin
justin Ο χρήστης justin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 01-02-24 08:20
Φύλο: Άντρας
Θυμάμαι τον παππού μου – δυο τάξεις του δημοτικού σχολείου είχε βγάλει – για να διαβάσει κάποιο άρθρο στην εφημερίδα,
έπρεπε να ακολουθεί τη μύτη του μολυβιού του μη τυχόν και ξεφύγει από τη σειρά των λέξεων.

Έτσι κι’ εγώ τώρα με τα δικά σου κατεβατά βρε anisixos, το βελάκι από το ποντίκι του υπολογιστή μου ακολουθώ…

Καλή σου μέρα
__________________
Έως αν τον έτερον προπέσειν
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-02-12, 02:51
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
To ότι κάθεστε και ασχολείστε ακόμα με τον ανήσυχο, είναι τουλάχιστον αστείο. Σας γράφει/σας φτύνει/δεν δίνει σημασία τι λέτε. Ένα copy paste κάνει απο το blog του. Πόσες φορές πρέπει να το πούμε για να το καταλάβετε δεν ξέρω. Αφού όμως σας αρέσει η "συζήτηση" οκ.

Θυμάμαι που ο ανήσυχος έγραφε σε ένα άλλο φόρουμ το οποίο ήμουν εγγεγραμμένος. Εντάξει εκεί δεν ήταν acro, εκατοντάδες μέλη σε νεαρή (έως πολύ νεαρή) ηλικία και το αποτέλεσμα το φαντάζεστε..τρελό σπάμ και τρελό γέλιο! Φυσικά έφαγε ένα ωραιότατο ban αφού είχαμε κάνει κοιλιακούς απο τα γέλια. (εκεί δεν είχε καταστατικά και τα λοιπά).

Σήμερα διαπίστωσα απο μια απλή επίσκεψη μου στο site, ότι ξανα έκανε posts με παρόμοιο νικ. Νταξ το παιδί δεν υπάρχει πραγματικά. Μόνη διαφορά με την acro είναι ότι το spam πάει σύννεφο, προσφέροντας μας, άφθονο γέλιο.

Xenie αν θες να βρείς τρόπο να τον σουτάρεις, σου έχω εγώ ένα ακλόνητο επιχείρημα! Τι καταστατικό και αηδίες....ο anisixos xenie, είναι ΠΑΣΟΚ!!

Το διάβασα πριν λίγο...έχω λίωσει στο γέλιο!!

Τώρα όμως σοβαρά..απορώ γιατί δεν έχει φάει ban ακόμα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 13-02-12 στις 20:30
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-02-12, 03:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Xenie αν θες να βρείς τρόπο να τον σουτάρεις, σου έχω εγώ ένα ακλόνητο επιχείρημα! Τι καταστατικό και αηδίες....ο anisixos xenie, είναι ΠΑΣΟΚ!!
Το διάβασα πριν λίγο...έχω λίωσει στο γέλιο!!
Τώρα όμως σοβαρά..απορώ γιατί δεν έχει φάει ban ακόμα...
Δεν με ενδιαφέρει πραγματικά τι είναι. Του έχω σβήσει τα δύο τελευταία του μηνύματα και του έχω στείλει ειδοποίηση. Η AcroBase είναι forum και όχι blog.

Επίσης δεν μπορεί να βρίζει επωνύμους καλλιτέχνες, επειδή δεν τους πάει, δεν θα με μηνύσουν εμένα επειδή ο anisixos είναι ανεύθυνος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-02-12, 01:43
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
Ειστε αδικοι μαζι μου. Αυτο να το ξερετε.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-02-12, 04:26
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Οχι ολοι

Μονο εγω
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-02-12, 14:56
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Όχι μόνο εσύ.

Και ο Xenios.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-02-12, 16:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι μόνο εσύ.
Διακρίνω μια έξοδο της ουράς σου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-02-12, 18:13
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Διακρίνω μια έξοδο της ουράς σου.
Είσαι άδικος μαζί μου. Αυτό να το ξέρεις.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-02-12, 18:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι άδικος μαζί μου. Αυτό να το ξέρεις.
Είμαι συντετριμμένος που σε πνίγει το άδικο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.