Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1231  
Παλιά 20-02-13, 16:23
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
εγω συνεχιζω με πονο και γουργουρητα καθε μερα... μερικες φορες διαρροιες με απεπτα υλικα οπως πατατες, ξηροι καρποι, πορτοκαλια, αυγα κλπ.... ο γιατρος μου μιλησε για παγκρεατιτιδα αλλα ας μη το τραβηξουμε τοσο ειπε.... τι να πω; εχει συμβει σε κανενα;

κατα τα αλλα κολονονοσκοπηση μεχρι τα πρωτα 15 εκ. του τελικου ειλεου με μη ειδικη κολιτιδα παχεος εντερου και γαστροσκοπηση με χρονια γαστριτιδα και ηπια αυξηση φλεγμονωδων στοιχειων δωδεκαδαχτυλου... παντου οιδηματα... καμια φορα σκεφτομαι τι μπορει να εμεινε αδιαγνωστο απο νοσοκομειο... μηπως ειλεος; θα ημουν εδω;
Απάντηση με παράθεση
  #1232  
Παλιά 20-02-13, 19:50
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας!εχω ενα αποστημα ψηλα στο ποδι μου διπλα στα γενιτηκα οργανα αυτο μαζευει αλλα ειναι και φασεις που ειναι σχεδον σα να μην υπαρχει σχεδον τπτ.τα κανει η crohn αυτα η το re.... γιατι σα να θυμαμαι κατι τετοιο να μου ειχε πει ο γιατρος πριν χρονια.θα με βοηθουσατε αν ξερατε κατι γιατι αυριο θα παω στον δερματολογο και θα ηθελα να τον ενημερωσω απλα!
Απάντηση με παράθεση
  #1233  
Παλιά 20-02-13, 20:55
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας!εχω ενα αποστημα ψηλα στο ποδι μου διπλα στα γενιτηκα οργανα αυτο μαζευει αλλα ειναι και φασεις που ειναι σχεδον σα να μην υπαρχει σχεδον τπτ.τα κανει η crohn αυτα η το re.... γιατι σα να θυμαμαι κατι τετοιο να μου ειχε πει ο γιατρος πριν χρονια.θα με βοηθουσατε αν ξερατε κατι γιατι αυριο θα παω στον δερματολογο και θα ηθελα να τον ενημερωσω απλα!
Καλησπερα.Το καλοκαιρι εκανα και εγω επεμβαση περιεδρικο αποστημα μου ειπαν οτι ειναι απο την κρον .Ακομα καμια φορα μου μαζευει αλλα δεν βαριεσαι.Τοτε δεν εκανα r***** ημουν μετα απο τα χειρουργεια τωρα κανω ομως την θεραπεια και Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #1234  
Παλιά 20-02-13, 21:01
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω συνεχιζω με πονο και γουργουρητα καθε μερα... μερικες φορες διαρροιες με απεπτα υλικα οπως πατατες, ξηροι καρποι, πορτοκαλια, αυγα κλπ.... ο γιατρος μου μιλησε για παγκρεατιτιδα αλλα ας μη το τραβηξουμε τοσο ειπε.... τι να πω; εχει συμβει σε κανενα;

κατα τα αλλα κολονονοσκοπηση μεχρι τα πρωτα 15 εκ. του τελικου ειλεου με μη ειδικη κολιτιδα παχεος εντερου και γαστροσκοπηση με χρονια γαστριτιδα και ηπια αυξηση φλεγμονωδων στοιχειων δωδεκαδαχτυλου... παντου οιδηματα... καμια φορα σκεφτομαι τι μπορει να εμεινε αδιαγνωστο απο νοσοκομειο... μηπως ειλεος; θα ημουν εδω;
Μου θυμιζεις την δικη μου περιπτωση μεχρι να με αντιμετιπιζουν οπως πρεπει.Σε ποια πολη ζεις?Μηπως θα επρεπε να δεις και αλλους γιατρους στο λεω αυτο απο κακη προσωπικη πειρα.
Απάντηση με παράθεση
  #1235  
Παλιά 20-02-13, 21:36
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Εγώ αύριο ξεκινάω την προετοιμασία με τα καθαρτικά και μεθαύριο μπαίνω για κολονοσκόπηση.
Ευχηθείτε μου καλό κουράγιο
Απάντηση με παράθεση
  #1236  
Παλιά 20-02-13, 21:47
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Το καλοκαιρι εκανα και εγω επεμβαση περιεδρικο αποστημα μου ειπαν οτι ειναι απο την κρον .Ακομα καμια φορα μου μαζευει αλλα δεν βαριεσαι.Τοτε δεν εκανα r***** ημουν μετα απο τα χειρουργεια τωρα κανω ομως την θεραπεια και Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ
θα δω αυριο τι θα μου πει και ο γιατρος..ας μην ειναι μονο το σημειο που θα κανω το ablation για καποια ταχυκαρδια που κανω.δλδ διαδικασια στεφανιογραφιας απο μηριαια αρτηρια κτλ.θα δειξει!παντος αυτο πεζει να εχω και γω.και μια μαζευει μια ξεφουσκωνει.ευχαριστω για την απαντηση!
Απάντηση με παράθεση
  #1237  
Παλιά 20-02-13, 22:35
xrhstos27 Ο χρήστης xrhstos27 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 20-02-13 23:04
egw prin 2 bdomades eixa parei augmentin gia amugdalitida dioti den ypoxwrouse me aplh antibiwsh k me dwsan k ultra levure.mou xe ferei diaroies polles k meta tous eipa k tous dyo k ton wrila k to gastrenterologo giati synergathkan k oi dyo.afou ta kopsa egina kala.alla twra me poianoun pio eykola oi diaroies enw prin kairo pio dyskola.px shmera molis efaga pswmi k patates meta apo ligh wra me poiase diaroia.lete na mai se eksarsh??oi eksetaseis aimatos htan fysiologikes mono o sidiros eixe pesei alla exw feritinh.k to fylliko einai akribws sta oria.na anysxw???aplos de mporw na katalabw patates efaga k pswmi.ektos an me peirakse to alati h yparxei leme twra thma me gloutenh leme twra.aplos giati twra aisthanomai pio eyaisthito to entero???lete namai se eksarsh pairnw k humira k asacol otan epatha amygdalitida mouxan kopsei to humira.k mou pe o gastrrologos oti me to humira ginesai pio eyaisthitos se loimokseis arrwsties ktl
Απάντηση με παράθεση
  #1238  
Παλιά 21-02-13, 00:37
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου θυμιζεις την δικη μου περιπτωση μεχρι να με αντιμετιπιζουν οπως πρεπει.Σε ποια πολη ζεις?Μηπως θα επρεπε να δεις και αλλους γιατρους στο λεω αυτο απο κακη προσωπικη πειρα.

ζω στην Ευβοια και ξεκινησα απο αντιβιοτικα... πηγα στον γενικο γιατρο που ειχε δωσει zitroplus που κακως τον ακουσα και το πηρα , ειπα οτι εκανα εμετο, ειχα γουργουρητα και προβληματα με την τουαλετα καθως και πονο στην πλατη αριστερα ενω λιγες μερες πριν ετρωγα τα παντα.... εκεινος γελασε, δεν εδωσε σημασια ενω η βοηθος του με εκανε να νιωσω ασχημα που τους ενοχλησα λεγοντας μου για λιπαρα φαγητα κλπ.... αρχικα μαλλον επασχα απο ηπια γαστριτιδα γοπ σεε που επιδεινωθηκαν με εντελως αντιθετη αγωγη... αλλιως δε θα υπηρχε προβλημα....

απο τοτε δε βρηκα ησυχια.... δυο εβδομαδες αργοτερα και μετα το πασχα (μαυρο ηταν για μενα) ξαναπηγα στο νοσοκομειο καθως δεν εβρισκα γαστρεντερολογο και αφου ειχα φτασει να μην μπορω να κοιμηθω πλεον απο τον πονο.... περιεγραφα καυστικο, εντονο πονο στην πλατη και τη μεση προβλημα με το φαγητο, δυσπνοια, ενω ειχα ταραγμενο ανοσοποιητικο οπως φανηκε κλπ.....

απο ουρολοιμωξη μεχρι γοπ ηταν η διαγνωση και η απαντηση του γιατρου ηταν θα με τρελανεις με ολα αυτα τα συμπτωματα... και δεν πηγαινα κι εγω αλλου; π.χ σε νοσοκομειο της αθηνας; το πηρα καπως αψηφιστα... τα συμπτωματα πολλα... απο λαιμο οπου ειχα ενα εγκλειστο στις αμυγδαλες μεχρι γυναικολογικα που εφτασα να ψαχτω... εντονη κοπωση... εκανα γαστροσκοπηση με χρονια γαστριτιδα και λεω οΚ συνεχιζουμε... δεν ηταν ετσι....

τα βασανα πολλα με πονο πια αριστερα στην κοιλια κατα την εξεταση και να ακουω για σεε....δεν ειχα ορεξη, εχασα κιλα σε λιπος αλλα και μυικη μαζα με ταχυτατο ρυθμο και ακουγα γυρω μου για νευρικη ανορεξια.... με ελαφρως πεσμενο φυλικο οξυ και ενα γυναικολογικο θεμα που δε λυνοταν, αποφασισα να τα παρατησω το καλοκαιρι καθως κουραστηκα με το "περα δωθε".. αυτο που εβλεπα ηταν ενα εντονο φουσκωμα στη κοιλια και αισθημα δυσκολιας τησ κινησης του νερου που χρειαστηκε σε υπερηχο... το σχολιο του γιατρου ηταν σεε το πεπτικο σου δεν πεπτει κλπ... ποια , εγω; τα ετρωγα ολα....δεν ημουν ετσι...

τοτε καποιος ασχετος με το θεμα μου μιλησε για δωδεκαδαχτυλο και ειπα οτι ηταν ενταξει αλλα δεν ηταν τελικα... κι ενω συνεχιζα ετσι θα πηγαινα για πεχαμετρια αλλα κυριως για να συζητησω για εξεταση εντερου ... τα ποδια μου ετρεμαν στις σκαλες που οταν το συνδιασα σκεφτηκα οτι κατι κακο ηταν.... οπως ειπα οι εξηγησεις παθολογου και γαστρεντερολογου δε μου ελυναν τιποτα... ας προσεχα τη διατροφη μου, λιγοτερο στρες, πιθαντητα κολιτιδας απο c. difficile κλπ ετσι δεν αντεξα κι επιασα το φυλικο οξυ και με βαση τα συμπτωματα με εβγαλε σε πιθανοτητα κρον;;;;;;

τρελαθηκα... σκεφτηκα γιατι σε μενα; ειναι δυνατον; στο μεταξυ ειχα παρει και καποιες βιταμινες και καποιο προβιοτικο που αντεδεικνυται σε φλεγμονες που με χαλασε κι ετσι ο φοβος ενισχυθηκε ακομα και για την προετοιμασια για εξεταση... αντε πιες το αυτο το πραγμα... ειπα να το ξεχασω προσωρινα αλλα με θυμηθηκε τον αυγουστο... αρχισα να υποφερω, να μην τρωω, μεχρι που εφτασα στα ιδια και χειροτερα αρχικα συμπτωματα....
-
ηταν η πορεια του εντερου (πλατη μεση) οπως ακουσα στη δευτερη μεγαλη αργοτερα απο μια αγροτικη γιατρο που με πιεσε αριστερα του ομφαλου κι ενω της μιλησα και για πλατη ειπε οτι ηταν το ιδιο νευρο και μου ειπε να παω σε μεγαλυτερο... μεχρι και το χερι μου μουδιαζε απο τον πονο...

για βραδια ολοκληρα δε μπορουσα να κοιμηθω και η απαντηση νοσοκομειου ηταν νευρικη ανορεξια, λακτουλοζη και αντιβιωση.... νομιζα οτι θα πεθαινα οταν πηρα το σιροπι ποσο μαλλον την αντιβιωση ενω οι αιματος που μου εβγαλαν για κοιλιακο αλγος και η γενικη κοπρανων δεν εδειξαν ιχνος φλεγμονης η κατι αλλο ενω ο αιματοκριτης ηταν φυσιολογικος...

αφου περασα αυπνη επεισοδια γουργουρητων κοιλιακου πονου και στην πλατη, δυσπνοια κ.α αρχισα εντονα τιναγματα που ενιωθα να σχετιζονται με τον πονο πηγα ξανα για να παρω αποτελεσμα για τα κοπρανα κι αφου τα ειπα η γιατρος ειπε: αν δε συνεργαζομαστε με την αντιβιωση πηγαινε σε γαστρεντερολογο και ψυχιατρο καθως αυτα που ελεγα κατα τη γνωμη της δεν εξηγουνταν επιστημονικα...

αποφασισα να φυγω για αθηνα το πρωι αλλα επειδη δεν ημουν σε θεση να παω μακρια λογω αδυναμιας πονου, φοβου κλπ ζητησα βοηθεια για να παρω την απαντηση η στο νοσοκομειο της χαλκιδας η πουθενα.... ειπα οτι δεν εχει τιποτα εκει ποσο μαλλον βραδυ 17 αυγουστου αλλα ματαια.... μονο εκει ακουσα.... οποτε ακολουθησα κι ενω η γιατρος εκει ειχε την εντυπωση οτι πηγα λογω ανορεξιας (αυτο ειπε ο καλος μου αδερφος), εγω ελεγα οτι πονουσα και ειχα τρομερα γουργουρητα που ηταν και το μονο βραδυ που ακουστηκαν αφου γινοταν ''πολεμος'' πραγμα που ακουσε, ειπε τι να της κανω; καποια κολιτιδα εχει... σε γαστρεντερολογο.... δεν ειπε τιποτα αλλο, ουτε ειπα οτι εγω δε μπορω, πηγαινετε στην αθηνα.... απογοητευτηκα τοσο που ειπα να πεθανω, να τελειωνει αυτο το πραγμα ενω ο αδερφος ελεγε η παθολογος δεν ξερει; μη πω τιποτα... σιγα μην ειχε ειδικοτητα.... ανευθυνη....

αργοτερα εμαθα οτι στο ιδιο νοσοκομειο δεν εβαλαν ασθενοφορο σε ετοιμοθανατο λογω απεργιας και τον εστειλαν να πεθανει στο σπιτι και λιγο μετα χειρουργημενο με κηλη τον εστειλαν επισης στο σπιτι του με δυομιση ωρες δρομο και χωρις παυσιπονη επειδη δεν ειχαν κρεβατι... αυτα μαρτυριες ασθενων.... τι να πω...

γυρισα λιωμα απο τα βραδια που ειχα να κοιμηθω απο τον πονο κι επεσα σε ληθαργο μεχρι που αρισα παλι να ποναω... μερικες μερες αργοτερα ειδα οτι κανενας δε θα καταλαβαινε και ειπα να παω στον ευαγγελισμο αλλα ο πατερας μου επεμεινε να παμε σε ενα γνωστο του παθολογο που ηταν σε διακοπες προκειμενου να με βαλει εκεινος στο νοσοκομειο που δουλευε.... ειπα οτι δε θα καταλαβαινε και ειχα δικιο αφου του ελεγα τα ιδια που ειπα και στη χαλκιδα για να παρω παλι την απαντηση και η πλατη τι δουλεια εχει; με παταγε και πονουσα αριστερα, ειπε οτι δεν ακουγε βορβορυγμους (οντως δεν υπηρχαν ηχοι τοτε) και ας πηγαινα σε ψυχολογο.... τα εβαλα με τους γιατρους ειπε... γιατι αραγε; απο εναν βλαμμενο.... και απο τη χαλκιδαια κατα τα αλλα παθολογο.... δεν ειχε αδικο αλλα ηταν γιατι ταλαιπωρηθηκα...

εφταιξα αλλα οχι τοτε.. απλα πονουσα.... μου ειπε να φαω αλλα μετα χειροτερα.... με χλευασαν ολοι... παλι τα ιδια... δε σου βρηκε τιποτα λεει.... τοτε ενοχληθηκα παρα πολυ και δεν πηγα πουθενα... αλλα εκλαψα πολυ, πονεσα διπλα κι εχασα 4 κιλα σε μια εβδομαδα!!!! μεχρι που αρκετο καιρο αργοτερα πηγα παλι στη χαλκιδα αλλα σε εναν σοβαρο και κατα τα λεγομενα πολλων απο τους κορυφαιους γαστρεντερολογους που πηγαινει και στο mediteraneo, ισως καποιοι να τον ξερετε.... αυτο που ειδα σε αυτον ηταν η ηρεμια του και ενω ακουσε μερικα απο τα πολλα που ειχα να πω και κοιτωντας την παραξενη για εκεινον γαστροσκοπηση ειπε διαροδιαγνωση της νοσου απο τα αλλα με κολονοσκοπηση...

νεες αιματολογικες και εβαλα την πινελια μου για να μη δινω καθε μηνα αιμα λεγοντας για το φυλικο οξυ που τελικα βγηκε 2,5.... οταν το ειδε ο γιατρος ειπε οτι ηταν το μονο που τον ανησυχησε καθως εντοπιζεται στο δωδεκαδαχτυλο.... οποτε και νεα γαστροσκοπηση... ο γιατρος ειναι σοβαρος αλλα λεει οτι δεν ειναι η νοσος καθως θα την εβρισκε στον τελικο ειλεο.... τωρα για κατι αλλο δεν ειναι σιγουρος.... εγω εντελως χαλια και εχω την αισθηση οτι το λεπτο εντερο φλεγμαινει και πιο κατω απο το δωδεκαδαχτυλο... δεν ξερω.. τελικα αυτο που μου χρειαζοταν ηταν ενα μεγαλο νοσοκομειο αμεσα... τοτε που πονουσα...

μονο εκει ισως να εβρισκα την ακρη αλλα μετα απο αυτα που εγιναν με τα νοσοκομεια του νομου και με την κοροιδια ακομα και απο τους δικους μου αρχισα να σπαω τα νευρα των αλλων οπως εκεινοι τα δικα μου... ζω σε κωμοπολη οπου ολοι λενε τα δικα τους... μιλαμε ακομα για απλη ανορεξια και οποιος με βλεπει μου λεει να παω στην ανασα η στο αιγηνητειο κλπ... βαρεθηκα πια.... δεν εχω και ασφαλεια σε λιγες μερες πλεον....

ημουν λιχουδα με τα κιλα μου αλλα τωρα ασε... οτι τρωω το πληρωνω.... σε ζαλισα... καλη συνεχεια γιατι εγω δεν θελω να ειμαι ετσι δε θελω να ζησω με αυτο... ακομα και με το καθαρτικο φουσκωνα και πονουσα....

ευχαριστω για την κατανοηση...
Απάντηση με παράθεση
  #1239  
Παλιά 21-02-13, 01:44
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από chrysoulat Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα αυτο που μου χρειαζοταν ηταν ενα μεγαλο νοσοκομειο αμεσα... τοτε που πονουσα...

μονο εκει ισως να εβρισκα την ακρη αλλα μετα απο αυτα που εγιναν με τα νοσοκομεια του νομου και με την κοροιδια ακομα και απο τους δικους μου αρχισα να σπαω τα νευρα των αλλων οπως εκεινοι τα δικα μου... ζω σε κωμοπολη οπου ολοι λενε τα δικα τους... μιλαμε ακομα για απλη ανορεξια και οποιος με βλεπει μου λεει να παω στην ανασα η στο αιγηνητειο κλπ... βαρεθηκα πια.... δεν εχω και ασφαλεια σε λιγες μερες πλεον....
Καλά τι να σου κάνει ο παθολόγος.. Τίποτα..
Εδώ γαστρεντερολόγοι και δυσκολεύονται να κάνουν σωστή διάγνωση.. Τι να λέμε τώρα.

Πάντως συμφωνώ 100% ότι πρέπει να πας σε μεγάλο νοσοκομείο με εμπειρία σε τέτοια περιστατικά. Στην Εύβοια μπορεί να αποτελείς εξαίρεση και ιατρικό "ανεξήγητο", αλλά στην Αθήνα ή στη Θεσσαλονίκη πχ, αντιμετωπίζουν περιστατικά σαν το δικό σου σε καθημερινή βάση..
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην nightcrawler για αυτό το μήνυμα:
chrysoulat (27-02-13)
  #1240  
Παλιά 21-02-13, 02:39
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αύριο ξεκινάω την προετοιμασία με τα καθαρτικά και μεθαύριο μπαίνω για κολονοσκόπηση.
Ευχηθείτε μου καλό κουράγιο
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
Απάντηση με παράθεση
  #1241  
Παλιά 21-02-13, 03:31
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Chrysoulat και εγω καπως ετσι.Σε νοσοκομειο της Θεσσαλονικης με φλεγμονη στο εντερο (αφου πρωτα ειχα παει σε ενα βλακα παθολογο και μου εδωσε im***για 3 μηνες που ευτυχως δεν πηρα)μετα γαστρεντερ. σε αλλο νοσοκομειο προβλημα στο παχυ πιθανως κρον sal****και βελτιωση μεγαλη.Μετα και εγω μεγαλα προβληματα με ουρολοιμοξεις και αυτο πολλες φορες εκει οφειλεται(αστο ειναι μεγαλη ιστορια).Μου σταματαει την θεραπεια λογω βελτιωσης.Μετα πυρετους,εμετους,πονους γουργουρητα απωλεια κιλων αδυναμια φοβερη αυτος ομως να βλεπ[ει μονο το παχυ εντερο και το στομαχι και να με βγαζει και τρελλη.Κατι που αρχισα να πιστευω και εγω και να τα ριχνω ολα στην ψυχολογια ΛΑΘΟΣ.Ομως ευτυχως ενας χειρουργος (να ειναι καλα ο ανθρωπος) σε αλλο νοσοκομειο παλι (μεσο συγγενη μου που ειναι γιατρος)ειδε με μια απληΑΞΟΝΙΚΗ οτι υπαρχει προβλημα στο λεπτο εντερο κατι που ο αλλος δεν μου εψαχνε.Τελικα οταν με ανελαβαν οι εκει γαστρεντερολογοι πρωσπαθηυσαν με θεραπεια αλλα δυστυχως δεν προλαβα την διατρηση.Αλλα αφου εκανα την επεμβαση (σε αλλο παλι νοσοκομειο)αυτοι διορθωσαν τη διατρηση και τιποτα αλλο(φυσικα μου σωσανε τη ζωη)αλλα το προβλημα στο εντερο να μενει.Αποτελεσμα μεσα σε 4 μηνες προγγραματισμενο χειρουργειο για αφαιρεση τελικου ειλεου.Τωρα ειμαι μια χαρα με την θεραπεια μου φυσικα αφου να σκεφτεισ εβαλα κιλα που προσπαθω να κανω διαιτα για να τα χασωΑΣΤΕΙΟ ΕΤΣΙ.Τωρα ομως εχω κανει και κηλη απο τα χειρουργεια την οποια πρεπει να διορθωσω αλλα ενταξει αυτο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.Παντως ψαξτω με τους γιατρους γιατι πολλοι εχουν μεσανυχτα και την πληρωνουν οι ασθενεις.Σου ευχομαι τα καλυτερα .Αν χρειαστεις παντως κατι απο θεσσαλονικη μην διστασεις.Τωρα τι κανεις?δλδ εργαζεσαι,σπουδαζεις.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
chrysoulat (22-02-13)
  #1242  
Παλιά 22-02-13, 11:02
Nancy G Ο χρήστης Nancy G δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-06-13 21:08
Σταθάκη καλή δύναμη...Βέβαια δεν θα καταλάβεις τίποτα!!!Μόνο το φάρμακο είναι χάλια και το γεγονός ότι θα μείνεις αρκετές ώρες νυστικός!!!Τα περάσαμε πρόσφατα με τον άντρα......Μην μασάτε!!!!Καλή δύναμη!!!

Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αύριο ξεκινάω την προετοιμασία με τα καθαρτικά και μεθαύριο μπαίνω για κολονοσκόπηση.
Ευχηθείτε μου καλό κουράγιο
Απάντηση με παράθεση
  #1243  
Παλιά 22-02-13, 11:04
Nancy G Ο χρήστης Nancy G δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-06-13 21:08
Δυστυχώς η θεραπεία του άντρα δεν είχε αποτελέσματα παρά μόνο παρενεργείες!!!Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι ο συνδιασμός των φαρμάκων αλλά 2 εβδομάδες non stop πονοκέφαλος και μουντάδα...Είναι στις παρενεργείες του ενός χαπιού Σαλ...κ αλλά παλιά έπαιρνε αυτά τα φάρμακα!Σύντομα θα πάμε σε μια γαστρε.. που έχει βοηθήσει πολύ κόσμο...Μήπως κάποιος από εσάς το έχει δοκιμάσει με ομοιοπαθητική??
Απάντηση με παράθεση
  #1244  
Παλιά 22-02-13, 18:43
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nancy G Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς η θεραπεία του άντρα δεν είχε αποτελέσματα παρά μόνο παρενεργείες!!!Δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι ο συνδιασμός των φαρμάκων αλλά 2 εβδομάδες non stop πονοκέφαλος και μουντάδα...Είναι στις παρενεργείες του ενός χαπιού Σαλ...κ αλλά παλιά έπαιρνε αυτά τα φάρμακα!Σύντομα θα πάμε σε μια γαστρε.. που έχει βοηθήσει πολύ κόσμο...Μήπως κάποιος από εσάς το έχει δοκιμάσει με ομοιοπαθητική??
Ομοιοπαθητικη σε κρον και αν ειναι και σε εξαρση ειναι αστειο .
Απάντηση με παράθεση
  #1245  
Παλιά 22-02-13, 20:54
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
Unhappy

Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Chrysoulat και εγω καπως ετσι.Σε νοσοκομειο της Θεσσαλονικης με φλεγμονη στο εντερο (αφου πρωτα ειχα παει σε ενα βλακα παθολογο και μου εδωσε im***για 3 μηνες που ευτυχως δεν πηρα)μετα γαστρεντερ. σε αλλο νοσοκομειο προβλημα στο παχυ πιθανως κρον sal****και βελτιωση μεγαλη.Μετα και εγω μεγαλα προβληματα με ουρολοιμοξεις και αυτο πολλες φορες εκει οφειλεται(αστο ειναι μεγαλη ιστορια).Μου σταματαει την θεραπεια λογω βελτιωσης.Μετα πυρετους,εμετους,πονους γουργουρητα απωλεια κιλων αδυναμια φοβερη αυτος ομως να βλεπ[ει μονο το παχυ εντερο και το στομαχι και να με βγαζει και τρελλη.Κατι που αρχισα να πιστευω και εγω και να τα ριχνω ολα στην ψυχολογια ΛΑΘΟΣ.Ομως ευτυχως ενας χειρουργος (να ειναι καλα ο ανθρωπος) σε αλλο νοσοκομειο παλι (μεσο συγγενη μου που ειναι γιατρος)ειδε με μια απληΑΞΟΝΙΚΗ οτι υπαρχει προβλημα στο λεπτο εντερο κατι που ο αλλος δεν μου εψαχνε.Τελικα οταν με ανελαβαν οι εκει γαστρεντερολογοι πρωσπαθηυσαν με θεραπεια αλλα δυστυχως δεν προλαβα την διατρηση.Αλλα αφου εκανα την επεμβαση (σε αλλο παλι νοσοκομειο)αυτοι διορθωσαν τη διατρηση και τιποτα αλλο(φυσικα μου σωσανε τη ζωη)αλλα το προβλημα στο εντερο να μενει.Αποτελεσμα μεσα σε 4 μηνες προγγραματισμενο χειρουργειο για αφαιρεση τελικου ειλεου.Τωρα ειμαι μια χαρα με την θεραπεια μου φυσικα αφου να σκεφτεισ εβαλα κιλα που προσπαθω να κανω διαιτα για να τα χασωΑΣΤΕΙΟ ΕΤΣΙ.Τωρα ομως εχω κανει και κηλη απο τα χειρουργεια την οποια πρεπει να διορθωσω αλλα ενταξει αυτο δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.Παντως ψαξτω με τους γιατρους γιατι πολλοι εχουν μεσανυχτα και την πληρωνουν οι ασθενεις.Σου ευχομαι τα καλυτερα .Αν χρειαστεις παντως κατι απο θεσσαλονικη μην διστασεις.Τωρα τι κανεις?δλδ εργαζεσαι,σπουδαζεις.
ειμαι ανεργη και δυστυχως σε λιγες μερες χωρις ασφαλεια..... συζητησαμε πολλες φορες για νοσοκομειο αλλα αφου δε με κρατησαν η παρεπεμψαν απο χαλκιδα εστω και δια λογου.... αστο... ολοι με τη νευρικη ανορεξια ενω συνεχιζα να ποναω και να μη μπορω να παρω τα ποδια μου... ειπα οκ οτι πειτε.... ειχαν συμμαχο τις αιματος, την αγροτικη που με ξαποστειλε με ακτινογραφια με λαθος ημερομηνια κι εναν παθολογο κλπ αυτα που εζησα δεν υπαρχουν.... δεν εχουν γινει ουτε στην τιβι... βλεπεις ειχα μπλεξει και με κατι αλλο πιο μπροστα που ουτε περασε αλλα κατα τα αλλα τρελη... τι να πει και ο γαστρεντερολογος που δε με ειδε στα μεγαλα χαλια μου μονο ενα αδυνατο πλασμα ειδε... πεισμωσα, φοβηθηκα οπως θελεις πες το μετα απο τοσο κυκλο αλλα ακομα ηχει στα αυτια μου κρον...... ναι ηταν κρον που λεει ο αδερφος μου απο τον αυγουστο... και να φανταστεις οτι με εβλεπε να χτυπιεμαι πανω στο κρεββατι... εχω ζηλια λεει.... αν ειναι δυνατον.... τωρα χωρις ασφαλεια αλλα και χωρις αποδειξεις απογοητευομαι καθως οτι νιωθω ειναι τελειως σπλαχνικο πια.... σε ευχαριστω πολυ.... ολοι εσεις εδω μεσα με αντιμετωπισατε σαν πονεμενο και οχι τρελο ατομο... μονο αυτος που ποναει καταλαβαινει... μερικες φορες αναρωτιεμαι πως επαιξαν με τον πονο μου τοσο γιατροι οσο και οι δικοι μου αν και ο πατερας μου ειχε πει στον αδερφο 2 φορες:σε νοσοκομειο για αξονικη... αλλα ατυχησα μια με τη χαλκιδα και δευτερη αντι για αθηνα σε νευρολογο και παει λεγοντας.... ενω λεγαμε για ευαγγελισμο η ιπποκρατειο αλλα χωρις μεσον δεν... ακουσα την κουβεντα παμε κι εγω η ηλιθια νομιζα οτι θα πηγαιναμε σε νοσοκομειακο γιατρο οποτε πολυ αργοτερα κληθηκα να αποδειξω αν ειναι φλεγμονες σε κολονοσκοπηση αλλα δεν.... τι να λεω συνεχεια σας κουρασα... παντως περιπτωση ασθενους που ενω υποφερει δεν τολμαει να παει σε νοσοκομειο μετα απο αυτα που περασε δεν υπαρχει....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:55.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.