Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1141  
Παλιά 13-01-13, 10:39
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από GreekPowers Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και παλι σε ολη την παρεα,εκανα μαγνητικη εντερογραφεια και εδειξε:εικονα χρονιων εντοπισεων νοσου κροουν περιφερικα 50 εκατοστα του ειλεου με στενωσεις και ηπιες προστενωτικες διατασεις.συνοδα ηπια στοιχεια ενεργου φλεγμονης στο επιπεδο της ειλεοτυφλικης βαλβιδας.παρουσια σιρυγγιου με αστεροειδη μορφολογια και επεκταση στην ειλεοτυφλικη βαλβιδα,το κατωτερο ανιον,ελικα του τελικου ειλεου το τυφλο και την σκωληκοειδη αποφυση.

Μιλησα με τον γιατρο και περιμενω απο μερα σε μερα να με καλεσει για το χειρουργειο.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ SASA1 για τα καλα σου λογια και ευχομαι τα καλυτερα για ολους μας.

θα ηθελα να μου πεις η αναρωσση αν σε ταλαιπωρησε αρκετα γιατι οσο το σκεφτομαι και γραφω τωρα με εχει λουσει κρυος ιδρωτας και επισης μετα απο ποσο καιρο πηρες τα πανω σου.

smarnel Εύχομαι η δοκιμασία που περνάς να είναι η τελευταία και το μέλλον να σου χαρίσει υγεία και ευτυχία.
Καλημερα.Ενταξει λιγες μερες εχεις μια ταλαιπωρια αλλα δεν συγρινεται τουλαχιστον σε εμενα ολα αυτα που ειχα.Να εισαι βεβαιος οτι το προγραματισμενο χειρουργειο ειναι πολυ καλυτερο απο το αιφνιδιο.Ετσι ομως οπως ειμαι τωρα(και για οσο καιρο θα ειμαι) δεν συγκρινεται με τιποτα.Λοιπον κανε το χειρουργειο σου καιΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Υ.Γ.ΤΑ πανω μου τα πηρα γρηγορα ετρωγα και εβαλα κιλα τοσα που τωρα προσπαθω να κανω διαιτα.Αυτο φυσικα ειναι το αστειο της υποθεσης γιατι κρον και διαιτα αδυνατισματος δεν συμβαδιζουν.Αυτο μονο που πρεπει να προσεχεις μεταειναι τα βαρη γιατι εγω επαθα κηλη κατι πολυ συνυθισμενο μεταχειρουργικα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sasa1 : 13-01-13 στις 10:50
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
GreekPowers (13-01-13)
  #1142  
Παλιά 13-01-13, 14:58
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Arwen Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά, παρακαλω αν γνωρίζει κάποιος πληροφορίες για το slip*** el** ας μου πει... Ξέρω πως το ανέφερα και πιο πάνω, αλλά θέλω να τα δοκιμάσω και ήθελα να μου πει κάποιος, επειδή είδα ότι ορισμένοι το έχουν δοκιμάσει και έχουν δει αποτελέσματα.... Με συγχωρείτε αν γίνομαι κουραστική..
Arwen, έχω πάρει σλιπερυ ελμ, χωρίς να δω -έχω να ομολογήσω- ιδιαίτερα αποτελέσματα. Το πουλάνε σε καταστήματα με βιλολογικά προϊόντα και είδη υγιεινής διατροφής. Βέβαια σε ένα βιβλίο διατροφής για τη νόσο κρον που έχω διαβάσει, το θεωρεί απαγορευμένο για τη νόσο.
Απάντηση με παράθεση
  #1143  
Παλιά 13-01-13, 18:49
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
Arwen, έχω πάρει σλιπερυ ελμ, χωρίς να δω -έχω να ομολογήσω- ιδιαίτερα αποτελέσματα. Το πουλάνε σε καταστήματα με βιλολογικά προϊόντα και είδη υγιεινής διατροφής. Βέβαια σε ένα βιβλίο διατροφής για τη νόσο κρον που έχω διαβάσει, το θεωρεί απαγορευμένο για τη νόσο.
Ααα.. Έβλεπα πολλούς που το πήραν και λέγαν για καλά αποτελέσματα.. θεώρησα πως ισχύουν... Και είπα μήπως ήταν το τυχερό μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1144  
Παλιά 15-01-13, 21:52
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
τι να σου πω... δοκίμασέ το. είναι ανάλογα τι νοσο έχεις μέτρια, βαριά κλπ. μπορεί να σε βοηθήσει αν δεν είσαι πολύ σοβαρά
Απάντηση με παράθεση
  #1145  
Παλιά 16-01-13, 01:19
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
τι να σου πω... δοκίμασέ το. είναι ανάλογα τι νοσο έχεις μέτρια, βαριά κλπ. μπορεί να σε βοηθήσει αν δεν είσαι πολύ σοβαρά
Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
Απάντηση με παράθεση
  #1146  
Παλιά 16-01-13, 10:37
marialenaaaa
Guest
 

γεια σας....ειμαι η μαρια....!εδω και λιγες μερες ο συντροφος μου παρουσιασε τη νοσο αυτη!εκανε επεμβαση αλλα ποναει πολυ και ανεβαζει πυρετο....ο γιατρος που τον παρακολουθει ειπε πωσ ο πυρετοσ δεν ειναι καλο σημαδι και πωσ θα πρεπει να κανει εισαγωγη και παλι στο νοσοκομειο....ειμαι διπλα του συνεχεια κ προσπαθω να μν του δειχνω οτι φοβαμαι αλλα η αληθεια ειναι πωσ φοβαμαι παρα μα παρα πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #1147  
Παλιά 16-01-13, 19:45
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από marialenaaaa Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας....ειμαι η μαρια....!εδω και λιγες μερες ο συντροφος μου παρουσιασε τη νοσο αυτη!εκανε επεμβαση αλλα ποναει πολυ και ανεβαζει πυρετο....ο γιατρος που τον παρακολουθει ειπε πωσ ο πυρετοσ δεν ειναι καλο σημαδι και πωσ θα πρεπει να κανει εισαγωγη και παλι στο νοσοκομειο....ειμαι διπλα του συνεχεια κ προσπαθω να μν του δειχνω οτι φοβαμαι αλλα η αληθεια ειναι πωσ φοβαμαι παρα μα παρα πολυ!
Kαλησπερα.Βασικα οφοβος δεν βοηθαει αν και ειναι απολυτα φυσιολογικος.Δεν διευκρηνιζεις τι χειρουργειο εκανε και πριν απο ποσο καιρο.Οπως και να εχει παντως ακολουθηστε τις οδηγιες του γιατρου.Σας ευχομαι τα καλυτερα οΘΕΟΣ μαζι σας.
Απάντηση με παράθεση
  #1148  
Παλιά 19-01-13, 11:24
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
http://www.youtube.com/watch?v=gj1xYgbp9ms

βαθιά πληγή, παλιά πληγή, μονάκριβη δική μου
την ξεριζώνω απ'την καρδιά, φυτρωνει στην αυλή μου

Ανθίζει καταχείμωνο, που οι φωνές κοπάζουν
έχει τη φυλλωσιά πυκνή, και νύχια που χαράζουν

Μαραίνεται απ’ το γέλιο μου, πίνει απ’ τα δάκρυα μου
έρχεται στις παρέες μου , και κλέβει τη μιλιά μου
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην katarina για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (19-01-13)
  #1149  
Παλιά 23-01-13, 18:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Είναι κάποιος/α από Θεσσαλονίκη που παίρνει salof***k ή Bud*****k;;
Έχω κάτι περίσσια που μου 'χουν μείνει απο παλιά (δεν έχουν λήξει ακόμα), τα δίνω σε όποιον τα χρειάζεται.
Απάντηση με παράθεση
  #1150  
Παλιά 23-01-13, 19:18
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι κάποιος/α από Θεσσαλονίκη που παίρνει salof***k ή Bud*****k;;
Έχω κάτι περίσσια που μου 'χουν μείνει απο παλιά (δεν έχουν λήξει ακόμα), τα δίνω σε όποιον τα χρειάζεται.
ωραίος ..!!!
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
  #1151  
Παλιά 25-01-13, 18:59
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας παιδια!ελπιζω να ειστε ολοι καλα!εγω απο θεμα crohn σταθερα καλα εφ οσον περνω τα φαρμακακια μου παντα!αλλα με εχει πιασει ενα ανγχος με ενα αλλο θεμα υγεις που αντιμετωπιζω την παροξυσμικη υπερκοιλιακη ταχυκαρδια την εχω χρονια και ευτυχως υπαρχει τροπος να θεραπευτω απο αυτην κατα το 95% απλα με τρομαζει ο τροπος.. ειναι το ablation αν ξερει κανεις..δλδ καυτηριασμος σε αυτο το νευρο που προκαλει την ταχυκαρδια!το θετικο ειναι οτι υπαρχει τροπος αλλα η διαδικασια ειναι σαν της στεφανιογραφιας!!πολλα ειπα χαχαχα απλα ηθελα να το πω σε εσας επειδη γνωριζετε απο καποια προβληματακια υγειας!ευχαριστω!ααα και αν ξερει κατι καποιος πανω σ αυτο ας στειλει!
Απάντηση με παράθεση
  #1152  
Παλιά 26-01-13, 00:46
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-02-13 00:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπέρα!Μπήκα καταλάθος κ διάβασα τα ποστ που εγραψα πριν 2 χρόνια κ ειλικρινά δε θυμάμαι τίποτα!Γιατι είμαι καλά!Εδώ κ περίπου δυο χρόνια είμαι καλά!Απο άποψη έξαρσης ετσι;Γιατι κατα τα άλλα το μόνιμο αγχος μου ειναι να μην την πατησω!Καπνίζω σαν τσιμινιέρα αλλα τα χαπια χαπια! Ευχομαι να ειστε ολοι καλα!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Simone26 για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (26-01-13)
  #1153  
Παλιά 26-01-13, 18:05
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
gnwrizei kapoios kapoio skeyasma poy einai katalilo gia thn krohn na pairneis kila diladi kapoia proteini katharh poy na thn dexetai to entero?
Απάντηση με παράθεση
  #1154  
Παλιά 26-01-13, 19:08
Simone26 Ο χρήστης Simone26 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-02-13 00:05
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Γνωριζετε καποιον που να χει ψαξει το θεμα της αναπηριας;Εγω που εχω τη νοσο 2 χρονια αλλα παιρνω αζα κ ειναι υπο ελεγχο,μπορω να παρω ποσοστο αναπηριας ικανο ωστε να μου χρησιμευσει σε κατι;
Απάντηση με παράθεση
  #1155  
Παλιά 26-01-13, 20:26
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
gnwrizei kapoios kapoio skeyasma poy einai katalilo gia thn krohn na pairneis kila diladi kapoia proteini katharh poy na thn dexetai to entero?
Καλησπερα.Paulos εγω προσπαθω να χασω κιλα.Μετα τα χειρουργεια εχει ανοιξει η ορεξη και δεν μπορω να σταματησω να τρωω αλλα ασ μην ειμαι γκρινιαρα.Καλυτερα χοντρη παρα αρωστη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:30.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.