Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #331  
Παλιά 11-08-11, 12:24
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
exei dokimasei kaneis BALERIANA gia xalarotiko?
mporei na sindiastei me azathioprini kai kortizoni ?
mipos prokalesei eksarsi?
parenergies exei???
opoios exei empiria h gnomi toy einai politimi opos kai olon sas
eyxaristo
Απάντηση με παράθεση
  #332  
Παλιά 11-08-11, 17:49
ELIN Ο χρήστης ELIN δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-12 22:09
Smile

Αρχική Δημοσίευση από Elli84 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστώ πολύ Gabriel Knight!Eύχομαι να το γλιτώσω αλλα ακόμα κι αν χρειαστεί να το κάνω ελπίζω να είμαι στους τυχερούς που θα με αφήσει ήσυχη για καιρό(πολλά πολλά χρόνια ελπίζω)!!Αυτοι οι 2 γνωστοί σου χειρουργήθηκαν λόγω στένωσης??Προς το παρόν πάντως πρέπει να λύσω το μυστηρίο με τον πυρετό,για πέμπτη μέρα μέχρι 38 περίπου χώρις κανένα αλλο ενόχλημα....Ελεος,θα μας τρελάνει αυτη η πάθηση στο τέλος!!!
Γεια σου ELLI είμαι η elin , το πρόβλημα που έχεις το είχα πριν τρεις μήνες , εμενα βεβαια διεγνωσαν πως είναι crohn μετα το χειρουργειο.Εν πασει περιπτωση αφοτου έκανα το χειρουργείο εδω και 2μηνες είμαι μια χαρα.Σήμερα κιολας εκανα κωλονοσκοπηση και όλα μια χαρα. Εγω είχα πυρετό ΄όπως εσύ και με εβαλαν στο χειρουργειο και είδαν ότι ο τελικός ειλεός ήταν φραγμένος σχεδον 100% ευτυχώς που μπήκα χειρουργείο γιατι θα είχα άλλα.Βεβαια η κάθε περιπτωση ειναι ξεχωριστή , μην αγχώνεσαι και να ακολουθεις τις οδηγιες που σου δίνουν. Παντως πριν μπω χειρουργείο που είχα έξαρση νοσηλευτικά μια εβδομαδα στο νοσοκομείο με ενδοφλέβια αντιβιωση και μου έπεσε ο πυρετός.(εκει υποψιαστηκαν και τη νόσο)
Ελπίζω να είσαι καλυτερα και να σκεφτεσαι θετικά μόνο έτσι θα είσαι νικήτρια , περαστικά σου.
Απάντηση με παράθεση
  #333  
Παλιά 12-08-11, 15:40
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
nightcrawler thanks....Αλλα θελω και απο τους υπολοιπους που το δοκιμασαν να μου πουν την γνωμη τους,γιατι εχω ενα προβληματακι στο θεμα της γευσης...Οσο για το ''φλωροι'' πρεπει να βρεις μια καινουργια λεξη για μενα γιατι για να πιω κατι που δεν μαρεσει δεν μπορεις να φανταστεις τι βαζω.......!
Πολύ νόστιμο σα μιλκ σέικ ή παγωτό ή με δημητριακά, ογιος μου πίνει αρκετό.Τα ταμεία το δικαιολογούν.Αν θες πληροφορίες να σου γράψω.Περαστικά!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #334  
Παλιά 12-08-11, 23:27
ELIN Ο χρήστης ELIN δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-03-12 22:09
Kαλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω όταν κάνετε κολονοσκοπηση είστε σε απλη μέθη δηλ. τα καταλαβαίνετε όλα ή σας κοιμίζουν και δεν καταλαβαίνετε τίποτα .
Σας ρωταω γιατί δύο φορες που έκανα σε ένα δημοσιο νοσοκομείο τα είδα όλα.
Απάντηση με παράθεση
  #335  
Παλιά 13-08-11, 00:50
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτος ειναι ο λογος που δεν παρακολουθουμαι πλεον απο τον ευαγγελισμο ανκαι εχει πολυ καλους γιατρους. Εκανα παντα εκει τις κολονοσκοπησεις και τις γαστροσκοπησεις με μεθη και τα εβλεπα ολα.
Πλεον τις κανω στο Μετροπολιταν με ολικη ναρκωση καιτις δυο μαζι ταυτοχρονα και δεν καταλαβαινω τιποτα.
Πληρωνω 700 ευρω και για τις δυο με τις βιοψιες και τηναμοιβη τουγιατρου αλλα νοιωθεις ανθρωπος. Το ξερω ειναι μεγαλο κοστος αλλα δεν αντεχονται οι εξετασεις αυτες με μεθη ειδικα η γαστροσκοπιση για μενα.
Παντως ηολικη ναρκωση θελει και πολυ εμπειρο γιατρο γιατι μπορει να παθεις και ζημια λογω του οτι δεν αντιδρας αν κανει λαθος ο γιατρος.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gabriel_Knight για αυτό το μήνυμα:
ELIN (17-08-11)
  #336  
Παλιά 13-08-11, 02:42
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ?
Απάντηση με παράθεση
  #337  
Παλιά 13-08-11, 09:38
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Δυστυχως οχι
Απάντηση με παράθεση
  #338  
Παλιά 13-08-11, 11:42
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ GABRIEL NIGHT.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ.ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΟ.ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?
Απάντηση με παράθεση
  #339  
Παλιά 13-08-11, 11:47
agrampeli 219 Ο χρήστης agrampeli 219 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 15:34
Η διαθεσή μου τώρα:
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΙΣΗ ΣΥΝ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 2500 ΕΥΡΩ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1000 ΚΑΤΙ
Απάντηση με παράθεση
  #340  
Παλιά 13-08-11, 15:56
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπέρα στην παρέα...
Τρεις διάρροιες σήμερα.... και τη Δευτέρα φεύγω για Ρώμη.. όχι θα κάτσω να σκάσω.....
Bye...
__________________
Και όποιος πει κακό για μας, να του βγει το μάτι σα λουκουμάς....
Απάντηση με παράθεση
  #341  
Παλιά 13-08-11, 16:14
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από agrampeli 219 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ GABRIEL NIGHT.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ.ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΟ.ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?
Στο γιο μου έκαναν ολική σε δημόσιο νοσοκομείο της επαρχίας.Ίσως γιατί ήταν μικρός.
Απάντηση με παράθεση
  #342  
Παλιά 13-08-11, 16:18
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα στην παρέα...
Τρεις διάρροιες σήμερα.... και τη Δευτέρα φεύγω για Ρώμη.. όχι θα κάτσω να σκάσω.....
Bye...
Κάνε για όλους μας μια ευχή στη φοντάνα ντι Τρέβι.Είμαι σίγουρη θα περάσεις υπέροχα.
Απάντηση με παράθεση
  #343  
Παλιά 13-08-11, 16:22
Haris Ο χρήστης Haris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-01-12 21:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Να σας ρωτήσω κάτι.Ο γιος μου έχει συνάχι.Μια ίωση μπορεί να πυροδοτήσει τη νόσο;
Απάντηση με παράθεση
  #344  
Παλιά 13-08-11, 16:26
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Agrampeli
Δες μηπως εχουναλλαξει τα πραγματα στο Ευαγγελισμο τατελευταια πεντε χρονια που δεν παω εκει.
Παντως 2500 ειναι παρα πολλα χρηματα για τις εξετασεις.
Δεν καταλαβα γιατι θελει χαρτι για το πανεπιστημιο?
Παντως πρεπει να χαλαρωσεις γιατι εσυ πρεπει να της δωσεις κουραγιο.
Επισης πρεπει να δεις αν το κλιμα μεσα στηνοικογενεια σας ειναι αυτο που πρεπει.
Συγνωμη που το γραφω αυτο αλλα επειδη κανενας εδω μεσα δεν εχει γραψει για το πωςμεγαλωσε αν ρωτησεις θα δεις οτι ολο και καποια προβληματα σχεσεων θα υπαρχουν.
Παντως εκτος απο εμας που εχουμε τηννοσο θελουν ψυχολογικη υποστηριξη και οι γονεις των παιδιων πουπασχουν.
Το γραφω καθαρα φιλικα χωρις να θελω να θιξω κανεναν.
Απάντηση με παράθεση
  #345  
Παλιά 13-08-11, 16:29
Gabriel_Knight Ο χρήστης Gabriel_Knight δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-13 11:27
Η διαθεσή μου τώρα:
Harris
Συνηθως μια ιωση δεν φερνει εξαρση. Εξαρταται βεβαια παντα απο τηναγωγη που ακολουθεις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 (0 μέλη και 8 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:21.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.