Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1096  
Παλιά 21-12-12, 11:38
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα τα σχετικά links. Αλλά τι σημαίνει πρακτικά ποσοστό αναπηρίας π.χ 20%???
Πρακτικά;
Τίποτα....το πολύ πολύ αν θα σε βοηθούσε σε καμμιά προκύρηξη για δουλειά...
Απάντηση με παράθεση
  #1097  
Παλιά 21-12-12, 11:50
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
επαθα ''οστεωνεκρωση στο ισχυο μου'', δεν ακουγεται και πολυ ωραιο εεεε.......ΟΝΤΩΣ ,αλλα βλεπετε δεν μπορω να στεναχορηθω γιατι να μην επιβαρυνω το εντερο μου...Οπότε οσοι απο εσας περνετε ή περνατε για εστω και μικρο διαστημα κορτιζονη να περνετε θεραπεια για τα κοκαλα....ΜΗΝ ΤΟ ΑΜΕΛΕΙΤΕ....Να επιμένεται τον γαστρεντερολογο σας να σας δωσει και αν λεει ''δεν χρειαζετε ή οτι ειναι μικρο χρονικο διαστημα ,δεν θα παθεις και τπτ'', μην τον ακουτε...πατε στην αναγκη εστω και μονοι σας σε εναν ορθοπεδικο.
Γεια σου Elli και καλό κουράγιο!
Μπορείς να μας πεις τι είναι περίπου η οστεονέκρωση;
Δλδ τι συμπτώματα είχες και πως το κατάλαβες.
Απάντηση με παράθεση
  #1098  
Παλιά 21-12-12, 12:50
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρακτικά;
Τίποτα....το πολύ πολύ αν θα σε βοηθούσε σε καμμιά προκύρηξη για δουλειά...
Δηλαδή όλοι εσείς που ταλαιπωρήστε τόοοοσα χρόνια, δεν παίρνετε ούτε καν κάποιο επίδομα, κάποια βοήθεια????????????? Ήμαρτον!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1099  
Παλιά 21-12-12, 13:01
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλησπερα.Αποτι ξερω περνας καθε χρονο επιτροπη.Παντως δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εγω την εχασα την δουλεια μου.Να πω ομως την αληθεια δεν θα μπορουσα να δουλεψω.Αυτα που λεμε ειναι ολα σχετικα γιατι η νοσος στον καθενα ειναι διαφορετικη.ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΩΓΙΑ καιολα θα ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
Λυπάμαι για τη δουλειά σου, ειλικρινά! Ελπίζω τουλάχιστον να παίρνεις κάοιο επίδομα λόγω ασθένειας!!!
Απάντηση με παράθεση
  #1100  
Παλιά 21-12-12, 19:16
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι για τη δουλειά σου, ειλικρινά! Ελπίζω τουλάχιστον να παίρνεις κάοιο επίδομα λόγω ασθένειας!!!
Καλησπερα.Ενταξει μωρε εχει περασει καιρος το εχω ξεπερασει αν και η εργασια ειναι η καλυτερη ψυχωθεραπεια.Οσο για επιδομα κατεθεσα τα χαρτια μου για αναπηρικη συνταξη και περιμενω το ποσοστο αναπηριας μετα τις γιορτες.
Απάντηση με παράθεση
  #1101  
Παλιά 21-12-12, 19:22
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Ενταξει μωρε εχει περασει καιρος το εχω ξεπερασει αν και η εργασια ειναι η καλυτερη ψυχωθεραπεια.Οσο για επιδομα κατεθεσα τα χαρτια μου για αναπηρικη συνταξη και περιμενω το ποσοστο αναπηριας μετα τις γιορτες.
Πολύ και καλή τύχη!!!
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to spiva74 For This Useful Post:
sasa1 (21-12-12), Stamatina (27-12-12)
  #1102  
Παλιά 24-12-12, 13:06
chrysoulat Ο χρήστης chrysoulat δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-09-15 01:09
παιδια καλα χριστουγεννα!
μην ασχολειστε με οτι και κυριως οποιον σας χαλαει γιατι εγω ενω ημουν ετοιμη να παω για τα τελευταια ψωνια και να παω μια βολτα το απογευμα τσακωθηκα με τους δικους μου επειδη ο αδερφος εκαψε μια εξεταση (ακτινα) που ειχα απο το καλοκαιρι με λαθος ημερομηνια απο το νοσοκομειο, πραγμα το οποιο ειδα αργοτερα κι αναρωτηθηκα ... την εκαψε επειδη του ειπα οτι που ησουν μαζι δες τι γραφει και οχι να με λες τρελη.... εγω απο τοτε περασα τα χιλια βασανα και πολυ πονο αλλα ημουν λεει τρελη επειδη με εδιωξαν απο το νοσοκομειο.... τι να πω... δεν ξερω αν ειναι κρον αλλα κατι γινεται...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην chrysoulat για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (29-12-12)
  #1103  
Παλιά 24-12-12, 20:16
zintan Ο χρήστης zintan δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-13 14:34
Η διαθεσή μου τώρα:
...πριν ενα χρονο περιπου η κατασταση της υγειας μου εφτασε στο αναποφεκτο τελικο σταδιο του χειρουργειου...πραγματικα ειχα εγκαταλειψει τα παντα...το οτι απο αυτες τις μερες και μετα αρχισαν ολα να πηγενουν απο το καλο στο καλυτερο...οφειλετε σε ενα πολυ πολυ μεγαλο ποσοστο σε ολους εσας με την θετικη ενεργεια που μου στειλατε κανατε την νεραιδα να με αγγιξει με το ραβδι της και να λεω σημερα οτι ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...αυτο σας το χρωσταω και το λιγοτερο που μπορω να κανω ειναι να σας το πω και να στειλω και την δικη θετικη ενεργεια για να φερει και σε εσας την δικη σας νεραιδα... (πολυ παραμυθενιο αλλα χριστουγεννα εχουμε...) χρονια πολλα σε ολους μεσα απο την καρδια μου ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ...(σας το χρωσταγα αυτο...)
Απάντηση με παράθεση
The Following 3 Users Say Thank You to zintan For This Useful Post:
sasa1 (29-12-12), Stamatina (27-12-12), Xenios (07-01-13)
  #1104  
Παλιά 24-12-12, 22:20
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδια ευχομαι σε ολους Καλα Χριστουγενα με υγεια και ευτυχια.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to sasa1 For This Useful Post:
chrysoulat (25-12-12), Stamatina (27-12-12)
  #1105  
Παλιά 27-12-12, 16:40
Stamatina Ο χρήστης Stamatina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-07-16 15:58
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλες γιορτες φιλαρακια μου. Μακαρι ο νεος χρονος να φερει το πιο ομορφο νεο για ολους. Μακαρι να φερει χαμογελα ευτυχιας, αναπαντεχες υπεροχες εκπληξεις. Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! Δεν εχει σημασια πως φυσαει ο ανεμος. Σημασια εχει πως σηκωνουμε τα πανια μας. Αν και.... κατι μου λεει οτι το νεο ετος θα φυσαει ουριος!!! Φιλια σε ολους.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Stamatina για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (28-12-12)
  #1106  
Παλιά 27-12-12, 19:17
FotisG Ο χρήστης FotisG δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-12-12 21:39
Καλησπερα,εχω την νοσο 6 χρονια περιπου.Ηθελα να ρωτησω τι συμβαινει οταν εχετε εξαρση?κ γιατι γινετε χειρουργιο?Αν κοπει το κομματι που εχει την φλεγμονη συνεχιζουμε να εχουμε την νοσο?το οτι πηγαινω 4-5 φορες τουαλετα ειναι ψυχολογικο η ωφειλεται στην νοσο?
Απάντηση με παράθεση
  #1107  
Παλιά 28-12-12, 22:45
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από FotisG Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,εχω την νοσο 6 χρονια περιπου.Ηθελα να ρωτησω τι συμβαινει οταν εχετε εξαρση?κ γιατι γινετε χειρουργιο?Αν κοπει το κομματι που εχει την φλεγμονη συνεχιζουμε να εχουμε την νοσο?το οτι πηγαινω 4-5 φορες τουαλετα ειναι ψυχολογικο η ωφειλεται στην νοσο?
Kαλησπερα και χρονια πολλα.Οταν εχεις εξαρση εχεις συνηθως διαροιες πονους εμετους πυρετους αναλογα στον καθενα. Οσο για το χειρουργειο γινεται για καποιες επιπλοκες της νοσου οπως διατρηση,στενωση κ.αλ.(εγω εχω κανει δυο και ενα περιεδρικο αποστημα).Η νοσος δεν περναει απλα ηρεμει.Το να πηγαινεις πεντε και εξι φορες στην τουαλετα προφανως οφειλεται στη νοσο.Παντως για ολα αυτα πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου.
Απάντηση με παράθεση
  #1108  
Παλιά 29-12-12, 17:23
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Παιδια καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω με την διατροφη τι κανετε?Εγω παντως επειδη ειμαι καλα δλδ δεν ποναω το εχω ψιλοξεσκησει.Φοβαμαι οτι θα την πληρωσω γιατι η βιοψια της κολονοσκοπησης εδειξε οτι η νοσος ειναι ενεργη αλλα εγω αισθανομαι καλα αν εξαιρεσω τις διαροιες.
Απάντηση με παράθεση
  #1109  
Παλιά 30-12-12, 01:00
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από paulos Εμφάνιση μηνυμάτων
KATERINA TO ***** MHN TO DIAKOPTEIS OSO PAIRNEIS AYTO THA EISAI TERMA KALA KAI DEN EINAI APO TA FYTIKA OMOIOPATHITIKI P EISAI KALA. TO HUMIRA EINAI OTI KALYTERO OSO GIA THS PARENERGEIES EXEIS PIO POLLES PITHANOTITES AN STAMATHSEIS TO **** NA PATHEIS KATI PARA AN DEN TO STAMATHSEIS
Φίλε Παύλο δεν είπα ότι είμαι καλά χάρη στην ομοιοπαθητική. Δεν αμφιβάλλω ότι το χιουμίρα "μας κάνει καλά" με την έννοια ότι σταματάει τα συμπτώματα. Αλλά πώς μπορείς να αγνοείς πόσο τραγικές συνέπειες έχει η χορήγηση αυτών των φαράκων;;; Έχεις την εντύπωση ότι είναι ακίνδυνα; ρίξε μια ματιά στο χαρτάκι με τις παρενέργειες... υπάρχουν περιπτώσεις ατόμων που χουν πάθει καρκίνο και σκλήρυνση κατά πλάκας από το εν λόγω φάρμακο.... Μπορεί και να υπερβάλλω, αλλά φοβάμαι πολύ.
Απάντηση με παράθεση
  #1110  
Παλιά 30-12-12, 10:07
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημέρα,
πριν ξεκινήσω το R** ο γιατρός με έβαλε και υπέγραψα πρωτόκολλο που έλεγε ότι μου αναλύθηκαν όλες οι παράμετροι της θεραπείας και ότι κατανοώ τις τυχόν παρενέργειες του φαρμάκου....
Θα το έβαζα και εδώ για να το διαβάσετε και εσείς αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται....
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:22.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.