Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1081  
Παλιά 18-12-12, 22:43
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
spiva74 καλωσηρθες στην παρεα.Εμενα οταν μου διαγνωστηκε η νοσος την γνωριζα αρκετα καλα απο ενα φιλο μου που επασχε Παρολα αυτα οταν συμβαινει σε εσενα την τρως την ψυχρωλουσια.Οσο για το νοσοκομειο που ρωτας εκανα εισαγωγες στην εξαρση για ενδοφλεβια αγωγη και οταν χρειαστηκα χειρουργειο αλλα ενταξει ολα Ο.Κ.Για την επιτροπη χρειαζονται οι γνωματευσεις απο νοσοκομειο καθως και ολες οι εξετασεις σου τα καταθετεις στο Ι.Κ.Α. και σοθ βγαζουν το ποσοστο αναπηριας.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (19-12-12)
  #1082  
Παλιά 19-12-12, 10:00
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Καλημέρα Sasa1 και σ΄ευχαριστώ! Οι γνωματεύσεις και ό,τι σχετικό χαρτί θα πρέπει να είναι μόνο από δημόσιο νοσοκομείο, γιατί μάλλον θα καταλήξω στη γιατρό του ιδιωτικού.
Απάντηση με παράθεση
  #1083  
Παλιά 19-12-12, 14:58
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Sasa1 και σ΄ευχαριστώ! Οι γνωματεύσεις και ό,τι σχετικό χαρτί θα πρέπει να είναι μόνο από δημόσιο νοσοκομείο, γιατί μάλλον θα καταλήξω στη γιατρό του ιδιωτικού.
Καλησπερα.Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να ειναι δημοσιου νοσοκομειου αυτο βεβαια μπορεις να το ρωτησεις.Η γνωμη μου ειναι ομως οτι για την νοσο καλο ειναι να παρακολουθησε σε νοσοκομειο εκτος αν εισαι αρκετα ευκαταστατη γιατι μπορει καποια στιγμη να χρειαστεις παιρετερω παρακολουθηση.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (19-12-12)
  #1084  
Παλιά 19-12-12, 19:46
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!
Μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο σχετικά με το θέμα των νοσοκομείων? Κάθε πότε και για ποιούς λόγους απαιτείται νοσηλεία ή προσέλευση στο νοσοκομείο? (πέραν των κολονοσκοπήσεων που μου είπαν ότι γίνεται μία κάθε χρόνο) Και σχετικά με τα ποσοστά αναπηρίας. Για να περάσεις επιτροπή και να σου καθορίσουν το ποσοστό τι χαρτιά χρειάζεται να προσκομίσω?
Δεν είναι για όλους το ίδιο. Εκτός του ότι κάνεις εξετάσεις αίματος καθε τρεις και λίγο, είναι και άλλοι (όπως εγώ) που κάνω κάθε 8 εβδομάδες ορό (rem****).

Όσο για να περάσεις επιτροπή, το έχω ποστάρει και σε προηγούμενη σελίδα,
εδώ θα δεις τα δικαιώματα και πως να ξεκινήσεις: http://www.crohnhellas.gr/content/view/31/30/

Κι εδώ, ο Πίνακας Προσδιορισμού Αναπηρίας, πήγαινε στην σελίδα 67 κάτω κάτω: http://www.disabled.gr/lib/images/45286.pdf

Σε γενικές γραμμές, θα σου δώσουν όταν πας στο ΚΕ.ΠΑ μια φωτοτυπία με τα χαρτιά που χρειάζεσαι, πάρε την φωτοτυπία πρώτα και μετά τα χαρτιά τα μαζεύεις.
Έχει όμως χαρτούρα - αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!

Υ.γ: Αυτή είναι η φωτοτυπία που δίνουν στο ΚΕ.ΠΑ στην Θεσσαλονίκη:
1) http://www.mediafire.com/view/?gzjv0t9t0tp97j7
2) http://www.mediafire.com/view/?uqhrcm7c116ta5l

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stathakis : 19-12-12 στις 19:58
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (19-12-12)
  #1085  
Παλιά 19-12-12, 21:36
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να ειναι δημοσιου νοσοκομειου αυτο βεβαια μπορεις να το ρωτησεις.Η γνωμη μου ειναι ομως οτι για την νοσο καλο ειναι να παρακολουθησε σε νοσοκομειο εκτος αν εισαι αρκετα ευκαταστατη γιατι μπορει καποια στιγμη να χρειαστεις παιρετερω παρακολουθηση.
Και πάλι σ΄ευχαριστώ για την απάντησή σου. Μακάρι μα ήμουν ευκατάστατη αλλά δυστυχώς δεν απλά έχω από τα 12 μου τώρα είμαι 38) ιδιωτική ασφάλεια, η οποία με καλύπτει μόνο στα επέιγοντα νοσοκομειακά. Προσπαθώ τώρα να μάθω αν θα με καλύψει και στις ενδεχόμενες νοσηλείες της crohn
Απάντηση με παράθεση
  #1086  
Παλιά 19-12-12, 22:13
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι για όλους το ίδιο. Εκτός του ότι κάνεις εξετάσεις αίματος καθε τρεις και λίγο, είναι και άλλοι (όπως εγώ) που κάνω κάθε 8 εβδομάδες ορό (rem****).

Όσο για να περάσεις επιτροπή, το έχω ποστάρει και σε προηγούμενη σελίδα,
εδώ θα δεις τα δικαιώματα και πως να ξεκινήσεις: http://www.crohnhellas.gr/content/view/31/30/

Κι εδώ, ο Πίνακας Προσδιορισμού Αναπηρίας, πήγαινε στην σελίδα 67 κάτω κάτω: http://www.disabled.gr/lib/images/45286.pdf

Σε γενικές γραμμές, θα σου δώσουν όταν πας στο ΚΕ.ΠΑ μια φωτοτυπία με τα χαρτιά που χρειάζεσαι, πάρε την φωτοτυπία πρώτα και μετά τα χαρτιά τα μαζεύεις.
Έχει όμως χαρτούρα - αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!

Υ.γ: Αυτή είναι η φωτοτυπία που δίνουν στο ΚΕ.ΠΑ στην Θεσσαλονίκη:
1) http://www.mediafire.com/view/?gzjv0t9t0tp97j7
2) http://www.mediafire.com/view/?uqhrcm7c116ta5l
Όντως αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!!!
Ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστικός και διαφωτιστικός!!! Τώρα, άλλη δύο απορίες
1. Επιτροπή περνάς κάθε χρόνο και ανάλογα τη φάση που βρίσκεσαι 9έξαρση ή ύφεση) σου βγάζουν το ποσοστό (αν στο βγάλουν). Και
2. Για να ξεκινήσω τις διαδικασίες αυτές θα πρέπει να έχει συμπληρωθεί κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία της διάγνωσης? Αυτό είναι και το μεγαλύτερο άγχος μου γιατί λόγω νοσοκομείου, εξετάσεων, ιατρικών επισκέψεων, στη δουλειά μου έχουν ήδη αρχίσει το στραβομουτσούνιασμα. Και τρέμω μήπως βρουν ευκαιρία και μου πουν το αντίο...Δεν μπορώ ούτε να σκέφτομαι τι θα κάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #1087  
Παλιά 19-12-12, 22:39
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!!!
Ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστικός και διαφωτιστικός!!! Τώρα, άλλη δύο απορίες
1. Επιτροπή περνάς κάθε χρόνο και ανάλογα τη φάση που βρίσκεσαι 9έξαρση ή ύφεση) σου βγάζουν το ποσοστό (αν στο βγάλουν). Και
2. Για να ξεκινήσω τις διαδικασίες αυτές θα πρέπει να έχει συμπληρωθεί κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία της διάγνωσης? Αυτό είναι και το μεγαλύτερο άγχος μου γιατί λόγω νοσοκομείου, εξετάσεων, ιατρικών επισκέψεων, στη δουλειά μου έχουν ήδη αρχίσει το στραβομουτσούνιασμα. Και τρέμω μήπως βρουν ευκαιρία και μου πουν το αντίο...Δεν μπορώ ούτε να σκέφτομαι τι θα κάνω.
Kαλησπερα.Αποτι ξερω περνας καθε χρονο επιτροπη.Παντως δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εγω την εχασα την δουλεια μου.Να πω ομως την αληθεια δεν θα μπορουσα να δουλεψω.Αυτα που λεμε ειναι ολα σχετικα γιατι η νοσος στον καθενα ειναι διαφορετικη.ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΩΓΙΑ καιολα θα ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (20-12-12)
  #1088  
Παλιά 19-12-12, 23:29
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!!!
Ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστικός και διαφωτιστικός!!! Τώρα, άλλη δύο απορίες
1. Επιτροπή περνάς κάθε χρόνο και ανάλογα τη φάση που βρίσκεσαι 9έξαρση ή ύφεση) σου βγάζουν το ποσοστό (αν στο βγάλουν). Και
2. Για να ξεκινήσω τις διαδικασίες αυτές θα πρέπει να έχει συμπληρωθεί κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία της διάγνωσης? Αυτό είναι και το μεγαλύτερο άγχος μου γιατί λόγω νοσοκομείου, εξετάσεων, ιατρικών επισκέψεων, στη δουλειά μου έχουν ήδη αρχίσει το στραβομουτσούνιασμα. Και τρέμω μήπως βρουν ευκαιρία και μου πουν το αντίο...Δεν μπορώ ούτε να σκέφτομαι τι θα κάνω.
1. Ναι, με τον υπάρχοντα νόμο περνάς κάθε χρόνο και εξαρτάται αν είσαι σε ύφεση ή έξαρση.Και μάλιστα αργούν πααααααρα πολύ να σε εξυπηρετήσουν.Εγώ περίμενα 3 μήνες για ραντεβού, κι όταν πήγα στο ραντεβού, μου είπαν πήγαινε στα κεντρικά σε 1,5 μήνα να πάρεις τα αποτελέσματα! Εννοείται πως το κάνουν επίτηδες για να σε ταλαιπωρούν για να μην διεκδικείς λεφτά.Οπότε οπλίσου με μεγάλη υπομονή.
2. Όχι. Ξεκίνα την διαδικασία πηγαίνοντας στο ΚΕ.ΠΑ να πάρεις την φωτοτυπία να δεις τι χαρτιά χρειάζεται να μαζέψεις.Ούτως ή άλλως, μέχρι να περάσεις απο επιτροπή παίζει να έχει ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (20-12-12)
  #1089  
Παλιά 20-12-12, 11:40
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Ναι, με τον υπάρχοντα νόμο περνάς κάθε χρόνο και εξαρτάται αν είσαι σε ύφεση ή έξαρση.Και μάλιστα αργούν πααααααρα πολύ να σε εξυπηρετήσουν.Εγώ περίμενα 3 μήνες για ραντεβού, κι όταν πήγα στο ραντεβού, μου είπαν πήγαινε στα κεντρικά σε 1,5 μήνα να πάρεις τα αποτελέσματα! Εννοείται πως το κάνουν επίτηδες για να σε ταλαιπωρούν για να μην διεκδικείς λεφτά.Οπότε οπλίσου με μεγάλη υπομονή.
2. Όχι. Ξεκίνα την διαδικασία πηγαίνοντας στο ΚΕ.ΠΑ να πάρεις την φωτοτυπία να δεις τι χαρτιά χρειάζεται να μαζέψεις.Ούτως ή άλλως, μέχρι να περάσεις απο επιτροπή παίζει να έχει ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος
Τουλάχιστον, βρήκα εσάς εδώ και πραγματικά νιώθω καλύτερα από ψυχολογικής απόψεως. Δε νιώθω μόνη!
Απάντηση με παράθεση
  #1090  
Παλιά 20-12-12, 11:42
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλησπερα.Αποτι ξερω περνας καθε χρονο επιτροπη.Παντως δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα εγω την εχασα την δουλεια μου.Να πω ομως την αληθεια δεν θα μπορουσα να δουλεψω.Αυτα που λεμε ειναι ολα σχετικα γιατι η νοσος στον καθενα ειναι διαφορετικη.ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΩΓΙΑ καιολα θα ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
Τουλάχιστον, βρήκα εσάς εδώ και πραγματικά νιώθω καλύτερα από ψυχολογικής απόψεως. Δε νιώθω μόνη!
Απάντηση με παράθεση
  #1091  
Παλιά 20-12-12, 13:58
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τουλάχιστον, βρήκα εσάς εδώ και πραγματικά νιώθω καλύτερα από ψυχολογικής απόψεως. Δε νιώθω μόνη!
ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΩ!!!!Νεα κοπελα να σκεφτεσε θετικα γιατι εγω διαπιστωσα οτι η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο τουλαχιστον σε μενα.Γιαυτο λενε οτι η νοσος προσβαλει συνηθως ευαισθητους ανθρωπους.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην sasa1 για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (20-12-12)
  #1092  
Παλιά 20-12-12, 15:26
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όντως αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία!!!
Ήσουν ιδιαίτερα κατατοπιστικός και διαφωτιστικός!!! Τώρα, άλλη δύο απορίες
1. Επιτροπή περνάς κάθε χρόνο και ανάλογα τη φάση που βρίσκεσαι 9έξαρση ή ύφεση) σου βγάζουν το ποσοστό (αν στο βγάλουν). Και
2. Για να ξεκινήσω τις διαδικασίες αυτές θα πρέπει να έχει συμπληρωθεί κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ημερομηνία της διάγνωσης? Αυτό είναι και το μεγαλύτερο άγχος μου γιατί λόγω νοσοκομείου, εξετάσεων, ιατρικών επισκέψεων, στη δουλειά μου έχουν ήδη αρχίσει το στραβομουτσούνιασμα. Και τρέμω μήπως βρουν ευκαιρία και μου πουν το αντίο...Δεν μπορώ ούτε να σκέφτομαι τι θα κάνω.
Καλησπέρα και πάλι!
Σχετικά με την επιτροπή. Η δική μου διάγνωση έγινε με κολονοσκόπηση και βιοψία. Το δέχονται αυτό ή πρέπει να μου κάνουν και όλα τα υπόλοιπα εντερόκλυση, αξονική, βιντεοκάψουλα?
Απάντηση με παράθεση
  #1093  
Παλιά 20-12-12, 15:43
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από spiva74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και πάλι!
Σχετικά με την επιτροπή. Η δική μου διάγνωση έγινε με κολονοσκόπηση και βιοψία. Το δέχονται αυτό ή πρέπει να μου κάνουν και όλα τα υπόλοιπα εντερόκλυση, αξονική, βιντεοκάψουλα?
Φυσικά και τα δέχονται.
Απλά όσα πιο πολλά "αποδεικτικά" τους πας, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να σου δώσουν 67%.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
spiva74 (20-12-12)
  #1094  
Παλιά 20-12-12, 18:54
spiva74 Ο χρήστης spiva74 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-02-13 17:30
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Ναι, με τον υπάρχοντα νόμο περνάς κάθε χρόνο και εξαρτάται αν είσαι σε ύφεση ή έξαρση.Και μάλιστα αργούν πααααααρα πολύ να σε εξυπηρετήσουν.Εγώ περίμενα 3 μήνες για ραντεβού, κι όταν πήγα στο ραντεβού, μου είπαν πήγαινε στα κεντρικά σε 1,5 μήνα να πάρεις τα αποτελέσματα! Εννοείται πως το κάνουν επίτηδες για να σε ταλαιπωρούν για να μην διεκδικείς λεφτά.Οπότε οπλίσου με μεγάλη υπομονή.
2. Όχι. Ξεκίνα την διαδικασία πηγαίνοντας στο ΚΕ.ΠΑ να πάρεις την φωτοτυπία να δεις τι χαρτιά χρειάζεται να μαζέψεις.Ούτως ή άλλως, μέχρι να περάσεις απο επιτροπή παίζει να έχει ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος

Διάβασα τα σχετικά links. Αλλά τι σημαίνει πρακτικά ποσοστό αναπηρίας π.χ 20%???
Απάντηση με παράθεση
  #1095  
Παλιά 21-12-12, 02:45
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Γεια σας παιδια, παλιοι φιλοι και νεοι στην παρεα που μακαρι να μην μπαινατε ποτε,εχουμε καιρο να τα πουμε....Απο τοτε που εκανα την ενχειρηση ,ειπα οτι βαζω μια τελια και ξεκιναω απο την αρχη χωρις να μπαινω καθε μερα σε διαφορα σιτε για να μαθω ολο και περισσοτερες πληροφοριες.....Οσο δεν ασχολουμε ελπιζω να μην με ξαναθυμηθει ποτε.....Ελπιζω να κοιματε για παντα μεχρι να βρει καποιος αγιος ανθρωπος την θεραπεια....(Λεμε τωρα για να περνουμε και θαρρος). Τεσπα ο σκοπος της επισκεψης μου ειναι για να σας προειδοποιησω γιατι θα ηθελα να γινόταν κατι αντιστοιχο για μενα....Μετα απο διαφορα κατακαιρους διαστηματα χορηγησεις κορτιζονης, που στην ουσια δεν βοηθουσε ιδιαιτερα , απο το να παρατηνει το πολυ για κανα τριμηνο την ολη κατασταση και μετα φτου απο την αρχη , επαθα ''οστεωνεκρωση στο ισχυο μου'', δεν ακουγεται και πολυ ωραιο εεεε.......ΟΝΤΩΣ ,αλλα βλεπετε δεν μπορω να στεναχορηθω γιατι να μην επιβαρυνω το εντερο μου...Οπότε οσοι απο εσας περνετε ή περνατε για εστω και μικρο διαστημα κορτιζονη να περνετε θεραπεια για τα κοκαλα....ΜΗΝ ΤΟ ΑΜΕΛΕΙΤΕ....Να επιμένεται τον γαστρεντερολογο σας να σας δωσει και αν λεει ''δεν χρειαζετε ή οτι ειναι μικρο χρονικο διαστημα ,δεν θα παθεις και τπτ'', μην τον ακουτε...πατε στην αναγκη εστω και μονοι σας σε εναν ορθοπεδικο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:24.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.