Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1276  
Παλιά 05-03-13, 17:14
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιάαααααααααααα!!!
Σήμερα πήρα την απόφαση και μου δώσανε 67% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα κάνω απο βδομάδα τα χαρτιά μου για το επίδομα Πρόνοιας.
Μήπως ξέρει κάποιος πόσο είναι το επίδομα κάθε μήνα;
Επιτέλους, και 2ο χαρμόσυνο νέο μετά τα αποτελέσματα της κολονοσκόπησης!!
ωραια αντε με το καλο και σε καλη μερια!!! ειναι καθε 2 μηνες περιπου 600e
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην captain.k για αυτό το μήνυμα:
stathakis (05-03-13)
  #1277  
Παλιά 05-03-13, 21:12
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιάαααααααααααα!!!
Σήμερα πήρα την απόφαση και μου δώσανε 67% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα κάνω απο βδομάδα τα χαρτιά μου για το επίδομα Πρόνοιας.
Μήπως ξέρει κάποιος πόσο είναι το επίδομα κάθε μήνα;
Επιτέλους, και 2ο χαρμόσυνο νέο μετά τα αποτελέσματα της κολονοσκόπησης!!
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!Παντα τετοια να σου ερχονται ολα καλα.Τωρα παιρνω και εγω θαρρος.Πες μου ποτε περασες επιτροπη?
Απάντηση με παράθεση
  #1278  
Παλιά 05-03-13, 22:09
Το avatar του χρήστη nightcrawler
nightcrawler Ο χρήστης nightcrawler δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-01-18 02:12
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιάαααααααααααα!!!
Σήμερα πήρα την απόφαση και μου δώσανε 67% !!!!!!
σσσσσσσωραίοςςςςς!
__________________
All my life I've had one dream, to achieve my many goals.
Απάντηση με παράθεση
  #1279  
Παλιά 05-03-13, 22:57
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
620.00ευρω το διμηνο με λιγη καθυστεριση καθε φορα,καλο βραδυ.
Απάντηση με παράθεση
  #1280  
Παλιά 06-03-13, 01:55
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Να 'στε καλά παιδιά!
Σάσα, επιτροπή είχα περάσει αν θυμάμαι καλά 14-11-2012.
Σήμερα παίρνανε αυτούς που είχαν περάσει έως και 25-11-2012 να ξέρεις να μην πεταχτείς τσάμπα.
Να πας πρωί πάντως (7 και κάτι να είσαι εκεί!) όταν πας γιατί γινόταν χαμός μετά τις 8:30 και τα νούμερα ήταν πολύ μεγάλα και υπήρχε ταλαιπωρία απο την αναμονή.Εννοείται η ουρά έφτανε έως έξω.Οπότε πήγαινε πολύ πρωί (ασχέτως αν αυτοί ξεκινάνε 08:30).
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (06-03-13)
  #1281  
Παλιά 06-03-13, 11:05
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Να 'στε καλά παιδιά!
Σάσα, επιτροπή είχα περάσει αν θυμάμαι καλά 14-11-2012.
Σήμερα παίρνανε αυτούς που είχαν περάσει έως και 25-11-2012 να ξέρεις να μην πεταχτείς τσάμπα.
Να πας πρωί πάντως (7 και κάτι να είσαι εκεί!) όταν πας γιατί γινόταν χαμός μετά τις 8:30 και τα νούμερα ήταν πολύ μεγάλα και υπήρχε ταλαιπωρία απο την αναμονή.Εννοείται η ουρά έφτανε έως έξω.Οπότε πήγαινε πολύ πρωί (ασχέτως αν αυτοί ξεκινάνε 08:30).
stathakis σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.Εγω περασα στις 19 Νοεμβριου αλλα για αναπηρικη συνταξη αλλα απο τα κεπα περναω και γω.Πες μου σε ενημερωνουν για τις κινησεις μετα η' απλα σου δινουν την αποφαση?
Απάντηση με παράθεση
  #1282  
Παλιά 06-03-13, 12:21
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
stathakis σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.Εγω περασα στις 19 Νοεμβριου αλλα για αναπηρικη συνταξη αλλα απο τα κεπα περναω και γω.Πες μου σε ενημερωνουν για τις κινησεις μετα η' απλα σου δινουν την αποφαση?
Η συγκεκριμένη κοπέλα που με "εξυπηρέτησε" ήταν μια κοιμισμένη, ξινή κι ανάποδη. Πήγαινε σε slow motion, ούτε καν με κοίταξε, το μόνο που μου είπε είναι να βάλω μια υπογραφή και να πάω στον απέναντι να βάλω μια σφραγίδα.
Δεν μου είπε καν πόσο % πήρα.
Ε, και ρώτησα τον τύπο που μου 'βαλε την σφραγίδα. Την έβαλε κι έφυγα.
Δεν κάθεσαι πάνω απο 2 λεπτά. Μου 'δωσε την απόφαση σφραγισμένη και τον ρώτησα τι κάνω τώρα και μου είπε πας με αυτό το χαρτί στην Πρόνοια για να κάνεις τα χαρτιά για το επίδομα.
Σ' αυτόν δεν έκατσα πάνω απο 30 δευτερόλεπτα.Αυτά, τίποτα άλλο.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην stathakis για αυτό το μήνυμα:
sasa1 (06-03-13)
  #1283  
Παλιά 06-03-13, 17:55
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
γεια σας!σημερα πηγα για το re...και με το ζορι να βρει το φαρμακο ειπε ο γιατρος..εκτος αυτου πριν φυγω μου ειπε πως την επομενη φορα...ακουστε διαδικασια..θα πρεπει να παω απο το νοσοκομειο πρωτα να μου δωσει εναι χαρτι μετα μεσα στο κεντρο της λαρισας στο ΕΟΠΥΥ στο κεντρο της λαρισας να μου δωσουν απο κει χαρτι οτι μου δικαιολογει το φαρμακο..και απο τι καταλαβα το φαρμακο θα το παω εγω-εμεις στο νοσοκομειο.σαστισα κοιτουσα τον γιατρο και μου λεει εκει φτασαμε!ααα και δεν μενω λαρισα εχω μια ωρα δρομο μεχρι να φτασω στο νοσοκομειο.αυτα μας λειπανε τωρα..οσοι κανετε re...καταλαβαινετε...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην captain.k για αυτό το μήνυμα:
stathakis (06-03-13)
  #1284  
Παλιά 06-03-13, 20:03
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από captain.k Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας!σημερα πηγα για το re...και με το ζορι να βρει το φαρμακο ειπε ο γιατρος..εκτος αυτου πριν φυγω μου ειπε πως την επομενη φορα...ακουστε διαδικασια..θα πρεπει να παω απο το νοσοκομειο πρωτα να μου δωσει εναι χαρτι μετα μεσα στο κεντρο της λαρισας στο ΕΟΠΥΥ στο κεντρο της λαρισας να μου δωσουν απο κει χαρτι οτι μου δικαιολογει το φαρμακο..και απο τι καταλαβα το φαρμακο θα το παω εγω-εμεις στο νοσοκομειο.σαστισα κοιτουσα τον γιατρο και μου λεει εκει φτασαμε!ααα και δεν μενω λαρισα εχω μια ωρα δρομο μεχρι να φτασω στο νοσοκομειο.αυτα μας λειπανε τωρα..οσοι κανετε re...καταλαβαινετε...
Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ κάπως έτσι κάνω. Δυο-τρεις μέρες πριν κάνω re***** μου γράφει απο το νοσοκομείο ο γιατρός τον ορό και μετά πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να τον πάρω. Αφού τον πάρω, πάω σπίτι και τον τοποθετώ στο ψυγείο. Την ημέρα του ορού, ξαναπάω στον γιατρό να μου γράψει την εισαγωγή και πάω στο γραφείο κινήσεως για σφραγίδα και την ίδια στιγμή να κάνω και το εξιτήριο! Και μετά πάω με όλη την χαρτούρα εκεί που κάνουν τους ορούς και κάνω το re****** και φεύγω.
Είπαμε... =>
Απάντηση με παράθεση
  #1285  
Παλιά 06-03-13, 21:45
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
kapoios poy epairne proniako epidoma kai exei stamathsei gia enan xrono me to poy kanei ta xartia kai toy ksanavgaloyn pososto epidomatos dikaioyte ola ta lefta poy exase apo tin stigmh poy eixe prosorini diakopi... alla na rwthsw egw na pairnei kateytheian h ta pairnei stadiaka?
Απάντηση με παράθεση
  #1286  
Παλιά 06-03-13, 22:08
captain.k Ο χρήστης captain.k δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-04-15 14:19
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ κάπως έτσι κάνω. Δυο-τρεις μέρες πριν κάνω re***** μου γράφει απο το νοσοκομείο ο γιατρός τον ορό και μετά πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να τον πάρω. Αφού τον πάρω, πάω σπίτι και τον τοποθετώ στο ψυγείο. Την ημέρα του ορού, ξαναπάω στον γιατρό να μου γράψει την εισαγωγή και πάω στο γραφείο κινήσεως για σφραγίδα και την ίδια στιγμή να κάνω και το εξιτήριο! Και μετά πάω με όλη την χαρτούρα εκεί που κάνουν τους ορούς και κάνω το re****** και φεύγω.
Είπαμε... =>
ποοοο..και συ τραβας...αλλα τουλαχιστον πας μια μερα στο ενα παιρνεις το φαρμακο και μετα πας μονο γι το φαρμακο.και υποθετω ειναι στην πολη σου ολα αυτα..τι να πω?εμας το καπελακι αυτο τωρα μας το φορεσανε τοσο καιρο πηγαιναμε και το ειχαν εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #1287  
Παλιά 06-03-13, 22:39
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ κάπως έτσι κάνω. Δυο-τρεις μέρες πριν κάνω re***** μου γράφει απο το νοσοκομείο ο γιατρός τον ορό και μετά πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να τον πάρω. Αφού τον πάρω, πάω σπίτι και τον τοποθετώ στο ψυγείο. Την ημέρα του ορού, ξαναπάω στον γιατρό να μου γράψει την εισαγωγή και πάω στο γραφείο κινήσεως για σφραγίδα και την ίδια στιγμή να κάνω και το εξιτήριο! Και μετά πάω με όλη την χαρτούρα εκεί που κάνουν τους ορούς και κάνω το re****** και φεύγω.
Είπαμε... =>
Και εγω την ιδια διαδικασια κανω.
Απάντηση με παράθεση
  #1288  
Παλιά 07-03-13, 14:34
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
stathakis σε εφαγα 84%.Μονο που την βγαλανε για ενα χρονο δλδ θα πρεπει αμεσως να ξανακαταθεσω τα χαρτια μου.ΚΟΛΟΚΡΑΤΟΣ.Εγω το νοεμβριο περασα επιτροπη ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.Τελως παντων μην γρινιαζω γιατι εκοβαν πολυ κοσμο.Παντως παιδια να ξερετε οτι μετραει και ο ψυχιατρικος παραγωντας
Απάντηση με παράθεση
  #1289  
Παλιά 07-03-13, 15:24
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
stathakis σε εφαγα 84%.Μονο που την βγαλανε για ενα χρονο δλδ θα πρεπει αμεσως να ξανακαταθεσω τα χαρτια μου.ΚΟΛΟΚΡΑΤΟΣ.Εγω το νοεμβριο περασα επιτροπη ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.Τελως παντων μην γρινιαζω γιατι εκοβαν πολυ κοσμο.Παντως παιδια να ξερετε οτι μετραει και ο ψυχιατρικος παραγωντας
χαχα ωραία!
Εμένα για 2 χρόνια μου βγάλανε.
Ευτυχώς...γιατί δεν θα άντεχα να ξανακάνω τα χαρτιά μετά απο τόσο σύντομο χρονικό διάστημα!
Απάντηση με παράθεση
  #1290  
Παλιά 13-03-13, 13:09
tsakos Ο χρήστης tsakos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-13 16:44
Καλησπερα σε ολους.ειμαι ασθενης με νοσο του crohn απο το 2000.μεγαλη η ταλαιπωρια κυριως λογω των ηλιθιων γιατρων που,δεν ξερω,δεν ειχαν τη γνωση,τη διαθεση,το χρονο για να κανουν τη σωστη διαγνωση οταν και τους επισκεπτομουν.ταλαιπωρηθη α πολυ μαζι με την οικογενεια μου απο το 2000 εως το 2005 οπου επιτελους συναντησα εναν σοβαρο επιστημονα και με εβαλε σε δρομο.περασα 3 φορες απο θεραπεια με κορτιζονη,σαλοφαλκ,μπουτεκ ολ και πλεον ειμαι με αζαθειοπρινη και πηγαινω αρκετα καλα.το προβλημα της τουαλετας εχει γινει εμμονη χωρις πλεον ιδιαιτερο λογω απλα,ολα τα προηγουμενα χρονια οι διαρροιες μου ηταν καθημερινες και οι επισκεψεις στον "θρονο" απο 5 και πανω και ολο αυτο μου δημιουργησε ενα ψυχολογικο προβλημα κυριως οταν απομακρυνομαι απ'την "ασφαλεια" του σπιτιου μου.το 2010 περασα απο επιτροπη και το ποσοστο που πηρα ηταν 67%.το χαρτι που μου εδωσαν δεν λεει κατι για επανεξεταση.αυτο σημαινει οτι ειναι εφ'ορου ζωης?θα χρειαστει να ξαναπερασω απο επιτροπη ξανα?δεν εχω κανει καποια κινηση να διεκδικησω το επιδομα προνοιας και επειδη ειμαι ανεργος και γω οπως και πολλοι αλλοι θα'θελα οποιος γνωριζει λεπτομερειες για τη διαδικασια να με ενημερωσει.οπως επισης για ποσο καιρο θα το δικαιουμαι και αν ειναι μονο για ανεργους.οπως διαβασα πιο πανω ειναι ενα ποσο της ταξης των 600ε περιπου το διμηνο.ευχαριστω πολυ,καλη δυναμη σε ολους.κλεινω με τη θετικη εμπειρια της μαχης μου με τον "διαολο".εμαθα να εκτιμαω πραγματα,ανθρωπινες συμπεριφορες,μουσικες,χρωμ ατα και αρωματα περισσοτερο απο οποιονδηποτε "υγιη" που ξερω.αφου στεκεστε,σταθειτε περηφανοι.το βιβλιο της ζωης σας μονο εσεις το ξερετε!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4 (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:59.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.