Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1366  
Παλιά 19-04-13, 09:27
red Ο χρήστης red δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-04-13 16:18
Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα σας παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι όσο καλύτερα γίνετε
Έχω την νόσο του κρον και παίρνω αζαθιοπρίνυ και μεζαλαμίνη αλλά φαινεται να μην δουλευουν πλέον και μάλλον θα προχωρήσω στο remig.....
Το προβλημά μου τώρα είναι με τα δερματικά ράκη που απόκτησα λόγω της παρατεταμένης έξαρσης και πονάνε πάρα πολύ κάθε φορά που πάω τουαλέτα!
Είχε κανείς παρόμοια εμπειρέια και αν ναι πως το αντιμετόπισε ?
Απάντηση με παράθεση
  #1367  
Παλιά 19-04-13, 14:57
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από red Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας παιδιά, ελπίζω να είστε όλοι όσο καλύτερα γίνετε
Έχω την νόσο του κρον και παίρνω αζαθιοπρίνυ και μεζαλαμίνη αλλά φαινεται να μην δουλευουν πλέον και μάλλον θα προχωρήσω στο remig.....
Το προβλημά μου τώρα είναι με τα δερματικά ράκη που απόκτησα λόγω της παρατεταμένης έξαρσης και πονάνε πάρα πολύ κάθε φορά που πάω τουαλέτα!
Είχε κανείς παρόμοια εμπειρέια και αν ναι πως το αντιμετόπισε ?
Καλησπερα.Συγνωμη αλλα δεν ξερω τι ειναι τα δερματικα ρακη εξηγησε μου σε παρακαλω για να τα γνωριζω και εγω.
Απάντηση με παράθεση
  #1368  
Παλιά 20-04-13, 10:02
red Ο χρήστης red δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-04-13 16:18
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα.Συγνωμη αλλα δεν ξερω τι ειναι τα δερματικα ρακη εξηγησε μου σε παρακαλω για να τα γνωριζω και εγω.
skin tags μου τα είπε ο γιατρός, είναι ένα είδος αιμορόειδων από ότι έχω καταλάβει και εγώ .... δημιουργήθηκαν στον πρωκτό από τις παρατεταμένες κενώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #1369  
Παλιά 20-04-13, 19:17
paulos Ο χρήστης paulos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-09-17 01:21
Η διαθεσή μου τώρα:
θα μπορουσε καποιος να μου πει. αν το ποσοστο αναπηριας ειναι 84 και ανω αν ανεβαινει το ποσο στο προνιακο επιδομα. και τι γινεται με τα τελη κυκλοφοριας. πχ αν το ποσο ειναι 630 με 67 και ανω/...
Απάντηση με παράθεση
  #1370  
Παλιά 22-04-13, 14:53
dwra88 Ο χρήστης dwra88 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-04-13 13:34
Καλησπέρα, μου έγραψε ο γιατρός μου να κάνω εντερόκλυση με καθετηριασμό του δωδεκαδακτύλου ακτινοσκόπηση, βάριο και 6 λήψεις σε ισάριθμες πλάκες. Πήρα τηλέφωνο σε κάποια μεγάλα διαγνωστικά κέντρα και μου είπαν οτι δεν το κάνουν. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να το κάνω;
Απάντηση με παράθεση
  #1371  
Παλιά 22-04-13, 22:24
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από red Εμφάνιση μηνυμάτων
skin tags μου τα είπε ο γιατρός, είναι ένα είδος αιμορόειδων από ότι έχω καταλάβει και εγώ .... δημιουργήθηκαν στον πρωκτό από τις παρατεταμένες κενώσεις.
ουπς! τέτοια έχω κι εγώ απ ότι φαίνεται. τι κάνεις γι'αυτά; εγώ τα χω περάσει για αιμοροίδες... τς τς όλο προβλήματα είμαστε...
Απάντηση με παράθεση
  #1372  
Παλιά 25-04-13, 16:18
red Ο χρήστης red δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-04-13 16:18
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από katarina Εμφάνιση μηνυμάτων
ουπς! τέτοια έχω κι εγώ απ ότι φαίνεται. τι κάνεις γι'αυτά; εγώ τα χω περάσει για αιμοροίδες... τς τς όλο προβλήματα είμαστε...
και εγλω στην αρχή αυτό νόμιζα μέχρι που τα είδε ο χειρούργος.
πολλή ταλαιπωρία αλλά τι να κάνουμε... υπομονή υπάρχουν και χειρότερα!

Πονάνε πολύ όταν δημιουργούντε αλλά ευτυχώς μετά από 3 μέρες φοβερού πόνου τώρα είναι αρκετά λιγότερος ο πόνος. (ελπίζω να μην δημιουργηθεί και άλλο )
Οι γιατροί (ο γαστρεντερολόγος μου και ο χειρούργος) δυστυχώς δεν βρήσκουν κάποια άμεση λύση, προσπαθούμε να περιορίσουμε τον αριθμό των κενώσεων (από χτες τρέφομαι μόνο με ενα ειδικό ρόφημα) για να μπορέσουν να επουλωθούν.

Συμφωνα με τον χειρούργο δεν αφαιρούντε αυτά και υποτίθετε ότι όταν δεν είναι ερεθισμένα απλά είναι κομάτια δέρματος και δεν ενοχλούν....
αν βρω κάποια λύση θα σε ειδοποιήσω
Απάντηση με παράθεση
  #1373  
Παλιά 26-04-13, 15:05
katarina Ο χρήστης katarina δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-01-20 23:36
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από red Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγλω στην αρχή αυτό νόμιζα μέχρι που τα είδε ο χειρούργος.
πολλή ταλαιπωρία αλλά τι να κάνουμε... υπομονή υπάρχουν και χειρότερα!

Πονάνε πολύ όταν δημιουργούντε αλλά ευτυχώς μετά από 3 μέρες φοβερού πόνου τώρα είναι αρκετά λιγότερος ο πόνος. (ελπίζω να μην δημιουργηθεί και άλλο )
Οι γιατροί (ο γαστρεντερολόγος μου και ο χειρούργος) δυστυχώς δεν βρήσκουν κάποια άμεση λύση, προσπαθούμε να περιορίσουμε τον αριθμό των κενώσεων (από χτες τρέφομαι μόνο με ενα ειδικό ρόφημα) για να μπορέσουν να επουλωθούν.

Συμφωνα με τον χειρούργο δεν αφαιρούντε αυτά και υποτίθετε ότι όταν δεν είναι ερεθισμένα απλά είναι κομάτια δέρματος και δεν ενοχλούν....
αν βρω κάποια λύση θα σε ειδοποιήσω
ααααααα για τέτοιο ζόρι μιλάς εσύ! τότε εγώ έχω αιμοροίδες μάλλον, γιατί παλεύονται... καλά ξεμπερδέματα
Απάντηση με παράθεση
  #1374  
Παλιά 05-05-13, 19:54
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ
Απάντηση με παράθεση
  #1375  
Παλιά 09-05-13, 13:52
Το avatar του χρήστη stathakis
stathakis Ο χρήστης stathakis δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-09-21 17:02
Φύλο: Άντρας
Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!

Παιδιά, δείτε λίγο αυτό το βιντεάκι:

Θεράπευσε το Στομάχι σου...
Απάντηση με παράθεση
  #1376  
Παλιά 09-05-13, 15:28
Το avatar του χρήστη kostas.
kostas. Ο χρήστης kostas. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 10-03-17 20:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από stathakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!

Παιδιά, δείτε λίγο αυτό το βιντεάκι:

Θεράπευσε το Στομάχι σου...
ωραίος ο τύπος....
__________________
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Απάντηση με παράθεση
  #1377  
Παλιά 10-05-13, 07:53
sasa1 Ο χρήστης sasa1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-08-14 23:04
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλημερα.Παιδια να ρωτησω (ειδικα εσεις που εχετε κανει χειρουργεια)εχετε αερια?συγνωμη κιολας αλλα το τελευταιο δεκαημερο με εχουν τρελανει.Μου χαλανε την διαθεση φοβαμαι να βγω εξω γιατι δεν μπορεις να αεριζεσαι παντου και οταν τα κραταω μου φερνουν τυμπανισμο και πονο.Λενε οτι οταν χειρουργησε εχεις συμφυσεις γιαυτο συμβαινει αλλα εγω ξερω οτι ολοι οι ασθενεις της νοσου εχουν.Φυσικα εγω εχω και διαροιες ενω κανω το re****φυσικα το εχω κανει δυο φορες μετα το χειρουργειο και την δευτερη μου εφερε αλλεργια τωρα που θα το ξανακανω θα δουμε.Παρολα αυτα δεν χανω κιλα εβαλα τωσα που πρεπει να κανω και διαιτα(παντα ημουν χοντρουλα) και εχω τις δυναμεις μου.Anyway την δευτερα θα παω στο γιατρο και πιστευω να μου ληθουν οι αποριες.
Απάντηση με παράθεση
  #1378  
Παλιά 12-05-13, 01:09
costasbreak Ο χρήστης costasbreak δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-15 19:54
Αρχική Δημοσίευση από sasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα.Παιδια να ρωτησω (ειδικα εσεις που εχετε κανει χειρουργεια)εχετε αερια?συγνωμη κιολας αλλα το τελευταιο δεκαημερο με εχουν τρελανει.Μου χαλανε την διαθεση φοβαμαι να βγω εξω γιατι δεν μπορεις να αεριζεσαι παντου και οταν τα κραταω μου φερνουν τυμπανισμο και πονο.Λενε οτι οταν χειρουργησε εχεις συμφυσεις γιαυτο συμβαινει αλλα εγω ξερω οτι ολοι οι ασθενεις της νοσου εχουν.Φυσικα εγω εχω και διαροιες ενω κανω το re****φυσικα το εχω κανει δυο φορες μετα το χειρουργειο και την δευτερη μου εφερε αλλεργια τωρα που θα το ξανακανω θα δουμε.Παρολα αυτα δεν χανω κιλα εβαλα τωσα που πρεπει να κανω και διαιτα(παντα ημουν χοντρουλα) και εχω τις δυναμεις μου.Anyway την δευτερα θα παω στο γιατρο και πιστευω να μου ληθουν οι αποριες.
ετσι και εγω.εχω αερια ιδικα μετα το φαγητο.οσο για τις συμφυσεις ετσι ειναι.Σε προσφατη εξεταση αξονικης εντερογραφιας αν και ειμαι χειρουργημενος ενα χρονο τωρα εδειξε οτι εχω συμφυσεις.οσω για το r...μετα απο δυο χρονια που το κανω μου φερνει υψηλο πυρετο και θα το αλαξω θα κανω hum....Δυαροιες εχω που και που αλλα οπως και συ εχω παρει αρκετα κιλα..κουραγιο και καλα αποτελεσματα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη costasbreak : 12-05-13 στις 01:37
Απάντηση με παράθεση
  #1379  
Παλιά 14-05-13, 10:36
Arwen Ο χρήστης Arwen δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-08-14 21:09
Παιδιά να ρωτήσω.. Έχω βγάλει κάτι σαν πληγές γύρω από το στόμα (εκεί που τελειώνει το χαμόγελο) , ξέρω ότι οφείλεται στην κρόουν... Βάζω διάφορες κρέμες, αλλά τόσο καιρό δεν έχει βελτιωθεί.. Ξέρει κανείς τί μπορώ να κάνω; ;
Απάντηση με παράθεση
  #1380  
Παλιά 15-05-13, 16:25
martha1972 Ο χρήστης martha1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-05-13 21:19
σημερα πηρα την αποφαση απο ΚΕΠΑ.Με Ηu.....εδω και εναμιση χρονο και μου δωσανε 35%.Ξερει κανεις αν μπορω να κανω κατι.Επερνα το προνοιακο 3 χρονια
Τωρα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8 (0 μέλη και 8 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:14.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.